Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése fórum

Vérzés terhesség alatt, de egészségesen megszületett! Pozitív történetek gyüjtése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. Iko (válaszként erre: 119. - A.2)
2023. júl. 3. 05:37
Gratulálok a kisfiadhoz!❤ Köszönöm hogy leírtad a történeted.
119. a.2
2023. júl. 3. 05:28

Sziasztok!


Nem tudom, van-e meg valaki, aki olvassa ezt a

forumot, de mivel nekem az elmult jonehany honapban elmondhatatlanul sokat segitettek ezek a hozzaszolasok, ugy gondolom, nekem is irnom kell. Tavaly oktoberben lettem varandos az elso babammal, elotte pont egy eve, junius-julius korul volt egy kemiaim, es az internet nepenek hala elhittem, hogy ez igy tul konnyu volt, es tuti nem marad meg…


Aztan megis lassan telni kezdtek a hetek, 6 het utan pedig elkezdtem pecsetelni, kicsit akkor mar el is engedtem az egeszet, szinten az interneten kozzetett tapasztalatok alapjan. Aztan megtalaltam ezt a forumot es bar tovabbra sem hittem el, hogy en is a csodas, megmagyarazhatatlan, artatlan furcsasagok koze tartozhatok, a remeny talan megis felcsillant. A pecseteles vegul megszunt, orvos semmit sem mondott ra, csak szettarta a kezeit.


Januar elsejen aztan, 14 hetesen, amikor mar egy hete nem szedtem a progeszteront, mert allitolag nem kellett mar, egy artatlan pisiles vegen azt ereztem a vecen ulve, hogy nem all el a sugar, sot mintha mashonnan is jonne a folyas… Felalltam es lattam, hogy a vecekagylo minden tulzas nelkul megtelt verrel. Suru, bordo, hatalmas darabokkal teli verrel. Azonnal hivtam a ferjem, majd a mentoket, akik nagyjabol egyszerre erkeztek meg. Addig a verzes nem csillapodott, ket nagymeretu torolkozot, es egy zuhanytalcat toltottem meg, mikozben ilyen szilvanagysagu darabok tavoztak. Sokkos allapotban voltam, megis ugy ereztem, be kell kapnom egy progeszteront, es igy is tettem.


Mire a mento bevitt a korhazba, a verzes csillapodni latszott, alaposan megviszgaltak minket, es kozolte az orvos, hogy minden a legnagyobb rendben mindenkivel. Felsorolta a lehetseges okokat egy ilyen tortenethez: hematoma, lepenylevalas, lepeny rossz helyezkedese, de ezekhez hozza is tette, hogy nalam egyik sem all fenn, igy nem tudja megmagyarazni a verzest, mindenesetre visszakerte a napi ket progeszteron szedeset. Vegul ket napig bent kellett maradnom megfigyelesre.


Onnantol hasonlo verzes nem merult fel, viszont az utolso ket honapot leszamitva nagyjabol havonta pecseteltem, egyszer tobb napig, ami miatt szinten korhazban kotottem ki, de ujabb szettart karok fogadtak es mar bent sem tartottak akkor. Mas panaszom nem is volt egy-egy pecsetelesnel, sot a magzatmozgas is tokeletes volt, igy mar nem aggodtam emiatt.


A terhessegi magasvernyomas miatt aztan 37+4-nel meginditottak, es egy 3640g-os 56cm-es gyonyoru egeszseges kisfiam szuletett mar majdnem harom hete.


Az eset tanulsaga reszemrol mindenkeppen a hit gyakorlasa: hinni kell magadban es a babadban, hogy erosek vagytok, hogy egyutt tuljuttok mindenen, meg azon is, ami mindenhogy sz*rul nez ki… Emellett egy masik tanacs, ami jol jott volna nekem is: mar az elso pozitivnak latszo terhessegi teszt utan ki kell lepni minden terhessegrol szolo kozossegbol, mert borzaszto mentalis allapotba tud keriteni egy-egy negativ tortenet. Tanacsot/velemenyt/utmutatast pedig kizarolag szakembertol szabad kerni, mastol nem.


a.

118. Nike3
2022. márc. 23. 16:58

Sziasztok!!


11hetes kismama vagyok.van màr egy 12 éves lànyom.Új pàrommal babàt tervezünk màr 1êve,Tavaly rögtön össze is jött,de 8hetesen nem volt szívhang és el is vetéltem sajna.Most egy êv elteltêvel vêgre összejött ismét,6hetesen màr volt szívhang,nagyon örültünk.Kaptam is progreszteront 2*1et,mert elkezdtem barnàzni,de el is múlt.egy darabig nagyon nem csinâltam semmit,mert féltem hàtha megint megtörténik..de 1hete visszatértem a jövök-megyek,intézkedek életstílusomhoz.Erre 2 napja éjjel arra kelek,hogy vmi folyik😱.ömlött belôlem a vér,annyira megijedtem!Egyből kórhâzba mentünk,megvizsgàltak.De görcseim nincsenek,babàval mi den rendben,zàrt vagyok,De a lepény alsó részênêl folyadêk làtható(gondolom ez a vérzés).Dr annyit mondott ezzel nem fektet be,szedjek mêg rutascorbint 3*2,magne b6 3*1-et ês szigorú fekvés!Csak wcre és enni kelhetek fel!Azóta fexem és a vér màr barna és kevéske.Olvasgattam több helyen,hogy ilyenkor veszi ât a szerepet a méhlepêny..de ilyenről sehol nem olvastam ilyet senkinél.Hàtha vkinek esetleg volt màr ilyen....

117. awiki
2022. febr. 28. 16:26

Sziasztok!

Olvasgattam sokat az utóbbi hetekben a terhesség, a vérezgetés és a nagy myoma összefüggésében, de nem nagyon találtam ebben az összefüggésben semmit.

11.hetes vagyok jelenleg. A magzat kb. 5cm, az egyik myoma pedig 9cm. A terhesség előtt mondta a dokim, hogy jó helyen van nem kell kivenni, persze akkor még csak alig 5cm volt. Most a 11 héten volt friss kevés vérzés (két nappal a rákszűrés után, amit kizártak, hogy attól lenne friss piros), beküldtek a kórházba, majdnem hat óra várakozás, hogy megvizsgáljanak és hogy megkapjam az antiD szürit mert 0- vagyok. Egy rakadt gyogyót meg vitaminokat írtak fel amiket szedni kell. Progesteton, rutascorbin stb..amiket ti is írtatok.Nem tudták mitől volt a vérzés, de a rutascorbin óta szinte egyáltalán semmi sincs. De a myoma miatt viszont rám hozták rendesen a frászt, hogy ők inkább amiatt aggódnának, nem egy kis vérezgetés miatt! Remélem nem lesz gond és egészséges lesz az újszülött. És persze nektek is ezt kívánom! Kitartást.

116. kinga08
2022. jan. 4. 14:32

Első babámmal a 8.illetve a 31.héten véreztem.

8.heten brutálisan elöntött a vér (munkahelyemen voltam, mentőt hívtak) Úgy remegtem, iszonyatosan féltem, hogy mi lesz a babával. Szerencsére nem lett probléma, Rutascorbint írtak fel és ágynyugalmat.

31.héten alig véreztem, mégis bementem a kórházba. Akkor sem volt semmi baj. 8.hettol kezdve veszélyeztetett terhes voltam, nem dolgozhattam.

Mára már van egy 18 hónapos eleven, okos kisfiam. :D

115. Trixy (válaszként erre: 114. - Szimike87)
2021. dec. 10. 18:37
Szia, nekem is volt az első hetekben...utrogestant és magne b6(3x2) szedtem,sokat feküdtem, mondjuk én veszélyeztett voltam és szinte az egész 9 hónapot végig feküdtem, de megérte lassan 4 hónapos a kisbabám.
2021. dec. 9. 19:33

Sziasztok.

Vasárnap pozitívat teszteltem.

Kedden pici vérzés de az is csak a Wc-papíron.

Voltam orvosnál,kaptam ultrogestant,rutascobint és magne B6-ot.

Ma viszont már a tisztaságin is látszik,de ilyen vizes vérnek tünik.

1 hét múlva kell orvoshoz mennem.

Menjek hamarabb vagy mit tegyek,olvastam,hogy sokan voltatok így és megmaradt a baba.

113. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 112. - Szviola)
2021. júl. 11. 14:18

Szia! Először is leszögezem, hogy attólmég hogy velem ez történt, a Te esetben alakulhat sokkal, sokkal jobban a dolog! Vannak nők akik végigvérzik a terhességet és mégis végigviszik majd a végén egészséges gyermekük születik.


Nekem végül a 23. héten beindult a szülés, kórházba kerültem és a 28. hétig visszatartották. Az utolsó hét kínkeserves volt és mivel túl sokáig húzták a kisbabám élete csak perceken múlt. Koraszülött lett, azóta itthon van, kisebb nagyobb problémáktól eltekintve egészséges, nem vele volt a probléma, hanem velem. De persze nagyon korán született még hosszú út áll előttünk. Igazából nem tudni hogy mi volt a gond, nem derült ki semmi, de nagyon gyakori hogy a terhességi vérzés koraszülést jelez, mint később megtudtam.

Egyébként az még talán fontos különbség lehet hogy én inkább erős pirosat véreztem. Rengetegen vizsgáltak, senki nem talált soha semmit.


Nemtudom nézőpont kérdése hogy pozitív e a történetem, mindenképp pozitív hogy itt van velünk, és bízunk benne hogy szépen gond nélkül fejlődik majd. Mindenesetre engem nagyon megviselt a terhesség, életem legnehezebb időszaka volt minden túlzás nélkül. Kistestvérre inkább nem nevezünk be… :)

112. Szviola (válaszként erre: 111. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 10. 07:48

Gregi,

Mi lett veletek, olvastam visszább, mi volt. Velem kb ugyan ez, csak a 20. héttől kezdtem a barnázást, lassan egy hónapja tart, alig volt pár nap kihagyás. Látott doki, de nem talál semmi okát, nyomát.

111. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 110. - Bht87)
2021. ápr. 13. 08:52

Szia,

Ezekre sokszor az orvosok sem tudják a magyarázatot, én csak azt tudom mondani hogy szurkolok hogy minden rendben legyen! Rengeteg esetben ez egyáltalán semmi rosszat nem jelent.

110. Bht87
2021. ápr. 11. 18:04

Sziasztok!

Nem tudom van e itt még valaki.

Az én történetem a következő:

A napokban voltam 18hetes genetiaki uh-n ahol minden a legnagyobb rendben van/volt a picurral. Méhszáj teljesen zárt, placenta végre messzebb került a méhszájtól.

Nagypénteken nyálkás piros vér 1x, pár nap szünet majd újra enyhe rózsaszínes nyálka... Újabb szünet majd ma ismét rózsaszínnel kezdődő és egyszeri pirosabb nyálkás váladék (ne haragudjatok hogy így leírom). A dokimmal mindegyik esetnél konzultáltam a válasz pihenjek, emeljem a c-vitamin adagom (napi 2-3x1500mg-ot eszek). A pihenéssel csak az a bibi h adott egy örökmozgó 3éves kismanó aki mellett nem egyszerű.

A hideg frontokat nagyon rosszul viselem. Remélem nem lesz semmi gond,de fogalmam sincs hogy mi okozhatja ezeket a kis “vérzéseket” ha zárt vagyok és már a placenta sincs közel a méhszájhoz.

Pár nap múlva megyek a dokimhoz,meglátjuk mit mond személyesen.

109. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 108. - Schnucki)
2021. márc. 19. 09:15
Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok a feldolgozáshoz!
108. schnucki (válaszként erre: 107. - 0eb4047bf5)
2021. márc. 18. 19:01

Hat az enyembol pozitivat nem lehet meriteni mar. Ma delutan korhaz lett es veteles.

De ereztem mar az elejetol, hogy valami nincs rendben.

107. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 104. - Schnucki)
2021. márc. 18. 15:55

Mindent megkaptál amit ebben az esetben megtudnak tenni, sajnos ilyenkor szokták mondani, hogy ‘meglátjuk mi lesz’ ... amit persze legnehezebb befogadni egy ilyen helyzetben. (Nagyon jól ismerem a helyzetet, 24. hét és nap mint nap küzdök vele) Jó hír azonban hogy a legtöbb mindenkinek azért az első trimeszter után elmúlik.

Én sokszor újraolvasom az itteniek pozitív történeteit, ebből próbálok erőt meríteni.

106. schnucki (válaszként erre: 105. - B6198b034a)
2021. márc. 18. 14:24

Magnesii citricii 3*1 megvan. Nospat nem gondolom, mert ha faj is a hasam, pihenesre mulik. Csak marhara nem tudok egesz nap fekudni.

Arnika az homeos? Utana olvasok. Elegge felek,hogy mi lesz ennek a vege. Es a doki 4 het mulvara hivott vissza, de tuti nem varok most egy honapot.

Amugy koszi a valaszt!

105. b6198b034a (válaszként erre: 104. - Schnucki)
2021. márc. 18. 13:52

Nekem emellé napi 3*1 nospa forte és magnézium is megy.


Arnica montana 9 ch is. Ha nem is használ, de ártani nem fog alapon.

2021. márc. 18. 13:35

Sziasztok!

Az en sztorim a következő.

Van már egy 2,5 éves kislányom, vele nem volt semmi gondom, csak gdm.

Tavaly diagnosztizaltak nalam IR-t, gyógyszer, diéta, fogyás. Február 19-én + teszt. Juhuu! Doki látott, de még csak feleitkulást, kaptam 2 hetére rá időpontot, hogy akkor már okosabbak leszünk. 1,5 hete vasárnap elkezdtem pecsételni. Bementünk hétfőn a kórházba, uh, nőtt, de nem látnak még mindig semmit. 10 nap múlva kontroll.. tiszta ideg voltam. Egész héten hol véreztem, hol pecsételtem! Széjjel cseszett az ideg. Tegnap kontroll, minden ok, 6 mm, van szívhang. Kaptam progit es szedek rutascorbint, magnéziumot. (Plusz vas, inofolic, d vitamin).

Tegnap vérezgettem. Piros. Nem mensi mennyiség de azért több mint eddig. Gondoltam a vizsgálattól, de mára sem múlt el. Igaz nálam délelőtt kb kivitelezhetetlen a fekvés a csajom miatt. Nem akarok megint berohanni a kórházba.. megint hüvelyi uh.. Nem tudom, nem tudom. Most fekszem, ameddig tudok. Azért baromi félelem van bennem, bár tudom, hogy tegnap minden rendben volt. Progi mellett mennyi idő alatt rendeződik a vérzés? Vagy lehet nem is rendeződik?

Már szétmennek az idegeim.

103. NomNom (válaszként erre: 101. - Cassidie)
2021. márc. 17. 09:40

Ennyire az elején hiába is mennél be, nem tudnak mit csinálni vele.

A ciklus "milyensége" és a terhesség pedig nem függ össze. Kivéve ha progeszteron hiány okozta ciklus alatt a vérzést, ebben az esetben viszont vetélést is okozhat ha sikerül teherbe esni.

2021. márc. 17. 07:14
Akik terhesen barnaztak/vereztek, nektek előtte, a ciklus alatt is előfordult ilyesmi?
101. Cassidie (válaszként erre: 100. - 0eb4047bf5)
2021. márc. 15. 18:28

Nagyon az elején vagyok, 5+2 hét


Néztem én is, meg azok vényre kaphatoak.

Nagyon minimális a barnázás és vér nincs benne szerencsére.

Sajnos előbb nem tudok hozzá menni, igy is 29-ere ugy szorított nekem helyet.


Kórháztol kicsit tartok ebben a helyzetben, meg egy idegen orvostól, másik maszek orvos pedig szintén nem tudna előbb fogadni.


Persze, ha azt látom, hogy nem akar múlni akkor bemegyek a kórházba

100. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 99. - Cassidie)
2021. márc. 15. 17:44

Hány hetes vagy? Barna vérzésre azért progreszteront is szoktak adni, kiegészítésnek pedig a rutascorbint

De a vérzés is 1000 dologtól lehet, jó lenne minél előbb utána nézni, nekem soha egyetlen csodaszertől sem múlt el.

99. Cassidie (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2021. márc. 14. 12:23

Nekem tanácsolta az orvosom barnázásra.

29-én tudok menni hozzá, igy üzenetbe ezt írta. Évek óta hozzá járok 🙂

98. Guruljka (válaszként erre: 93. - NomNom)
2021. márc. 14. 12:10

A Rutascorbin C-vitamin és rutin keveréke.

A rutin nevű vegyületet eredetileg több növény tartalmazza. Támogatja a C-vitamin hatását. Erősíti a hajszálereket.

Terhességben, általános óvatosságból én is megkérdezném az orvosomat, de szerintem nyugodtan szedhető.

[link]

97. Cassidie (válaszként erre: 96. - NomNom)
2021. márc. 14. 11:50
Elvileg most ezt kell, ha véreznék, akkor meg kórházba be kell mennem
96. NomNom (válaszként erre: 95. - Cassidie)
2021. márc. 14. 11:36
Ha az orvosod mondta akkor sztem rendben van. Én azért nem szedtem tovább mert ezt.olvastam a betegtájékoztatóban és tulkeppen már nem is volt rá szükségem mert nekem csak az erős vérzés miatt kellett.
95. Cassidie (válaszként erre: 94. - NomNom)
2021. márc. 14. 11:18

Hmm... Érdekes.

Nem tudom miért mondaná, ha nem szabad.

Már össze vagyok zavarodva

94. NomNom (válaszként erre: 92. - Cassidie)
2021. márc. 14. 11:15

Végülis ennyit írnak:

A Rutascorbin biztonságosságát terhesség és szoptatás ideje alatt még nem vizsgálták, ezért általános óvatosságból ezen állapotokban alkalmazása nem javasolt

93. NomNom (válaszként erre: 92. - Cassidie)
2021. márc. 14. 11:13

Szia!

Én terhesség előtt szedtem Rutascorbint mert nagyon erős volt a verzesem. Terhesen nem mertem szedni. Szabad egyáltalán?

2021. márc. 14. 11:12

Sziasztok!

Akik szedtek a rutascorbint, elmúlt tőle a barnázás/vérzés?

2021. febr. 14. 15:43

Sziasztok!

Az én történetem még javában zajlik...

Jelenleg 20 hetes vagyok, éppen most is napok óta rózsaszín, piros nyálkás folyásom van. Ezek a vérezgetések nálam a 6. Hét óta tartanak... 6,9,13,17,18,19,20 hetesen is jelentkezett... természetesen az elején mindig egyből rohantam orvoshoz, a 12. héten pedig orvost is váltottam mert ezekben a sürgős esetekben nem tudtam elérni sosem... mióta terhes vagyok már 6 orvos látott, a város több jónevű orvosát is felkerestük... a 6. Héttől a 18. Hétig progreszteront is kaptam, de amellett is jelentkezett a vérzés. Egyébként a babával és velem is minden rendben, minden lehetséges okot kizártak, nem tudják miért vérzek, de én már teljesen el vagyok keseredve... :( a mostani az eddigi leghosszabb ideje tartó eddig mindig volt hosszabb szünet mire újra jelentkezett, de most szinte minden héten többször jelentkezik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook