Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhszájseb műtét fórum

Méhszájseb műtét (beszélgetős fórum)


25. Sirga (válaszként erre: 24. - Juca78)
2014. márc. 27. 11:09
Az jó, mert engem 19 éve műtöttek vele.(Igaz, utólag azt mondták, nem kellett volna ...)
24. Juca78
2014. márc. 27. 10:34
Műtét? Ilyet sem hallottam még . 14 évvel ezelőtt mondták hogy van ez a problémám, de nem kell vele foglalkozni. Elmúlt magától..
2014. márc. 27. 09:32
Méhszájseb, műtét? Félek, tőle! Kérem meséljenek azok, akiknek volt már. (fiatal vagyok és még gyermekem sincs)
2010. márc. 31. 20:35

Sziasztok!!Én kérdeztem korábban a lézeres műtétről.Hát mára már túl vagyok rajta,pontosabban tegnap történt a műtét.

Leírom azért nagy vonalakban,hátha tudok segíteni valakinek aki idelátogat.

a műtét nem volt vészes,kb 10percig tartott.mint kiderült ez más mint a fagyasztás,itt lézerrel szedik le a sebet.kellemetlen volt ahogy a kacsával tágított de kibírtam.Helyi érzéstelenítést kaptam gél formájában.Utána 20percig kellett feküdni és ha minden rendben volt akkor már mehettünk is haza.

Szóval nagy vonalakban ennyi!:)

21. pemete
2010. márc. 8. 07:30
:)
20. gicus83 (válaszként erre: 19. - Pemete)
2010. márc. 7. 10:52

Sajnálom,hogy ilyen szemét dokid volt akkor,de vannak még azért rendesek is.


Én most magán dokihoz járok,nála szültem is.A szülésnél nagyon rendes volt,és odafigyelt mindenre,és most is mikor mentem hozzá.Remélem akkor a "műtéténél" se csalódok benne.

Hát lehet én se fogom ennyivel megúszni mert ha szüléstől is kialakulhat és ha lesz még egy baba akkor után is előfordulhat.De mondjuk először ezen legyek túl.

Köszi a biztatást.

19. pemete
2010. márc. 7. 08:08

Ne félj, ez egyáltalán nem vészes. Nekem fájt, de azért, mert a doki pont letojta, hogy mennyire feszeget szét a kacsával, és majd szétszakított:S TB alapon ment a dolog, meg is látszott...

Mondjuk az az érdekes, hogy azóta elköltöztünk másik városba, és itt TB alapon már megműtöttek, mert a fagyasztás 2 évig nyújt biztonságot ezügyben, és utána kiújulhat, ha hajlamos rá az ember, meg a szülés miatt is, és itt is TB alapon ment a műtét, ez már méhszájplasztika volt, és itt mindenki nagyon kedves, normális, humánus, és segítőkész volt! Úgy látszik lehet ezt máshogy is!

18. gicus83 (válaszként erre: 17. - Pemete)
2010. márc. 6. 21:11

Köszönöm a gyors válaszod!!!-nem tudtam,hogy ez a fagyasztás:)

Kicsit félek tőle de ha muszáj akkor muszáj!

17. pemete
2010. márc. 6. 08:54
Ezt hívják fagyasztásnak, ki lehet bírni, bár nekem tovább tartott, mert valahogy rátapadt a szövet arra a bigyulóra amivel csinálta. Egyébként utána sem vészes, egy pár napig erősebb, esetleg barnás folyás, aztán ennyi.
2010. márc. 5. 22:49

Sziasztok!Nem tudom valaki benéz-e mostanában,de azért próbálkozom!:)

Szóval én a méhszájseb műtétjei közül a lézeres műtétről érdeklődnék??Volt-e már valakinek és mi a tapasztalata.Tavaly januárban született a kislányom és most januárba rákszűrésen a doki mondta,hogy méhszájsebem van a szüléstől és ,hogy ezt már gyógyszer nem távolítja el,így lézerrel kell leszedni.Kicsit azért félek tőle,bár azt mondta a műtét 10perc de mindennel együtt(papír munka stb. )2óra.


előre is köszönöm a válaszotokat!!

15. pemete
2010. febr. 21. 08:54
Sok sikert, remélem találsz megoldást:)
14. Spt10 (válaszként erre: 13. - Pemete)
2010. febr. 20. 21:35
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Még nem tervezek babát, mivel egy kapcsolat elején vagyok. De sajnos az utóbbi 2 hónapban szinte minden nap volt véres / barnás folyásom a seb miatt (és már nem csak az együttlét után jelentkezett ez a probléma, hanem magától is). Igaz tegnap óta enyhült, mivel ecsetelte a doki. Most egy másik nőgyógyászhoz is el akarok menni, hogy megtudjam az ő véleményét is. Én a műtétet nem igazán preferálnám, előszőr más gyógymódokat probálnék ki.
13. pemete
2010. febr. 20. 17:55
Ha 2 éven belül babát szeretnél, akkor nem érdemes megcsináltatni a műtétet, mert szülés után újra mehetsz műttetni magadat. Egyébként szerintem nem igazán befolyásolja a teherbeesést a méhszájplasztika, ugyanis nem lesz ott semmilyen elzáródás, vagy heg, hiszen egy teljesen új méhszájat csinálnak, jobb lesz, mint az eredeti;) Ne légy elkeseredve, ennek semmi köze a teherbeeséshez, hiszen ha a menstruációs vér tud távozni a méhedből, akkor a spermiumok is be tudnak jutni!
12. Spt10
2010. febr. 20. 17:38
Sziasztok! Én sajnos ma tudtam meg, hogy a méhszájsebemen csak a műtét segit. Sajnos 6 évvel ezelőtt már volt egy konizációm, kb. tudom miről van szó. Viszont azt is hallottam, hogy akinek többször volt ilyen műtétje, nehezebb az esélye a teherbe esésre. Én ettől rettegek, hogy a műtét után nem fogok tudni teherbe esni. (ha lehet a műtét és a fagyasztás között választani, akkor melyik a célszerűbb?) Kérlek meséljetek erről, kinek mi a tapasztalata? Most nagyon el vagyok keseredve :( Köszönöm előre is!
11. ccf45f55f2 (válaszként erre: 9. - Nagyada)
2010. febr. 20. 09:14

Szia!


Végül is engem is fagyasztottak, sikerült kikönyörögnöm. A kisfiam nagyon anyás, na meg szeretnénk neki kis tesót, így az orvosom a fagyasztás mellett döntött. Egyáltalán nem vészes, én sokkal rosszabbra számítottam. A lényeg, hogy felfekszel, felraknak egy kacsát, majd egy ilyen hosszú fém bigyót illesztenek a méhszájadhoz amivel fagyasztanak. Nekem 2 percig tartott, olyan érzés volt mikor a havimkor görcsöl a hasam (mensis görcs). Túlélhető. Utána folyik ki belőled mindenféle, így ha mész ne tisztasági hanem rendes betétet tegyél be. Én úgy tudom, hogy a fagyasztás után 6 hétig nem lehet szeretkezni, és nehezet emelni.

10. pemete
2010. febr. 20. 09:02

Szia!

Ezt az orvosi rendelőben is megcsinálják. Kb 10 perces beavatkozás. Először feltesznek egy kacsát, hogy beférjen az a hosszú pálcaszerű valami, amivel "fagyasztanak", aztán azzal bűvészkednek belül. Nekem fájt, de nem az amit szerelt, hanem a kacsa, mert nagyon szétnyitotta... Utána egy picike vérzésre, meg folyásra lehet számítani, de pár napon belül elmúlik, nem egy nagy dolog. Ha jól emlékszem, akkor két hétig semmi szex, és ennyi a kímélő életmód:) Jó nyilván nem emelget az ember 30 kilókat.

2010. febr. 19. 23:19

Sziasztok!


Valaki, aki átesett már fagyasztáson, leírná nekem, hogy hogyan is történik pontosan ez a beavatkozás? Valószínű, át kell esnem egy ilyen beavatkozáson, és könnyebb lenném, ha valaki elmondaná, hogyan is zajlik ez elejétől a végéig. És azt is, hogy a beavatkozás után mire számítsak (fájdalom, kímélő életmód, meddig stb). Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Andi

2010. febr. 19. 07:34

A többieknek írom, hogy a fagyasztás, meg a műtét két külön dolog! A fagyasztást ambulánsan megcsinálják, mert csak a sebet kezelik le, viszont a műtétnél az egész méhszájat kivágják, kíjebb húznak mindent, és kialakítanak egy új méhszájat, ebbe bevarrnak egy csövet, hogy ne nőjön össze, amit aztán 5-10 nap múlva kivesznek.

Utána 4-6 hétig no szex, amíg a csövet ki nem veszik vérzés, és addig nagyon óvatosan kell létezni, mert ha kiszakad véletlenül egy hirtelen mozdulattól, vagy bármitől, akkor újra kell műteni az emberlányát. Én még március végén is fogok menni ellenőrzésre, hogy minden rendben meggyógyult-e, és ez, ha nem szülök több gyereket, akkor életem végéig jó lesz, míg a fagyasztás csak 2 évre szünetelteti a problémát, ha nagyobb a seb.

2010. febr. 19. 07:29
Január végén mevolt a méhszájplasztika. Altatásban csinálják, de ébredés után 2-3 órán keresztül elég szarul voltam, fájt nagyon. Aztán ki lehetett venni azt a gézlepedőt amit betömködtek, hogy tamponálják a dolgokat, és utána sokkal jobb lett. 4-5 napig véreztem utána. Mitán kiszedték a csövet, amit az új méhszájba varrtak másnapra elmúlt. Azóta voltam hétfőn ellenőrzésen, szexelni még mindig nem lehet 2 hétig, és kaptam betadine kúpot is, hogy segítse a varratok kipotyogását, meg fertőtlenítsen. Már kezdem unni...
2010. jan. 9. 23:46

Szia!

Pár éve volt egy nagy kiterjedésű méhszájsebem,amit végül fagyasztással sikerült felszámolni és azóta sem újult ki!

Nem érzéstelenítettek,de a fagyasztás nem is fájt,csak utána lettem rosszul:-hányingerem lett,ájuldoztam,és nagyon begörcsölt a méhem.

Befektettek egy órára,kaptam egy Algopirint.Amikor jobban lettem,hazaengedtek!Végül is nem volt olyan vészes!Az egész beavatkozás egy 20 perc+1 óra pihenő,utána emelgetni nem nagyon lehet.

5. Mcmeli (válaszként erre: 1. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 9. 17:42
Nekem kb. 11 éve csinálták, egy délután bementem a kórházba, kb. negyedóra múlva meg kijöttem. Nem érzéstelenítettek, kicsit tovább tartott, mint egy rákszűréses vizsgálat. Utána pár napig vizes folyás van, de egyébként nekem nem okozott semmi kellemetlenséget. Azóta sem újult ki.
2010. jan. 9. 17:36

Szia!

Nekem 4 éve volt fagyasztásom, nekem nagyon fájt, mert rettentően szétfeszegetett az orvos. A fagyasztást egyébként ambulánsan megcsinálják, de csak 2 évig jó, utána megint kiújulhat a seb. Nekem most január végén, vagy február elején lesz méhszájplasztikám, de nálunk csak egy éjszakára kell befeküdni. Egyik reggel bemegyek, másnap meg már jöhetek is haza!

3. ari6 (válaszként erre: 1. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 9. 16:14
szia! nekem tizenpár éve volt fagyasztásom, nem fájt, és nem érzéstelenítettek. Jóval tovább tartott, mint egy vizsgálat, és kicsit jobban éreztem, h matanak bennem..talán kicsit csípett. utána olyan húslé-féle folyt belőlem. nem vészes és azóta nem újult ki.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 9. 16:13

Nekem fagyasztották 9 évvel ezelőtt. Fájni nem nagyon fáj, de utána ahogy flekeltem eléggé elkezdtem szédülni, de 10 perc fekvés után már hazatudtam menni.

De utána pár hétig 1-2 kilónál tilos nehzebbet emelni.

2010. jan. 9. 16:01
Méhszájsebem van, ami a szülés következtében alakult ki. Az orvosom műteni akarja, de én nem akarok befeküdni 4 egész napra, mert nem akarom itthon hagyni a 8hónapos kisfiamat. Kérdésem az lenne, hogy a fagyasztás fáj-e, valamint, hogy érzéstelenítenek-e előtte? Valamint akinek már volt méhszájseb műtéte, a varratszedés fájdalmakkal járt-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook