Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18438. oszandra85
2018. máj. 1. 09:42

Sziasztok!Hatha valakinek hasznos lesz az info.Augusztusban foglaltunk idopontot,a legkorabbi januarra volt,ugyhogy mar olyan fel ev a varakozasi ido,ezzel szamoljon akinek kell.

Zonne tok jol osszefoglalta mik kellenek,en annyit tennek meg hozza,hogy en magyar cimre kertem az utlevelet kipostazni,majd anyukam jott es hozta,ugy mentunk egyutt haza.A beadastol szamitott 20. Napon kikuldtek az utlevelet,januar 17-n kervenyeztuk,februar 19-n mar utaztunk haza. Minden esetben az utlevel elkeszulese max 20 nap,pusztan a postazas miatt tart 6 hetig,hogy angol cimre kuldjek (eloszor a magyar onkormanyzat kikuldi a konzulatusnak majd a konzulatus kikzldi a cimre,mindket helyen csak megadott napokon van postazas)

Es aki meg nem jart a nagykovetsegen Londonban arra keszuljon,hogy egy kb 3 nm-es varo van 3 db fa szekkel,mosdo semmi. Mondjuk cserebe a lefoglalt idopontot popecul tartottak es mikor vegeztunk megkerdeztem,hogy megetethetnem-e valahol a kisfiamat,nagyon segitokeszek voltak,bevittek egy kulon szobaba ahol bar szinten hadi korulmenyek voltak (hideg,szuk szoba es kenyelmetlen fa szekek meg egy asztal) de csak ketten voltunk es meg tudtam etetni.

18437. oszandra85 (válaszként erre: 18431. - Zonne)
2017. máj. 5. 09:02
Koszi szepen!Jo hogy irtatok,h 3-4 honappal elore foglaljunk...
18436. Zonne (válaszként erre: 18435. - 5c8cba5b90)
2017. máj. 4. 17:28
Mi északon, Newcastle-ben :) Edinburgh-be mentünk a tiszteletbeli konzulhoz lehitelesítettni a papírokat. Így nekünk is sokkal egyszerűbb volt és gyorsabb.
18435. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 18434. - Zonne)
2017. máj. 4. 13:14

Köszönöm segitsèged! :)


Birmingham alatt, Redditchben lakunk. Bizony igy egyszerübb postán intézni, mint babástol felvonatozni,metrozni Londonba.

Ti merre laktok?

18434. Zonne (válaszként erre: 18433. - 5c8cba5b90)
2017. máj. 4. 12:30
Online nem, postan lehet bekuldeni a papirokat. Merre laktok? Az eredeti dokumentumok fenymasolatat vagy (tiszteletbeli) konzul, vagy a konzulatus altal elismert kozjegyzo kell hogy hitelesitse. Ez ugye tobbletkoltseggel jar, de meg mindig olcsobb mint pl. elutazni Londonba. A konzulatus oldalan minden info fent van ezzel kapcsolatban, ha valami nem ertheto, szivesen valaszolok :) mi tavaly marcius elejen postaztuk a papirokat, aprilis vegen mar kuldtek is az utlevelet.
18433. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 18432. - Zonne)
2017. máj. 4. 09:51
Hàzasok vagyunk ès jo messzi lakunk Londontol, akkor mi is online intezzuk. A londoni magyar konzulatus oldalàn lehet intezni ugye?
18432. Zonne
2017. máj. 3. 22:40

Jah, es mindenkeppen meg a baba szuletese elott foglaljatok idopontot! 3-4 honap a varakozasi ido.


(Ha nem londoniak vagytok es hazasok, postan is lehet intezni, mi is igy csinaltuk.)

18431. Zonne
2017. máj. 3. 22:37

Sziasztok. Mi kb 1 eve keszittettuk az utlevelet. Ha a gyerek hazassagban szuletett akkor kell hazasdagi anyakonyvi kivonat, gyerek angol anyakonyvi kivonata (nem kellett fordittatni), szulok utlevele vagy szemelyi igazolvanya, egyik szulo lakcim kartyaja. + ugye a konzulatus oldalarol letoltheto:

- utleveligenylo lap (ha nincs fent e-mailben kell kerni )

- a gyermek.magyarorszagi anyakonyvezesere vonatkozo igenylolap


Az UTLEVEL kervenyezes utan kb 6 hettel elkeszul.


Az ANYAKONYVI KIVONAT honapokba telik mire megerkezik.


Uj jogszabaly szerint nem feltetele az utlevel kiadasanak a magyar anyakonyvi kivonat meglete.


Ha kulfoldon elokent akarjatok bejegyeztetni a gyereket, legalabb egyik szulonek KULFOLDI CIM jegyzesu lakcimkartyaval kell rendelkeznie.


Ha a szulok nem hazasok, pluszban kell apai elismero nyilatkozat

18430. 5c8cba5b90
2017. máj. 3. 15:48

Sziasztok, ez a téma engem is érdekelne. Az én due date-em aug. 11. Addigra pont meglesz férjemnek az 5 éve!

Kerhetnék infot,seboldalt barmilyen tájékoztatot töletek ami összefoglalja mire is lesz szükség , milyen papirokra stb....

Jovlenne ha brit és magyar állampolgar is lehetne a kicsi. Mi mindketten férjemmel magyarok vagyunk.

18429. Jasmine24 (válaszként erre: 18428. - Oszandra85)
2017. máj. 3. 15:42
Szia! Nekunk 3-4 honap alatt elkeszult, de meg a baba szuletese elott foglaltunk idopontot. Ugy mondom, hogy November vegere voltam kiirva a fiammal, de mi mar Szeptemberben foglaltattunk idopontot Januarra es Majusban mar utaztunk haza. Szerintem igy erdemes. Mellesleg az angol utlevele 3 het alatt elkeszult a kezunkben volt. :DDD
18428. oszandra85
2017. máj. 2. 23:21

Sziasztok!El meg ez a forum?

11 hetes kismami vagyok, tudja valaki mi jora (kb mennyi idore) szamitsak mire majd a babamnak tudunk utlevelet csinaltatni?Mar most felek a torturatol... ferjemmel mindketten magyarok vagyunk es a baba szuletesere meg csak 4,5 eve leszunk kint.... ugyh a magyar utlevel erdekel elsosorban,bar felek,hogy meg az is lehet,hogy hamarabb lesz meg az 5 evunk,minthogy a kovetsegen barmi is intezodjon.

18427. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 18426. - Zonne)
2016. dec. 28. 18:03
Köszi szèpen az infòt és a jókívánságot! 😊
18426. Zonne (válaszként erre: 18424. - 5c8cba5b90)
2016. dec. 28. 17:43
És gratulálok :-) Boldog babavárást :-)
18425. Zonne (válaszként erre: 18424. - 5c8cba5b90)
2016. dec. 28. 17:41

Szia,


szerintem ez város-függő is. Hozzánk nem jött a midwife, csak szülés után. Addig én jártam be hozzá rendelésre.

Terhesség alatt egyszer kijött a health visitor, bemutatkozni meg elmondani hogy neki mi lesz a dolga. Ő egyeztetett időpontot, meg amikor szülés után kijött a midwife, ő is telefonált előtte.

18424. 5c8cba5b90
2016. dec. 28. 12:21

Sziasztok!


7 hetes 2 napos kismama vagyok itt Angliàban. Szemèlyesen mèg nem talàlkoztam a midwife-ommal csak telefonon hivott pàr napja. Èrdeklödnèk töletek,hogy vàrhatò,hogy szemèlyesen is kijön majd hàzhoz? Mert a papiromon amit kaptam a vizsgaloatok-scan-ek idöpontjairol fel van tüntetve a home visit, viszont nem tett rola emlitèst telefonba. Remèlem azèrt idöpontot egyeztet velem mielött jön ( hogy itthon legyek) vagy szuroproba szerüen is betoppanhat? Ha valakinek volt ilyen tapasztalata szivesen olvasnàm!

18423. Livilla (válaszként erre: 18421. - Dora05)
2016. dec. 27. 20:07

a lényeg, ha 10 évig itt él a kisgyerek, akkor állampolgár lehet. Ha uk-ben született, hamarabb is, amikor a szülők elérik a settled statust ( bizonyított uk élet, 5 évig eu állampolgár esetén, max 450 nap távollét ez idő alatt, max 90 nap távollét az utolsó 12 hóban), ill ha a szülő brit állampolgár lesz.

Tehát a legegyszerűbb, ha kivársz 5 évet az ideérkezésed után , regisztrálsz settled statusra (= permanent resident) és aztán a gyereket beregisztrálod brit állampolgárnak.

Sajnos ez nem jelenti, hogy babaként lesz brit útlevele, de valószínűleg pár évesen igen. Magyar állampolgár szülő gyereke automatikusan jogosult magyar állampolgárságra. Remélem, segített, best of luck :)

18422. Livilla (válaszként erre: 18421. - Dora05)
2016. dec. 27. 19:58

Hello, gratulálok a terhességedhez, remélem, rendben mennek a dolgok!


adok egy linket, a 8. oldalon van a válasz, ha a férjed is eu állampolgár.

[link]

18421. dora05
2016. dec. 22. 02:48

Sziasztok


Van mas modja is annak, hogy a szuletendo kisbabam brit allampolgar legyen/utlevelet kapjon akkor is, ha sem en sem a ferjem nem eltunk itt 5 evet?

Esetleg volt mar valaki ilyen helyzetben/ olvasott mar utana? Nagyon nagy szuksegem lenne barmilyen infora, sajnos nem talaltam ra sehol..


Elnezest ha ez a kerdes vagy valasz mar megfogalmazodott, de annyi hozzaszolas van, nem gyoztem lapozgatni :)


Egyebkent annyit kell tudni, hogy most vagyok 9 hetes kismami es o lesz az elso babucim :)

18420. Livilla (válaszként erre: 18419. - Lillalola)
2016. dec. 8. 23:23

Gratulálok ! Mindenképp mondd el a midwife-nak, hogy gysz mellett lettél terhes. 12 és 20 hetesen lesz ultrahang, illetve vérvétel, ami a genetikai problémák nagy részét kiszűri. A munkahelyen jogilag 24 hétig kell bejelentened. Sokan a 12 hetes UH ill vérvételek után teszik. Én 20 hetesen jelentettem be, ez bőven elég, hacsak nem extrémen nehéz fizikai munkát végzel,vegyszerekkel dolgozol, vagy ionizáló sugárzásnak (röntgenasszisztens pl) vagy kitéve. Ha dolgozol kb a 20 és 28 hét közti fizetésből számolják a maternity payt, ezért mindenképpen érdemes alkalmazásban maradnod és dolgozni ezeken a heteken. hasznos linkek: [link]

[link]

Best of luck :)

18419. Lillalola
2016. dec. 7. 09:50

Sziasztok!


2-3 hetes terhes vagyok.

Tegnap voltam GPnèl miutan az otthoni tesztem pozitiv lett.

Az ottani is igy mar biztos.

Viszont nekem mindezt gyógyszer mellett sikerült es ezért kicsit aggodok mert tudom h itt nem igen vizsgalgatnak.Van ra lehetőség h kerjek vmilyen vizsgalatot plusszban?

Valamint az lenne mèg a kérdésem h mikor kell elmondanom a munkahelyemen?


Előre is köszönöm!


Lilla

18418. Zonne (válaszként erre: 18417. - Timeatunde)
2016. dec. 1. 18:28

Szia,


elvileg azzal, hogy van NI számod, jár ingyenes NHS ellátás. Csak be kell menned regisztrálni GP-hez. Legalábbis nekem ez az utolsó infom.

18417. timeatunde
2016. nov. 29. 17:28

Sziasztok!


Nekem parom angol de nem vagyunk hazasok. Kijottem hozza el akartam kezdeni itt dolgozni viszont egyenlore valtozzott kicsit a terv kiderult h terhes vagyok, en azt hittem beteg. (elso terhesseg) Otthon lejar a tbm es fizetem kellene. Tudom mi a teendo ha van munkam de igy hogy nincs egyenlore amig rosszul vagyok (remelem a 3 honap utan jobban leszek es talalok) nem tudom kell e fizetnem magyarorszagon ha itt van Ni szamom es itt angliaban szeretnem megszulni. elore is koszoom a valaszokat.

18416. frekucika
2016. nov. 2. 23:28
Bocsi ,hogy csak most irok ! Nem voltunk dokinal mert vegul is sikerult es kakalt! Nem volt szerencsere kemeny a szeklete! Szerintem en paraztam be egy kicsit!😃 De holanp van idopontunk egy masik dokihoz es majd azert rakerdezek!
18415. Zonne
2016. nov. 2. 18:22
Mit mondott a doki?
18414. frekucika (válaszként erre: 18413. - Zonne)
2016. nov. 2. 10:34

Szia!

Koszi a valaszt!Megyunk ma GP - hez mert szegenykem nagyon erolkodik es sirt a reggel.Amig anyatejes volt sem volt minden nap szeklete.De akkor simman kakalt es nem erolkodott.Remelem hogy mond valami okosat a Gp es ad is valamit .

18413. Zonne
2016. nov. 2. 09:00
Meg annyit, hogy amig 100% anyatejes volt addig minden nap volt szeklete? Mert akkor lehet a tapszer a ludas, de szerintem a napi 1 nem kene hogy ilyen gondot okozzon. Health visitor normalis? :) ha igen akkor esetleg racsoroghetsz hogy megnyugodj. De mint irtam, nalunk is pontosan ugyanigy volt, es elvileg egy het normalis (amig anyatej vagy tapszer fogyasztok).
18412. Zonne (válaszként erre: 18411. - Frekucika)
2016. nov. 2. 08:02

Szia. Ugyanez volt nalunk is. Anyatejes volt a fiam + napi 1x tapszer. Lehet h a tapszer picit megfogja a hasat, en anno elvittem a gp-hez ( hozzateszem nagyon jo orvos), o azt mondta h amig nagyreszt anyatejes addig ez normalis. Max 1 hetig.


Hozzataplalas utan ez mar nem normalis, akkor is volt h 1 hetig nem volt szeklete, arra kapott gyogyszert.


Egyebkent hogy latod, nincs felpuffadva vagy nem erolkodik h kakiljon? Igazabol szerintem ez is babafuggo...

18411. frekucika
2016. nov. 2. 00:24

Sziasztok!

21 hetes a babam es nagyon izgulok mert nem tudom ,hogy normalise ha 4 napja nem volt szeklete.Anyatejes de 2 hete kap potlast is napi 1x tapszert.Azt tudom,hogy az anyatejes babaknal normalis ha tobbszor is van naponta vagy ha csak 1x egy heten de mi van akkor ha kap tapszert is kap?Amikor elkezdtuk a tapszert minden nap volt legalabb egy szeklet.De most mar 4 napja semmi.

18410. Yaweb
2016. okt. 26. 21:24

A CRF-nel az allam nyitotta a szamlat es tett ra egy bizonyos osszeget. Ez megszulnt 2011 januarjatol.


Az ISA-t te nyitod meg, az allam csak annyit segit, hogy bizonyos osszegig adokedvezmenyt ad

18409. Yaweb (válaszként erre: 18408. - Mina1987)
2016. okt. 26. 21:22

Igen, az ISA adomentea bizonyos osszegig. Azt hiszem most £15000 korul van ez az osszeg


En ilyet nyitottam mikor az elso kisfiam megszuletett es rakok ra hetente X osszeget. Neha sajnos hozza kellett nyulnunk koltozeskor vagy mikor valami kozbejott de most a felet lekotottem 2 eves fixed ISAra is

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook