Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Véleményt szeretnék az Alfa Romeo 156-ról. (98-as kiadású.) fórum

Véleményt szeretnék az Alfa Romeo 156-ról. (98-as kiadású.) (tudásbázis kérdés)

2020. szept. 2. 17:59

Alfa 156. 1.6-os benzines,2000-es kiadású gépkocsim van!Új AC pumpa lett beszerelve,azonban nagyon pontatlan az üzemanyag kijelzés! Egynegyedes müszer állásnál már kigyullad a ledlámpa,annak ellenére,hogy kb.15 liter van benne!

Egy ismerős azt mondta nézzük meg a pumpa jól lett beszerelve? Szerinte a karosszérián és a pumpa fedélen nyíl jelölés van és a kettőnek egybe kell esni!? Ha nem akkor pontatlan a kíjelzés.

2019. jan. 29. 12:46
Tökéletes, nekem 13 éve meg van nagyon megbízható, 270.000km-t tettem bele.
2010. jan. 11. 20:30

156 1,9JTD

Az egyik legjobb dízel!

Szöveges ítélet

Szinte mindegyik népítéletet végigolvastam. El?ször úgy gondoltam, hogy minek is irjak saját véleményt, hiszen, ha valaki ezeket végig olvassa akkor mindent megtud a 156-okról. Aztán ki tudja miért mégis rászántam magam.

Az autótról: 1998-as évjáratú 1.9 JTD. 2005 június végén vásároltam közel 2MFt-ért egy márka kereskedésben. Felszereltségét tekintve, mint minden más Alfa telis tele minden jobbnál jobb extrával.

Amikor elkezdtem a használt autó piacot nézegetni igazából fel sem t?nt ez az autó. Annak ellenére, hogy régi álmom volt. Nézegettem minden féle VW konszernes autót egy két franciát is kipróbáltam aztán beállított az egyik haverom egy 156 1.6TS-al. Hogy erre én miért nem gondoltam-kérdeztem magamtól? Beleültem, kipróbáltam és tudtam, hogy a német és francia járgányok már szóba sem jöhetnek, innent?l a neten is már csak a 156 kerestem. Végig jártam az összes kereskedést a környéken, de sehol nem találtam egy jókép? JDT. Egy kicsit elszomorodtam, mikor találtam végre egyet, els? rekció: na végre, hú de király, a második: te jó ég de rohadt messze van, a harmadik: nem érdekel a távolság. Végre lett egy 156 1.9 JTM-m! Haza fele tankoltam hipermarket kútjnál ócsó gázolajat 100km megtétele után az autó el?zés közben kb.3500as fordulatnál megállt. Hm, gondoltam mit vettem 2 milláért? Következ? 50km után ismét megállt akkor már ketdett bennem felmenni a pumpa. Szépen begördültem vele az els? Alfa szalonba, hogy mondjanak valami okosat. Rádugták komputerre, felsoroltak kb. 250000Ft-os problémát, legomboltak rólam 5000-et az infóért és majd ha gondolom vigyem vissza…. (amikor elhoztam az autót a helyszínen én is csináltattam egy átvizsgálást, csak egy izzó kiégését jelezte), fura gondoltam az autó 350km alatt így tönkre ment volna??? Használgattam tovább az autót és még kétszer eljátszotta velem ezt az esetet, egészen a következ? tankolásig, mert onnantól kezdve soha nem sikerült vele produkáltatnom ezt a jelenséget, pedig azóta már belefaragtam 15000 kilómétert!!! Hát ennyit a márkaszervizekr?l!!! Márkaszervízbe csak akkor menjen valaki, ha sok a felesleges pénze, vagy ha a következ? új Alfáját akarja megvenni!


Olvastam olyat, hogy nem lehet javítatni a „mezei” autószerel?knél-ezzel nem értek egyet, ha valaki veszi a fáradságot akkor talál jó autószerel?t, mint ahogy én is találtam egyet-kett?t.


Drága a javítása? Relatív! Egy Citroen Xsara hátsó t?görg? csapágy csere 1 hétig tartott és 50ezret kóstál én meg háborogjak amikor majd a teljes hátsó futómóvet cserélem és 200ezret kérnek érte? Ja pont azért kellett cselélni a csapágyat a 2000-es! évjáratú Citroenen, mert valami kopogott hátul……


A kötelez? izzó cserék nálam is megvannak, télen egy kicsit zörög a m?szerfal is, bár most van egy kis hideg indításos fordulatszám ingadozásom (minimális, nem zavar!) amit még nem tudtak behatárolni, de majd kiderül.


Az 1.9-es motor szerintem pont elég az autó 1270kg-os súlyához, nagyon szépen megy és dinamikusan gyorsul és 6,3l gázolajnál többet nem tudtam vele etetni(végig klímával)!


Van egy ismer?söm aki nem lát tovább egy népszer? német autómárkánál, hát kölcsön adtam neki az Alfát, hogy üljön végre valami másban is, amikor kiszállt csak annyit mondott: „tévedtem, ez nagyon jó volt”!


Mindig próbáltam úgy autót választani, hogy az ne csak egy eszköz legyen mint egy tv vagy egy mikró, hanem egy megbízható társ vagy barát legyen a szürke hétköznapokon. Azt kell mondanom ebben az autóban megaláltam azt amit kerestem!


Amit még szeretnék az autón módosítani: 2,4JTD fékek, pöttömnyi ültetés,chip tuning. Remélem ezek a tavasz folyamán elkészülnek!

Hibalista

- Izzók, világítás kapcsoló konakt hiba (az én hülyeségem miatt)

2010. jan. 11. 20:27

alfa romeo 156 népítélet



írd be így a keresőbe (Google)

2010. jan. 11. 19:52
Véleményt szeretnék az alfa romeo 156os rol. (98as kiadásu) köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook