Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások, most segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások, most segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
204. Borzoska3 (válaszként erre: 203. - Karoli)
2011. szept. 2. 11:53

Most jön az, hogy tudni kellene,vajon nincs-e láza ? Meg kéne mérni, feltételezem, a kutyusnak is van saját lázmérője és a családból valaki segíthet ebben - írod, hogy nagytesű jószág.

Ha még soha nem mértétek meg a lázát, akkor viszont jobb ezt állatorvosra bízni.

203. Karoli
2011. szept. 2. 11:32
Én is macskás vagyok, de idegesít ez az eb. Itt liheg, szenved, szökik a házba. Végül is megette a kaját...
202. Borzoska3 (válaszként erre: 201. - Karoli)
2011. szept. 2. 11:19

Ez pont olyan, mint a gyerekekkel :( mindig a hétvége előtt történik valami.

Ebben a helyzetben én fejvesztve rohannék az orvoshoz - de én macskás vagyok. A macsekok pár ora leforgása alatt is elmennek, mert nem látszik rajtuk, hogy betegek, csak amikor már súlyos a helyzet. Nem biztos, hogy ez a kutyusokra is igaz.

Az, ha nem eszik - nem jó jel. Ha megteheted, ne várjál, mutassad meg az állatorvosnak,mert akár lenyelhetett valamit, megehetett olyasmit amit nem kellett volna. Hétvégén nagyon macerás jó állatorvost találni, ha nem rendel a sajátod.

201. Karoli
2011. szept. 2. 10:59

Nincs rajta semmi.

Nagyon imád enni, ami ehető azt elpusztítja. 1 órája adtunk neki, és nem ette meg. Ez nem rá vall. :(

200. Borzoska3 (válaszként erre: 199. - Karoli)
2011. szept. 2. 09:44
Nem lehet, hogy a szomszéd rálőtt a kutyusra ? Úgy néz ki, hogy nagyon fél valamitől. Nincs seb /dudor stb. rajta ?
199. Karoli
2011. szept. 2. 08:35

Üdv!


Párom édesanyjának van 1 kutyája, és múlt szombat óta furcsán viselkedik. Először azt hittük, hogy az zavarta meg, hogy légpuskával lődöztek 2-3at a szomszédban, de pár óra után el szokott múlni neki a nyugtalansága. Most folyton követ minket, beszökik a házba (kinti kutya, nagy testű keverék, kan), ha a kiállunk az autóval nem fogad szót, és kiszökik, maximum a pórázának a hangjára figyel fel és akkor jön csak oda kiszökés esetén, ha azzal keresem meg. Rám eddig hallgatott, megtanítottam neki, hogy amíg kiállok, menjen a helyére.

Foglalkozunk is vele, amennyi időnk van rá, elvisszük sétálni, labdázunk vele.

Ikerházban lakunk, és az ikerszomszédunkhoz átmehetett a kertbe, gyakran aludt benn éjjelente a szomszédnál (pedig nem engedtük), viszont ez 2 hónapja megszűnt, nem mehet át, zárva a kapu. Lehet,hogy ez jött ki rajta 2 hónap után? Vagy csak megijedt valamitől?


Köszönöm előre a válaszokat!

198. 8a9cd37140 (válaszként erre: 1. - Szasz23X)
2011. febr. 22. 14:33

Ha a kutya szocializációja rendben lezajlott,valószínűleg veleszületett idegrendszeri betegsége van. Sajnos teljes mértékben nem tudsz segíteni rajta, enyhíthetnek a tünetein különböző pszichiátriai gyógyszerek, viselkedésterápiával kombinálva. Én egy szakmai bizonyítvánnyal rendelkező kutyakiképző vagyok, állat egészségügyi

órákon tanultunk a különböző neurotikus betegségekről és annak tüneteiről is. A leírtak alapján elég súlyos eset, ami az idő előrehaladtával egyre rosszabb lesz. Ilyen kutya mellé semmiképp nem szabad kisbabát vállalni, mert komoly gondok adódhatnak és nem biztonságos a baba számára.

197. maszatt (válaszként erre: 196. - H.Ancsi)
2011. febr. 20. 12:25
köszönöm Ancsi!
196. H.Ancsi
2011. febr. 20. 12:12
semmit,néhány nap alatt elmulik. nem tul sok inger érte valószínüleg idáig és megijedt. Sok ilyen lesz még, csak az rá a gyógyir, ha minél többet viszed olyan helyekre, ahol uj ingerek érik.
195. maszatt
2011. febr. 20. 11:58

Sziasztok!

Van egy 4 hónapos tacsi kiskutyánk, már szobatiszta!Tegnap kinnt volt, meghallotta, hogy nagyon sír egy kutya...azóta ki se jön nagyon fél!

Mit tehetnénk?

2010. aug. 4. 20:09

Nem kedvelem a fojtó nyakörvet, egy kutyát anélkül is meg lehet tanítani sétálni, csak tudni kell, hogyan. Na meg idöbe kerül. Vannak esetek, amikor egyet értek vele (hatalmas méretü domináns kutyáknál pl, legvégsö esetben), na de egy havanese kutyához azért csak nem fog kelleni. :)


Lorena: a póráznak az a lényege, hogy annak segítségével irányítod a kutyát, korrigálod. A legkevésbé fájdalmas módszer a kutya számára.


Elsö kutyád? Szerintem segítünk itt bármiben, ha valami kérdésed van.

Nem tudom, mire gondolsz, amikor a kutyaiskolát kérdezed, de igen, én járok a kutyáimmal. :)

193. Panni58
2010. aug. 4. 19:31
Lehet, hogy drasztikusan hangzik, de a mi labinknál be kellett vetni a "fojtó" nyakörvet a fegyelem megtanulásához. Ez nem okoz fájdalmat, viszont nagyon kellemetlen tud lenni, ha el akar rohanni, vagy valami gazságra készül. Most ott tartunk, hogy jobban szeret abban sétálni, mint a bőrben. :) Persze már pontosan tudja, mit lehet és mit nem, így tök laza a nyakán. Nagyon sokat segített a fegyelmezésben.
192. d11354fb1f (válaszként erre: 191. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 18:57

Rendben, főleg amiatt, mert ma kivittem sétálni és nekiment volna egy gyereknek...


:D


Képzeljük el, hogy az egy kilós kis csöppség rózsaszín pórázzal, rózsaszín masnival a hajában nekimegy..na mind1.


A pórázzal az a bajom, hogy amikor egyszer rátettem, majdnem megfulladt. tudom hogy az a lényege, hogy érezze akár a fájdalmat is, hogy lenyugodjon, de annyira féltettem. Bele vagyok szerelmesedve, de akkor ezek szerint muszáj lesz megemberelnem magamat.


A kutyasulikban csinálják igy amugy?

191. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 189. - D11354fb1f)
2010. aug. 4. 18:07

Most nézem, lehet, hogy félreérhetöen fogalmaztam...

A pórázt csak BIZTONSÁGOS heleyen vedd le, utcán, forgalomban, mindenhol máshol maradjon!

190. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 189. - D11354fb1f)
2010. aug. 4. 18:05

Egy kicsit valóban vicces... :)


Van kedvenc játéka, amiért a világ végére is elmenne? Na, azt vidd magaddal! Ha ilyen nincs, keress neki, játssz vele sokat, az a lényeg, hogy amíg Te érdekesebb vagy neki, mint a környezete (mert mondjuk van játékod vagy kajád), addig vissza fog jönni!


Sok sikert!


Még valami: nem hülyeség, hogy a kutyák érzik, hogy milyen hangulatban vagy. Ha érzi rajtad, hogy félsz, akkor meg fog zavarodni, mert Töled azt várja el, hogy magabiztos vezetö (falkavezér) legyél. Szóval nagy levegö és magabiztosság! :)


Ha szépen meg akarod tanítani sétálni, akkor viszont javaslom a nyakörvet. Azzal jobban tudod korrigálni a kutyust, ha húzna.

189. d11354fb1f (válaszként erre: 188. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 4. 17:27

De annyira félek hogy mi van ha elfut, és soha többet nem jön vissza:D. Ez lehet hogy nevetséges, de tényleg ettől rettegek.


De köszönöm, ezt meg fogom próbálni.

két hónaposan parvósak lettünk:S... utána azért nem mentünk sétálni. Az elmúlt 3 hétben meg gondoltam először megtanítom szépen sétálni, de akkor úgy tünik jobb ha elengedem. köszönöm!!!

188. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 187. - D11354fb1f)
2010. aug. 4. 17:21

Szia!

Persze, hogy bekattan, mert ott kint minden új és érdekes... :D

Nálunk azt tanácsolják a friss kölyökkutyásoknak, hogy minél elöbb vegyék le öket a pórázról, mert kölyökként tuti, hogy marad a biztonságos "mami" mellett. A 9 hetes kutyám póráz nélkül jött mellettem, pont azért, mert én voltam az egyetlen biztos pont neki.


Azt javasolnám, hogy keress egy olyan helyet, ahol nincsenek autók, bringások, semmi veszélyes, és kezdd el fokozatosan a póráz nélküli sétához szoktatni. (Minél elöbb.) Engedd el, játssz vele, gyakorold a behívást játékkal, jutalomfalattal. Gyakorold a póráz levételt, feltételt is (többször tedd rá, majd vedd le, mert hamar megtanulják, hogy ha hívod, akkor az a póráz visszatételét jelenti, és majd nem jön...).


Ha elfut, és hiába hívod, akkor tedd a következöt: az ellenkezö irányba kezdj el futni, hátrálni, és magas, nagyon vidám hangon hívd a kutyát, esetleg játékkal a kezedben. Ha odamegy hozzád, nagyon dícsérd meg, akkor is, ha legszívesebben kitekernéd a nyakát, mert túl sokáig kérette magát. A dícséretböl tanul. Próbáld a hívót szót ne ismételgetni, ha látod, hogy úgysem jön (mert éppen 4 másik kutyussal játszik igen lelkesen). Ilyenkor várj ki, és hívd, ha esélyesnek látod, hogy jön.

2010. aug. 4. 17:10

Sziasztok!

Kérdésem lenne.


Van egy 5 hónapos havanese kislányom. Már aktívan járunk sétálni, de még nem merem elengedni szabadon, félek hogy elfut. Hogyan szoktathatnám arra rá, hogy ha leveszem róla a pórázt mellettem futkosson?

Mivel hám van rajta, így nem tudom neki szabályozni, mert nem nagyon érzi ha húzom. Kerítésen belül egy angyal, szófogadó, de ha kijutunk, akkor bekattan:D.

186. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 185. - Anettocska001)
2010. aug. 4. 14:13
Szia! A bepisilös kutyáson válaszoltam, de nem biztos, hogy bíztatót... :(
2010. aug. 4. 14:02

Sziasztok!


Az én kis Monám már 10 hónapos, de még mindig nem szobatiszta, teljesen késégbe vagyok esve. Minimum 2-szer leviszem egy nap, de ha nem dolgozom, akor 4-5-ször is, sőt több órás sétálásokat is szoktunk csinálni más kutyákkal. Kakilni nagyon néha már kakilt lent, de pisilni még SOHA! Ha egész nap dolgozok, akkor pedig olyan brutál szag vár othon, hogy azt elmonani nem tudom, az még hagyján, hogy a lakásban, de kimegy a szag a folyosóra is, és pár napja az egyik kedves szomszéd hagyott a lábtörlőmön egy csomag kutyapelenkát. Enyhe célzás! Persze mi is használnuk, és nem mintha attól nem lenne szag. Mindig van nálam jutalomfalat, ha lent vgyunk, de nem tudom hsználni, mert semmit nem csinál!!

Valaki mondjon valami bíztató, mert teljesen kivagyok már!!!!

184. 69331cc16f (válaszként erre: 183. - Kamillka)
2010. aug. 1. 14:27

Ivartalanított lánykutya.

És nagyon fél, ha idegen jön az udvarba, már borzolja a szőrt a hátán.

Ráadásul nagyon öblös, mély hangja van... nehéz idegennek keményen fellépni vele szemben, mert bár gyáva nyúl, de a hangja nem erről árulkodik.

183. Kamillka (válaszként erre: 179. - 69331cc16f)
2010. júl. 17. 13:52
Esetleg ivartalanításon nem gondolkoztál? Az is segíthet ilyenkor, ha valóban csak a területét védi ennyire kitartóan. Lány vagy fiú?
182. Panni58 (válaszként erre: 181. - 69331cc16f)
2010. júl. 17. 13:49

Talán.Kitartó neveléssel le lehet szoktatni erről. Mindig keményen rá kell ilyenkor kiabálni, pl. hogy nem szabad, és éreztetni, hogy most haragszol rá. Ha elfogad maga felett állónak, akkor előbb-utóbb abbahagyja.

A másik, amit tapasztaltam, hogy megérzik, ha valaki fél tőlük, és erre általában támadással reagálnak. Ilyenkor a megtámadottnak kell nagyon határozottnak lenni, hogy a kutya megérezze, nem ő az erősebb. A miénk harapott ész nélkül, nem érezte, hogy az fáj. Azt tanácsolták, ilyenkor határozottan csípjünk bele a fülébe, csak annyira, hogy kellemetlen legyen, nagyon hamar rájött, hogy ez a harapásért jár, így hamar abba is hagyta.

Persze, ezek csak saját tapasztalatok, de minden kutya, mint minden ember is, más. Ezeket a dolgokat mindenkinek saját tapasztalatból kell megoldania sajnos, nincs mindenre jó recept.

181. 69331cc16f (válaszként erre: 180. - Panni58)
2010. júl. 16. 19:31
Nem. Ennyire védené az udvart, a területet?
180. Panni58 (válaszként erre: 179. - 69331cc16f)
2010. júl. 16. 14:42
Nem bántotta valaki? Vagy nem uszította valaki valakire? Ilyet általában maguktól nem tesznek...
2010. júl. 16. 13:59

Kedves kutyások!

Legyetek szívesek segíteni!

Van egy használt kutyám, imádom, aranyos, és azért használt, mert menhelyi, de csak 1-2 hetet töltött a menhely vendégszeretetében.

Októberben került hozzánk, ha minden igaz, ebben a hónapban egy éves.

Nagyon szeretjük, közepes termetű, naponta sétál, úszik a Dunában, de mostanság, hogy "felnőtt", nagyon nem szereti az idegeneket.

Mi többen lakunk egy udvarban, nincs is semmi gond a "bentlakosokkal". De ha jön valaki idegen, azt majd felfalja. Valamelyik nap fiam egyik barátja jött hozzánk, Zsani nem látta, mert a srác kint maradt az udvaron, ajtónyitásra kutyi kirohant és megkapta a srác lábát.

Régen nem csinált ilyeneket, soha.

Mennyire kezdjek el aggódni?

Előre is köszönöm, ha valakinek van tippje, mit csinálhatnék imádott kutyimmal.

178. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 174. - Valii)
2010. jún. 24. 17:46
Ja, és valóban: 3-4 hónaposan nagyon jó eredménynek számít, ha a kaki már nem mindig megy be rossz helyen... :)
177. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 174. - Valii)
2010. jún. 24. 17:45

Szia!

Nem tegnapi a kérdésed, az is lehet, hogy már megoldódott a probléma...

Egyetlen hozzáfüznivalóm lenne: ha nem jó helyen pisil a kiskutya, akkor sem szabad megszidni (nem lehetsz benne biztos, hogy az rögzül a kis fejében, hogy a lakásban pisilésért kapta, lehet, hogy csak annyit ért meg, hogy egyáltalán a pisilésért lett megszidva). Ha a lakásban pisil, ne vegyél róla tudomást, söt, ha tudod, úgy takaritsd fel, hogy a kutya ne is lássa, mit csinálsz. Ellenben ha jó helyen, kint pisil, akkor ne csak megdícsérd, hanem kapjon jutalomfalatot is, így gyorsabban fog menni a tanulás. (Egyébként ha jó helyen végzi a dolgát, és a tevékenység közben mondasz neki valamilyen vezényszót, akkor akár arra is megtanítható, hogy vezényszóra végezze a dolgát. Az egyik kutyám tudja is, persze, soha nem eröltetem, de van, amikor nagyon jól jön, hogy gyorsan intézze el a dolgát.)

176. valii (válaszként erre: 175. - 3cf80f2b78)
2010. jún. 1. 21:49
köszönöm szépen, kicsit megnyugtattál... :)
175. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 174. - Valii)
2010. jún. 1. 19:52
Még nagyon kicsi,ne várj tőe csodát!Kitartás,hidd el meglesz az eredménye!Mindent jól csinálsz,csak ő még a kicsi hozzá:-))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook