Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen könyvet ajánlanátok a babavárással, szüléssel kapcsolatban, amelyet érdemes megvenni!? fórum

Milyen könyvet ajánlanátok a babavárással, szüléssel kapcsolatban, amelyet érdemes megvenni!? (tudásbázis kérdés)


20. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Cstbrigi)
2010. jan. 19. 16:14

Köszönöm, hogy ajánlottad! :)

Már csak azért is, mert pont most szereztem meg, és tapasztalat hiányában érdekesen hatna, ha én ajánlanám. :D Viszont nagyon örülök neki! Nagyon érdekel a természetgyógyászat, és az ilyen módszereket inkább előnyben részesítem, mint a gyógyszeres kezeléseket.


Nagyon tetszik ez a könyv, az étkezésnél már különösen hasznát veszem! Szuper! :)

2010. jan. 18. 14:01

Prof. Frydman-Dr. Cohen-Solal: Kismamák és kisbabák egészségkönyve.

Széles kiterjedéssel foglalkozik a várandósággal és ugyanúgy a szülés és a kisgyermekkori idôszakokkal, nekem szinte minden kérdésemre megadta a választ. Több mint ötszáz oldalas könyv, de minden oldalát nagy érdeklôdéssel olvastam.

2010. jan. 18. 13:45

Zita West: Természetes várandósság - sok homeopátiás, meg gyógynövényes dolog van benn, akár a terhesség során felmerülő problémákra, akár a szüléssel kapcsolatban.

Egyébként meg akármilyen könyvet olvasol el, magáról a 9hónapról, meg a szülésről, majdnem mind ugyanaz - itt-ott kicsit eltér, ebben az egyik bővebb kicsit, másban a másik, de egy kutya. Meg a túl sok info se jó. :-)

17. edoi
2010. jan. 13. 16:13
A bába válaszol c.könyvet ajánlanám.(Nekem nagyon bevált mindkét szülésnél föleg a homeopátiás bogyók!)A többi könyvböl meg szemezgettem...
2010. jan. 12. 14:54
a homeopátiás és egyéb természetes dolgokkal kapcsolatban van egy könyv, most nem tudom neked megnézni, mert a szpmszédban alszik a Manóm, de ígérem megkeresem neked
15. Dézsa
2010. jan. 12. 12:28
Az általam ajánlott könyvek szüléssel kapcsolatosak. Én azokat fontosnak érzem megismerni, hogy kialakíthassa a várandós nő, hogy a lehetőségeihez képest milyen környezetben, milyen választható beavatkozások igénybevételével szeretne szülni.
14. mimmo33 (válaszként erre: 13. - Pannakutyus)
2010. jan. 12. 12:26

;)

Egyetértek.

Ez nem olyan mint a sütés főzés, hogy a szakácskönyvből szinte mindenkinek ugyanúgy sikerül;)

Gyereket nevelni, szülésre felkészülni szerintem nem lehet könyvből

2010. jan. 12. 12:12

Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy egyet sem!! : ))

Én nekikezdtem a Suttogónak, elég sok zöldség van benne...

Ahogy a drága doktor bácsim mondta: mindent jó korán kezdjek el, még a terhesség elején, hogy mire a szülésre kerül a so, sokat felejtsek, és a maradék marhaságokat mielőbb ki tudja verni a fejemből! : ))

2010. jan. 12. 11:12

Hello!

Én a TERHESSÉG NAPRÓL NAPRA című könyvet használom és nekem nagyon tetszik.

11. misz
2010. jan. 11. 21:18

Terhesség hétről hétre, A várandósság 40 hete, Az a 9 hónap. Én ezeket szerettem a legjobban. Utána pedig a Baba született című könyvet ajánlom.


Az írókra nem emlékszem, de ha érdekel megkeresem szívesen.

2010. jan. 11. 20:00

Köszi, de végülis azért az étkezéssel kapcsolatban, vagy a homeopátiás szerek vonatkozásában nem árt némi felvilágosítás. :) Én mindenképpen a természetesség elvét vallom, tehát a legkevesebb gyógyszerrel (leginkább nélküle), és minél egészségesebben szeretnék felkészülni erre a csodás feladatra. :)


Kismamajógát lehet könyvből tanulni?

9. dus (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2010. jan. 11. 19:56

Én is erről beszéltem! :)))

Mert mindig az ad tanácsot, akinek még csak gyereke sincs! És sok hülyeséget képes összehordani, amire mi Anyák csak pislogunk, legyintünk egyet és jó mélyre elsuvasszuk a könyvet a polc legtetejére!

Az anyai ösztönzés megérzés a legjobb!!!

Tehát egyet értek!

2010. jan. 11. 19:56
kismamák nagykönyve
2010. jan. 11. 19:53

Akkor most elmondom, már 34 év távlatából


egyet sem :DDDDD


soha nem felejtem el, annyira bújtuk azt a könyvet, ami akkor nagy divat volt, no meg az első is kishazánkban, hogy minden "percben" előkaptuk :D


majd egy alkalommal szépen felkerült a polc tetejére és legközelebb a családban kapta meg valaki, azóta is inkább a megérzéseinkre hagyatkoztunk-zunk :)

kiderült az illetőnek se gyereke, se családja :)

6. dus
2010. jan. 11. 19:52

Én Dr. Spock könyvét kaptam, szülés előtt elolvastam, de nem sokat segített! Igazából a saját tapasztalataid lesznek a leghasznosabbak!

De bármit elolvashatsz, mai ezzel a témával (szülés, csecsemő és babaápolás, gyermeknevelés) foglalkozik.

2010. jan. 11. 19:50
Frederick Leboyer könyveit és Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez
2010. jan. 11. 19:49
Terhesség hétről hétre (Dr. Jane Macdougall)
2010. jan. 11. 19:48
A Suttogót... :)
2010. jan. 11. 19:48
Esetleg Toldy Csilla Kismamajógáját olvastátok?
2010. jan. 11. 19:47
Milyen könyvet ajánlanátok a babavárással, szüléssel kapcsolatban, amelyet érdemes megvenni!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook