Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tudok érettségire jelentkezni? fórum

Hol tudok érettségire jelentkezni? (beszélgetős fórum)

16. noysee (válaszként erre: 15. - Lackó-zsanett)
2010. jan. 11. 20:38
jaja köszi a válaszokat az Oktatási Hivatalba kell egyébként menni...:) még ebben a hónapban intézkedem mindenképpen:)
15. lackó-zsanett (válaszként erre: 1. - Noysee)
2010. jan. 11. 19:59

Szia!


Bármelyik szakközépiskolában, illetve gimnáziumba jelentkezhetsz szintemelő vagy bármilyen más érettségire (pl. pótló, ismétlő stb.)

Február 15-ig lehet (azt hiszem) jelentkezni. De ennél előbb menj be,mert sok a papírmunka- kapsz egy piszkozati jel.lapot ki kell tölteni, a szükséges papírokat bevinni (személyi, lakcím, érettségi bizi, szakközepes vagy gimis bizi - négy éves) a befizetett csekk végét (ha olyan kat.-ba vagy ahol fizetni kell). Ennyi! Röviden! Szóval ne várd meg az utolsó pillanatot.

14. kisbögre (válaszként erre: 13. - Kisbögre)
2010. jan. 11. 19:46
google-ban keress rá, lakhely szerint is meg lehet találni!
13. kisbögre (válaszként erre: 1. - Noysee)
2010. jan. 11. 19:44

Én már csináltam ilyet, van egy hely, az a neve, hogy OKÉV ( a hosszabbat most nem tudom) oda kell bemmeni, és ott kell jelentkezni. De siess mert február 15. annak is a határideje!

Nekem ott kijelöltek egy vizsgahelyet és időpontot, majd nyáron kellett, azt hiszem június végén érettségiznem! Nagyon könnyű volt, 5ös lett!

De az OKÉV az biztos, ott majd elmondják, miket vigyél be, érettséi másolata stb...

12. noysee
2010. jan. 11. 17:18
most néztem a felvi.hu-n a debreceni egyetemet és azt írja az érettségi követelményeknél, hogy angol emeltszint + lehet választani ..monnyuk nálam sztem ez a töri lenne emelt v közép szint...
11. dzsetta (válaszként erre: 10. - Noysee)
2010. jan. 11. 17:14

Nem tudom a pontos pontszámítást, mert én még az előző rendszerben érettségiztem, de a felvi.hu-n megtalálod.

Ha szereted és jó vagy belőle, akkor inkább gyúrj egy felsőfokúra, az érettségit meg hagyd a csodába.


Viszont az tuti, hogy 2 legyet nem tudsz egy csapásra ütni, mert az egyik barátnőm idén kezdte az anglisztikát, volt 1 középfokúja és 1 emelt szintűje, de úgy tudom, hogy csak az egyik +pontjait kapta meg.


Csak nem tudom, melyikért jár több pont... Nézz utána, mert ha az emeltért, akkor érdemes megcsinálni, hogy több pontod legyen.

10. noysee (válaszként erre: 9. - Dzsetta)
2010. jan. 11. 17:08
uhh komi??? akkor h érdemes csinálni?van egy közepes nyelvvizsgám meg egy 5ös közép érettségim...mi éri meg jobban???
9. dzsetta (válaszként erre: 7. - Noysee)
2010. jan. 11. 16:52
De nem fogsz mindkettőért pontot kapni, azt ugye tudod? Főleg anglisztikán. Vagy az emelt szintűért, vagy a nyelvvizsgáért kapod csak meg a pontokat.
8. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Dzsetta)
2010. jan. 11. 16:46

Így van,be kell menned a volt sulidba..szerintem ezt februárba le kell tudnod és ott elmondanak mindent.

És majd amikor nyáron lesz az érettségi,akkor fogsz te is.:)

10000FT körül van amúgy.

2010. jan. 11. 16:46
azért mert azt most csináltam meg:) és anglisztikára szeretnék menni és be akarom magam biztosítani:)
2010. jan. 11. 16:45
Én amugy ugy tudom, hogyha tanulok nem kell fizetni az érettségiért..mert voltak csop.társaim is tavaj és ők nem fizettek..
2010. jan. 11. 16:44
De hogyha nyelvből szeretnél szintemelőt csinálni, akkor miért nem nyelvvizsgázni mész inkább? :)
4. noysee (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2010. jan. 11. 16:44
igen...vagyis van egy középszintű 5ösöm, de szeretnék emelt szintezni..
2010. jan. 11. 16:44

Menj be a volt középiskoládba, ott elmondják, hogy jelentkezhetsz.

Valószínűleg most valahogy lesz a nyári érettségi időszak jelentkezési határideje.

Ha szintemelőt csinálsz, akkor kb 10 ezret kell fizetned a vizsgáért.

2. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Noysee)
2010. jan. 11. 16:32
Újra szeretnél érettségizni angolból?
2010. jan. 11. 16:22

hello.most egy OKJs képzésben veszek részt de szeretnék angolból szintemelő vizsgát tenni. tud valaki erről valamit, hogy hogy és hol kell jelentkezni? illetve meddig lehet???

Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook