Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy szoktassam le a lányomat a körömrágásról? fórum

Hogy szoktassam le a lányomat a körömrágásról? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 12. 15:14

én is nagyon sokáig rágtam a körmöm... aztán egyszer csak elmaradt... de nem teljesen. ha betörik/letörik, azt egyszerűen muszáj... aztán meg a többit ugye hozzá méretre (persze itt már figyelek, hogy kibírjam hazáig az ollóig, reszelőig)

egyébként is. mai napig rágom, a különbség annyi, hogy nem lerágom, hanem "csak úgy". ha ideges vagyok, ha nagyon figyelek, ha gondolkodom... de most már odafigyelek arra, hogy ne sérüljön a körmöm... mert szép :)

2010. jan. 12. 10:46
Daum-exol oldat a neve, én is használom még,különben nem tudnék leszokni róla. Naponta párszor kell bekenni a körmét és a szája közelébe se fogja emelni a kezét, annyira rossz izű. Amúgy meg biztos vannak lelki okai is, én akkor kezdtem el rágni a körmeim, mikor a szüleim veszekedtek, aztán meg vizsgák előtt stb.
39. lackó-zsanett (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2010. jan. 11. 20:13
Ez is tanulságos!
38. lackó-zsanett (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. jan. 11. 20:13

De igen igaz!

Az mondjuk igaz, hogy többször is figyelmeztetett (ahányszor csak látta, hogy rágom) , hogy ha nem hagyom abba megpofoz.

Hát nem hagytam....egész addig....

Nagyon megalázó volt, otthon sírtam is miatta, haragudtam is a tanárnőre, de mikor észrevettem és szüleim is , hogy nem rágom, elmúlt a harag...

2010. jan. 11. 15:39
Rossz ízű körömlakk. szerintem az a tuti
2010. jan. 11. 08:12
Én bevallom, én is körömrágós vagyok, néha még most is, nem tudom miért, de tény, ha ideges vagyok, gyakrabban előfordul.mellesleg eléggé ócska körmeim is vannak, bármit teszek velük, nem akarnak erősödni, így egy pici akadásnál is beszakad, letörik.most éppen növésben vannak:)nekem a leszokásra semmi nem vált be, csak ha tudatosan figyelek rá, h nehogy rágjam.
2010. jan. 10. 18:18
Ki fogom próbálni a rossz ízü körömlakkot.Főleg így,hogy színtelen,mert nem szólják meg a suliba.
34. ubeáta (válaszként erre: 31. - Nóra17)
2010. jan. 10. 18:17
és ezek hol kaphatók?
2010. jan. 10. 18:17
9-10 voltam amikor leszoktam, Anyától kaptam egy gyönyörű bőr manikür szettet, és egy szép rózsaszín körömlakkot:) előjött belőlem a nő, és leszoktam. Azóta szépek, ápoltak a körmeim, büszke vagyok a kezemre, a körmeimre:)
2010. jan. 10. 18:00
Természetes körömerősítő a citrom. Esténként/reggelenként "lakk" címén bekenegetni. Én nem teszem szóvá a tanítványaimnak a körömlakkot, csak ne legyen rikító; vörös/fekete :-(
31. Nóra17 (válaszként erre: 1. - Ubeáta)
2010. jan. 10. 17:59
Szia! Én műkörmösnek tanulok és van egy pár módszerem amivel lelehet szoktatni már egy pár ismerősömnek sikerült van egy jó körömlakk a neve kalciumos körömlekk JF.vagy Moyra ez a két márka jó belőle és biztos leszokik a körömrágásról mert nagyon nagyon rossz az íze és titi elmegy tőle a kedve
30. Evikeb
2010. jan. 10. 17:59
Az esetek 90%-ban a gyerek nem azért rágja a körmét, mert baja van. Általában azért, mert ízlik neki, nem szereti a körömollót, vagy egyszerűen nem akarja a "felesleget" kidobni. Ha az ok az, hogy finom, akkor az a keserű kence tényleg beválik. Néhány drogériában is lehet kapni. Ha a körömollót, vagy csipeszt nem szereti, meg lehet próbálni a másikat. Ha pedig a ragaszkodik a felesleghez, akkor jobb várni egy pár hónapot, és újra megpróbálni később, mert úgy járhat vele az ember, mint a túl korai biliztetéssel: visszaüt.
29. ubeáta (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2010. jan. 10. 17:55
de ő már ovis kora óta rágja.De erre már én is gondoltam?
28. Molyka
2010. jan. 10. 17:52

Szia, nem lehet hogy annyira gyenge a körme, hogy azért rágja? Egészen kicsi koromtól rágom/rágtam a köröm, mert annyira kis vékony volt, mint egy bőr. Hajladozott ide-oda, könnyen beszakadt, onnantól kezdve meg egyszerűbb volt lerágni.

Magamtól szoktam le, először kitűztem magam elé, hogy csak az egyik ujjamon rághatom meg téphetem, aztán már az se. Megerősödött közben a körmöm, eszembe nem jutna tépni vagy rágni azóta.

2010. jan. 10. 17:52

Valami jutalmat kilátásba helyezni, hogy ha lesz 1 mm-es körme...???

Sajnos ezt többször szinte észre sem veszi...

2010. jan. 10. 17:50
10 éves, akkor kb. azóta csinálja, amióta iskolába jár... ez jelenthet kiindulópontot az ok kiderítéséhez.
25. ubeáta (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2010. jan. 10. 17:50
sajnós sosem érkezem levágni. mert folyton rágja
2010. jan. 10. 17:45
Ha szépen le vannak vágva a körmei rendszeresen,akkor sajnos ennek lelki okai vannak. De nem árt, ha van nála egy jó kicsi körömcsipesz.
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Lackó-zsanett)
2010. jan. 10. 17:41

Durva sztori. Viszont hatásos.


Régen a párom is rágta és az egyik tanára egyszer év végén mondta, hogy mindenki nézzen bele a padjába...

Erre Ő belenézett és egy körömcsipesz volt benne. A tanára tette bele. Azóta csak azt használja, mert tök jól esett neki ez a gesztus.

2010. jan. 10. 17:39
adj a kezebe egy koromreszelot:) tenyleg...en ragtam a kormom sokaig..mostmar nem..
2010. jan. 10. 17:39

Nem tudom, mennyit segítek ezzel, de az én ifjabbik fiamat az oviban kellett leszoktatni a cumiról. Simán ment, viszont később mindent a szájába vett és eléggé korán kezdett dohányozni. Most is bagós, azt mondja nem szokik le, mert szereti. A pszichológusok szerint a cumi elvétele gyors volt és ettől van késztetése, hogy valami mindig legyen a szájában.

Csak azért írtam , hogy vigyázz a leszoktatással.

20. ubeáta (válaszként erre: 16. - Lt1457498)
2010. jan. 10. 17:39
nem hiszem,hogy olyan mély lelkipróblémája lenne,hogy pszichológushoz kénne vinnem
19. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Mariann7533)
2010. jan. 10. 17:38
Hát ha az íze miatt, akkor van valami átlátszó lakk, a nevét nem tudom, az egyik barátnőm használta és azt mondja borzasztó keserű. Direkt erre van. Én is rágtam gyerekkoromban meg anyukám is, de leszoktunk magunktól mindketten.
18. andi6020 (válaszként erre: 4. - Lackó-zsanett)
2010. jan. 10. 17:37

EZT UGYE NEM GONDOLOD KOMOLYAN???????????????????

Be*zarás!! Nem is tudom, ezen sírjak vagy nevessek?

2010. jan. 10. 17:30
Ja igen,amikor megkérdeztem,hogy miért rágja,azt mondta,hogy finom.Sőt olyat csinált,hogy kifestette a körmét/téli szünet/,de egy idő után a körömlakkot is lerágta.
16. lt1457498 (válaszként erre: 1. - Ubeáta)
2010. jan. 10. 17:28
Például vidd a gyereked gyerek Pszichológus!!
2010. jan. 10. 17:28
Sziasztok.Nézem a hozzászólásokat,mert az én lányom is rágja a körmét.Most hét éves,és amikor rászólok abbahagyja,de utána elfelejtkezik magáról,és csak rágja.Nem tudok róla,hogy belső feszültsége lenne,ő elég közlékeny,és mindent megbeszélünk,elmondaná szerintem,ha valami baj lenne,és amiatt rágná.Én is gondoltam körömlakkra,de katolikus suliba jár,ezért nem nagyon lehet,bár a színtelen lehet,hogy bejönne.
2010. jan. 10. 17:25
akkor majd magától abba hadja,akkor ez nem betegség
13. Hexike
2010. jan. 10. 17:22
Álítólag lehet kapni direkt körömrágás ellen egy olyan körömlakkot ami keserű.... sztem. próbáld ki azt, ha az nem használ akkor semmi.
2010. jan. 10. 17:17

14éves koromig rágtam,aztán anyu kihasználta a hiszékenységemet:azt mondta,hogy ha sokáig rágom még a körmöm,akkor soha nem nő meg:D...végül is igaza volt,aki rágja,annak hogyan nőjön hosszúra?:D

Végül is nyert a hiúságom:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook