Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen a zsírleszívás és mennyibe kerül? fórum

Milyen a zsírleszívás és mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. vadcica83 (válaszként erre: 35. - Kovacs_bibi)
2019. júl. 17. 22:05
Szia! Én kedden megyek a dokihoz konzultációra! Megkerdeztem, hogy mennyibe került neked, nekem is csak has kellene. Konzultáció után milyen gyorsan kaptál időpontot műtétre? Altattak, vagy helyi érzéstelenítés volt? Azt írtad 10 napra rá nem látszott semmi, szoritoruhat hordanod kellett és ha igen, meddig? Bocsi, ha sokat kérdezek 😁
34. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 33. - Sziszkobaby)
2018. máj. 25. 11:47

Két házzal odébb lakik egy csaj. 10 éve szülés utánvklt zsirleszívása + poci plasztika mert úgy lógott neki mondta ő.

Hát szép volt tényleg lapos has, semmi uszógumi.... Aztán kb 2 év múlva akkora bele lett! Megérte? Nem hiszem ha ugyanazt eszi mint előtte Nanahogy vissza hizza. Amúgy se volt sose nádszál

33. sziszkobaby (válaszként erre: 25. - 4ab67f870d)
2018. máj. 15. 21:42
Szia! Ennyi idő távlatából még mindig megérte? Nem jött vissza? Ki csinálta? Köszi :)
32. Dani82
2011. nov. 27. 16:53

Sziasztok


Van itt valaki akinek volt hason zsirleszivasa? Szeretnek tapasztalatokat, tanacsokat.

2010. máj. 6. 22:24
Annyira szeretem, amikor valaki egy zsírleszívásról dumcsizó nők közé bekeveredik, és csak arról dumál, hogy egy kis áldozattal (tornával) megspórolható az ára, és képet meg nem tesz fel. Kíváncsi lennék, hogy alapból kövér, és csóró, ezért irigy, vagy tényleg annyira jól néz ki, mert mázlista.
2010. jan. 28. 08:44

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget:)Járt valaki Dr Lanyi Ceciliánál ultrahangos zsírleszíváson?Mi a tapasztalat,megéri,mennyibe kerül?

Köszi:)

29. simple (válaszként erre: 27. - 4ab67f870d)
2009. okt. 11. 10:37
De el tudod tüntetni. Én ha nagyon lefogyok, teljesen eltünik, viszont ha pár kilót hízok, már megint ott van. Ezért fogyózok állandóan, hogy ne legyen ott. :(
2009. okt. 11. 01:08

A barátnőm pont most esett át zsírszíváson, has, comb, térd, szóval ahol csak lehet.:)Úgyhogy nagyon kiművelt ebben a témában engem is!:D

Linket nem ajánlhatok ahol nagyon sok lánnyal együtt ő is leírta a tapasztalatait, orvosokkal és árakkal együtt, de egy kis segítségképp annyit mondok "szépüljünk".;)

27. 4ab67f870d (válaszként erre: 26. - 5e48d37001)
2009. szept. 27. 09:25
A bricseszt nem tudod eltüntetni. Mire erre rájöttem, ráment a forgóm, mert állandóan célzott gyakorlatokat csináltam, éveken át megszállottan, ráment egy csomó pénzem a "csodaszerekre", mire egy személyi edző srác "megszánt" és elmondta, hogy sajnos ott nincsenek izmok (szemben a belső combbal és a hassal, előbbi területen nem is vállalnak zsírleszívást), úgyhogy minden hiába. Én ezután nagyon gyorsan döntöttem, és soha nem bánom meg. Megváltozott az életem azáltal, hogy azt vehetek fel, ami tetszik, nem ami rám jön. Hiába, sajnos mindig nadrágos típus voltam... :-))
26. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - #Nik)
2009. szept. 27. 08:54
Én ezzel csak részben értek egyett,mert igen is képes eltűnni a zsír a legkritikusabb területekről is.Csak kitartónak kell lenni.Nálam már átlátni a 2 combom között,ilyen soha nem volt még akkor sem mikor 48 kg voltam.Most 51 vagyok és igen sikerült.Kemény ,kitartó tornával.És ez ingyen van ill. nem mert azért költöttem dvd-ékre és lábsúlyra.Olyan 5000 forintomban van:)
25. 4ab67f870d (válaszként erre: 23. - #Nik)
2009. szept. 27. 07:37
Mondjuk, én azzal, hogy a oldalt eltűnt a combomról a két zsírpárna, olyan lettem, mint a cérna, és optikailag legalább 10 cm-rel tűnök magasabbnak. Én bármikor újra, és nem igaz, hogy fáj utána!!!!
24. 4ab67f870d (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2009. szept. 27. 07:34
Hát ez óriási tévedés... Hogy négy kiló meg sem látszik. Rólam cirka egy kilót szedtek le, "bricsesz" a combom oldalán, és ég és föld a különbség. És nem, nem jön vissza, tapasztalat, ahogyan az is (sajnos mindent kipróbáltam), hogy onnan más módszerrel el lehet takarítani... Én mindenkinek csak ajánlani tudom a beavatkozást. Van egy napló a Virtus oldalon, Kés alatt címmel
23. #Nik (válaszként erre: 22. - Amee)
2009. szept. 26. 22:39
A zsírleszívás nem azért van h az egész testről eltávolítsák a zsírt, hanem ha pl genetikailag valaki egy testrészére hízik, és ha meg fogy, akkor nem onnan fogy, hanem máshonnan... És általában az ilyen zsírpárnácskákat szinte lehetetlen eltávolítani mozgással. Pl ismerek olyant aki kifejezetten vékony, és mindig is ilyen volt, sőt régebben sovány, de már akkkor is volt neki a derekán kisebb fajta úszógumi.. Persze nem olyan feltűnő, de azért ott volt. Sajna ez genetika kérdése nem azé h valaki mennyire van elhízva v mennyire képes áldozatot hozni... Na szal ilyen esetekre találták ki a zsírleszívást.
22. Amee
2009. jún. 12. 19:19

a zsirleszivast egy kis mozgassal megsporolva, teljesen ingyen.

Persze, ha valaki kepes lenne egy kis aldozatra!

21. 4ab67f870d (válaszként erre: 17. - Cukilany)
2009. máj. 13. 17:35
Nem éles, és kanül :-) Nem rángatják, a valóságban nagyon is finom eljárásról van szó. Nekem egy hete csinálták combról, semmi rémítő nem volt benne.
20. Kalmár Edit (válaszként erre: 19. - Dobos)
2007. jún. 28. 08:35

Szia!

Ars Medicáról még rosszat nem hallottam, csak jót. De a zsírleszívást meg gondolnám! Félek a következményektől. Amit a TV-ben láttam, hát nem valami bizalom gerjesztő.

19. dobos
2007. jún. 27. 19:06
Én sok rosszat hallotam nem merném megcsináltatni.
18. LoLiNa
2007. jún. 26. 17:00
xtem elég trágya lehet, én tuti nem wágnék bele. ink a koplalás és a torna...
2007. jún. 18. 14:48
Én ilyet csak tévében láttam, nekem nagyon ilyesztőnek tünt, talán sosem merném megcsinálni, úgy látszott (talán az is), mintha egy éles csővel beleszúrtak a hasba és ott forgatták, iszonyat látvány volt..
16. aebal
2007. jún. 13. 14:00
Nagyon hatásos, én 15 éve voltam, akkor még meg lehett fizetni
15. M. Monroe (válaszként erre: 10. - Sello5)
2007. máj. 31. 12:59

Figyelem!

Az Ars Medica tájékoztatás, nagyon korrekt!!!

Valamint nagyon jó szakamberekkel dolgoznak. Én a tulajt ( ha még az aki volt) ismerem, nagyon jó sebész.

Csak mint mondtam drága nagyon, sok a rizikó és valójában nem lehet az egész testet zsírtalanítani úgy, mint egy almát meghámozni.

Valamint 40 fölött már nem nagyon vállalják, mert az már rizikós, a bőr rugalmatlansága és más komplikációk miatt.

Akinek viszon van rá pénze és gyorssegítség kell, itt, ott egy kicsi 2-3 cm , az vágjon bele, ha végszükség esete forog fenn:)))))pl. esküvő:)))

14. Ancika
2007. máj. 31. 12:56
nekem a bricseszt szívták le 2 éve, nekem nagyon megérte, csak azon bosszankodom, hogy miért nem csináltattam meg már jóval előtte.
2007. máj. 31. 12:49

Én is álmodoztam róla. ( rólam már robbantani kéne), de a barátnőm megcsináltatta, a gyomor, hasi részt.

Drága, nagggyhon drága,

és fájdalmas :))))

Más utat keresek, csak még nem találtam meg:))))!

12. aebal
2007. máj. 17. 15:29
Elég vacak érzés és utána 6 hét kínlódás, de megéri, viszont már nagyon drága
2007. máj. 14. 21:16

Tájékoztató a zsírleszívás műtétjéről

Az elváltozás


A test bizonyos tájékain helyileg felszaporodott, esztétikailag zavaró zsírfelesleg, amely fogyókúrát követően, vagy testmozgás ellenére is makacsul megmarad.


A kezelés lehetőségei


A páciensnek őszintén meg kell beszélnie a műtétet végző plasztikai sebésszel az elvárásait, de nem szabad elfelejteni, hogy az elvárható eredmény a kontúr javítása, és nem a tökéletesen ideális állapot. A zsírleszívás megváltoztatja testének kontúrját, javíthatja külsejét, megteremtheti önbizalmát. Nem pótolhatja a súlycsökkenést, amit diétával és testedzéssel lehet elérni. Kizárólag nagyon gondosan kiválasztott pácienseken alkalmazható. Azok a páciensek, akiknek fiatal, rugalmas bőrük van, relatíve normális súlyúak, helyi zsírpárnákkal, a legjobb jelentkezők erre a műtétre.


Az egynapos sebészet


Az "egynapos sebészet" azt jelenti, hogy a beteg, a műtétet követő 24 órán belül, többnyire pár órás megfigyelés után, a saját lábán, kísérővel hagyja el az operáló intézetet, és a gyógyulás saját otthonában történik. Az egynapos sebészetnek szigorú szakmai, szociális és egyéb feltételei vannak, amelyek megbeszélésére a konzultáció során akkor kerül sor, amikor már konkrétan felmerül a műtét elvégzése (Pl.: Jó általános állapotot feltételez, súlyos rendszerbetegség nélkül, a betegnek vállalnia kell a hazaszállítás, valamint az otthoni ápolás megszervezését, valamint rendelkeznie kell telefonnal, hogy bármely probléma esetén fel tudja venni a kapcsolatot a klinikával és az operáló orvossal stb.).


Műtét előtti teendők


A műtétet plasztikai sebész szakorvosi vizsgálat előzi meg. A vizsgálat után az operáló orvos megbeszéli Önnel a lehetőségeket, amik befolyásolhatják döntésében a műtéttel kapcsolatban (pl. a helye, a mennyisége a leszívandó zsírnak). Ez után közöljük a beteggel, hogy sebészeti szempontból alkalmas ezen, hogy az egynapos sebészet keretében operáljuk. Ekkor esik szó az egy napos sebészetről, mint speciális ellátási formáról, a műtéthez szükséges laboratóriumi, esetleg egyéb kiegészítő (MRTG, EKG, hasi - UH, belgyógyászati) vizsgálatokról, a műtéti érzéstelenítés fajtáiról, a lehetséges szövődményekről, az otthoni ápolási teendőkről, a gyógyulás szakaszairól, egyszóval mindazokról az információkról, amelyek szükségesek a beteg számára annak eldöntéséhez, hogy milyen kezelési módot, ill. műtétet válasszon.

A műtét


A műtét előtt az operáló orvos pontosan körberajzolja, kijelöli azokat a területeket, ahonnan a zsírleszívás történik. Ezután történik a helyi érzéstelenítés, vagy az altatás. Ezt követi az előre kijelölt területekbe történő speciális zsíroldó és fellazító folyadék beadása. A sebészi beavatkozás, egy vagy több kis, kb. 4-5mm-s bőrmetszésekből kezdődik. Ezeken a kis nyílásokon keresztül vezetjük a bőr alá a szívó kanült, majd vákuum segítségével kiszívjuk a felesleges zsírszövetet. Ezt a műveletet az összes, előre megjelölt területen elvégezzük, majd a bemeneti nyílásokat egy-egy finom csomós öltésekkel zárjuk. A műtét végén nyomókötést helyezünk fel, melyet kompressziós ruha segítségével rögzítünk.


Lehetséges szövődmények


Valamely beavatkozás abszolút szövődménymentességét egy orvos sem garantálhatja. A leggondosabb orvosi beavatkozást követően is kialakulhatnak szövődmények. A lehetséges korai szövődmények: ödéma, vérömleny, utóvérzés, nagyobb vérveszteség, gyulladás, ér-, idegsérülés, tüdőembólia, zsírembólia, idejében felismerve, jól kezelhetők. Ezek felismerését szolgálja a műtét utáni 4-6 órás megfigyelés. A klinikáról való távozás után, otthonában bármilyen csekély jelét is tapasztalja szövődmény kialakulásának, azonnal értesítse operáló orvosát, aki gondoskodik a szövődmény megoldásáról. Késői szövődmény a kóros hegképződés, a "túlhegesedés", vagy "keloid" képződés. Ezt a műtéttől számított három hónapon belül, injekciós kezeléssel lehet megszüntetni. Esztétikai szövődmények: felületi kontúr egyenetlenség, aszimmetria, bőrszín elváltozás, melyek a korrekt műtéti technikával kerülhetők el. Az eljárás más műtétekhez hasonlóan veszélyeket rejt magában, de igen elterjedt beavatkozás a klinikánkon és a páciensek minden esetben elégedetten távoznak.


Műtét utáni teendők


A műtétet általában 6-8 órás megfigyelési idő követi, amely alatt az élettani funkciók stabilizálódnak (vérnyomás, vizelet), az előkészítő injekció bágyasztó hatása elmúlik, és a beteg a saját lábán, kísérővel elhagyhatja a klinikát. Gerincvezetéses érzéstelenítésben, vagy altatásban végzett műtétnél ez az idő 16-18 órára növekszik. A műtét után fájdalomcsillapítás szükséges néhány napig. Az első egy hétben tartózkodni kell a fizikai megterheléstől, de állandó ágynyugalom nem szükséges. Egy hét elteltével kontroll vizsgálat alkalmával varratszedésre kerül sor.

A kompressziós ruhát hat hétig kell viselni a helyi folyadék gyülem (ödéma), vérzés megelőzése érdekében, valamint a bőr egyenletes letapadása céljából. A megjelenő véraláfutások néhány hét múlva nyomtalanul felszívódnak. Néhány napig a bőr érzészavara is tapasztalható. A megerőltetést kerülni kell az első hetekben. Második héttől kezdve olyan hegszövet alakul ki, amelybe a zsír nem képes lerakódni, egy esetleges későbbi súlygyarapodásnál a zsír inkább más helyeken rakódik le.


A műtét díja


A vizsgálat és konzultáció díja: 5.000 HUF

Helyi érzéstelenítésben Kb. 15 x 10 cm-s terület hozzávetőleges műtéti díja: 40.000 HUF

Altatás, gerincvezetéses érzéstelenítés díja: 60.000 HUF

Egy ápolási éjszaka díja: 25.000 HUF

A műtéti díjnak 50%-át a műtétre jelentkezéskor kell befizetni, műtéti előlegként.

Az árak tájékoztató jellegűek, az elváltozás súlyossági foka is befolyásolhatja azokat.


Ingyenes szűrővizsgálat


Az Ars Medica Lézerklinika, minden egyes páciensének, aki a klinika bármilyen szolgáltatását igénybevette, felajánl egy ingyenes nőgyógyászati alapvizsgálatot, valamint egy ingyenes fogászati szűrővizsgálatot, melyeket három hónapon belül, bejelentkezés alapján lehet igénybe venni.



Bejelentkezés: hétfőtől péntekig, 8-20 óráig. Tel.:06-(36)1-266-7766

10. sello5
2007. ápr. 17. 18:38
talán egyorvostol kéne megkérdezni
2007. ápr. 17. 16:52
Milyen a zsirleszivás és mennyibe kerül?
2006. nov. 21. 12:11

EN36, nem tudom, hogy aktuális-e még a felvetésed. Én a következőket tudom neked elmondani a hasi zsírleszívásról. Egy rokonom és a kozmetikusom is átesett rajta, rokonom még "új" köldököt is kapott.


Eredmények: rokonom majdnem a dupláját szedte vissza, egyáltalán nem látszik rajta, hogy átesett egy ilyen beavatkozáson. Kozmetikusom komoly fájdalmakkal küzdött utána, és ő is visszahízta a leszívott felesleget.


Maga a beavatkozás nem fáj, hanem az nagyon fájdalmas, ami utána jön. Minden ismeretterjesztő filmben felhívják erre a figyelmet. Ha valóban nagyon hájas a hasad, akkor inkább dolgozz azon a tájékon aktívabban, de ne vesd magad alá ennek az erőszakos beavatkozásnak.

2006. nov. 9. 21:30

HÁt kövezzetek meg, de én irtóra gondolkodom rajta!

A hasam tiszta háj, de máshol tök vékony vagyok! Mindig terhesnek néznek :( És hiába fogyok, az legkevésbé ott látszik meg, voltam már 6 kg-val könnnyebb is, de a hasam akkor is tök hájas volt! Ez alkati kérdés, úgyhogy csak a zsírleszívás segíthetne rajta. Én attól félnék,(ha lenne rá pénzem), hogy máshova mászik vissza a háj, ahol eddgi nem volt, pl. combom, fenekem. Mert ezt hallottam róla. De ha tudnám, hogy nem nagyon fáj, és hatásos , úgy kipróhálnám!- ha nyernék az Áll az alkuban :-)))

2006. okt. 18. 07:39
Az biztos,hogy nem normális dolog.Még jó,hogy van választási lehetőség:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook