Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mi a helyes út? Adjatok tanácsot! fórum

Szerintetek mi a helyes út? Adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 8. 18:21

Tényleg javaslom megtanítani a gyermeket arra, hogy óra előtt szóljon a tanárnak, ha bármi gondja van. Ne rossz jegy után... felelés után. Mi így csináltuk végig a sok évet. Leányom volt hasfájós nagyon... van, akit a növés, a fejlődés nagyon megvisel.. ő olyan volt. De mindig jelezte óra előtt... és nem piszkálták soha. Olyan volt, hogy elküldték orvoshoz, hogy ne ott kínlódjon, de amúgy nem volt gond.

A fiam most 8. osztályos, van néhány tantárgy, amiből rontott tavaly óta... simán odament ominózus pedagógusokhoz, hogy ő középiskolába szeretne menni, mi az útja-módja, hogy javíthasson... mit tanuljon meg... melyik leckét oda-vissza.. melyik verset... stb. és segítőkészen állt hozzá mindegyik tanára.

31. a5e706b395 (válaszként erre: 25. - Hte23)
2010. jan. 8. 16:06
más házi és tanulnivaló is volt, a magyar volt az utolsó, félreértetted...
2010. jan. 8. 15:24
Vannak ilyen tanárok, emberek. Magyarázd el ezt a fiadnak, és azt is, hogy ettől még nem mindenki ilyen. Ösztönözd a fiad arra, hogy ez a tanárnő soha ne találjon semmi kivetnivalót, amibe bele tud kötni, és így a fiad úgy érzi, "legyőzheti" a saját eszközeivel. A tanárral, igazgaval beszélni sztem nincs sok értelme. Majd megszokja a fiad, hogy az is az élet része, hogy igazságtalan helyzetekbe kerül.
29. 4278f24526 (válaszként erre: 28. - 4278f24526)
2010. jan. 8. 15:17
Itt nem a gyerekkel van a baj, hogy nem tudja magát megvédeni, vagy nem tud alkalmazkodni. Ő csak egy kis diák, aki teljesen ki van szolgáltatva egy felnőttnek, aki a tanára.
28. 4278f24526 (válaszként erre: 1. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 15:09
Szia! Szegény kisfiú. El tudom képzelni, milyen lehet neki nap, mint nap úgy bemennie az iskolába, hogy most vajon mi vár rá.. Ez a tanárnő minden gyerekkel ilyen? Lehetetlen felvenni vele a kapcsolatot békésen, és próbálni jóban lenni vele? Amennyiben ez nem kivitelezhető, én a helyedben elvinném onnan őt.. A szavaidból ítélve érzékeny, finom lelke van a kisfiúnak, így sosem fogja megszokni ezt a kegyetlen bánásmódot, csak megmérgezik a lelkét, aminek egy életre megmarad a nyoma. Az iskoláválasztásnál nem az iskola milyenségét kell tekinteni, hanem a pedagógust, hisz azon múlik a legtöbb.
27. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 15:01

Minden idegeskedést és kudarcot megspórólhattad volna, ha az üzenőben jelzed, hogy a gyerek nem tudott normálisan felkészülni és igazolod a miértet-te mint szülő, amennyiben ilyen probléma volt..


Ez "tanuló pénz" volt számotokra..

2010. jan. 8. 14:57

Hihetetlen, de a diáknak vannak jogai!

Most nem úgy van mint az én időmben,hogy rám nézett a tanár és sírva fakadtam.Akár az Ombucman-ig el lehet vinni az ügyet.Igenis,a szülőnek lépni kell,mert a gyerek főleg ha kicsi tehetetlen.

25. hte23 (válaszként erre: 24. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 14:27

Szerintem egy szülőnek az a feladata, hogy az utolsó vérig harcoljon és védelmezze a gyerekét.

Persze, leszürve a gyerek idulatait a pedagógusok ellen. Nagyon sokszor igazuk van a gyerekeknek, de bizony sokszor kell csititani őket.

Viszont nem értem, hogy egy 10 éves ( negyedikes vagy ötödikes )gyereknek miért van szüksége egy magyar házit 2 óra hosszán át irni. Akkor a többi tárgyra mennyi időt fordit? Mikor GYEREK?

Ha ennyit tanul, középiskolában megőrül. A hasa biztos azért fáj mert stresszel. Keressétek meg az okát. Lehet, azt hiszi nem tudja teljesiteni azt amit vártok tőle. Járjatok utána ne legyen belőle nagyobb baj.

Az én lányom most 8 éves (harmadikos) Csak napi 1 órát tanul a napköziben. Nem kitünő, de ötös. Mellette sportol, játszik.

A fiam 17 éves 11-es és sajános nevelési igényü ( tanulászavarral küzd, sulyos figyelemzavaros) Keményen sportol, sokat, eredményei vannak, és napi 1 óránál ő sem tanul többet (nem is lenne képes rá) Igy is 3-as. Egy erős középiskolában.


Talán ha megtalálnátok neki a megfelelő elfoglaltságot ( ez lehet sport, hobbi stb) ami kikapcsolja, akkor talán a hasfájása is csökken.

Éreztessétek vele, hogy meg vagytok vele elégedve, ezzel a teljesitménnyel is nagyon szeretitek.

Mindig csak egy kicsivel többet várjatok el tőle amit képes adni, és a csillagokat lehozza az égről nektek.


Én beszélnék a tanárral, de nem egyedül, hanem összefogva több szülővel. Nem hiszem ugyan hogy hatásos lenne. Ezeket a pedagógusokat nem lehet már megváltoztatni.

24. a5e706b395 (válaszként erre: 23. - Garamond)
2010. jan. 8. 14:01
mondd csak el, hátha tanulunk belőle....azért van ez a fórum...talán az is segyt rajtunk, ha kidühöngjük magunkat...
23. garamond (válaszként erre: 22. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 13:09
Nem általánosítok, de még lenne pár történetem..
22. a5e706b395 (válaszként erre: 21. - Garamond)
2010. jan. 8. 13:06
úgy látom vannak máshol is hülye tanárok, nemcsak nálunk...
2010. jan. 8. 13:03

Én egyszer felhívtam telefonon az egyik tanárt, mert másnap témazárót írtak a gyerekek az iskolában.

Sajnos aznap szemvizsgálatra kellett menni, ez mint tudjuk időpontos, nem lehet válogatni. Olyan cseppet kapott a gyerekem, amitől órákig nem látott, csak homályokat. Ezt mi nem tudtuk előre, akkor derült ki.

Az volt a tanár válasza, hogy anyuka olvassa fel neki a kb. 50 oldalból álló fejezetet, és így készüljön a gyerek dolgozatra. Szerintetek?

20. a5e706b395 (válaszként erre: 19. - Lolita63)
2010. jan. 8. 12:53
gratulálok....
19. Lolita63 (válaszként erre: 17. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:47

Ez nem éppen így van.Te vagy az anyja annak a gyereknek,neked kell lépned,mint már írtam.

Ha nem megy ,van másik iskola.

Állj a gyereked mellé,érezze,hogy számíthat rád.

Én már ezen túl vagyok a lányomnak holnap lesz a doktorrá avatása :)

Óvodás kora óta mellette vagyok,ott kezdődött az első konfliktus az óvónővel.Azt mondta szétszórt figyelmetlen a gyerekem( aki most végzett a jogon):-)

18. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:39

Ez sajnos jellemzo, de egy probat talan meger!

Remelem sikerul megoldani, illetve zoldagra vergodni a tanarnovel! Egyebkent meglep, azt hittem ma mar a tanarok ovatosabbak, foleg hogy tenyleg tobbszorosen potolhatoak.

2010. jan. 8. 12:35
más szülő is gyerekek is panaszkodnak, de amikor beszélni kell, egy sem áll melléd......tanuld meg...vagy felvállalja az ember egyedül a harcot és kikaparja a többieknek is a gesztenyét, vagy tűrni kell.....
16. a5e706b395 (válaszként erre: 14. - A1baa7edcc)
2010. jan. 8. 12:34
eddig mindig azt mondtam a gyerekeimnak: hogy az iskolában a tanár a főnök. Ha igaza van, ha nincs, akkor is azt kell csinálni és úgy ahogy ő kére, mert ő adja a jegyet. Majd ha hazajössz, kiordíthatod magadból de ott nincs vita. De itt sem az fáj, hogy 3-st adott. Letojom, majd kijavítja. De így bánni, ilyen embertelenül egy 10-éves gyerekkel. Ez háborít fel....pont a magyar utáltatja meg velük, mikor az végig kísér,,,,felvételi tárgy.....
15. a5e706b395 (válaszként erre: 13. - 274c9996b8)
2010. jan. 8. 12:31
A hasfájása már általános iskolában kezdődött, mert nagyon akar. ő ilyen tudja, de akkor is izgul. van akinek a tenyere izzad....neki a hasa fáj. fél éves jár ide és még csak most először jött elő a hasfájás. régi suliban havonta....
14. a1baa7edcc (válaszként erre: 10. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:28
Ha ennyire bant, lepj, keress mas szuloket, akik ugyancsak elegedetlenek. Nekem ennyi idosen a szuleim azt tanitottak, hogy a tanarnak mindig igaza van es barhogy is, tisztelnem kell. Nem tudom eldonteni, igazuk volt-e, milyen lett volna, ha mindenben mellettem allnak. Majd kiderul, hogyan fogoma fiamnal csinalni, de azt tedd, amit jonak latsz! Te ismered a fiad, tudod, milyen gyerek es mennyire artalmas szamara ez a tanarno.
13. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:26

Biztos vagy benne hogy , ez az iskola megfelelö a gyermekednek ? ! Nem tul nagy követelmeny/kihivas ez a gyermekednek ? Akar Ö egyalltalan ebbe az iskolaba jarni ?

Ez a begörcsöles egy pszichikus vedelmi/önvedelmi atrakcio is lehet a gyermeked reszeröl ! ?

Sehol nem hallottam hogy , a szulöi beavatkozas megvaltoztathatna a tanar/tanarnö altal adott jegyet ? Ha ebbe beavatkozol akkor akkor csak a gyermekednek okozol kart,szerintem.

Hogy mi a helyes azt gondold at öszinten ! Az eletunk 1-harc , ami mar az ovodaba kezdödik !

2010. jan. 8. 12:25
Nálunk bevált: .... akár fáradt volt este, akár beteg... vagy színházban voltunk, óra előtt odamegy a tanár nénihez és megmondja, hogy elnézést kér, de ez és ez történt, nem tudott készülni, természetesen a következő órára bepótolja és bemutatja. Soha nem volt probléma belőle... sőt most, néhány év elteltével, immár iskolakezdéskor az osztályt tanító tanárok némelyike ki is hirdette, hogy ez így lehetséges évente 1-2 alkalommal (természetesen nem minden nap).
2010. jan. 8. 12:25

Én a helyedbe kérnék fogadóórát a tanárnőnél és megbeszélném vele a történteket.Adjon lehetőséget,hogy a fiad bizonyítson,akár feletesse meg.

Ha úgy látod nincs változás,v.pikkel rá,akkor menj el az igazgatóhoz.Ne hagyd a gyereket,most kell fognod a kezét,érezze,hogy mellette vagy.

10. a5e706b395 (válaszként erre: 9. - A1baa7edcc)
2010. jan. 8. 12:23
ennek a megkeseredett banyának semmit.....
9. a1baa7edcc (válaszként erre: 8. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:23
es ez mit jelent?
8. a5e706b395 (válaszként erre: 5. - A1baa7edcc)
2010. jan. 8. 12:22
de könyörgöm a gyerek még csak 10 éves.....
7. a5e706b395 (válaszként erre: 3. - 98a882c496)
2010. jan. 8. 12:21
Sajnos igazad van. Csak az a gond, hogy már nem az első eset és nemcsak az én fiammal. Volt, hogy egyes dolgozatot hozott haza én meg visszaküldtem, hogy nézze már meg, mert én több jót is találtam benne, amit a tankönyv is példának hoz. 3 -4 lett volna a dolgozat, de ő nagy kegyesen át sem nézte, csak ráírta: hogy jó akkor kettes, most jobb? ...hát persze, hogy jobb mint az egyes, de ahhoz képest, hogy 4-est érdemelne, ahhoz pedig nagyon rossz. Ezt is lenyeltem, mert utána jó jegyeket hozott. De a tetű viselkedés az én lelkemet jobban megviseli mint a fiamét....
2010. jan. 8. 12:21

Hú, nagyon nehéz helyzet, mert ha bemész reklamálni, akkor tényleg a gyereked sínyli meg. Én minden iskolában jól kijöttem a tanáraimmal, kivéve egy angolossal. A hölgy valóban megvolt keseredve, be volt savanyodva. Az osztály legjobb tanulójával is közölte, hogy kib***sza az ablakon és ez csak egy szösszenet.

Igazából itt csak két választás marad: vagy vesztek egy mély levegőt és végigcsináljátok a sulit, vagy váltás, ami nem garancia arra, hogy ott nem lesz egy ilyen tanár + itt már megszokta a közösséget.

5. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - A1baa7edcc)
2010. jan. 8. 12:21

Bar azt is meg kell mondjam, a mai vilagban inkabb ilyenekhez adnam a fiam, mint 'vilagi' iskolaba, ahol mindent a kolykokre hagynak.

Ha nagyon igazsagtalannak erzed a tanarno huzasait, lepj, de egyebkent a gyereknek valahol meg kell tanulnia, hogy az eletben gyakran nincs igazsag.

2010. jan. 8. 12:18
Beszelni mas szulokkel is es esetlegesen tobben az igazgato ele allni, hogy a tanarno miatt a gyerekek mas iskolaba helyezesen gondolkodtok.
3. 98a882c496 (válaszként erre: 1. - A5e706b395)
2010. jan. 8. 12:18

Szia, sajnos vannak ilyen tanárok mindenhol. Sõt, az egyházi sulikban mégszigorúbbak, még mogorvábbak. Ez ellen nem nagyon lehet mit tenni, mert az illetõ tanárnõ nem fog lelkiismeretes lenni soha. Az igazgató pedig a legtöbb esetben a tanárnak ad igazat. Sajna ez van.

Szerintem ezt az egy esetet el kell felejteni, a fiadnak meg mondd meg, hogy vannak rossz emberek, de nem mindenki az. Meg kell értenie, hogy van olyan aki goromba meg embertelen.

Ne csináljatok ügyet belõle, a tanár úgysem fog megváltozni, sõt, ha szóltok akkor mégjobban rááll a fiadra :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook