Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthoni kenyérsütés géppel-tapasztalatok..? fórum

Otthoni kenyérsütés géppel-tapasztalatok..? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
172. 124637ff9b (válaszként erre: 170. - Madarka2)
2018. szept. 15. 16:52

Nem tudom, mit hogy csinálsz, csak azt tudom elmondani ,hogy én hogyan, és mennyei kenyerem lesz.


Fontos a sorrend, hogy mit mikor teszel a gépbe.


2,5 dl (egy bögre) meleg (de nem forró) víz

4 evőkanál olaj

fél kg fehér liszt

tetejére szórom az 1 csomag instant élesztőt (vagy egy 5 dekás friss élesztő egyharmadát, nem többet!)

1 csipet cukrot

1 teáskanál sót


Mindegy volt, hogy olcsó teszkós lisztet, drágább nagymamást, bármit használtam, mindig finom lett.

171. Guruljka (válaszként erre: 170. - Madarka2)
2018. szept. 15. 16:42

Lehet kenyérlisztet is kapni, azzal próbáltad?

Vagy lehet sikért is venni (búzafehérje, por alakban), azt tenni hozzá egy keveset a normál liszthez.

2018. szept. 15. 16:37

10 éve sütök géppel.Az utóbbi időben nem akar megkelni a tészta.Cseréltem gépet, ugyanaz.Változtattam lisztet(finomliszt,1:1 arányú finom illetve rétesliszt,tiszta rétesliszt)változtattam élesztőt, eredmény ugyanaz.Megszakítottam a kelesztést(több alkalommal összesen 30 percre)így nagyjából feljött.

Mit javasoltok, mit lehet még tenni?

169. vaczila (válaszként erre: 168. - 5d9f6a8bf8)
2011. okt. 1. 15:19
Attól függ mennyi lisztből csinálod. Én 40-50 dkg-hoz teszek kb 3 dkg élesztőt a kenyérsütőbe.
168. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 167. - Vaczila)
2011. okt. 1. 15:00
Köszi,megpróbálom-mert én sütöm a kenyeret nálunk,csak a 7 gr helyett mennyit kell tenni ? Fél kocka ?
167. vaczila (válaszként erre: 166. - 5d9f6a8bf8)
2011. okt. 1. 10:18
Nem kell felfuttatni. Egyszerűen morzsold az élesztőt a liszt tetejére, tegyél rá egy pici cukrot. Majd végzi a dolgát.
2011. okt. 1. 10:04
Bocs,de nem találtam sehol,porélesztő helyett hogy lehet kocka frisset tenni a gépbe ? Előtte kell felfuttatni ? Aki próbálta avasson be,kössz.
165. peteoe
2011. máj. 4. 19:00

Köszönöm a gyors választ.

Sajnos Én nem kaptam a Moulimex készülékhez ilyen irományt, csak utal rá abban a füzetben amit kaptam de abban ilyen dolgok nem szerepelnek.

164. vaczila
2011. máj. 4. 15:28
Nekem a használati utasításban le van írva minden programnál, hogy mennyi idő a dagasztás, a kelesztés, a sütés.
163. peteoe
2011. máj. 4. 15:14

Sziasztok

Egyszer sütöttem még csak kenyeret. Érdekelne az,

hogy mi jelzi azt, hogy a dagasztás befejeződött.

ki vehetem a tésztát és csinálhatok vele mást,

majd vissza tehetem sütni.

Köszike peteoe

162. berna83
2011. febr. 4. 18:17

Sziasztok!

Van valakinek Moulinex OW200034 típusú gépe?Ehhez jól bevált kenyérrecept? Olyan kenyeret szeretnék, amihez rozslisztet és magvakat is tehetek. Olvastam, hogy ha kefirt is teszek bele, akkor könnyebb lehet a kenyér állaga. Már készítettem két kenyeret benne, de eléggé színtelen lett a külseje. A kenyeret hogy kell kihűteni? Én szeretném, ha a külseje ropogós a belseje pedig puha maradna? Nekem inkább száraz, mint ropogós a külseje.

Ha nem sül meg a belseje mit tehetek? Mert az én gépemen van külön sütési funkció, de azt csak akkor indíthatom be, ha az előző program után eltelik egy óra, tehát ha nem sül meg teljesen a kenyér, akkor várnom kell egy órát, hogy ismét süthessem.

161. albaregia80 (válaszként erre: 158. - Naftalin358)
2010. dec. 11. 10:55

Szia!

Sima 1 kg-os fehér kenyéret kezdtem el készíteni a kenyérsütőben. Kb 1 ujjnyi szalonnát vágtam apróra, és sütöttem mikróban 2-3 percig.

Aztán hozzákevertem a sülz szalonnát a dagasztás alatt lévő masszához a kenyérsütő gépben. És mivel kicsit nedves lett a massza, még plussz lisztet öntöttem a masszához, amíg nem lett bársonyos a tapintása.

Utána a szokásos módon fejezte be a kenyérsütő gép a programot: 1 óráig kelesztett, majd 1 óráig sütött.

Ha nem volt valami világos, akkor szólj:-))

160. albaregia80 (válaszként erre: 155. - Albaregia80)
2010. dec. 11. 10:48
Visszavonom, amit ezzel a márkával kapcsolatban írtam.
159. pistiisti52 (válaszként erre: 157. - 746864fbb7)
2010. nov. 3. 16:57

Ne mondj ilyet,nekem sikerül!

Szerintem ott más és sok hibalehetőség van.

158. naftalin358 (válaszként erre: 156. - Albaregia80)
2010. nov. 2. 23:03
És a receptet hol találhatom meg?
2010. okt. 15. 17:43

A kenyérsütő gépben soha nem pirul meg a teteje a kenyérnek, az alkalmazott technika miatt.

Sajnos ilyen automatában ezt még nem tudták megoldani.

Aki nagyon ragaszkodik a hagyományos kenyér kinézethez, annak még mindig a sütőben kell megsütnie.

Az azért nagy segítség, hogy 5-10 perc alatt bekészíted és utána rá sem kell nézni.

2010. okt. 15. 17:30
A párom kedvence a felsütött császárszalonnás kenyér. Még nem nagyon láttam ilyet máshol, de tudom ajánlani, főleg a pasiknak:-))
2010. okt. 15. 17:29

Sziasztok!

Nekem 1 lapátos Hauser kenyérsütőm van, és nagyon jól működik.

Szerintem az a lényeg a hozzávalók összeállításánál, hogy a dagasztás végén bársonyos tapintású tésztagolyónk legyen.

Utána már nagy eséllyel jó kenyerünk lesz.

154. albaregia80 (válaszként erre: 152. - Vaczila)
2010. okt. 15. 17:23
Ha több cukrot teszel bele, akkor sem pirul meg jobban?
153. naftalin358 (válaszként erre: 152. - Vaczila)
2010. okt. 9. 12:05
Teljesen igaz, a visszavitel az eladó boltba, de hamarabb kellett volna, mert már régebben kapták a barátnőmék, ajándékba. Persze amikor "kapták", már letoltam, amiért egy lapáttal rendelkezőt vett. (Mert úgy kapta, hogy rávalót és vegye meg magának.) Megkérdeztem, miért ezt vette meg? Válasza: "Mert ennek tetszett a kinézete!" Nekem lehet ronda is, csak jól működjön az adott gép, berendezés. Ami a kész kenyér színét illeti, nekem is viszonylag világos marad (valamelyik naplómban van is fotó róluk), ugyanakkor nem is bánom, mert könnyebb megenni a héját is. Ha sötétebb, akkor keményebb is az állaga, le kellene vágni, hámozni. A látszatért tehát nem érdemes barnítani nagyon. (A több cukor használata kudarc, mert barnább ugyan, de belül sületlen maradt; nem járható út! Kipróbáltam, osztályzatom magamnak = 1, de az is alá, ugyanis ehetetlen volt.)
152. vaczila (válaszként erre: 151. - Naftalin358)
2010. okt. 9. 09:00
Igen ez szerintem is nagyban gépfüggő. Az én gépemben nagyon finom kenyeret lehet sütni, szépen megemelkedik meg minden, egyetlen "baja" hogy nem lesz semmi színe. Vagyis megsülve is olyan a színe, mintha nyers lenne. Pedig próbáltam már többször is letakarni a asütő tetejét ahogy tanácsolták, de akkor is fehér marad. Mindeg, nem foglalkozom vele, mert legalább ettől a kis szépséghibától eltekintve jó kenyereket süt. De biztos hogy a gépen is sok múlik. Viszont ha kenyérsütésre alkalmatlan a gép, akkor legjobb lenne vissza vinni, vagy a fogyasztó védelemhez fordulni, mert mégiscsak nonszensz, hogy kenyérsütőben ne lehessen kenyeret sütni. Mi lenne ha mosógépben nem lehetne ruhát mosni, vagy egy tv készüléken adást nézni? Azt sem hagynánk annyiban ha már kiadtunk érte egy csomó pénzt ugyebár.
2010. okt. 9. 08:17
A napokban elkértem barátnőm egy lapátos kenyérsütőjét azzal, hogy "belövöm", majd én. Erre tegnap sütöttem benne (teljesen azonos anyagokkal, teljesen úgy, mint az én két lapátosomban, előkészítés, minden hajszálra azonos volt) egy olyat, hogy még a vaddisznó sem enné meg, hanem vonyítva elrohanna. Egy sületlen, vastag kérgű, nem emelkedett -sőt!- összement gombócot. Nem nagyon fogom én ezt "belőni", szerintem úgy rossz, ahogy van! Igencsak feladom, mert még elmegy a kedvem végleg, pedig a két lapátosomban gyönyörű, tetejét emelőket sütök.
2010. szept. 23. 15:24

Ne keverjük a házi kenyeret a házi kenyérrel,mert amit a kenyérsütő készít az nem az.

Még csak nem is hasonlít rá.

149. vaczila (válaszként erre: 148. - Naftalin358)
2010. aug. 7. 05:38
Köszönöm.
148. naftalin358 (válaszként erre: 147. - Vaczila)
2010. aug. 7. 01:02
Nem csodálom, hogy a program számot nem írják fel sokan, ugyanis magában nagyon félrevezető, mert a sütőgép típusa, fajtája szerint változó, hogy mit is tud az adott program. Inkább érdemesebb írni, hogy ennyi ideig pihen, dagaszt, keleszt és süt. Ez az adat (legalább is a gépem könyvében) szépen, rendszerezetten megtalálható. Az élesztő mennyiségen eddig nem gondolkoztam el. Most is azt mondom, hogy receptem eddig még nem hagyott cserben, bár morzsákat már majdnem sütöttem vele. Fotója a "Morzsák" naplómban megtalálható. A recept szerint gyors program (1 óra 58 perc), és legbarnábbra beállítással kell dolgozni. (Ez 30 perc dagasztás, 30 perc pihenés -kelesztés- és 50 perc sütést jelent.
147. vaczila
2010. aug. 1. 13:42

Két kérdésem lenne hozzátok.

1: Tudjátok e hogy a gépi sütéshez miért kell sokkal kevesebb élesztő, mint ha ugyanazt, ugyanolyan mennyiséget kézzel sütnénk? Ma valahogy ez eszembe jutott és nem találom rá a választ.

2: Sokan írtatok ide a fórumra jól bevált recepteket. Sajnos nincs mindegyiknél feltüntetve, hogy melyik programon készül az adott recept. Lehetne ezt pótolni? Elsősorban olyan recepteket keresnék, amik jók és gyors programon lehet sütni.

146. naftalin358 (válaszként erre: 145. - 80814b4ecc)
2010. júl. 19. 10:09
Nekem két lapátos Bifinettem van, receptemet a fokhagymás graham kenyér címmel a receptek között leírtam. Szerintem érdemes kipróbálnod, mert eddig mindenkinél bevált. Nem kell megijedni, a fokhagyma ki is hagyható, ha nem szeretitek. A sütő gépem képét az adatlapom képeihez próbálom felrakni.
145. 80814b4ecc (válaszként erre: 141. - Ronka)
2010. júl. 9. 11:44

Kedves Ronka,

nekem is ez a moulinexem van. Mi elég kevés kenyeret eszünk, csak fél kilót szoktam sütni. Ehhez neked van már bevált recepted? Én meg újonc vagyok, nem igazán merek kísérletezni.

Amúgy nekem sem lesz szép barna a teteje, kár...

k.

2010. júl. 5. 09:58

Tegnap probát tettem újdonság,változatoság!!

kölest adtam a kenyérhez,nyers egész hántolt köles!!

JÓ lett , érezni az egész szemet de nem nyers!!

többször is fogom alkalmazni..

143. vaczila
2010. júl. 5. 06:54
Az én kenyereimnek is mindig világos a teteje, annak ellenére, hogy letakarom a gép tetején az üvegezett részt. (Hozzáértők azt mondják ezt kell csinálni, mert ott veszít sok hőt.) Szerintem ez gépfüggő. Viszont én nem foglalkozom vele, mert ettől eltekintve szép és finom kenyereket süt.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook