Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fűtési módot ajánlanátok egy pici, leválasztott " félszobába"? fórum

Milyen fűtési módot ajánlanátok egy pici, leválasztott " félszobába"? (tudásbázis kérdés)


24. 8c73a5832e (válaszként erre: 23. - Xti_)
2010. jan. 11. 20:46
Köszi,nagyon aranyos vagy! Az a helyzet, hogy még csak tervben van az átalakítás, de jó lenne minél hamarabb elkezdeni....az a baj, hogy csak én lelkesedek meg a lányom, a fiúk nehéz esetek...
23. xti_ (válaszként erre: 22. - 8c73a5832e)
2010. jan. 11. 20:07

talán először kipróbálhatnátok fűtés nélkül, aztán, ha mégis kell, beszereztek valamit. pici helyre elég egy kis teljesítményű is.

ha gondolod, tudok adni egy pici olajradiátort, csak keveset használtam, mikor egyik tél vége felé elromlott a fűtésem, de nem akartam szétverni a lakást hideg időben, csak ha már kitavaszodott. már nincs rá szükség, odaadom ajándékba.

22. 8c73a5832e (válaszként erre: 21. - Xti_)
2010. jan. 11. 17:05
Igazad lehet,én is pont azon gondolkoztam. Lehet hogy nem is fog bele kelleni fűtés... Gipszkartonnal lenne leválasztva,és h.ajtő lenne rajta. Mondjuk egy gardróbba és se gondoltam ,hogy kellene. De ez egy kis kuckó lenne a lányomnak, ahová külön vonulhat,és persze alhat. Nem nagy ,tudom, ami megmarad a konyhámból se lesz nagy...:)
21. xti_
2010. jan. 11. 15:07
feltétlenül szükséges valamilyen fűtés? hiszen eddig sem volt ott fűtőtest, tehát nem hiányzik, a lakást összességében ugyanannyi hőmennyiséggel fűtöd, ugyanolyan meleg lesz mindenütt. (én is leválasztottam egy gardróbot, és eszembeb se jutott, hogy külön fűtsem, ugyanolyan meleg van ott is, mint a lakás többi részében.)
20. 3c0814215c (válaszként erre: 18. - Kefekötőke)
2010. jan. 11. 15:01

A Siesta gázkályhára, sőt a gázpalackra is vonatkozik, hogy lakószobában, alvás céljára szolgáló helyiségben életveszélyes, ezért tilos az üzemeltetése. Az infrasugárzó elhasználja az oxigént, szénmonoxid mérgezést okozhat.

Mellesleg ilyen kicsi, 5,5 m,-es helyiségben eléggé párásít is, ami szintén kellemetlen lehet.

19. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Kefekötőke)
2010. jan. 11. 14:58
Valami szellőzésről ,égéstermék elvezetésről biztosan gondoskodni kell.
18. kefekötőke (válaszként erre: 17. - 3c0814215c)
2010. jan. 11. 14:45

Mivel ez poszt ginike segítségkéréséről szól,és nem a kívűlálló főrumozók vitájáról,félve kérlek meg:írd már ide a tárgykörben megfogalmazott gázfűtőlapokra vonatkozó tűzvédelmi,épületgépészeti,minisztériumi, esetleg a Római Szentszék megfelelő szabvány,vagy rendeletszámát!

Én úgy tudom gázhősugárzó lapokat(nem lánggal égő,hanem infrasugárzó)használnak.Ilyen pl. a magyar FÉG siesta fűtőlapja.

Ha rosszul tudom és félrevezettem ginike problémáját ,akkor megkövetem.

17. 3c0814215c (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. jan. 11. 14:12
Lakószobában használni veszélyes és tilos.
16. kefekötőke (válaszként erre: 10. - 8c73a5832e)
2010. jan. 11. 14:05

"kb 5,5 n.m ről lenne szó,és amiből le lenne választva," Ezt írod.

Nem túl kicsi ez? Amiből leválasztod az is csak kb2,3x2,3 m?? Akkor mekkora lesz a leválasztás ?


A szükséges fűtési hőmennyiség kiszámításához nem a négyzetméter,hanem a légköbméter kell.Az sem mindegy a maradék leválasztott rész mivel van telerakva,van -e rajta ablak,milyen szigetelésű,milyen vastag a fal,mi van a másik oldalán......stb.

Feltételezem legalább 1 ágyat be akarsz tenni akkor kell minimum 2,3*4 m terület ezt 2,8 m belmagassággal szorozva kapsz kb.26 légköbmétert.

Ennek felfűtéséhez egy kis 20*20cm felületű Pbgáz hősugárzó (kemping hősugárzó) elég.Ez lesz alegolcsóbb a villamos áram nem versenyképes még árban semmivel.

15. 3c0814215c (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 11. 13:58

Versenyképes a földgázzal.

A készülék ára 450.000,- Ft, a telepítés kb. 100.000-150.000,-

14. MelisUK (válaszként erre: 13. - 3c0814215c)
2010. jan. 11. 13:49
Huh, ez aztán jó drága!
2010. jan. 11. 12:56
Hőszivattyús split klíma. Van olyan amelyik > 5 COP-val működik. Ez azt jelenti, hogy ~ 700 W a villamosenergia fogyasztása, és ~ 3600 W fűtési teljesítményt ad le. Nyáron hűt.
12. MelisUK (válaszként erre: 10. - 8c73a5832e)
2010. jan. 11. 11:57
Valami radiátort érdemes mindenképp oda is tetetnetek az ablak alá csak a biztonság kedvéért. Persze átmegy a meleg, de érezni fogod, hogy hidegebb az a szoba.
11. MelisUK (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2010. jan. 11. 11:56

Most, hogy tél van, hideg van, így fizetünk napi 1200-at, azaz havi 36ezret, van egy nappalink, két nagy hálószobánk, konyha, előszoba, fürdő. Mindenhol energiatakarékos izzók vannak a szobákban, a konyhában és a fürdőben ledlámpák, ami még energiatakarékosabb. Tv-nk nincs, helyette kivetítőnk (projektor) van, ami elég sokat megy napi szinten, laptopunk van, ami töredékét fogyasztja egy asztali számítógépnek, nekünk is van mikro, mosógép, nagy hűtő-fagyasztó, elektromos tűzhely és sütő (napi szinten használatban vannak), elektromos páraelszívó a tűzhely fölött, plusz a nappaliban elektromos kandalló, de ezt nem használjuk, mert elég meleg van, hangulat végett néha a lángot felkapcsoljuk rajta, de a fűtést nem.

2 ilyen meleget tárolós radiátorunk van (nappali és előszoba), 3 olyan, ami akkor fűt, amikor be van kapcsolva (konyha - itt mindig megy, hálószobák - itt csak éjjel fűtünk, nappal nincs rá szükség), 1 törölköző szárító fűtőtest - ez a fürdőben van.

Ja, és tusolónk van, oda is elektromosan melegítődik fel a víz, csak megnyomom a gombot és egyből jön a meleg víz. A konyhához és a fürdőbe a csaphoz pedig egy bojler van, ami szintén elektromos.

Valójában csak elektromosságra fizetünk számlát, egyáltalán nincs gáz. Ezen kívül pedig a telefon és az internet számlája van még, a víz és a szemét a házadóban van benne, havi fix díja van.

2010. jan. 10. 11:01
Amúgy kell egyátalán bele fűtés, kb 5,5 n.m ről lenne szó,és amiből le lenne választva, gázkonvektor fűtés van.Ha nyitva hagyjuk benne a harmonikaajtót, nem megy át annyi meleg?
2010. jan. 10. 06:41
Megkérdezhetem, mennyi a villanyszámlád? Mert nekünk 15 ezer körül, pedig csak vill.boyler van,ami eszi az áramot, a többi 2 tv, hűtő, számító, mikro,mosógép,+ energiatakarékos égők.Nem tudom,,mennyire nyomná meg. A gázfűtés pedig 13 körül, 3db konvektor, általány,nem havi bemondás.
2010. jan. 9. 20:00

Mivel a meleg felfelé száll, szerintem nem valami okos megoldás magasra tenni egy fűtőtestet.


Nálunk elektromos fűtés van, a nappaliba és az előszobában olyan van, ami tárolja a hőt, az éjszakai áramra is és a fő áramra is rá van kötre, csak az éjszakai kapcsolóját nyomjuk föl, így az olcsóbb áramot használja és éjjel-nappal ontja a meleget, mivel tárolja a hőt, nagyon szeretem ezeket. A hálókba és a konyhában hagyományos elektromos radiátor van időzítővel és hőfokszabályozóval, a hálókba csak éjjel mennek, a konyhába éjjel-nappal, de csak akkor fűtenek ezek is, ha hűvösebb van, szóval nem folyamatosan. Pl ha olyan 4-es fokozatra állítom, akkor kb 20 fokot tart a szobában.

A fürdőbe meg ilyen törölköző szárító radiátor van, ez elég magasra van téve (így vettük a lakást nemrég), hideg is a fürdőnk...

Én meg vagyok elégedve ezekkel az elektromos fűtőtestekkel, nekünk olcsóbb, mint a gázos fűtés.

7. *Pillango* (válaszként erre: 6. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 9. 18:52
google-ba írd be, ennyire nem tudom részletesen, még nem vettünk,csak szeretnénk. férjem okosabb ebben:))
6. acf14b3ecb (válaszként erre: 5. - *Pillango*)
2010. jan. 9. 18:49
Köszi. Hol lehet kapni,és mennyiért? Nem tekeri meg nagyon a villanyórát??
2010. jan. 9. 18:22

Az infrafűtés ugyanolyan érzést kelt, mint a nap sugárzása. Helyettesíti a nap melegét, nemcsak jó közérzetet nyújt, hanem az egészségünkre is számtalan jó hatást gyakorol. Az infravörös sugarak láthatatlanok és teljes mértékben elnyelődnek a testekben. Gyógyászati célokra is alkalmasak, először Kínában és Japánban kezdték használni a 70-es években.


Jó hatást gyakorol a következő betegségekre: ízületi gyulladás, magas vérnyomás, magas cukorszint, vese működési zavarok, gyulladások, sérülések, bőrbetegségek, emésztési zavarok, immunrendszer gyengülése, stb.


Könnyen felszerelhető, helytakarékos és nem igényel karbantartást. Az áramigénye rendkívül alacsony.


ilyet találtam pl.

4. *Pillango* (válaszként erre: 3. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 9. 18:21
elektromos infrafűtés, egy kerámialap. van egyszerű, akár plafonra tehető, de vannak olyanok, mint egy festmény a falra. energiatakarékos. mi a cserépkáhyha mellé a fürdőbe teszünk majd ilyet.
2010. jan. 9. 18:00
??? Az meg mi a szösz :O
2010. jan. 9. 17:33
osirisz panel.
2010. jan. 9. 17:32
Milyen fűtési módot ajánlanátok egy pici, leválasztott " félszobába"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook