Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazzunk vonattal! fórum

Utazzunk vonattal! (beszélgetős fórum)


1 2
40. tixtina (válaszként erre: 39. - Dorsza)
2012. júl. 28. 21:22

Hát igen,jól pórul jártunk:o

Barátnőm lánya,múltkor jött haza a táborból,és két órát késtek,mert tönkrement a mozdony:O

Fiam csütörtökön utazott táborba-Káptalanfüredre -és pontosan indultak-remélem a hazaérkezése is hasonlóan szerencsés lesz:D

39. dorsza (válaszként erre: 38. - Tixtina)
2012. júl. 28. 21:00

Nem semmi utad volt! Nagyon sajnálom:( Azt már alapból tudom, hogy 5 percet késni szoktak a vonatok, meg hogy nyáron ennél többet is, na de hogy ennyit????!!!!

Párom most ment Pestre a gyerekekkel. Reggel 5 percet késett a vonat, este meg 10 percet és oda vissza egy 1000-es volt.

2012. júl. 7. 22:06

Most az idén utaztam 20 év után először vonattal,és utoljára.

Mivel csak két három napra mentünk a Balatonra,lényegesen költséghatékonyabbnak bizonyult,mint az autókázás.

Öten mentünk,és helyjegy nélkül 3500 ft oda vissza,míg személyautóval 10-13 ezer lett volna.

Már az indulás is kacifántos volt.

A gyerekeimet hajnalban keltettem,tepertünk,mint az őrültek a Délibe-lihegve,kapkodva futottunk a jegypénztárhoz,nehogy lekéssük a hét órási gyorsvonatot.A peronon szembesültünk,hogy baleset történt,két vonat ütközött az állomáson,így két óra késéssel tudtunk elindulni.

Szegény gyerekek kókadoztak a forró állomáson:oo


Visszafele sem volt zökkenőmentes az út.

Igaz,csak 20 percet késett a sebesvonat,de be kellett várni egy nemzetközi járatot,és vagy 30 percet vesztegelt Szárszón:oo Légkondi nem volt,én meg nem készültem fel,hogy dézsányi folyadékot cipeljek,a két bőrönd mellett.

Rettenetesen rossz volt:(-végül is 70 perc késéssel megérkeztünk KÖKI-re.


Ma eldöntöttem,hogy bár az autópályákon is sajnos gyakorta van baleset,legközelebb kizárólag autóval indulok útnak,mert három kisgyerekkel nagy nyűg volt a vonatozás!

2009. jan. 7. 16:38

kb kéthetente,Dunaújvárosból --Szentgotthárdra utazok.Borzalmas hosszú, de mint dohányos, nekem szörnyű, hogy megtiltották a dohányzást minden járaton..

Persze,a nemdohányzóknak ez öröm, de nekünk,(dohányzóknak)nem.Pont ezért volt jobb -eddig,-a vonat,mint a busz.

36. I 35
2008. febr. 21. 18:51
Nekem a buszon nagyon szokszor hányingerem van,úgyhogy vonatozni szoktam,és szeretem is.Sajnos felénk már nem olyan vonatok járnak,aminek a lehúzott ablakába ki lehet könyökölni.
35. szimre (válaszként erre: 29. - Hjaniko)
2007. dec. 28. 12:37
Szia! Magam is többre értékelem a vasutat a közútinál. Dohányzom, így akkor gyújtok rá, amikor nekem tetszik, a pislantás sincs az esetleges óránkénti hosszabb megálláshoz kötve, bármikor fölállhatok, a zsibbadt végtagjaimat kinyújtóztatni stb.
34. 70a5a27405 (válaszként erre: 33. - Egy Hoxázó lány)
2007. dec. 22. 04:18
Volt rossz élményed?
2007. dec. 21. 11:20
Inkább NE!!
32. 70a5a27405 (válaszként erre: 27. - Mariska777)
2007. dec. 6. 23:13

Hát ki máson csattana, csakis a kalauzon, mert ő van kéznél. Volt egy két ilyen esetem nekem is, vagyis kiengedték a gőzt de rajtam!

Mostpedig a sztori a következő:

Pár évvel ezelőtt egy hideg téli napon volt. Sárbogárdon mozdony és kalauzcsere. Tél és nagyon hideg volt. Rákapcsolták a vonat elejére a "csörgőt". És jött a gond. Szikrázott a fütőtömlő. Innentől kezdve meg voltunk lőve. Nem lehetett fűtést csinálni, mert baj lett volna belőle. A kolléganőmmel végigmentünk a vonaton és bejelentettük az örömhírt: Öltözzön fel mindenki, mert fűtés nem lesz. Elindultunk Sárbogárdról és Bátaszék és egyben Baja (végállomás) felé. Tettük-vettük a dolgunkat. Közben egy törzsutas megállított a vonaton, és rámzudította a haragját.

Valahogy így mondta:

,,Hát ezen a vonalon mindig történik valami. De ezt nem hagyja annyiban, mert ő a minisztériumban dolgozik, és ezt beteszi az Ablak-ba (műsorcím).''

Végighallgattam, de talán még egy mondatra emlékszem. Azt viszont egy kicsit később mondta:

,,Jól van tudja hogy nem mi tehetünk róla".


Aztán egyszer ugyanezt a szolgálatot végezem rá pár hónappal, és akkor újra összefutottam vele a vonaton. Megkérdeztem tőle, mit sikerült tennie ez ügyben. A válasz:

,, Azt mondták ha majd az Európai Unióba belépünk akkor....." a többit nem tudtam megjegyezni. Most bent vagyunk és ugyanúgy szar minden.

Vannak még érdekes történeteim...

31. mamim
2007. dec. 6. 20:52
mivel nincs kocsim igy kénytelen vagyok vonatozni,még szerencse,hogy nem túl gyakran.a szabolcsi részen őskorszaki körűlmények,olyan lassú,hogy kerékpárral is le lehet hagyni!és a tisztaság kriminális különösen a wc-ben,se papír,se viz.nem baj,az a fontos hogy jó drága legyen és minél többet sztájkoljanak,igy majd csak haladunk Európa felé!
30. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 29. - Hjaniko)
2007. nov. 2. 08:30
Így igaz, én csak vonattal.
2007. nov. 2. 00:11
Vonattal sokkal jobb utazni, mint busszal. Bámészkodhatunk, járkálhatunk, tanulhatunk, olvashatunk.
2007. okt. 20. 18:54
Én szivesen utaznék vonattal, ha lenne rendes gyors gyakran járó menetrend szerinti járat.
2007. okt. 16. 13:46

sziasztok!

Én 6 évig dolgoztam vonaton,büfékocsiban. Nagyon szerettem vonatozni,jó volt ott dolgozni.Viszont tiszelet a kivételnek!! nagyon sok ember olyan trehány,hogy arra nincs is szó!nagyon sokat láttam, hogy a kalauzokon csattan ostor,pedíg szegények nem tehetnek semmiről,nekik is van főnökük!Tényleg nagyon ocsmány a személy és a gyorsvonatok állapota!de azért még szeretek vonatozni:)

2007. szept. 29. 22:16
Én hétvége kivételével, mindennap megyek Szekszárdra vonattal, mert autista fiamat viszem az óvódába. Nekünk teljesen ingyen van az utazás, mert vasutas vagyok. Mint bármely más ember aki vonaton utazik, én sem vagyok megelégedve a szolgáltatásokkal! Főleg a WC állapotával. Egyszerűen undorító! De aztán lehetne még sorolni.....!
2007. jún. 16. 20:39

májusban mi is úgy jöttünk haza IC-n, hogy gyakorlatilag levegőt nem lehetett kapni, fullasztó volt a hőség... de a kaller rendes volt, aki akart, mehetett át az első osztályra (ez egy tök elemi dolog, ennyit kéne csak mindig tenni, és máris nem háborog az ember)

jegyárak: június 30-ig jó a közalkalmazottim (páromé is), júliustól 15ezer forint lesz kettőnknek egy BP-Debrecen menettérti... ez azért nagyon durva

24. lill (válaszként erre: 23. - Zena01)
2007. jún. 16. 20:24

tegnap mentem fel Sopronból Pestre és nálam épp ellenkezőleg történt. nyomatták a klímát, de 1000rel. azóta be van gyulladva a torkom.

nem lehet egy középutat eltalálni? egyszer meg kell sülni, máskor megfagyni?

és nagyon drága a jegy..

23. zena01
2007. jún. 8. 15:54

Ma fűtöttek a vonaton, 31 fokos hőségben. Ezenkívül sem tudok túl sok jót mondani róla. Drága

kényelmetlen és túlzsúfolt.

2007. máj. 16. 21:28
A vonatjegyem 314Ft-ról 365-re emelték februárban,most 765Ft. Nem értem,hogy egy diáknak miért kell többet fizetnie,mint egy nyugdijasnak??
2007. máj. 2. 15:58
Vonattal utazni? Hát köszi, de inkább nem! 80-km-re lakom Bp-től, és ha már ketten megyünk valakivel, akkor olcsóbb az autó! A vonatjegy is drága, meg a vonaljegy is. Hogy akarják így rávenni az autósokat a tömegközlekedésre? Nem beszélve arról, hogy délután a sok melós jön haza a munkából, és olyan sokan vannak, hogy fél utat állva kell megtenni. A férjem is autóval jár be Bp-re dolgozni, két alkalmazottjával együtt.
2007. máj. 2. 15:47

Én soha nem is mondtam és nem is a kalauzt hibáztatom,ha 2óra helytt 4alatt érek oda,ahova kellene.

Én nagyon sajnálom,h tönkreteszik a vasúta,a vonatozást.Én imádtam/om. Van egy olyan hangulata,mint más jármünek nem nagyon.Én még ha koszos,meg drága akkor is inkább ezt választom,mint a buszt.De lehet,az az oka,hogy utálom az autókat.

Viszont az érdekelne,hogy a cigányoktól miért nem kérik el a jegyet szinte soha? Lehet nem tudok róla,hogy ök 100%kedvezményt kapnának?

2007. ápr. 30. 19:24

Amit itt most leírtatok,mind igaz!

Bár én a másik oldalon vagyok,hiszen a MÁV-nál dolgozom!

Csak abba nem gondol bele senki,hogy nem a vasutasok koszolják össze a kocsikat,és nem a vasút emeli az árakat,hanem a tisztelt állam!

2007. ápr. 29. 17:58

Nagyon szeretek vonatozni.Ha nem autóval,akkor szívesen utazom vonattal.Igaz,hogy lehetne tisztább is,de mit akarunk,hiszen az utcát járva

látom,hogy papírzsepit,csikket,üdítös,sörös,stb,elvan dobálva.

17. aebal
2007. ápr. 27. 13:51
Ha lennének tiszta vonatok szívesen
16. cskata (válaszként erre: 15. - 5464505f6a)
2007. ápr. 26. 12:10
:) nem rossz ötlet!!:))) köszi!
15. 5464505f6a (válaszként erre: 14. - Cskata)
2007. ápr. 25. 19:40
Vedd meg elöbb a jegyet.
14. cskata (válaszként erre: 13. - M.Fairy)
2007. ápr. 23. 18:58
pont május 1-én fogok vonatozni.. ezek szerint már drágábban.. klassz..:)
13. M.Fairy (válaszként erre: 12. - XxLady)
2007. ápr. 23. 18:28

pláne most lesz a múlté! május1-től emelik a vonatot hogy ugyananyiba kerüljön mint a busz.

Én is azért is szerettem mert olcsó volt, meg van egy filingje.

Persze még iskolába jártam, de azóta felnőttem sajna és még a 26éves kor alattit is eltörölték hétköznap. Na aki ezeket kitalálja biztos nem utazik vonattal :D

és nekem néha kicsit hiányzik hogy a pályafelujjítás óta nem zakatol, csak úgy meg csendben, furi, nekem úgy vonat a vonat hogy azt csinálja: sihuhu...

12. xxLady
2007. ápr. 23. 18:20

Én vonattal járok általában hazafele (Nyíregyháza-Békéscsaba), illetve debreceni, miskolci barátokhoz is.


Valóban néha kritikán aluli a vonat állapota -például ha figyelmetlenül levágódom megörülve egy szabad helynek a nem napos oldalon, és négy órás utazgatás után a vonatról leszállva, már jó fél órát andalogva a belvárosban veszem észre hogy szotyi-héjakat potyogtatok a fenekemből, vagy télen mínusz tíz fokból remegve és reménykedve szállok fel a kupéba, ahol kiderül hogy nem lehet felhúzni az ablakot, így a hasító szél hatására van mínusz húsz fok.


Ennek ellenére van benne valami vadregényes, romantikus - ha lehet vonaton utazom, nyáron különösen jó, az ablakban (persze ez szabálytalan, ez tisztára olyan minden minden más jó, ami tuti hogy erkölcstelen,törvénytelen vagy hizlal alapon műxik) könyökölve hajszobrásztatom magam a széllel.


Viszont az árak: én úgy emlékszem tündéri szakközépiskolás koromból, hogy azért szoktam át anno a buszról a vonatra, mert a vonat sokkal olcsóbb volt. Hát ez már igencsak a múlté!

2007. ápr. 23. 18:12

Én szerettem vonatozni, csak már meguntam. De ha olyan helyre megyek ahol még nem jártam akkor még mindíg élvezem.

Hasonló tapasztalataim vannak mint nektek. Én is értem már fel Szolnokról Pestre úgy hogy a fél 18as vonattal indultam és ha jól emlékszem fél1-1órára értünk a nyugatiba, a végére egész jó hangulat kerekedett a vonaton :D. Megállónként vártunk fél-1.5órát.

Persze emelni azt tudnak csak nem a színvonalat hanem az árat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook