Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés császármetszés után! fórum

Természetes szülés császármetszés után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. siba22
2014. dec. 8. 10:37
Nagy fiam 99ben sajna sürgősségi császárral született.Most januárra várjuk a kis tesót :) Akit simán szeretnék világra hozni.Még egyszer a császárt nem igazán szeretném átélni.Műtét utáni ébredés,majd 3 hónapig tartó hasi fájdalom és maga az egész egy trauma volt számomra.Bár az orvosok között megoszlik a császár utáni sima szülésről a vélemény.Akihez járok dokinő nincs a sima szülés pártján a császár után,igaz nem a fogadott orvosom.Egy alkalommal Unk főorvoshoz kaptam időpontot a Honvédban.Direktbe rákérdeztem erre a dologra ő mit mond.Már miért ne lehetne simán szülni a sürgősségi császár után??15 év telt el azóta,ez a császár nem indokolja az újabb császárt.A heg a méhemen a jelenlegi állapotban is teljesen megfelel :D 5,4 mm a heg.Ezután / akihez általában járok dokinőhöz / amikor mentem újra rendelésre mondtam mi volt az Uh.án és mit mondott a főorvos.Nem nagyon volt sok ellenvetése,pedig a doktornő még a fiatal korosztályhoz tartozik.Annyit mondott ha kell akkor fognak csak vágni.A vérnyomásom tény ingadozik rendesen,de más egyéb problémám nincs.A trombózis veszély is úgy néz ki tova tűnt a fejem felől.Én inkább maradok a sima szülésnél mint a császárnál,ami valljuk be nagy hasi műtétek közé tartozik és jóval nagyobb a kockázata mint a sima szülésnek.
2011. nov. 10. 10:43
Eppen ma olvastam egy cikket, amiben eleg jol fejtegetik, hogy miert is sokkal jobb csaszarozn. Ezen onmagaban is felhaborodtam, de a hozzaszolasokon megjobban. Sokan ugyanis ugy gondoljak (nok, nem orvosok), hogy miert kell ezen problemazni, jobb a biztonsag es amugy is minek kiborulni a szules ezen formaja miatt. Meg hogy csak egy csik a hason. Szerintem nagyon is jogos, ha az anyuka kiborul. Es ezt meg kell ertenie masoknak is, vagy legalabb elfogadni. Magyarazzak nehanyan, hogy bennuk nem mukodik ez az osanya oszton vagy mi. Pedig kellene! Meg kell tartanunk az egeszsegunket ahhoz, hogy a gyermekunket maximalisan el tudjuk latni. En tobbszor majdnem osszeestem a korhazban mikor tisztaba kellett raknom a fiamat,mert egyszeruen olyan fajdalmaim voltak. Hamarosan megszuletik a masodik babam es hiszek benne, hogy sikerulni fog normalis uton. Es igenis kuzdenunk kell azert, amihez JOGUNK VAN! Mert igenis jogunk van megprobalni es kotelessegunk kuzdeni!
121. Hannapanni (válaszként erre: 120. - Kriszti1212)
2011. nov. 10. 07:38

Igen, egy másik ismerősöm így járt, és most a negyedik császár után már erősen lebeszélik a továbbiakról, pedig ők még lehet, hogy vállalnának gyereket.

Nekem nagy mázlim volt, hogy elsőre megúsztam a császárt, így most nem gond az ötödik. :-)

120. Kriszti1212 (válaszként erre: 119. - Hannapanni)
2011. nov. 9. 21:29
Hála az égnek, meg annak a csőtörésnek. Azért ez gáz, hogy így mennek a "biztonságra" :S Szerintem minden kismamának JÁR az esély rá, hogy megpróbálja. Ha nem sikerül, még lehet lépni más irányba. Csakhogy ha nem adják meg azt a kis lehetőséget sem és éppen siker lenne a vége, akkor a további gyerkőcök lehetősége vész homályba... :(
2011. nov. 9. 08:17
Kollégámékkal esett meg, hogy az első császár után a dok "biztonságra" ment, mondván legyen a második is az. Aztán amikor megindult a szülés, épp csőtörés volt a kórházban, így továbbküldték őket Pestre. Ott azt mondta az ügyeletes, hogy ezt simán meg lehet szülni, és tényleg: normálisan megszülte a második babát...mire jó egy csőtörés...
2011. aug. 21. 15:54

Sziasztok!


Anyósom (35 évvel ezelőtt!!) császárral szülte az első gyerekét. Aztán - akkoriban nagyon avantgard módon - közölte vele a doki, hogy azért, mert az első az volt, nem kell a többinek is annak lennie. Így a császárhoz képest másfél évre természetes úton szülte a férjemet, arra egy évre mégegyet, arra meg két évre még egyet... Szóvel egy császár után 5 éven belül három normál szülés volt...

2011. aug. 20. 16:43

Hihetetlen sok a sötét folt még most is a témában. Azért az megdöbbentő,h. sokan azt hiszik hogy nem lehetséges a természetes szülés császármetszés után!


Hamarosan indul a vbac.hu, fészbúkon is van egy csoport, ott is vannak hasznos infók! Keressetek rá! Angol nyelven pedig még több olvasnivaló van!!!

116. 711c04482e (válaszként erre: 113. - Zsuzsafaz)
2011. aug. 20. 15:14
Persze hogy lehet, én is úgy szültem.Igaz hogy közben kiderült hogy jobb lett volna ismét megcsászározni.Hála istennek ezt csak én szenvedtem meg nem a baba, aki már most 176cm 25 éves egészséges nő.
115. Incó
2011. aug. 20. 15:03
VBAC- Természetes szülés császármetszés után- keresd meg ezt a klubbot!
114. Pndi
2011. aug. 20. 15:03
Igen
2011. aug. 20. 15:02
Császármetszés után lehet természetes szülés?
112. eperlevél (válaszként erre: 111. - Anikko)
2010. dec. 11. 16:18
Az adatlapomon megtalálod!
111. anikko (válaszként erre: 110. - Eperlevél)
2010. dec. 11. 16:17
hol?
2010. dec. 11. 16:14

Sziasztok!


Nyitottunk egy klubot a témában, aki beszélgetni szeretne jöjjön!

109. anikko (válaszként erre: 107. - Kobolddd)
2010. okt. 14. 14:46

Altató orvost??? Ez tetszik:D

Amúgy az adja a spinált meg az edát is.

Én nem félek, mert bár ez is császár lesz, de ez programozott, szóval itt nem fordulhat elő az ami először.

2010. okt. 13. 13:45
Én ittam a málnalevél teát, szedtem a homeobogyókat és 2 héttel a kiírt idő előtt már 2,5 ujjnyira nyitva voltam. Mondta is a dokim hogy biztos nem hordom végig. Ehhez képest végighordtam és 3,5 ujjnyinál hívták a dokimat, de addigra már egész nap vajúdtam. Nagyon durva volt, teljesen kimerültem. Repesztettek burkot, de hiába, nem illeszkedett a feje ezért 10 perc és toltak a műtőbe.
2010. okt. 13. 13:40

Sziasztok!


Basszus... Hát én is éreztem a császárt. A spinális nem használt, hánynom kellett 2x is, telenyomtak mindennel és már nem mertek elaltatni. Az utánam lévőnél is elszúrták, de őt legalább elaltatták. Ordítottam végig, ezek meg csak azt mondták, hogy lélegezzek, ne kiabáljak,meg ne aludjak el, nyissam ki a szeme.

Ezek után én rettegek egy következő szüléstől. lehet altatóorvost fogadni?

106. anikko
2010. okt. 10. 21:17

Mi vaaaaan?!

Ez most komoly?! Olvasd már el a fórum címét! Ha támogatóak akarsz gyűjteni, tényleg ne itt tedd.

Persze, egyet értek legyen joga a nőnek nemet mondani a gyereke életét megmentő császárra! Nem véletlenül az orvos dönt!

Geréb Ágnesről meg inkább én sem írnék ide véleményt!

Ja, és a babák nevében nem hiszem, hogy köszönni kellene.

Vajon az az anyuka is köszönné, akinek a mentő vitte el utóbb a gyermekét?

2010. okt. 10. 21:09

Magánvélemény, de szerintem ezt itt pont nem kellett volna.


Az alább említett hölgyről pedig inkább nem is írok véleményt. Személyesen ugyan nem volt hozzá szerencsém, de hírcsatornákon keresztül (nem kizárólag tv, hanem bármilyen hírforrás) eleget hallottam.

104. anikko (válaszként erre: 102. - Fiancee)
2010. okt. 2. 16:35
Köszönöm, hogy leírtad a történeted, de kezdem kiverni a fejemből, hogy simán szüljek, mert állítólag még a méhem tágulása is veszélyes lesz a hegemre, mivel rugalmatlan a méhem. Mindegy, lesz, ahogy lesz, a gyereknek ne legyen baja, nem fogok ragaszkodni hozzá h simán szüljek, ha kockázatos. Annyit nem ér az egóm :)
103. aggica
2010. szept. 29. 20:31

Sziasztok!Ajánlok figyelmetekbe 1 oldalt: [link]

Császár utáni természetes szüléshez is ajánlják.Én is használtam,szóval szívesen válaszolok annak akit érdekelnek részletek.

Remélem van akinek segíthettem ezen a fórumon.

Szép és problémamentes babavárást!

102. fiancee (válaszként erre: 101. - Anikko)
2010. szept. 28. 13:52

na én már rég jártam erre, de látom vannak újabb hsz-ek....

én az Istvánban szültem, nagyon jók a csecsemős nővérek, nagyon profik, segítőkészek, kedvesek!!! de pörögnek ám közben ezerrel! ha valamit nem jól csinálsz megmondják kerek perec, de nem bacogatnak, hanem segítenek is! a korház hozzáállása is jó a császár utáni természetes szülést szorgalmazzák! támogatják!


az orvos az megint egy másik kérdés...biztosan nehéz jót találni, és mindenkinek más a jó doki! de érdemes körülnézni-érdeklődni, mert sztem az a legfontosabb hogy megbízz benne!!! és nem árt a szülésznőválasztás sem...végülis ő segít a legtöbbet szülés közben! nekem ugye az első császár lett, rátekeredett köldökzsínór és rossz szívhang miatt, 10 óra vajúdás után semmit sem tágultam.... a másodikat simán szültem, tán kaptam kis oxytocint...lassan de biztosan tágultam, így a második babám 17 óra vajúdás után lett meg,(baromira irígykedem a 2-6 óra alatt megszülőkre) maga a kitolás már gyorsan ment 3 fájásra kinyomtam a babót pedig nagy volt ám, 4kiló, 58cm én meg kicsi vagyok (nem terhesen 50-52 kiló-160cm) sokan kérdezték mért nem császároztak meg másodszor is, és mért hagytak ennyit szenvedni...de igazából nem szenvedtem, hanem vajúdtam (na jó elismerem a kettő közel áll egymáshoz :-) ) de mivel minden okés volt, én is, sebem is, gyerek is mért ne várták volna ki!!! sokat segített férjem, meg a dokim is , hogy figyelmeztettek a megfelelő légzéstechnikára az üvöltözés helyett, ez tényleg segítség a tágulásban.... nekem anyukám is ilyen lassan tágulós típus, nála nem vártak ennyit a kitolással, repedt is a méhszája... én megúsztam gátmetszéssel...bár ki tudja, lehet ha nem metszenek előre litágultam volna akkorára is...de ezt már nem tudom meg!

a lényeg, hogy mindkét szülés fájdalmas vajúdással kezdődött és fájdalmas sebekkel (császár-és gátseb) végződött, DE a természetes szülés sokkal jobb volt, utána is sokkal jobban éreztem magam! lelkileg és fizikailag is, a gátseb csak 2 hétig fájt pokolian, aztán mintha elvágták volna, a császár seb meg tán még egy hónap múlva is...

ja és a mávban tudok egy jó dokit Vermes a vezetékneve, van magánrendelése is...az egyik barátnőm nála szült , nagyon istenítette!

101. anikko
2010. szept. 10. 21:52

Már csak azt kéne eldöntenem hol szüljek, mert én a mávval meg lennék eleégedve(a régi dokim mávos) csak ott senkit nem ajánlottak még.

szóba került a sote. állítólag profik, de nem kedvesek, főleg a csecsemősök. Mondják h 3 napot ki lehet bírni gorombáskodással, de én nem akarok, nekem az a 3 nap volt a legérzékenyebb időszakom szinte. ott a szent imre, nem akarok 6másikk kismamával vajúdni, ja és ha nem lehet ott vajúdásnál párom, és nem is tudom mi lett volna velem nélküle. 12 órán át!

Túl nagy igényű vagyok?

100. anikko
2010. szept. 10. 21:31
na de mindegy ez már nem lényeges, túl lehetett élni, én vok a bizonyíték. de másodjára inkább elkerülném
99. anikko (válaszként erre: 97. - Tamianyu)
2010. szept. 10. 21:30

Én szóltam hogy iszonyatosan fáj, és a nővér aki lefogat a fejem az is szólt a dokinak h szinte mindent érzek, látja rajtam, de semmi.

Az volt a durva h párom meg nézte az ablakból.

amikor feljött hozzám: mondta úr isten drágám jól vagy? nagyon durva volt? legszívesebben helyet cseréltem volna veled! :)

98. anikko (válaszként erre: 96. - Pitypang)
2010. szept. 10. 21:28

igen, elég kemény volt, de ennek ellenére amikor hazajöttem azt mondtam akkor is bevállalnék még minimum 1 gyereket ha ugyan ezt kellene végig csinálni. Ja és ráadásul én elég rosszul bírom a fájdalmat. A terhesség de főleg a vajúdás alatt kaptam is az oltást emiatt a dokimtól. Na ezért is nem fogok nála szülni.

van ahol homokzsákot van ahol só zsákot tesznek, nekem asszem sót tettek

csak néztem amikor kérdezi rakjon még sót a sebre? miiiiiiiiiiiiii

nehogy megpróbálja, hát akkor tuti befosok, ha besózza. jaaj nem úgy! zsákkal, súlyozni. jaaa

:D

97. Tamianyu (válaszként erre: 96. - Pitypang)
2010. szept. 10. 19:46

Engem is úgy vágtak fel másodjára,hogy éreztem.Nem hatott a gerincérzéstelenítés,az altatástól meg féltem.Mondtam,hogy jelzek ha érzem,hát úgy volt.

Felvágtak,de egy pillanat alatt elaltattak.

96. Pitypang (válaszként erre: 95. - Anikko)
2010. szept. 10. 19:39

Jáájjj, de rosszul hangzik! Megszenvedted rendesen. Mi az, hogy nem hat az érzésteleníés és nekiállnak? Ez nagyon erős nekem.

A nehéz valami a hasamon nekem is volt. Eleinte zavart, de amikor levették, akkor az volt fura. Azt mondták, homokzsákot tesznek a hasra. :D

95. anikko (válaszként erre: 93. - Pitypang)
2010. szept. 8. 21:11

Nekem se volt egyszerű a műtét.

Azzal kezdődött, hogy mentem vizsgálatra egy reggel és a doki megpiszkált majd közölte h folyik a vizem.

Mehetünk szülni. Buroksapka repesztés,oxitocin, egyre emelték és emelték, majd közölte h hiába vannak nagyon durva fájásaim nem igazán tágulok, kérjem az edát. ok, meg is kaptam majd rögtön utána közölte h ne várjunk mert valami nem ok, beindult a gyerek össze vissza és valamiért nincs a feje a csatornánál és a méhfalba ütközik minden összehúzódásnál és ezért kezd egy vizenyő púp lenni a fején. Spinált már nem kaphattam, még adtak edát, de mondtam ami előtt toltak be h érzem és mozgatom a lában, mondták sorry nincs több eda, nem adhatnak.És így vágak, hogy közben nagyon durván fájt nekem is, már sokszor azt éreztem h hánynom kell, de uyge a kezeim ki voltak kötve, a fejem lefogták és mondta a nővér h most ne akarjak hányni mert akkor belefulladok.

és éreztem ahogy tépik le a méhlepényt. aztán megláttam apánál a babát, mondták h túlélte, bár nem sok hiányzott de szerencséje volt. és onnantól nem emlékszem semmire csak h fent fekszem és pakolnak valami nehéz izét a sebemre.

94. erikpipi (válaszként erre: 87. - Anikko)
2010. szept. 7. 22:42

Nem a külső varrattal van a gond, hanem a belsővel.


Egyébként megértelek, hogy szeretnéd a sima szülést. Bár nekem 4 volt ebből 2 sima, 2 császár és ebből az egyik életmentő. De mégis a legutolsó programozott volt a legszebb, hisz végig fent voltam, s a férjem fotózhatott. Igaz kis protekcióval.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook