Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi, cici és nem alvás. Összefügg? fórum

Cumi, cici és nem alvás. Összefügg? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 11. 10:24
Az enyém most 17 hónapos és az összes gyerekem közül neki van egyedül cumija. Nappal sose cumizik, csak ha elálmosodik este kapja meg. Éjjelente ha felébred -sajnos ez akár 4-5 alaklommal is megtörténik, a cumi nem nyugtatja meg csak a cicizés. Szopizik és alszik tovább. Az én tapasztalatom az hogy nem jobb vagy roszabb alvó a cumizó gyerek. Első fiam magától átaludta egy hónapos kora óta az éjszakát. Második több mint egy éven át 3-4 alkalommal ébredt és nem fogadta el sose a cumit. Harmadik és negyedik sem cumizott de átaludni az éjszakát csak 1,5 éves koruk körülkezdték, de ők cicizni sem ciciztak éjjelente. A kislányt pedig már jellemezte a legelején. Tehát minden gyerekem teljesen más volt, pedig én ugyanazt csináltam mindegyikkel.
2010. jan. 10. 12:29

Én rászoktattam, hogy keresse meg a cumit álmában. Nem mondom, hogy mindig sikerül neki, de ha a keze ügyében van, beveszi magától.

Ezt úgy értem el, hogy mikor kiesett és elkeveredett a cumi, nem a szájába nyomtam bele, hanem a kezébe adtam, hogy ő vegye be. Aztán később már nem a kezébe adtam, hanem a keze mellé tettem az ágyba, ha megmozdította, pont hozzáért. Megfoga, berakta a szájába.

Most már csak akkor ébreszt fel, ha nem találja, mert mondjuk ráfeküdt, vagy bevarázsolta a takarója alá.

De persze minden gyerek más.

Azt én se szeretem, ha köztünk alszik, bár ma éjjel ez volt, mert kimászott hozzánk, és én már nem tudom beemelni a kiságyába... :(

Mondjuk nekem azért könnyebb, mert egy szobában alszunk - még. Jövő hónapban költözünk, akkor tutira minden borul, új lakás, ráadásul külön szoba... :(

5. vinszisz (válaszként erre: 3. - Rita100000)
2010. jan. 9. 16:19

Sziasztok !

Én is hasonló cipőben járok,bár Martin még csak 8 hónapos.Éjszakánként többször kelünk,mert a cumi kiesik a szájából.

2010. jan. 9. 16:17

sziasztok


keressetek rá van már egy ilyen forum: Cumi függőség

én oda már leírtam a tapasztalatomat

dióhéjban: elvettem a cumit és azóta nagyon jool alszik a lánykám

2010. jan. 9. 16:16
Köszi szépen a hozzászólást. Tulajdonképpen néhány ismerősömtől hallottam, hogy mióta nem szopizik a baba és nem is cumizik, azóta alszik jókat. Csak gondoltam érdeklődöm mástól is, hogy ez tényleg működik-e, mert a szopizásról majd csak tavasszal szeretném leszoktatni, a cumit pedig még nem venném el tőle, ha nem muszáj. Viszont ha ez oldja meg az éjszakáinkat, akkor mindenképpen érdemes, mert az együttalvást én is mindig elleneztem. Csak aztán kénytelen voltam feladni az elvemet, mert már kezdtem egy zombihoz hasonlítani.
2010. jan. 9. 15:47
Az en fiam ma mar 12 eves,de ezen en is keresztulmentem,5 honapos koraig semmi gond nem volt vele,majd minden felfordult,ejjeleket nem aludtam ,mert mindig estettki a cumi a szajabol es allandoan sirt,aztan magam melle vettem mert mert mar a faradsagtol nem birtam a jarkalast,es 8 eves koraig egyutt aludtunk,szoval igy alakult,most is rossz alvo,tobbszor felebred ejjel,lehet tolem orokolte,en is nagyon siros rossz alvo gyerek voltam es most is az vagyok sajnos.Minden gyerek mas,minden szulo mas,ebben nem nagyon lehet tanacsot adni,megkell probalni visszatenni a kisagyaba.mert aztan nagyon nehez lesz a kicsinek,mikor mar megszokta az anyukat allandoan mellette erezni es aztan elvalasztani,nalam nem mukodott sajnaltam sirni hagyni,mindig szoktem mikor meghalottam hogy nyoszorog es sirdogal.Sok turelmet es kovetkezeteseget,mert a gyerekek kishuncutok en nagyon kihasznaljak a szulot !
2010. jan. 9. 13:47
Sziasztok! Lassan 17 hónapja nem alszunk az én drága pici lányommal, mert éjszakánként többször ébred. Van, hogy elég betenni a cumit a szájába, de sűrűbben fordul elő, hogy ácsorog az ágyban, hogy vegyem ki. Mára már magam mellé vettem éjszakára (ez pár hete történt), mert nem bírtam tovább az átjárkálást. A kérdés: lehet-e összefüggés az alvászavar és a cumi használata, valamint a szoptatás között? Van ilyen jellegű tapasztalatotok? Pl. elhagyta a szopizást és/vagy a cumit és azóta nagyokat alszik a gyermek:-)Hozzáteszem, hogy cicit már csak napközben kap. Nos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook