Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? fórum

Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. ápr. 27. 10:33
A FIRST nagyon hatásos ebben az esetben is!
70. avan
2009. márc. 12. 05:39

Nos, én már túl vagyok 9-10 húzáson, 4-5 gyökérkezelésen, jópár tömésen... Nem genetika, hanem leszartam a fogaimat. Nem is sajnálom magam.


A legutóbbi húzásnak, egy már gyökérkezelt fog esett áldozatul. A húzás nem fájt.


Hazaértem és az összes létező hibát elkövettem:


1. Nagyon véres volt a géz és már hányingerem volt a vértől... pedig szeretem a vérem ízét :)

Mit csináltam...? öblögettem...

2. Ideges lettem, mert tudtam, hogy az öblögetés nem tesz jó, ezért elszívtam egy cigit is.

3. Kinyitom a hűtőt, kerestem valami puhát, de nem volt, ekkor észrevettem valami finomat és lehúztam...joghurt ital.


Majd bevettem egy cataflamot és lefeküdtem.


A húzás 1 hete volt, a csontseb fájdogál még. Éjjelente felkelek néha, de van, hogy egyátalán nem fáj. Most azért írok, mert felkeltett egy fájdalom. Bevettem egy cataflamot, most nem fáj annyira, mindjárt megyek hunyok még kicsit.


Tegnap mikor mostam a fogam és a végén öblögettem 2db csontdatabka hullott ki a sebből. Mintha meg is könnyebbültem volna... de most megint fájdogál. Púp is lett a fogam mellett az ínyen, de jegeltem és az már nincs ott, vagyis talán ott van, de pici.


Kérdésem nincs, nem is tudom miért írtam ezeket, unatkoztam, vagy valami ilyesmi...

2009. jan. 27. 14:29
sziaztok 23.-án megtörtént a fogúzás.. szépen gyógyul a helye nem gyuladt stb.. de mégis érzek lüktetést ami inkább akkor jön elö ha lehajolok futok vagy fizikai munkát végzek... mitöl lehet ez? friss a seb?
2009. jan. 26. 20:31
fogínyecsetelő. gyógyszertárban lehet kapni.
2009. jan. 26. 20:30
Sziasztok túl vagyok egy foghúzáson(remélem az utolsón).. de nem fáj a helye mégis jól meg van dizzadva az inyem.. még az arcomon is látszik.. milyen gyulladás csökkentőt használtok ilyenkor?
2009. jan. 25. 13:24
Az én férjemnek-CHLORHEXAMED-et írt a doki foghúzás után.És jó volt.
65. bomee (válaszként erre: 64. - Gyöngyi)
2009. jan. 25. 11:21

gondolom nem véletlenül húzták ki, biztos már előtte is fájt a gyulladás miatt. Természetes, mert egy gyulladás sem múlik el egyik napról a másikra. Annak is kell idő. Ilyenkor nyugodtan lehet fájdalomcsillapítót szedni, borogatni ilyesmi.

De ettől még jó betartani az első 2 nap szabályát, sok kellemetlenségtől kíméli meg az embert.

64. gyöngyi (válaszként erre: 63. - Bomee)
2009. jan. 25. 11:14
Nekem is ezt mondták, de a fogam helye egy hétig fájt!
63. bomee
2009. jan. 25. 11:12

2 napig egyáltalán SEMMIVEL nem szabad öblögetni!! Ugyanis a vérömleny ami húzás után kitölti a sebet fogja begyógyítani a fog helyét, ha azt kiöblögetik, egyrészt fájni fog a szabadon, fedetlenül maradt csont, ami felül is fertőződhet, másrészt nem is gyógyul rendesen, mert nem lesz ami szervüljön és begyógyítsa a sebet. 2 NAP LETELTE után lehet csak óvatosan, bármilyen fertőtlenítőszerrel (Corsodyl, pálinka) kiöblíteni a szájat.

2 napig a tejtermékek sem ajánlottak, gátolja a sebgyógyulást. A foghúzás utáni naptól kezdve az alapos fogmosás viszont indokolt, a felülfertőződés elkerülése miatt.

Természetesen a sebbe nyúlni és azt piszkálni szinzén nem tanácsos.

2009. jan. 25. 08:35
hát a gyógykészitményekben nem nagyon hiszek! de azért köszi
2009. jan. 24. 16:02
kamilla teával öblögesd
2009. jan. 24. 08:10
Sziaztok nekem tegnap húuzák 12:30 kor a fogam.. azt mondta a doki,hogy nem ehetek aznap semmit és öblögetni sem szabad.. ill Van még egy fájós fogam ami persze mért ne kezdett volna fájni azután mikor kiment a lidokain.. Vissza mentem és azt mondta a doki,hogy nem nyúl hozzá várjak vele 2 hetet és mennyek viszsa letakaritja a fogkövet és megnéz mit lehet tenii vele.. De Éjjel eléggé fájt és most is.. Azt hiszem hétfön vissza megyek és szólok neki csináljon valamit.. Addig tudok valami jó gyógyszert amivel átvészelem a hétvégét?
2009. jan. 9. 08:03

Nekem a Corsodillal való öblögetés rengeteget segített. Csak ajánlani tudom:)

Egyébként, ha elolvasod a útmutatóját pont ilyen esetekre való!

[link]

58. moncsicsi83 (válaszként erre: 56. - 3a35a2b906)
2008. nov. 9. 12:33
Na ez érdekes, nekem épp azt mondták anno, hogy ott nem szabad mosni a fogat, vagy csak óvatosan, mert akkor nem gyógyul, meg begyulladhat... Ennyit jelent, hogy más orvoshoz megy az ember... Most már végképp nem tudom mi lenne a jó.... De azért remélem mostanában nem húznak fogamat.
2008. okt. 27. 15:17

MA már én is éreztem, ahogy a nyelvemet a sebre tettem, hogy oldalt elkezdett hámosodni, tehát gyógyul. Kezd helyrecsúszni a csontszerkezetem is, kisebb a dudor az álkapcsomon a szám sarkánál. MA már óvatosan megpróbáltam azon az oldalon rendesen rágni, egészen jól ment.

A CAtaflam nagyon jó lesz, hidd el kiscsipás!

2008. okt. 27. 12:42
én biciklizés közben törtem szét egyik fogam. Sajna húzni kellett már....nővérem meg sógorom is doki, szerettem volna jó fogorvoshoz menni mert annyirszor szúrnak el valamit, ami utána életre maradandó marad. Mondjuk maga a húzás valszeg nem rontható el:D A lényeg, hogy azt mondta a fogorvos, hogy a sebet fogkrémmel és fogkefével sikáljam ha fáj ha nem, ha ömlik a vér akkor is. Picit meglepődtem ez meg mi de érdekes módo tényleg jót tett. Azóta utánaolvastam hogy a seb belülröl is hámosodik eme csodálatos helyen, ilye a külső sikálástól nem fog később gyógyulni. Sikálás része meg fogrkém megnyugtatja ha közben nem is de utána igen, illetve kimossa a sebet ami a legtöbbször azért fáj kicsit tovább a kelleténél mert bemegy az étel meg minden mocsok és begyullad, kényesebb esetében úgy begyullad, hogy lehet tisztítani a gennytől. Szóval valakinek fogát húzzák ne kímélje napi többször fogkrém, fogkefe, lehet amilyenősen csak tod és bírod kefélni.
55. kiscsipás (válaszként erre: 54. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 27. 12:22

Ma voltam a fogdokinál.Már reggel 8 ra ott voltam.Tegnap este már nagyon fájt,kibírhatatlanul!

Kivette azt a ki darabot,elég gyorsan.Meg ki tisztította a sebet is!Antibiotikumot nem írt fel,de CATaflamot igen!

54. ea9bff1b44 (válaszként erre: 53. - Kiscsipás)
2008. okt. 26. 11:50

Tapasztalatból írok, két hete komoly műtéttel szedték ki a bölcsességfogam gyökerét. VAlószínű, hogy szilánk maradt a sebben, amit majd a gyógyulási folyamat ki fog lökni onnan. Én tegnap este már a harmadik darabot szedtem ki. Jó lenne neked valami antibiotikumot feliratni a háziorvossal. Én pl- Dalacint és Cataflamot szedtem. A fájdalom elég sokáig megmarad, jó idő kell, míg a csontszövetek megnyugszanak, helyreállnak(Én is egy szakembert nyaggattam kérdéseimmel, mert nem hittem, hogy ez ennyire fájhat utána)A CAtaflam fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő is egyben. A seb gyógyulását elősegítheted pl. Cserszömörcés szájvízzel, amit a drogériában, patikában tudsz beszerezni. Ez fertőtlenít is. Fontos, hogy a fogmosást ne hanyagold el, bárhogy fáj, a foghelyet is tisztítani kell fogkrémmel, fogkefével.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett a válaszom.

Jobbulást neked!!

2008. okt. 26. 11:43
Sziasztok!Pár napja húzták ki egy fogamat!A történet:Elkezdet fájni az egyik nap a fogam,de úgy isten telenűl,be is volt gyulladva.Fájt a füllem is.Elmentem egy Úgynevezett "fogklinikára".Ahova szoktam járni rendszeresen!Este felé volt,mondom a recepción,hogy probléma van.Úgy elhajtottak, hogy a lábam sem érte a földet:jöjjek vissza holnap reggel.Talán meg tudnak nézni!Reggel vissza mentem!Leültem,nemsokára be is hívtak.Elkezdtek győzködni hogy nem húzák ki a fogamat hanem inkább gyökérkezelni fogják!Én meg mondtam neki hogy húzák ki,mert fáj tőle az egész felyem!Nagy nehezen hozzá is kezdtek!Kaptam érzéstelenítőt,ami nem hatott.Szóltam is!Erre azt a választ kaptam tűrjek!Ha már ki akarom húzatni!Elkezdtek valamit úrni faragni.Mint kiderült vágték a fogamat szét,hogy állítólag így könnyebben ki fog jönni!Nagyon fájt!Elkezdték a tényleges húzást,már 30 min bent voltam a székben!Szenvedtek vele,csürték csavarták!még végül közölte,hogy kint van!Mondom rendben!Fizettem,nem keveset és haza mentem!Azóta folamatosan fáj,és be van gyulladva!A nyelvemmel elkezdtem valamit érezni,olyan mint ha valami fog darab lenne a sebben!Meg is néztem tükörben és hát tényleg fogdarab!Kérdésem az volna,hogy amiat fájhat.Menjek vissza sedesem ki.Vagy várjak had gyogyuljon be.Ha egyálltalán be fog!
52. roooli
2008. okt. 21. 21:40

Sziasztok


Elmentem szombaton a fogorvosomhoz, h két fogam között ilyen szúrást érzek, mikor ráharapok... Azt mondta ki kell húzni! Kaptam szurit, kihúzta, s itthon, mikor kezdett elmúlni az érzéstelenítő hatása egyre jobban fájt. Ekkor a fogorvosmat már nem tudtam elérni, ügyeletes fogorvos nincs, a rendes házi orvos megnézte, azt mondta be van gyulladva, s felírt egy gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót. Azt mondta ha használ szedjem végig, hameg nem, akkor hétfőn menjek vissza a fogorvosomhoz. Vissza is mentem, mert a fájdalomcsillapító nélkül nagyon fájt. Ő kitisztította, lézerezte, s azt mondta szedjem csak tovább a gyógyszert...


Ma este viszont már gennyes is volt és még jobban fáj! :( Nem tudjátok mitől lehet s mit lehet ellene tenni? Már lassan a fájdalomcsillapító sem hat :(

2008. szept. 17. 06:34
Az én Dokim tömény kamillával ecseteltette. Öblítette is. És tényleg 2 hét alatt jobb lett.Lehetett húzni a következöt is.. Jobbulást MINDENKINEK.
50. Donyta (válaszként erre: 49. - Sam8888)
2008. júl. 1. 07:14
Lehetséges. Előfordulhat valóban gyulladás okozza. Óvatos legyél vele, mert csont hártya gyulladása is lehet. De elő fordulhat az állkapocs sérülése is.
2008. jún. 30. 22:56
Létezhet az, hogy a fogam miatt fáj a fejem? Mert amióta kihúzták azóta fáj nyaktól felfelé mindenema jobboldalon. :( Főleg így estefelé. (Nyak-áll-fül-halánték, néha még a szemem is :(( )
48. d0860dee94 (válaszként erre: 46. - Sam8888)
2008. jún. 30. 18:01

Szegénykém!!! :(


A joghurtot és a tejes dolgokat a helyedben kerülném, mert fokozottabb a fertőzésveszély.

Esetleg vmi széles spektrumú öblögetővel vagy vmi tömény szesszel öblögesd, bár vérzés esetén nem tudom, hogy ez jó e...

2008. jún. 30. 16:08

Ja és egy kérdés:


Fagyit ehetek már? És Yoghurtot?

2008. jún. 30. 16:07

Egy foghúzás története:


2008.06.25 szerda délután. Fáj a fogam. Körzeti doki felhív, időpont holnap reggel 9.


2008.06.26 csütörtök reggel. Nemtalálom a TAJ-kártyám, doki felhív, mondom neki késni fogok, semmi gond.

Odaérek kb fél óra késéssel, behívnak, foghúzás megtörténik, minden gond nélkül, aztmondta a doki, hogy a gézt kb 20perc múlva kiköphetem. Kb fél óra alatt hazaértem és kiköptem, vérzésnek nyoma sincs, örülök, nézegetem a sebet, stb.

Délután-estefelé, miután elmúlt az érzéstelenítő, elkezdett iszonyatmód fájni. Kalmopyrint beszedtem, hatott, egész nap jól elvoltam.


2008.06.27 péntek. Hajlani 3 körül készülődtem lefeküdni, majd pár perc ágyban történő fetrengés után arra lettem figyelmes, hogy vmi sós "massza" van a számban. Gondoltam csak egy kis genny, de azért megnézem. Vér volt. A vérzést veszettül próbáltam elállítani, kb másfél órán át sikertelenül (jegelés, hidegvizes öblögetés, gézlapot rászorít, só, stb...). Az ügyeleten elzavartak, aztmondták, hogy menjek a sűrgősségi osztályra, ilyenkor nincsen náluk ügyeletes fogdoki.

Sűrgősségin rálestek a fogam helyére és aztmondták, hogy emiatt nemfogják kihívni az ügyeletes szájsebészt, majd szépen megvárom a reggel 8-at és menjek a szájsebészetre. KÖSZI!

Go haza, egész nap köpködés, mert gondoltam 13:00-tól rendel a fogorvosom, elmegyek hozzá, csinálja meg ő, mert inkább rábízom, mint a szájsebészetre... Persze nemtudtam elérni du. 2-ig sem.

Szájsebészet ~14:30. Nővérke tájékoztat, hogy ők biz 2-kor bezárták a rolót, miértnem mentem előbb, mondtam nekik, hogy mert a dokimat vártam, de nemtudtam elérni. A nővérke rendes volt, mert megpróbálta elérni, de sajnos neki sem sikerült. Visszaküldtek a sűrgősségire.

Sűrgősségi ~15:00. Felvették az adataim, ez kb 20 percig tartott, aztán behívtak egy kis kórteremfélébe, ott adtak egy vérzéscsillapítóval átitatott bucit. Ezután egy óra várakozás, minek a végén már éreztem, hogy a szám rendesen telement alvadt vérrel. Szóval behívtak, kiköptem a bucit, megállapították, hogy ez ugyan tényleg vérzik. KÖSZI! Ha nem mondják rá sem jövök!

Szóval olyan 16:30 körül közölték, hogy kihívják az ügyeletes szájsebészt, aki ~20 percen belül megis érkezett. Felmentünk a fül-orr-gégészetre, senki nem mondott semmit, de már sejtettem, hogy itt fércelés lesz... A doki leültetett, majd elkezdte előkészíteni a kellékeket: tű, cérna, érzéstelenítő... stb. Mondom neki, hogy akkor ugye ez össze lesz varrva? Válaszul azt kaptam, hogy: -Hát nemhagyhatjuk így! (BUNKÓÓÓ!)

Beadta az érzéstelenítőt, ami semmit nem hatott, majd kb 15mp múlva elkezdett matatni a számban. Beletömött vmi vérzéscsillapító vattát, miközben én jajgattam, ekkor megszóltalt:

-Maga nekem ne jajgasson, 2 ampulla Lidocaint adtam be!

-Bazve' attó mé kuhváha fáj!

Elhallgatott, aztán csinálta tovább, szerencsére hamar végzett, odaadta a papírokat, aztmondta, hogy egy hét múlva varratszedés és elviharzott...


2008.06.28. szombat. Reggelre fehér "izé" jelent meg a varrás tetején, a nap folyamán egyre nagyobb lett, majd az éjszaka kijött teljesen, ekkor jöttem rá, hogy ez a vérzéscsillapító vatta volt. Cérna meg olyan laza azóta, mint a Riga-lánc, így értelme nincs megvárni az egy hetet a varratszedéssel...


2008.06.29. vasárnap. Ébredezés közben egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy valami nemstimmel. Vér volt a számban. Gyorsan fürdőszoba, hatalmas nagy véralvadék a fogam helyén. Majdnem sírvafakadtam, mert már elegem volt az egészből. Engem már nemérdekel, többet ezzel nemkínoznak meg... Szerencsére csak reggel vérzett egy kicsit ls magától elállt.


Ma (hétfő) hála az égnek nem vérzett, viszont a foghúzás óta szinte folyamatosan piszkosul fáj. gyulladásnak nyoma nincsen, seb gyógyulgat, cérna meg laza, mint az állat.


A magyar egészségügyről meg ennyit. Szívemszerint elvernék pár felelőst...

45. moncsicsi83 (válaszként erre: 44. - Tomasman)
2008. jún. 16. 19:59
Nekem tavaly vésték ki az egyik fogamat. Pár órát vérzett csak, aztán elállt a vérzés..
2008. jún. 16. 16:03

sziasztok

a barátnömnek ma vésték ki afogát és szeretném tudni h meddig normális a vérzés?

ha tudtok választ adni légyszi válaszoljatok

43. Donyta
2008. jún. 1. 09:08
Többszöri fertőtlenítős öblögetés. De van egy régi bevált módszer, néha még orvosok is javasolják. Egy pohár szájmekeg vízbe egy teáskanál sót feloldani és avval öblögetni. Összehúzza és fertőtlenítí a sebet.
2008. máj. 31. 22:49
Másnap: fogkefe és fogkrém, és valami antibakteriális szájöblítö. Nem egy nagy kaland a foghúzás, még akkor sem, ha esetleg szájsebész adta elő.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook