Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosságról fórum

Öngyilkosságról (beszélgetős fórum)


34. 2ab728965c (válaszként erre: 32. - Nayloon)
2007. ápr. 30. 21:06

Drága nayloon, Veled mag elfogult vagyok....mit írjak??????

Puszika,és sose kelljen ezt érezned, amit most nekem!!!!!!!!!

33. 2ab728965c (válaszként erre: 31. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 21:05

Köszi myly, aranyos vagy és jól is estek a szavaid.

Én nem vagyok életvidám, nem vagyok kedves, nem vagyok másokat segítő, én egy kis féreg vagyok akit el kell taposni. :((((((((

Sajnálom ha kiábrándítottalak....bocsánat.

32. nayloon (válaszként erre: 31. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 12:54
Egyetértek, Hajrá Fáni!!!!
2007. ápr. 30. 12:49

Aki egyszer sem gondolt arra,egy-egy elkeseredett pillanatában,hogy mi lenne "HA".....az ,hazudik....vagy majd még csak most fogja gondolni,majd valamikor!

A halál hozzá tartozik az életünkhöz,gondolhatunk rá megváltásként is ,hiszen nem mindíg jó élni!

De az emberek többsége,bárhogy ,bármilyen mélyen is játszik a gondolattal...nem teszi meg!!!!!

Bátorságból nem teszi meg!

Fáni!Néha nem tudom mit gondoljak!Olvasgatlak téged is és sokszor nem tudom,hogy az a mélyen érzékeny,életvidám,másokat segítő ember.....a halálon gondolkodik!!

Vedd elő a kisherceget!!!Olvasd el újra,és talán látni fogod ,hogy rengeteg a "róka"akit vagy akiket megszelidítettél.......nem hagyhatod őket magukra.......

És még valami!Mosolyogj,mert aki nem fél a haláltól,aki kineveti azt,az már nagyon közel áll ahoz,hogy értse azt amit életnek hívunk!!!!!

2007. ápr. 30. 12:00
Gyere, jöhetsz.
29. Cinka (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2007. ápr. 29. 23:31
Vigyél magaddal )
28. Cinka (válaszként erre: 14. - KIRA7)
2007. ápr. 29. 23:29
Most nagyon kegyeletsértőnek fogok tűnni, figyelmeztetésképp szólok. Szóval olvastam, az akasztás (amennyiben nem törik el előtte az áldozat nyakát, mint a kivégzéseknél szokásos)során a gerincvelő megszakadása orgazmust okoz, férfiaknál erre bizonyíték, hogy a holtaknak merev a nemi szervük és ejakulálnak is.Ez is magyarázhatja az akasztott emberek mosolygós arcát.
2007. ápr. 29. 21:49

Csodálkozom hogy én csak most leltem rá erre a fórumra, pedig kifejezetten ez a téma a "specialitásom" már évek óta. Nyílt titok, mert már nem szégyellem egyáltalán,mint hajdanán tettem, én utálom magamat, az életet, depresssziós vagyok, és meg akarok halni. Hogy hogyan, az is megvan pontosan eltervezve, a helyszín is kiszemelve, tehát minden konkrétan összeállt már bennem...aztán mégis itt vagyok. Nem, nem a félelem, nem is a felelősségtudat tart itt, magam sem tudom igazán hogy mi az és meddig fogok várni. Nem akarok semmi borzasztót írni,de annyi biztos, akinek egészséges a lelke és az elméje, az el nem tudja képzelni, hogy hogyan juthat el valaki idáig, mikor látszólag kerek az élete: van szerető családja, munkája, rengeteg barátja, ismerőse, nincs komolyabb betegsége sem, ami állandó fájdalommal járna...csak a lélek beteg, a tudat, vagy nem is tudom mi.

Én azt mondom, nincs igaza annak , aki ezt a tettet gyáva megfutamodásnak gondolja, ez egyáltalán nem így van, sőt, igen csak nagy bátorság és elvakultság kell egy önpusztításhoz, mert legtöbbje nem túl kellemes,úgy értve, hogy mindegyik valamilyen fokú fizikai szenvedéssel jár...és mindig, még az utolsó pillanatban is reménykedünk valamiben, egy szalmaszálban, egy utolsó, egészen apró kis reményfoszlányban, hogy mégse kelljen megtenni...de ekkor már igen ritka, ha rátalálunk valamire is, mert a tudat teljesen beszűkül, nem tudjuk és nem is akarjuk látni a környező világot, csak a tett és annak minél tökéletesebb kivitelezése jár az eszünkben.

Azért írom így, mert magamat is beleértem ebbe a körbe, sajnos a küszöbén állok valami igen nagy és visszafordíthatatlan szörnyűségnek , ezt egyre biztosabban érzem.

Köszönöm ha elolvastatok, és egyben szeretném azt is kérni, ne próbáljon senki lebeszélni , mert nem ez volt a szándékom ezzel a bejegyzéssel, csak az, halljatok egy olyan valakit is aki már kellően elborult ahhoz hogy megtegye, de még itt egyensúlyoz a lét peremén, bár nem tudni mit keres itt és mikor szédül már le a semmibe.

Remélem ennél mindannyian jobban vagytok, mert borzasztó fájdalmas ezt megélni,intenzív fizikai fájdalom, meg mellé lelki is...sziasztok, szebb gondolatokat és napokat mindenkinek!!!!!!!!

26. 4c35511f0b (válaszként erre: 25. - Linduskaaa)
2007. ápr. 29. 21:19
S mire megoldás?
2007. ápr. 29. 21:10
erről csak annyit hogy hasonló dolgoj maitt, én is megkíséreltem már!
2007. ápr. 24. 17:21
A mi esetünk ennél cifrább,azmi fiúnk 12 évesen kisérelt megöngyilkosságot,/tanulási nehézségei,bukása miatt csúfolták/az 5 évvel idősebb bátyja vágta le a kötelet.Mindketten rendbe jöttek,a kicsivel évekig jártunk kezelésre.
23. 5e67f791bc (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 17:20
Igen. Viszont van meg egy fia...
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 24. 17:18
Valahol erteheto az o reakcioja is, nevelgette a gyereket 23 evig, mint egy palantat, az az elet rendje, hogy a szulo elobb megy el, nem a gyereket temeti, es most elveszitette, es nem potolja semmi es senki az elvesztett 23 evet, a GYEREKET. Sok szulo nem kepes feldolgozni, belerokkannak, ha ongyilkosok nem is lesznek. Ez egy nagyon szomoru dolog.
21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 24. 17:03

Emlekszem, mikor irtad, szomoru eset. Sajnalom az apjat is nagyon, viszont nem tudsz mit tenni, biztos megteszed, ami toled telik, vigasztalod, probalsz bele lelket onteni, de a donteset o fogja meghozni, es ha megis megteszi, nem a vigasztalok kudarca lesz az, hanem a sajat dontese. Valahol azt is tisztelni kell, bar ez esetben nehez.

Talan orvosi segitsegre lenne szuksege. :(

2007. ápr. 24. 16:58
Nem tudom emlekeztek -e ra, de irtam anno, hogy meghalt nemreg egy kozeli ismerosom 23 eves kolyok. Az apjanal lakom jelenleg. Tegnap este totalkarosra torte a BMW-jet. 230-al neki egy oszlopnak. Szanaszet repult minden. Egy karcolas nelkul meguszta. Beszelgettem vele utana. Ongyilkos akart lenni, nem is tagadta. Ivott is. Mondtam, meg nincs itt az o ideje... Sirt... Embert meg nem lattam ennyire osszetortnek... Soha nem fogja feldolgozni... Felek, hogy ujra megteszi... O nem fel. Utal elni.
19. mandella (válaszként erre: 18. - Mandella)
2007. ápr. 24. 15:28
ja, bocs, látom, a köv. hsz.-ban már ott a depresszió...
18. mandella (válaszként erre: 16. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 15:28
És mondom: mélységes depresszió!!! szerintem.
2007. ápr. 24. 15:17

Persze mi, akik nem vagyunk depressziosak, ebbe belegondolva csak szettarjuk a kezunket, hisz mi oka lehetett? Mi lehet olyan nyomos ok?

Nem hiszem, hogy senki nem gondolt meg egyszer sem arra, hogy "barcsak meghalhatnek". Na, abba a pillanatba kellene visszaemlekezni, mert akkor talan erezte mindenki azt, amit az ongyilkkosok sokkal erosebben, hisz ok meg is valositjak.

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - KIRA7)
2007. ápr. 24. 15:14

Iszonyu elkeseredes kellhet ahhoz, hogy valaki eljusson odaig, hogy leugrik a szekrol kotellel a nyakaban. Hogy azt gondolja, barmi is van odaat, jobb, mint itt. A legerosebb emberi oszton az eletoszton, hogy ezt lekuzdje, valami olyasi kell hozza, amit mi nem igazan ertunk. Ezert gondoljuk, hogy gyavak. Ok nem gyavanak erzik magukat, hanem a gonjaikat megoldhatatlannak, eletuket kilatastalannak. Talan az eletet tartjak gyavasagnak. Beszukulhet a gondolkodas, nem latjak a lehetosegeket, kiutakat, nem veszi oket korul az a szeretet, amire szukseguk lenne, tan elfogadni sem tudjak, bar ahany ilyen eset, gondolom annyit kulonbozo tortenet.

Hiaba irjatok, hogy a szeretteiknek fajdalmat okoznak, szerintem ezt sok ongyilkos nem is hiszi el, ugy erzi, o nem szamit, valami a csaladjukban is hibadzik, hogy nem veszik eszre, hogy ez az ember kritikus helyzetben van.

15. mandella (válaszként erre: 14. - KIRA7)
2007. ápr. 24. 14:56
hát igen. ezekre a kérdésekre csak akkor kapunk választ, amikor...
14. KIRA7 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 14:52
Az elöbb lehet,hogy félreértettük egymást.Mostmár értem mit akarsz mondani.Igazad is van.Ezt sem lehet könnyű megtenni.Amit Mandella mondott azon azért elgondolkodtam mert, az én apukám mosolygott pl. mikor leakasztották a kötélről.Nem beszélve arról,hogy a játszótérről ffeljött az akkor 6 éves hugom és ő talált rá.De ez már egy másik történet.Lehet,hogy "útközben"meggondolta magát?Vagy Tényleg lehet mennyország?Na mostmár beszélnem kell odaát valakivel a aki nagyon vallásos.Elvesztettem a fonalat.
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - KIRA7)
2007. ápr. 24. 14:02
Ettol fuggetlenul tovabbra is azt gondolom, a dontest meghozni es vegrehajtani nehezebb, mint szembenezni a gondokkal. Ertem, amit irtok, de gondoljatok picit bele abba, milyen gondolatok kavaroghatnak az onmagat meggyilkolo agyaban, mielott megteszi. Biztos nem kopkod a tenyerebe, hogy "jol itthagyok nektek minden bajt".
2007. ápr. 24. 13:22

Az én életemben is három ember van/volt, aki öngyilkos lett. Sok. Egy ember körül szerintem ez sok. Abszolút gyáva és (másokkal, a szerettekkel szemben) önző dolognak tartom, bár hozzáteszem, két esetben valószínűleg nagyon kemény depresszió volt a háttérben, ami ha jól tudom, férfiaknál rettentő erőteljes, "mindent elsöprő" erejű is lehet, és bizony vezethet akár mittudomén, gondolkodás nélküli öngyilkossághoz is, mondjuk arra gondolok, hogy egy családapa ezt teszi, miközben otthon van egy szerető felesége és két szép kislánya...

És szerintem (legalábbis én így tudom csak elképzelni) azt az erőt meg bátorságot, ami ezekhez a cselekményekhez kell, valami földöntúli, valami idegrendszerből kiinduló sejtelmes erő adhatja, és én azt gondolom, hogy abban a pillanatban, amikor megteszik, elborul az agyuk, és megszűnik a külvilág, és lehet, hogy nem is tudják, mit csinálnak, csak mint egy gép, megteszik.

Nagyon szomorú dolog ez, és nekem még most is fáj minde egyes eset, mert mindhárom férfi közel állt hozzám (nem ÚGY)... Te jó ég, az egyiknek már 15 éve, de még most is nagyon rossz rágondolni...

11. d@nu (válaszként erre: 1. - D77e128ed9)
2007. ápr. 24. 12:32
Az én közvetlen környezetemben hárman is megtették, három különböző korosztály. Mindháromnak más volt/lehetett az indítéka, mégis ugyanazt az utat választották. Azt hiszem, nagyon boldogtalannak, nagyon reménytelennek és bizonyos szempontból nagyon erősnek (határozottnak? eltökéltnek?) kell lenni ahhoz, hogy valaki öngyilkos legyen.
10. KIRA7 (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 08:20
Még azt elfelejtettem,hogy a problémákat nem kell elviselni.Meg kell tudni oldani.
9. KIRA7 (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 08:17
Könnyebb út hátat fordítani, és nem szembenézni a valósággal.Megoldani a problémákat.Ez egy menekülési út.Én mindig azt mondom,hogy mindenre van megoldás,csak hozzáállás kérdése az egész.Nekem is vannak problémáim /nem kevés/de mégsem gondolok arra,hogy ha véget vetnék az életemnek akkor megoldódna a probléma.Nekem már biztos nem lenne vele gondom,de hátrahagyom a sok megoldatlan problémát a szeretteimnek.Nem tudnék még nyugodtan meghalni sem.Én így gondolom.És ahogy Klariten is mondta,hogy nem törődni azzal,hogy mit éreznek majd azok akik szeretnek.egyszer mindenkinél eljön az idő.Minek siettetni.
2007. ápr. 24. 01:51

Nagyon nehezen szolok hozza, mert annyira tavol all tolem, mint semmi mas! Azt hiszem elobb olnek meg mast, mint magamat.

Az ongyilkossagrol nekem a felelotlen gyavasag jut az eszembe.

En nem olnem meg magam, mert akik szeretnek, azoknak a szivuk szakadna meg! Egyszeruen (ha nem szeretnem magamat annyira, amennyire) ezt akkor sem tehetnem meg veluk!

Olyan rossz nem lehet! Annyira nem csaphatnak ossze a hullamok, hogy a csalad, a szeretet ne szamitson! Nekem anyukam egesz gyerekkoromben ezt hangoztatta! Nem tette meg. Ha ma meghallom nagyon durvan raszolok! Vegye eszre magat!

Azt pedig nem hiszem, hogy nincsen semmilyen jele. A buskomorsag, a sok egyedullet, a mosoly hianya... mind, mind jelek. Kis jelek, de jelek.

2007. ápr. 24. 01:43

A kilátástalanság nagy ÚR :(

Sajnos (túl)sokan így oldják meg a vélt/valós problémákat.

2007. ápr. 24. 01:06
Szerintem nem a konnyebbik utat valasztjak, ez az ut nehezebb, mint elviselni a problemakat, meg ha rovidebb ideig is tart.
5. Illike (válaszként erre: 4. - KIRA7)
2007. ápr. 23. 20:27
Kedves Kira!Nekem is 43éves koromban fordult meg a fejemben az öngyilkosság, és persze sajnos azóta sem igen kívánok élni, pedig aranyos férjem van..de sajnos annyit szenvedek,-hol a fejem fáj, szinte naponta, hol az izületeim(reumás vagyok, amit örököltem)és van úgy, hogy gyakran még az éjszakát sem tudom végég aludni..nahát ilyenkor aztán a kimerüléstől már alig látok...de bírni kell!!!Pedig komolyan hiszek az Istenben, a Bibliát is komolyan veszem immár 16 éve lassan, de éppen ezért, tudom, hogy ha "elalszom", a Biblia alvásnak nevezi a halált, akkor sokkal jobb, mert nem kell szenvednem naponta....

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook