Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbízási díj TB járuléka....tudsz segíteni? fórum

Megbízási díj TB járuléka....tudsz segíteni? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 15. 21:34

Sziasztok!


Új belépő vagyok.Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy, jól tudom-e, hogy a megbízás illetve a sikerdíj az két külön dolog. A megbízás sikeres teljesítéséért adható a sikerdíj a megbízási díjon felül? Illetve, ha egy bizonyos összeg 20%-ára írtam alá a megbízási szerződést és a kifizetett összeg ennek pont a fele volt, akkor élhetek panasszal? Mellesleg a megbízást eredményesen teljesítettem.

2010. márc. 19. 18:21
ááá rohadtul szégellem, bár sztem már nem kíváncsi rá senki az a k...va 1% munkarőpiaci járulékot mindig lefelejtem:((( sorry.
8. Lili74 (válaszként erre: 4. - 3da8f53e4a)
2010. márc. 13. 17:50
Ez így igaz, de kizárólag nyilatkozattal. Ha nem nyilatkozik, az egészet kell az adóalapnak venni.
7. Lili74 (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2010. márc. 13. 17:49

A tb pedig 26% ez tuti! A százalékos eho, pedig nem a tételes helyett van, mert eddig is volt.

Tb köteles csak akkor lesz a bér, ha meghaladja a minimálbér 30%-át, vagy annak az egy napra eső 30-ad részét.

2010. márc. 13. 17:47
Igen, az szja levonáshoz fel kell bruttósítani, vagyis az alapot felszorozni 27%-al. Mivel igen kis összeg, aligha hiszem, h a nyugdíjával együtt eléri az 5 milliót, ezért elég 17% szja-t voni belőle. Természetesen erről nyilatkoztasd le, h 17% adólevonást kér. A 27% eho-t meg kell fizetni utána.
2010. márc. 13. 16:09

Nyugdíjas néni megbízási szerződéssel dolgozik.Havi díja 18000.-Ft, tehát nem biztosított. A 10% költséghányaddal csökkentett 16200.-Ft után fizeti a cég a 27% egészségügyi hozzájárulást.Ez világos.

Szja levonásnál fel kell bruttositani,és 17%-al számolok, vagy a 16200.-Ft 32%-át kell venni?

Aki tud segítsen! Köszönöm!

4. 3da8f53e4a (válaszként erre: 2. - Erikkka)
2010. jan. 8. 20:07

Erika!

A 10%-os költségátalányt is tudom,hogy bizonylat nélkül elszámolhatja...

3. 3da8f53e4a (válaszként erre: 2. - Erikkka)
2010. jan. 8. 20:05

NEEEM AM könyves. Sima megbízási díjat kellene neki fizetni....

A TB idén már 27 %!!! az tuti... A tétel eho pedig megszűnt, helyette százalékos van (27%)...


De a munkáltató melyiket számolja??? Ez a kérdésem...

2010. jan. 8. 19:53

Megbízási szerződéssel lehet alkalmazni, vagy pl. AM könyvvel is lehet. A megbízási szerződéses inkább szellemi tevékenység.


A megbízásosnál a jövedelem vagy a megbíz.díj 90%-a, vagy tételesen költségeket számol el (bizonylat alapján), ekkor a költséggel csökkentett rész a jövedelem. De az SZJA-előleg levonásához nyilatkozni kell, és 50%-nál több költségről nem nyilatkozhat. Ha a tény ktge nem lesz annyi, mint amiről nyilatkozott, akkor bünti van.


A legcélszerűbb a 10% költségátalány, mert az bizonylat nélkül elszámolható. Ha a jövedelem (a díj 90%-a pl.) eléri a min.bér 30%-át, akkor az SZJA-n kívül vonni kell 9,5% nyugd.jár, 4% eg.bizt.járulékot. A kifizető pedig fizet 24% nyugd.jár. és 4,5+0,5% eg.bizt.járulékot. Tételes EHO-t nem, de kell nyilatkozat a munkahelyéről, hogy ott fizetik.


Ha nem éri el a min.bér 30%-át a jövedelem, akkor csak SZJA-t kell vonni tőle, és a cég fizet utána 11% EHO-t. Napra kell nézni, hogy eléri-e. Most napi 690 Ft, havi 20.700.


AM-könyv szabályairól sok írás van itt a fórumban, csak rá kell keresni. A közteherjegy értéke a kifizetett díjazás nagyságától függ.

2010. jan. 8. 19:34

Megbízási díjat kellene számolnom egy külsős nyugdíjasnak akarnak Megbízási díjat fizetni. Neki is az új 27 %-kal számolok? A százalékos eho 27 %-a? Azt is számolok neki?

Ha tudsz segíteni, szivesen veszem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook