Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a menete a gyermektartási díj elintézésének? fórum

Mi a menete a gyermektartási díj elintézésének? (tudásbázis kérdés)

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Somasok)
2015. jún. 16. 06:38
Elvileg ebből nem,de ha megegyeztek,hogy fizeti ebből akkor igen...
2015. jún. 11. 18:47
Sziasztok! Gyest és családi pótlékból (35000ft.) vonak gyerek tartást?
2010. jún. 6. 14:24
A gyermektartási pert a Bírósághoz írt levélben kell elkezdeni,utána bemenni a Polg,Mesteri hivatal szoc. osztályára,+GYÁM-hatóságra is!Az se baj,hogy a rendőrségen is jelzed,a gyermektartási iránti kérelmed és,hogy nem fizet a gyermek apja.(ugyanis,ez bűncselekménynek számít,ha 4 hónapig nem fizet,akkor leültetik.)A bejelentéstől számítva 6 hónapra visszamenőleg kérheted a gyerektartást,amíg nappali tagozaton tanul a gyerek.
11. szimba
2010. jan. 10. 11:10
Mert nem adtam hozzá a plusz 3 évet! (Ez lemaradt.) :-)
10. szimba (válaszként erre: 5. - Kata1983)
2010. jan. 10. 11:09
Ja, csak nem volt tiszta, hogy a srác 17 éves, és 15 éve volt csak a férfi élettárs.
2010. jan. 10. 10:32
Először a gyámhatóságra kell menni,hogy a menza,tankönyv stb ingyenes legyen,igazolni kell,hogy ki nevére megy a családi pótlék,és a keresetet,hogy valóban rászoruló,és jogosan kéri a gyerektartást.Aztán kell a bíróságon az ügyet elindítani.Ja,és az apaságot is igazolni kell,mert vadidegentől nem lehet gyerektartást kérni.Ha pedig nem jár iskolába,akkor nem jár gyerektartás.
2010. jan. 10. 10:06
De megelőlegeztetni nem csak akkor lehet, mikor már a bíróság odaítélt vmekkora összegű gyerektartást?
7. Mamazon (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2010. jan. 10. 10:06

Így van. A megelőlegeztetés lesz itt majd az első lépés, ha meglesz a bírósági határozat. De azt hiszem az a kérdés, hogy értesítési cím nélkül egyáltalán hogyan lesz bírósági tárgyalás.

Ezt én sem tudom.

Menjetek el az Igazságügyi Minisztérium Jogsegélyszolgálatához, köznapi nevén a nép ügyvédjéhez (minden kistérségi központban kell, hogy tartson fogadónapot). Ingyenesen és segítőkészen állnak a bajbajutottak rendelkezésére.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Kata1983)
2010. jan. 10. 09:45
17 éves "gyereknek" akkor jár gyerektartás ha nappali tagozaton tanul,de ha az apa nem fizet,miután se lakcime se munkája nincs,próbálja meg az állam által megelőlegeztetni,igy van esélye arra,hogy 3 hónapra visszamenőleg is megkapja,és majd ha tudják az apán behajtják!
5. kata1983 (válaszként erre: 3. - Szimba)
2010. jan. 10. 09:41
De az apja, másképp nem igen szeretne gyerektartást fizetni.
4. kata1983 (válaszként erre: 2. - Fagyongy67)
2010. jan. 10. 09:40
Az már megtörtént, hogy elment a bíróságra, de jelenleg a pasinak nincs bejelentett lakcíme, így az idézést sem tudják hova küldeni. Mondták anyósomnak, hogy az önkormányzatnál kérjen egy igazolást, hogy nincs bejelentett lakcíme. De ilyen papírt neki nem adhatnak ki. Most itt tart az ügy. Aztán anyósom is ül a babérjain, csak azt nem tudom mire vár, vagy kire, mert helyette ezt senki nem tudja megoldani.
3. szimba (válaszként erre: 1. - Kata1983)
2010. jan. 10. 09:35
A férfi nem az apja a gyereknek, jól értem?
2010. jan. 10. 09:31

Elmegy a bíróságra és keresetet nyújt be. Ott kitűzik a tárgyalás napját, beidézik mindkettőjüket, a pasitól bekérnek egy évre visszamenőleg jövedelemigazolást, és a bíró megállapít egy összeget, amit az anyósod kérhet letiltás útján megfizetni.

De önszántából nem akar fizetni vagy mi???

2010. jan. 10. 09:26

Sziasztok!


Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít nekem ebben a témában.

A problémám a következő. Anyósomnak volt 15 éven keresztül egy élettársa, akit kb 3 éve már kidobott. Közös vagyonuk nem volt, a ház tulajdonosa anyósom, van egy 17 éves fia. Szeretnénk elintézni, hogy a csávó fizessen gyerektartást. Sajnos anyósom minimálbérből él, illetve csak tengődik. Eddig mi segítettünk neki, de most nálunk is jön a pici lány, és nem tehetjük meg, hogy támogassuk. Ezért nagyon gyorsan szeretném, ha el lenne ez az ügy rendezve.


Remélem tudtok nekem segíteni! Még egyszer köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook