Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyiből lehet kihozni egy szerény, 30 fős lagzit, esküvőt? fórum

Mennyiből lehet kihozni egy szerény, 30 fős lagzit, esküvőt? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. edina-varga2 (válaszként erre: 36. - 0cd20422ec)
2010. jan. 27. 20:27
Sziasztok! nekünk júniusban lesz a lagzink és szeretném megkérdezni cherry1985 nektek milyen ital volt benne vagy mi alapján számoltátok ki a fejadagot? !nekünk kb 60 lesznek olyan 300 e Ft ig tudunk elmenni , a ruhámat piacon veszük a párom egyik ismerőse ad neki öltönyt ! nektek milyen zene volt? zenekar v cd? szerinted nagyon szükséges vőfély ? ha vki tud nkem segíteni azt előre is köszönöm!!!
2010. jan. 8. 15:22
projectwedding beütésével megleled;-))
2010. jan. 8. 15:21
az lemaradt de ahogy látom nem is lehet elméletileg..
2010. jan. 8. 15:20
No még ezt...a kedvenc ötletes oldalam, haj, csokor torta, minden van itt!! én nagyon szerettem és rengeteget nézegettem
2010. jan. 8. 14:55

Látom, nagyon sok múlik azon, hogy milyenek a rokonok, barátok, és mi az, amit önállóan el lehet készíteni (pl meghivók)

OLvasgattam neten spórolós ötleteket, de olyan hülyeségek voltak pl. küldjünk e-mailen meghivót

Bár kevés pénzből szeretnénk kijönni, de ne legyen gagyi

2010. jan. 8. 14:49

üdv

mi kihoztuk a 60 fős esküvőnket 220ezerből, úgy hogy pl. én magam terveztem meg a meghívókat és én is készítettem el

35. ts
2010. jan. 8. 14:45

Szerintem is ki lehet hozni akkora keretből, amekkorát szántok rá.

Én is írnék néhány dolgot, hogy nálunk mi hogyan történt, hátha találsz benne valami jó infot...

Mi nagyon korrekt vendéglátóst találtunk, aki szintén fiatal volt és még ő igyekezett, hogy minél jobban jöjjünk ki anyagilag. Felajánlotta, hogy nyugodtan vásároljuk meg az italokat, és ami megmarad azt ő átveszi. Nem számolt felszolgálási díjat, bérleti díjat és nem is az előre rendelt mennyiség után fizettük a kaját, hanem a ténylegesen megjelent vendégek után.

Lehet, hogy ezek apróságoknak tűnnek, de hidd el nem az.

A tapasztalatom az, hogy több helyre el kell menni érdeklődni, mert hatalmas különbségek vannak, akár a vendéglátóhelyek árai, akár ruhaárak, süteményárak között is.


Mi a polgári szertartásért semmit sem fizettünk, az egyházi szertartás 15000 Ft volt. A templomot alapból feldíszítették, mi egyedül élővirágot vittünk, aminek az atya nagyon-nagyon örült.


A virágokat termelőtől vettük és egy kedves ismerős virágos kötött belőle csokrot, autódíszt, koszorús virágokat, köszönővirágokat...


A tortát és a sütiket egy cukrászműhelyben dolgozó emberke csinálta meg, persze nem a cukrászat árain. :) Őt nem ismertük előtte, más nemrégiben házasodott emberkéktől kaptuk a tippet.

2010. jan. 8. 14:45
A mi esküvőnk 120 fővel, kb 1M volt, még 2004ben, és vidéken. Szerintem 5000/fő alatt lehetetlen kihozni. Sőt annyiból se nagyon. De kívánom, hogy nektek sikerüljön, és legyen életed legszebb napja, mint nekem volt.
33. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Ad65f28ec1)
2010. jan. 8. 14:45
Márahol nem kérnek... Hallottam már olyat, hogy 2 vers +5000 volt... De mondjuk ez nem most, lehet, hogy azóta változott! Rá kell kérdezni!
2010. jan. 8. 14:44
hát, szerintem mindent mielöbb. a ruhát azért, mert akkor tuti nem hízik meg az ember:-))
2010. jan. 8. 14:43
A templomba mostanában már be kell jelentkezni! Ha római katolikusok mindketten, megvannak keresztelve, ill. voltak már elsőáldozók és bérmálkozók, akkor egyszerűbb lesz. De ilyenkor is kötelező az ún. "jegyesoktatás". Meg lehet azt is beszélni ilyenkor, hogy milyen darabokat szeretnének... Szívesen ajánlok 1-2 ütős darabot! Ezeket a legtöbb kántor játszani szokta... Akkor jó készülést...!!
2010. jan. 8. 14:41

nekem is kimaradt. a kaja 9.000 amibe korlátlan italfogyasztás volt, kivéve persze a rövidet, amit nagykerből vittünk.

a zenészek nagyon durva áron 180.000-ért jöttek el. mindenki azt mondta, hogy ők a legjobbak, hát nem tudom, mondjuk reggelig táncolt a banda és csak jót hallottunk róluk a vőfély 90.000 viszont őt is csak ajánlani tudom. imádom egy nagyon kedves ember,aki végig segített nekem mindenben. mai napig keressük egymást, bár tudom ez nem is olyan lényeges...Sajnos vannak dolgok amin nem lehet spórolni...Én is kívánok nagyon boldog életet nektek!

29. ad65f28ec1 (válaszként erre: 27. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:39
Anyakönyvvezetőt ált. 3 hónap, de nem árt, ha korábban, és akkor nincs olyan, hogy aznapra már betáblázták, és másik dátumot kell keresni.
2010. jan. 8. 14:37
Köszönöm a sok segitséget, tényleg még annyira friss, szerdán találtuk ki, hgy szeptemberben összeházasodunk :)
2010. jan. 8. 14:35

szerintetek megéri Esküvői Kiállitáson lefoglalni a ruhát, vagy olcsóbb, ha bemegyek a Szalonba.

Mit mennyivel előbb kell intézni. Pl. ruha, templom, anyakönyvvezető

26. ad65f28ec1 (válaszként erre: 23. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:35

Akkor meg tudjátok oldani kevésből is, nyugi.

Csak akarni kell, és menni fog. :D

25. ad65f28ec1 (válaszként erre: 14. - Miccer)
2010. jan. 8. 14:33
Ismerős úgy spórolt, hogy az étteremmel megbeszélte, hogy süteményeket nem rendelnek, azt visznek ők, és azt szolgálják fel. HA elég rugalmas az étterem, megoldható szerintem máshol is.
2010. jan. 8. 14:32

hát...arra készülj, hogy több lesz mint számítod...nekünk szeptemberben volt.

No és mindent nézz meg kétszer, mert amint meghallják, hogy esküvő mindenki szemében felragyog a pénz!!!ezt ne feledd!!

az anyakönyvvezető teljesen ingyen volt a 4.kerületben úgy, hogy semmit sem kértünk. az ár attól függ, hogy mit szeretnél, zene, pezsgő, vers, gyertya. a pap, húú azt hiszem 25.000 de nekünk ő kijött, /református/ viszont fantasztikus emberke volt. fotós 60.000 viszont azt hiszem talán az egyik legfontosabb dolog.őt is csak ajánlani tudom!! a torta 55.000- 110 fős finom volt és nagyon szép. a ruhát az ázsiában vettem 100.000 de vannak sokkal olcsóbb és nagyon szép ruhák, érdemes megnézni. a dekorációt mi oldottuk meg, szép rózsaszirmokat vettem valahol vidéken, ha érdekel utánna nézek és levendula csokrokat készítettem. a meghívót is érdemes szerintem otthon elkészíteni, főleg egy 30 fős lagzinál. remélem, hogy tudtam segíteni!!! csak ügyesen, ne lepődj meg ha agyadra megy az egész. nekünk is meg volt, de az idő nagyon nagyon széppé teszi és megéri. egy életre szóló élmény!!

23. Hugika26 (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2010. jan. 8. 14:32
Nálam is ezek a szerény esküvő kritériumai. 30 fős vacsora lesz, ruha nekem és a vőlegénynek, zenészek és vőfély. Talán a helyért nem kell fizetni, csak a fogyasztást, és ugy tudom, a süteményt vihetjük. Kozmetikus barátnőm, leendő sógornőm párja cukrász
22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2010. jan. 8. 14:31
Ja hát igen, itt ingyenes az egész hacacáré, a zenét mi válogattuk, volt egy kis virág, és vinni kell egy üveg pezsgőt. De nem kérnek érte semmit.
2010. jan. 8. 14:30
Az anyakönyvvezetőnek sem kellett fizetni,de miután nekünk nem a hivatalban volt a szertartás azért kellett külön terembért fizetnünk a műv.házban.
20. ad65f28ec1 (válaszként erre: 12. - Terek)
2010. jan. 8. 14:29

Hasonló módon volt a mi esküvőnk is, 30 főre kb. 100-120 ezerből kijött.

Amit lehet, mi csináltunk, a menüt, a süteményeket, a díszítést, amit nem, azt barátok segítségével, pl, a videókat, fényképeket, ilyesmit.

A tortát rendeltük egyedül, de azt a környék legjobb cukrászdájából, olyan is volt. :D

Egy egyszerű svédasztalos vacsorát adtunk a rokonoknak és barátoknak. A mi kertünkben volt, sátort és padokat kaptunk ingyen, és amit lehet, akkor vettünk meg, amikor a legolcsóbb volt. (A ruhám pl. már hónapokkal azelőtt megvettük, mert akkor volt "fillérekért", vagy az italokat is akciósan, nagy tételben.)

2007-ben, az sem mindegy, hogy nem idén volt.


Mindenkinek mást jelent a szerény esküvő, de csak úgy lehet kihozni kevésből, ha a lehető legtöbbet saját maguk csinálják, másképp nem megy.

A torta- és csokorrendelésnél nem kell mondani, hogy esküvőre lesz, akkor néha olcsóbban ki lehet hozni. ;)

19. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2010. jan. 8. 14:29

Már bocsi, nem kötözködés akart lenni... De nekem a ruha, csokor minimálisan beletartozik az esküvőbe. És nálam attól szerény, hogy nem 200an vannak, meg nincs galambröptetés, hintó, luxuslimó, hasonlók.

Olcsóbb kölcsönzői ruha, díszítés nélküli terem, ilyesmik jelentik nekem a szerényet.


Ez a jó az embeiségben: nincs 2 egyforma gondolkodásmód. Csak néha félre is értik egymást az emberek... :D


Amúgy amit én mindig drágállok, az az önkormányzati ceremónia. Plussz pénz, ha pl. kérsz egy verset, vagy bevonuláskor, aláírás alatt zenét.

2010. jan. 8. 14:28

Az egyházi szertartásért nem kellett fizetni(rom.kat.),de a pap azért adott egy adománybefizető csekket-"ha gondoljuk"címen.

A virágdekorációt és a csokrot virágnagykerből vettük a szalagokkal, nedves oázisokkal és egyebekkel együtt.

17. kezdőanyu (válaszként erre: 9. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:26

Szia!

Nekünk "nagyobb" esküvőnk volt, mint amilyet ti szetnétek.Viszont az egészet mi szerveztük,úgyhogy mondom min lehet spórolni:

az étterembe pl. mi vittük az italokat egy nagykerben vásároltuk össze,ahol a megmaradt bontatlan üvegeket visszavásárolták.(Ehhez azért egy elég rendes vendéglőst kell kifogni.)

A meghívót mikészítettük.Vettünk szép papírt a kreatív hobby-ban és kinyomtattuk a menü és ültetőkártyákkal együtt.

2010. jan. 8. 14:21
Köszönöm szépen!
15. Bogyeszkusz (válaszként erre: 9. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:20
Ami kimaradt:előre is sok boldogságot kívánok! ;)
14. miccer (válaszként erre: 6. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:20
Mi ennyiből hoztuk ki a 40 főset, szóval szerintem lehet, csak ügyeskedni kell. Pl az étteremben nem lagzit mondtunk, hanem családi összejövetelt mondtunk, így máris csak fele annyiba kerülta dolog :)
13. cb82b220ce (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. jan. 8. 14:20
Szerény esküvőt mondott.Ezért írtam.Számomra a szerény esküvő csak vacsit jelent kb...attól függ kinek mi a szerény.A ruhát csokrot stb nem számoltam bele.
12. terek (válaszként erre: 6. - Hugika26)
2010. jan. 8. 14:20
nekünk 200.000.-re jött ki, de nagyon sok segítséget kaptunk. Szüleim kertjében volt, anyósomék vállalták a kaját, fényképész barátunk ingyen jött :) a ruhám pl. 25.000.- volt... össze lehet hozni szerintem csak sok időt kell rááldozni, hogy megtaláld mi az amin tudtok spórolni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook