Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A fogyást a kardió mozgás vagy az erősítő mozgás indítja be jobban 8-10 kg felesleg esetén? fórum

A fogyást a kardió mozgás vagy az erősítő mozgás indítja be jobban 8-10 kg felesleg esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 4c07880d46 (válaszként erre: 38. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 20. 21:42
Köszönöm.
38. fe9e12ede0 (válaszként erre: 37. - 4c07880d46)
2011. márc. 20. 21:00

Nos akkor megpróbálom összefoglalni. Osszuk a mozgásokat 2 csoportba. Aerob és anaerob. Általában azt mondják, hogy az aerob a futás bringa, anaerob meg a súlyzó. Én nem szeretem ezt a besorolást, mert.... futni is lehet anaerob módon (túl gyorsan), meg súlyzózni is lehet aerob zónában (fél kilós vasakkal).


Ha anaerob zónában csinálsz bármit, ahhoz 2-3 nap kell a regenerációhoz. Ennyi időben telik, míg az izmok újra töltik a hely energiaraktárukat. Tehát ha egy adott izomcsoportot meggyúrtál nehéz vasakkal, akkor azt vagy pihenteted, vagy gyorsítod a regenerációt, vagy csak olyan keveset edzed, hogy az másnapra helyre jöjjön....


Az állképességi edzés (aerob) mehet minden nap, ott ekkora regenerálódási igény nincs. Ettől függetlenül nem árt tartani teljes pihenőnapokat. (izomsérüléseket is ki kell javítani a szervezetnek)


[link]


A fogyás az teljesen külön téma. Van a szervezetnek egy set-point tömege, amit minden körülmények között tartani szeretne. Ha rossz a táplálkozásod, kaloriákat vonsz meg, a szervezet amint teheti mindent visszarendez ahogy ő szeretné. Ezért egyszerűbb úgy táplálkozni, hogy a szervezet maga akarja a fölös súlyt leadni. A sport nem azért kell, hogy elégessük a zsírt, hanem hogy javítsuk a keringést, izmot növesszünk, kidolgozottak legyünk. Ha ésszerűen táplálkoznál, nem lenen soha gondod a testtömeggel.

2011. márc. 20. 20:38
Ne haragudjon meg rám senki, csak tényleg szeretnék képben lenni az edzésekkel kapcsolatban. Egyik vélemény azt mondja, hogy csak kardioval lehet fogyni. (nem csak ezen a fórumon, hanem általában) Mások szerint bármilyen intenzív mozgás előbb utóbb izmot növel, a zsírt pedig "leolvasztja". Gondolok itt pl. a Réka-tornára. Egyesek azt mondják, minden nap kell edzeni valamit, mások szerint pihenni kell az izmoknak. Tényleg nem kötekedni akarok, csak én is elkezdtem tornázni, fogyni és formálódni szeretnék, de már tényleg nem tudom, hogy csinálhatnám hatékonyan. Nekem itt van Tatarek, Réka, pihenésképpen callan, Pilates, szeretnék tervet írni, de nem tudok a bizonytalanság miatt. Van valaki, aki segítene nekem? Köszi:-)
2011. márc. 13. 14:21

hát ki mit mond én focizok annál jobb fogyási módszer..:D háááááát nemtudom:D

egyébként ha valaki intenzíven sétál az is fogyaszt ( teszem azt én ugyan kényszerből de hetente oda vissza úgy 14 km megtette a hatását:D )

35. fe9e12ede0 (válaszként erre: 13. - Maxx)
2011. márc. 13. 13:52
Óvatosan a pulzusszámokkal, ez nagyon függ a kortól és az edzettségi állapottól. Nálam már a 143/perc 10 km/órás futást jelent, vagy országúti bringán 30km/órás tekerést szélcsendben. Nálam ez az aerob zóna felső határa. 160-as pulzus 33-34 km/óra, de ez már távolsól sem kardio jellegű edzés.
2011. márc. 13. 13:45

Eleinte szinte mindegy, mert a TV távirányító gombnyomogatásáhpoz képest már a totyorgás sem kardio aktivitás. Étrendi megszorítás nélkül nem fog menni. Ha pedig megvan a kalória deficit, akkor a szervezet szeretné leadni az izmokat is, hogy minél jobban takarékoskodjon. Ez lenne a bűvös anyagcsere lassulás. Ilyenkor meg kell győzni a szervezetet, hogy ne akarja az izmokat felélni, vagyis súlyzós edzés lesz a nyerő.


[link]


Való igaz, hogy kardio közben zsír a legjelentősebb üzemanyag, de könnyű a többszörösét visszahízni a nap hátralévő részében annak, ami az 1 órácska alatt lement.


Nem vagyok kardio ellen, magam is futok meg tekerek. Keringés és érrendszer karbantartására kimondottan ez való. De mivel a kérdező fogyni szeretne, ezért továbbra is kalóriamegvonás + súlyzó kombinációt tartom hatékonynak.

(másik dolog, heogy heti 0.7 kiló zsírtól nemésszerű megszabadulni, mert e felett a szervezet megint "spóroló" üzemre kapcsol, és bizonyos zsírraktárakat elkezd "visszatartani".

Extrém elhízás esetén ettől gyorsabb rempó is elmegy, legfeljebb a bőr nem fog időben összehúzódni (ez amúgy is kérdéses).

33. Maffincs (válaszként erre: 14. - Maxx)
2011. márc. 11. 20:31

Látom te profi vagy!:)

Én 10 kg felesleggel indulok neki az új életformának...

Heti 2 spinning edzés, és minimális szénhidrát bevitellel menni fog szerinted a fogyás? Mennyi idő kb? Nem akarom elkapkodni, nem azért kérdezem!:)

Köszi előre is...

2011. márc. 11. 18:57
Sziasztok! Nemrég újra elkezdtem a súlyzós edzést, osztott edzéstervvel, mellette diétázom, kb 80-100 gr szénhidrát/nap és 180 gr fehérje/nap. Zsírégetőt szedek, napi 2-2-t. A kérdésem az lenne, hogy emellett és kardio nélkül milyen eredményt lehet elérni? Sajnos az egy órás hajnali edzések, munka és fősuli mellett a kardio egyszerűen nem fér bele :( A válaszokat előre is köszönöm.
2010. febr. 3. 13:44
Kösönöm. Nekem kb 2 kiló feleslegem van, de csak feszesíteni és formálni szeretnék. Azt hallottam, hogy ahhoz a kardió a jó...bár mostmár nem tudom:D
2010. febr. 3. 13:41

sziasztok!Zsírégetéshez én Norbi Kiképzés c.DVD-jét nagyon tudom ajánlani:)

cardio,ha jól tudom,az pl.szoba bicikli(nem nagy fokozaton,aerobic)

Cardio mellett van még az erősítő|alakformáló pl.azt hiszem Rékának is vannak ilyen DVDi!És úgy tudom,BA majdnem mind erősítő!

Fogyáshoz először zsírégető mozgásformát válassz!Utána vált erősítő|alakformáló mozgásra!

De lehet,hogy rosszul tudom,de nekem így mondták!

Remélem tudtam segíteni..

2010. febr. 3. 12:57

Ne nézzetek lécci hülyének, de a kardió edzés mit takar? Milyen mozgásokat?

Sajnálom, de nem találtam róla sok mindent....:$ *irulpirul*

28. dc565d70af (válaszként erre: 27. - Dc565d70af)
2010. jan. 11. 15:30
minden második nap 1 óra
27. dc565d70af (válaszként erre: 21. - Maxx)
2010. jan. 11. 15:26
De jó, hogy végre találtam olyat aki szakértő. Légyszi segíts nekem kb. 15 kg feleslegem van és az elmúlt pár évben nem igazán sportoltam, most elkezdtem diétázni a Béres Alexandra súlykontrol-ja alapján és minden második egy óra aerobic Norbival. Szerinted ez jó, vagy min változtassak?
2010. jan. 11. 11:52

Zsírt égetni megfelelő pulzustartományban lehet a legeredményesebben, pulzusmérő órát sok helyen lehet kapni, egész jó árakon...

Diétához egy ötlet,hogy este ne egyél szénhidrátot.


Lassú víz partot mos!:)

25. maxx
2010. jan. 11. 11:18
Köszi! :)
24. ancsika72 (válaszként erre: 21. - Maxx)
2010. jan. 11. 11:17

Nem dehogy nem volt benne semmi irónia!

Mint írtad Te ezzel foglalkozol jó pár éve így nem is szeretnék veled ellenkezni:-)))

23. uuuuhhhlala (válaszként erre: 14. - Maxx)
2010. jan. 11. 11:11

Osztom a véleményt! Plussz az izom vesztéssel csökken az anyagcsere.

És diéta nélkül nem lehet látványosan fogyni!

2010. jan. 11. 11:06
Ajánlom még neked a Pilates vagy Callanetics? c. fórumot is, ott is vannak sikertörténetek. Ez más szemléletmód, de ez is hatásos.
21. maxx (válaszként erre: 20. - Ancsika72)
2010. jan. 11. 11:05
Nagyon szívesen, bár érzek benne egy kis íróniát, de sebaj! 19 éve foglalkozom testépítéssel. 5 éve vagyok edző, és táplálkozás tanácsadó.
20. ancsika72 (válaszként erre: 8. - Maxx)
2010. jan. 11. 10:58

Bocs Maxx de nagyok sok helyen ezt hallottam!

De ha neked van igazad akkor köszönöm a felvilágosítást!!!!

19. xti_ (válaszként erre: 17. - 2b9a946b07)
2010. jan. 11. 10:57

nem nagyon durván, pl. minden vasárnap megjutalmaztam magam egy sütivel. nem akartam leszokni az evésről, nehogy aztán jojózni kezdjek. talán gyakrabban ettem főzeléket, gyümölcsöt, mint azelőtt, és több vizet ittam.

megmondom őszintén, hogy eleinte annyira kikészültem az edzésektől, hogy minden izmom reszketett a végére, a gyomrom is, szóval nem is tudtam volna enni utána, így a vacsorák elmaradtak. de ez egészséges, és napközben rendesen ettem.

18. 2b9a946b07 (válaszként erre: 13. - Maxx)
2010. jan. 11. 10:52
sajna nincsen pulzusmérőm. a szobabicón a legalacsonyabb fokozatot bírom egyenlőre.
17. 2b9a946b07 (válaszként erre: 15. - Xti_)
2010. jan. 11. 10:50
diétáztál emellett?
2010. jan. 11. 10:49
diétát is tervezek tartani, bár nem drasztikusat. este már nem nagyon enni. és kenyér, édesség kilőve.utolsó étkezés 5-6 között.
15. xti_ (válaszként erre: 12. - 2b9a946b07)
2010. jan. 11. 10:47

a három cardio: cardio salsa, fat burning dance aerobic és kick box aerobic volt, mert a táncos, ugrálós dolgokat szeretem csinálni, ott hamar eltelik az idő, nem unalmas.

az erősítés: klasszikus súlyzós edzés: kar, láb, comb, fenék, has.

14. maxx
2010. jan. 11. 10:47

Nincs semmiféle szer, amivel szálkásítani lehet diéta nélkül.

Nincs "szálkásító edzés", a sok ismétlés kis súllyal baromság nem zsír hanem izomvesztést okoz: az x kilogrammal felépített izom kevesebb terheléstől leépül, különösen csökkentett tápanyagbevitelnél!


Diéta nélkül szálkásítani nem lehet!


Célirányosan szálkásítani egy adott izmot vagy testrészt nem lehet. Nem lehet egyik izmon tömegnövelni, a másikon szálkásítani. Vagy tömegelsz, vagy szálkásítasz.

13. maxx
2010. jan. 11. 10:44
Lemegy, de a legfontosabb a pulzus: nem mehet 160 fölé, mert az már inkább cardióvaszkuláris edzés.
12. 2b9a946b07 (válaszként erre: 9. - Xti_)
2010. jan. 11. 10:42
Hú, s miket tornásztál?Gratula!
11. Sookie
2010. jan. 11. 10:42
ha mondjuk vki akinek zsíros a pocakja, elkezd rá hasizmozni erősen, csak előretolja az izommal a hájat.
2010. jan. 11. 10:41
valahogy nem tudom elképzelni, hogy a szobabiciklizéstől lemegy a hasam!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook