Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit javasoltok? Tegnap este elkezdett köhögni... fórum

Mit javasoltok? Tegnap este elkezdett köhögni... (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 14. 21:32
Mikor az én gyerekem kicsi volt mindig vizes ruhát tettem a torkára.Felnőtteknek is ajánlom,magamon is kipróbáltam már.Tuti segít.(vizes férfi zsebkendő,felül szárazzal bekötve)
2010. jan. 13. 12:26
ha már köhög akkor beteg és már nem a megelőzés a kérdés hanem a gyógyítás. Megelőzni akkor kell amikor még nem beteg, nincs tünete.
25. peci
2010. jan. 13. 12:25
Én a Stodalt adom, amint el kezd köhögni. Ez homeopátiás, kanalas szer. Ezt adja a doki is neki köhögés csillapításra és köptetőnek is. Tehát bármikor adható, de be kell tartani, hogy mennyi időközönként lehet adni.
2010. jan. 8. 12:51

Köszönöm a válaszokat!


Már alszik, a gondozónők nem mondták hogy nagyon köhögött volna, ha ébred, meglátom.

2010. jan. 8. 12:04
Ja, még valami! Javaslom még a C-vitamint minden nap. Sokkal könnyebben megelőzhető a betegség. Mi naponta kb. 800-1000 mg C-vitamint szedünk és elég jól megelőztük eddig a betegségeket.
2010. jan. 8. 11:59

Itt van a kezemben az üveg, úgyhogy el tudom neked mondani, mit tartalmaz:

Lándzsás útifű szirup. Tartalmaz: útifű, kakukkfű, kamilla, citromfű-kivonatokat és C-vitamint.

Erre azt írták, hogy naponta egyszer kell adni belőle, de én háromszor szoktam a 6 évesemnek. Gyógynövény van benne, ha többet is kap, semmi baja nem lesz tőle, feltéve, ha egyik összetevőre sem allergiás. Egyébként a férjemmel mi is ezt használtuk, amikor köhögtünk.


A gyógyszertári köptetőket azért nem szeretem, mert attól az ember gyereke a tüdejét is kiköpi, annyira kell tőle köhögni. Ez sokkal gyengédebb, igaz, hogy általában az egész üveggel be kell szedni, de nekünk nagyon bevált.

21. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - VTünde)
2010. jan. 8. 11:54
Igen. Rögtön adom nekik és úgy láttam, mindegy, hogy milyen típusú a köhögés. Én jobban szerem, mint a gyógyszereket, mindig is előnyben részesítettem a gyógynövényes készítményeket, és ez tényleg jó a köhögésre.
2010. jan. 8. 11:53

Vidd el orvoshoz, majd ő ldönti, hogy mehet-e bölcsi .

Nagyon nem jó ,amikor "csak" köhögéssel behozzák a szülők a gyerekeket a közösségbew - utána a fél csoport köhögni fog. Ha valaki egészséges, akkor nem köhög.

19. clugie
2010. jan. 8. 11:42
Ez a különbség amit írtam a 10.-ben., Nekem gyakran volt, hogy reggel délben köptetőt kellett adnom, este meg csillapítót, mert különben nem aludtunk éjjel. Nem mindegyikből van mindegyik fajta, köhögéscsillapítóból pl van olyan ami erőssebb gyógyszer és csak receptre kapható. Azt akkor kaptuk amikor már majd kiköpte a tüdejét szegénykém.
18. clugie
2010. jan. 8. 11:39
A köhögésnél mindig az a lényeg, hogy felszakadjon és kijöjjön, ezért a köptető és orrszívás álltalában hatásos. Nekem ez a tapasztalatom, de lehet, hogy valaki mást mond. Az utifűvel biztos nem ártasz, de nekem sajna azt nem issza meg a nagyfiam, ő kifejezettem rossz ízűnek tartja :)
17. VTünde (válaszként erre: 15. - Clugie)
2010. jan. 8. 11:38

Rinathiol 2 % köptető szirup.


Azért kérdeztem, hogy köptető és köhögéscsillapító között mi a különbség, vagyis melyikből milyen fajta van? Szerencsére nincs ebben gyakorlatom.

16. VTünde (válaszként erre: 14. - Clugie)
2010. jan. 8. 11:37
Igen, én is attól félek, hogy ott még jobban össze szed valamit:(
15. clugie (válaszként erre: 13. - VTünde)
2010. jan. 8. 11:36
??? Neked melyik van otthon?
14. clugie (válaszként erre: 10. - Vereskati)
2010. jan. 8. 11:35
Én sem vagyok doki, de ha nincs láza nem mindig viszem le a dokihoz főleg nem az első napokon (nállunk olyan sokan vannak a rendelőbe és olyan sokat kell várni, hogy volt, hogy még ott szedett rá valamit)Azt mondják az okosok, ha derült égből jön akkor vírus, ha már elötte is voltak tünetek akkor valószínűleg már baci.
13. VTünde (válaszként erre: 11. - Clugie)
2010. jan. 8. 11:35
Köhögéscsillapító?
12. VTünde (válaszként erre: 10. - Vereskati)
2010. jan. 8. 11:35
Köszönöm a véleményt, nem haragszom, azért kérdezek! Ma délelőtt rendelt, és itt a hétvége. ilyenkor nem tudom mi lenne a jó...meglátom, hogy van, nemsokára megyünk érte.
11. clugie (válaszként erre: 4. - VTünde)
2010. jan. 8. 11:32

Köptetőt ha elkezd köhögni, köhögéscsillapítót,

ha már nagyon köhog és pl., nem tud aludni tőle. Rinathiolból is van mindkettő

10. vereskati (válaszként erre: 2. - VTünde)
2010. jan. 8. 11:32
Hidd el, a gyerekorvosok tudják mikor mi fertőz, baci-e vagy vírus. A miénk ilyen volt, imádtuk, mert csalhatatlan volt. Én nem kísérleteznék 2 évesen a lányommal. Ne haragudj, de ezt el kellett mondanom.
9. VTünde (válaszként erre: 7. - Csicsi25)
2010. jan. 8. 11:31
Amikor elkezdenek köhögni, rögtön ezt adod és minden köhögésre jó?
8. VTünde (válaszként erre: 6. - Clugie)
2010. jan. 8. 11:31
A köptető felszakítja a letapadt...?
2010. jan. 8. 11:31
Szia! Én minden köhögésnél az utifű szirupot adom a gyerekeimnek. Jó íze van és nálunk bevált. Ha nem allergiás rá a pici, nyugodtan próbáld ki.
2010. jan. 8. 11:31
Azt hallottam van aki panadolt vagy nurofent ad 3 napig megelőzésként, én csak köptetőt szoktam elkezdeni...
5. VTünde (válaszként erre: 3. - Vereskati)
2010. jan. 8. 11:30
Elvittem bölcsibe, mert semmi más tünete nem volt és bölcsisek vagyunk.
2010. jan. 8. 11:30
Van itthon Rinathiol köptető, de az csak akkor hatásos ha jól tudom, amikor már szakad fel...?
2010. jan. 8. 11:30
Vidd el orvoshoz. Vagy hívjad ki. Bármi lehet.
2010. jan. 8. 11:29
...a 2 éves kislányom. Éjjel is többször fent volt emiatt. Mit adhatnék Neki orvos nélkül, hogy még az elején megelőzzük a "betegséget" ?
2010. jan. 8. 11:28
Mit javasoltok? Tegnap este elkezdett köhögni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook