Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valahonnan kapsz pénzt és csak 2 hónap múlva találod meg az értesítőt a postaládába, mi a teendő? fórum

Ha valahonnan kapsz pénzt és csak 2 hónap múlva találod meg az értesítőt a postaládába, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. etikat (válaszként erre: 36. - Schybie)
2010. jan. 16. 21:42
A nevem rajta volt , de azonosító nem ! Én éreztem a postáson hogy sumák, mert hárított amikor közöltem vele mit mondtak a postán ! Vagyis hogy rá kellett volna írnia, honnan jött ! Ő meg csak azt hajtogatta hogy a név alapján megtudják keresni, ha akarják ! Én már tovább nem "reklámoztam" a hülyeségem :)))
37. etikat (válaszként erre: 35. - Syria)
2010. jan. 16. 21:34
De még mennyire !!!!!! Még a kis sámlit is viszem magammal hogy belelássak a postaládába , mert a fej magasságom fölött van :)))))
2010. jan. 14. 04:56

Sajnos ha nincs se címzett, se utalványazonosító, akkor nem sok mindent tehetsz (tehettél volna). A kézbesítő hibája hogy nem szakszerűen töltötte ki, szóval a panasz jogos lett volna a részedről. A mi kézbesítőinket pont ezért nagyon ellenőrzik a belső ellenőrök, mert fontos hogy minden adat szerepjen az értesítőkön.


Egyébként ha meglenne valamelyik adat akkor tudakozvánnyal keresni lehetne, ha IPH (számítógépes rendszerű) a posta ahova jársz akkor ott rögtön meg tudnák/tudták volna mondani hogy mi lett az utalványoddal.


Egyszer véletlenül rosszul töltöttem ki az utánvételes csomag szállítóját így az összeg nem hozzám hanem a feladóhoz került volna, de szerencsére ők nem fizették ki, s így a PEK (Posta Elszámoló Központba) került. (ekkor még nem dolgoztam a postán, viszont vagy 10 éve postásként érettségiztem) bementem és megkerestettem a feladóvevényemmel, s pár nap után vissza is utalták a pénzt. Egyébként vissza nem utalták volna a pénzt! :(


A Te esetedben arról lehet szó hogy a feladó visszakapta, azzal a jelzéssel hogy a "cím nem kereste" - ergo nem kellett a pénz, a körülményeket senki nem vizsgálja.


Mi ebből a tanulság? Jó lenne ha mindenki jobban odafigyelne a pontosságra (kézbesítő), jobban ellenőriznék őket (belső ellenőrök), és ami a legfontosabb próbáljuk kivadászni a reklámtömegből a fontos dokumentumokat:)

35. syria (válaszként erre: 33. - Etikat)
2010. jan. 13. 18:05

Mucikám, drága! 2 hónap után találtad meg az értesítőt. Ennek lassan egy 1 éve.

Csak bízni tudok abban, hogy tanultál az esetből.

34. smicu
2010. jan. 10. 11:33
10 munkanap után visszaküldik a feladónak, biztos lehetsz benne. Sajnos sok szórólapot kell vinniük a kézbesitőknek, igy hát sokszor közéjük kerül az értesítő is és az ügyfél kidobja azzal együtt a szemetesbe.
33. etikat (válaszként erre: 31. - Smicu)
2010. jan. 10. 10:37
Igen, most már jobban figyelek a dolgokra !!! Azt sem tudtam pld: hogy két értesítőt kell hagyni ! mindenképpen hasznosnak érzem a tájékoztatásotokat ! Köszönöm :)
32. etikat
2010. jan. 10. 10:34
Szóval akkor az a vége, hogy akár a postán is maradhatott, mert úgysem lehet utána nézni ??? Én már nem csodálkozom semmin , annyi mindenről lehet hallani !!!
31. smicu
2010. jan. 10. 10:30
ha legközelebb is problémád lesz a kézbesítő miatt, akkor menj be a postára és panaszold be nyugodtan. Legalább megtanulja, hogy kell egy értesítőt megírni, mert az ő hibája ez.
30. smicu (válaszként erre: 26. - FHelga)
2010. jan. 10. 10:08

ilyen nyomtatvány egyáltalán nincs, mivel nem tartják nyilván hogy ki mikor mit ad fel.

amiről te írsz az tudakozvány és az ingyenes, de csak azonositószám szerint vannak nyilvántartva. ugy hogy olyan nyomtatvány egyáltalán nem létezik.

29. etikat (válaszként erre: 27. - Syria)
2010. jan. 10. 09:37
Biztos hogy ezt az 1-et kaptam, erre a kézbesítő is emlékezett, mert nem szokott nekem pénzt honi, csak leveleket ! Szét szoktam szedni a szórólapokat, mert volt olyan, hogy a levél is közte volt ! Ez az értesítő a legalján lapult a ládának, lenyomhatták a sok szórólappal !Azért nem láthattam!
28. etikat (válaszként erre: 26. - FHelga)
2010. jan. 10. 09:31
Na , ezt sem tudtam ! De ennyi idő után is lehet ?
27. syria (válaszként erre: 25. - Etikat)
2010. jan. 10. 08:57

Ne az ezért furcsa!

Akinek visszament a pénz, a boldogan elkölti? Nem kéne neki is utána járnia, hogy mi van a címzettel?


Szerintem is 2-szer kell értesítőt kapni. Nem lehet, hogy a szórólapokkal kikukáztad?

Nem győzöm elég figyelmesen átnézni a reklámújságokat, mert a fiamék egyik számlája is miattuk veszhetett el.

A bosszúm az, hogy összegyűjtöm őket (a szomszédok is nekem adják) és elviszem a MÉH-be. Milliomos nem leszek belőle, de alkalmanként megkapom egy adag étel árát.


Az utolsó remény schybie.

26. FHelga
2010. jan. 10. 08:51
A postán van egy nyomtatvány,pontossan a nevét nem tudom,de egy kikeresési kérvény,hogy ki hol mikor hova küldte a pénzt tovább.Minden időpont név,és cim szerepel rajta.Azt hiszem 300 forint,de ha ezt beviszed a postára kötelességük előkeresni.
25. etikat (válaszként erre: 24. - Etikat)
2010. jan. 10. 08:29
Most sajnálom nagyon, hogy nem előbb jöttem erre az oldalra !!!!!! Ez a történet, tavaly volt, márciusban ! Tehetetlen voltam, ezért beletörödtem, de ma hajnalba beugrott, hogy itt megkérdezzem ! Nagyon köszönöm a segítségeteket, így is okosabb lettem :)
24. etikat (válaszként erre: 23. - Smicu)
2010. jan. 10. 08:25
Pontosan ezt mondták a postán is ! Sehonnan nem vártam pénzt !Igen utalvány volt bejelőlve rajta . Kérdeztem a kézbesítőt is , azt válaszolta, hogy nem számít hogy nem írt rá mást, a postán előkeresik ! Csak én előtte voltam a postán, amikor már mindent tudtam akkor kérdeztem Őt !!! Lerázott azzal hogy " ha akarják, előkeresik, ha nem , akkor nem "
23. smicu
2010. jan. 10. 08:17
Arra az értesitőre fel kell tüntetnie a kézbesítőnek, feladó nevét, utalvány azonosítószámát. Ha még talán emlékszik a kézbesítő rá akkor esetleg megtudod honnan kaptál pénzt. Sehonnan nem vártál pénzt? Utalvány volt bejelölve az értesitőn? bocsi hogy megkérdezem.
22. etikat (válaszként erre: 21. - Etikat)
2010. jan. 10. 08:16
A kézbesítőnek :)
21. etikat (válaszként erre: 20. - Smicu)
2010. jan. 10. 08:15
Igen, ugyanezt mondta a kishőlgy is a postán, hogy a postásnak kellett volna ráírni !
20. smicu
2010. jan. 10. 08:12
akkor rajta kellene lenni hogy kitől kaptad
19. etikat
2010. jan. 10. 08:06
Zárható a postaláda, nem fér más hozzá rajtam kívűl !
18. etikat (válaszként erre: 14. - Smicu)
2010. jan. 10. 08:04
Nem nem , csak ezt az egyet kaptam !
17. etikat (válaszként erre: 16. - Smicu)
2010. jan. 10. 08:03
Értesítés küldeményről !Ezt az 1 -et kaptam !
16. smicu
2010. jan. 10. 07:42
Ha megis lenne az utalvány számod, akkor sem tudnak többet mondani, mert csak azt irná ki a gép, hogy vissza lett küldve a feladónak az utalványod. Mi volt az értesitő elejére irva? értesités küldeményről vagy másodértesités?
2010. jan. 10. 07:39
Na de akkor hol az elsô?
14. smicu
2010. jan. 10. 07:38
Az utalványról csak egyszer értesitenek ki, amit te kaptál az már a másodértesitő volt, azt akkor kapod, mikor kezd lejárni a 10 munkanap őrzési ideje, és akkor 2 nappal előtte még utoljára kiértesitenek. Mivel nincs meg az első értesitőd igy nem tudnak segiteni neked a postán sem.
2010. jan. 10. 07:34
Ne add fel! Ha schybie utána tud nézni, még kiderülhet bármi:)
12. etikat
2010. jan. 10. 07:19
Hát így jártam !!! Azért tettem fel a kérdést, mert gondolom nem vagyok egyedül, aki így járhat ! És amíg nekünk 5 évig őriznünk kell, minden csekket és iratot, addig 1 ilyen hivatal, mint a posta, 2 hónapra visszamenőleg nem tudja tájékoztatni az ügyfelet !
11. etikat (válaszként erre: 10. - Schybie)
2010. jan. 10. 07:12
Ezen az értesítőn, csak az én nevem, meg az hogy utalványom érkezett, meg a dátum, meg az hogy mikor, hol vehetem fel ! Ennyi volt!!!
2010. jan. 10. 07:07
Amúgy meg vagy a feladót vagy az utalvány számát fel kéne tüntetni az biztos különben mit sem ér az értesítő! Hisz ha azzal megjelensz a hivatalban akkor valami alapján elő kell keresni az utalványodat! (a címzett megjelölése ehhez kevés)
2010. jan. 10. 07:06
etikat! Utána kérdezek hétfőn hogy mit tudsz tenni, mert én is postás vagyok de pontosan nem tudom hogy mi a helyzet. Elvileg mindent rögzíteni kéne, pont ilyen apropóból! remélem tudok majd segíteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook