Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed után munkavállalóként vagy vállalkozóként dolgoznál? fórum

Gyed után munkavállalóként vagy vállalkozóként dolgoznál? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 11. 21:24

vállalkozni szabad, de ne mint vállalkozó. a gatyádat kifizeted adóban, stb. mi most hagytuk abba. ráment a házunk, autónk, és 8 évünk .:(

csinálj bt-t, vagy kft-t. kösd össze a hasznosat a családdal. csinálj olyan üzletet, amire kereslet van. nem tudom merre laktok, és milyenek az ottani üzleti viszonyok, én nagyon gondolkodom magán óvoda vagy bölcsi létrehozásában, csak a keret hiányzik :) vagy.külföldről importált használt gyerek cuccok. nem ruha !!! babakocsi, stb. hmm?vélemények ??várom !!Évi

2010. jan. 11. 16:31
Úgy látom mindannyian ugyanabban a cipőben járunk. Kb fél év múlva jár le a gyed és nem tudok tovább itthon maradni. Elméletileg van munkahelyem, de azt hallottam a humánpolitikustól, hogy ne számítsak semmire jóra. Gondoltam talán vállalkozás..., de megijesztetek.
2010. jan. 10. 08:10

Sziasztok!

Január 30.-án jár le a Gyesem és még mindig nem tudom visszavesznek-e a munkahelymre.

Ha lesz üresedés akkor igen.Kírják a 43 nap szabimat és egészen márciusig nem tudom mi lesz.

Viszont Én olyan helyen dolgozok,ahol 8 óra helyett 10-12 órákat kell dolgozni,és nem adják ki az órákat,és nem is fizetnek túlórát.

Hálálkodjak,hogy van munkám,és ne merjek szólni egy szót sem.Sőt mindig a szabadnapom előtti napom tudom meg,hogy most szabadnapom lesz a héten.

Hogy viszem el így a gyerekem és hozom haza az oviból,mikor a férjem 24 órázik és reggel fél 8-tól este fél 8-ig dolgozok? A szüleim 70 év felettiek apukám 76 éves,ők nem bírnak 1 óránál tovább vigyázni a gyerekre mert kikészülnek.

Alkalmazzak babysittert?És adjam oda a keresetem felét egy idegennek akiről nem nagyon vagyok képben ,hogy viszonyúl a gyerekhez?

Vállalkozás az kész öngyilkosság,szerintem pénztemető.A sógorom műköves,tudom,hogy morbid amit írok,halott mindig van és kellenek a sírkövek,de nem!Mert nincs pénzük az embereknek erre sem,Van egy fa fejfa és egy föld hant és kész.Nincs rá pénz,beadta az ipart és elhelyezkedett a kórházba biztonsági őrnek.

Ennyit a vállalkozásokról.

Valami ember barát munkahely kellene,de ilyen nincs.:((

2010. jan. 9. 23:37

sziasztok. vállalkozásban a mai világban ne nagyon gondolkodjatok, szerintem. a férjem és én 8 éven keresztül vállalkozást vezettünk, de vége.tavaly ősszel be kellett zárnunk, pedig aztán egy kocsma az megy !! de nem megy. az embereknek nincs pénzük. jelenleg én is gyed-en vagyok, most egy éves a kisebbik lányom, de nem tudom mi lesz még, ha letelik a gyed, hova megyek dolgozni.Munkanélkülire mehetsz egyből, de csak fél évre, azt hiszem.ott kiválthatod a start kártyádat, ami a munkáltatót, aki majd alkalmazni fog arra jogosítja, hogy adókedvezményt kap utánad. így nagyobb eséllyel vesznek fel :)

de jobb ha tudod, én diplomával nem találok munkát.a szakmám szülésznő, de két gyerekkel nem kellek, illetve nem tudok visszamenni.a férjem munkát keres, de nem kap, mert nincs, vagy pl. visszautasították, mert túlképzett .:) röhej . nem ?

azért sok sikert mindkettőtöknek. ha kitaláltatok valami megélhetést, nekem is szóljatok !! :)

szép estét nektek !!

Évi

2010. jan. 9. 23:29

jaj de jó, ez a kérdés, már én is gondoltam, hogy fel kellene tenni.

nekem felmondott a munkahelyem....és nem hinném, hogy két gyerekkel valaki felvenne....

tényleg, gyes után, ha nem találok munkát, azonnal munkanélküli segélyre lehet menni? mondjuk én nem akarok, de nem tudom, mi lesz...

2010. jan. 9. 23:17
Arra lennék kiváncsi, hogy mennyire sikerül egy kismamának visszamenni a munkahelyére, vagy új munkahelyet keresnie, miután lejárt a gyed/gyes. van-e olyan köztetek, aki vállalkozásban gondolkodik? mik a legnagyobb problémák a munkábaállás során?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook