Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes megnézni Drezdában? fórum

Mit érdemes megnézni Drezdában? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 10. 13:01
Szia,nagyon szivesen. A Frauenkirche hetfotol szombatig 9.30-18 oraig van nyitva. Allitolag nagyon szep belulrol, en eddig sajnos meg nem lattam. A Zwinger nem belepos, oda barmikor be lehet menni. A muzeum resze belepos, a festmenykiallitas hetfo kivetelevel 10-18-ig, a porcelankiallitas es a matematika-fizika szalon is szinten igy vannak nyitva. A Verkehrsmuseum (kozlekedesi muzeum) is erdekes, ha mar egyszer erre jar. :-) Szep meg a Blaues Wunder, ez a masodik legregebbi hid az Elban. Großen Garten, bar ez igazan tavasszal es nyaron "elvezheto". Schloss Pillnitz, bar ez sajnos oktobertol aprilisig zarva tart. Moritzburg, kb. 10 km Drezdatol, itt talalhato egy nagyon szep barokk kastely, ez januar 11-31-ig szinten zarva, februarban pedig szombat es vasarnap 10-16-ig van nyitva. Az elet inkabb a Neustadt-ban zajlik, itt rengeteg etterem, bar, szorakozohely, stb. van. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, remelem tudtam segiteni. :-)
6. dus (válaszként erre: 5. - 0cb84d65ac)
2010. jan. 9. 15:45

Szia! Köszi szépen a segítséget! Olvastam, hogy Te is ott laksz! :)) De jó Neked!

A férjem utazik ki 6 napra és nem szabad kihagyni semmit, ha már ott van! Többet nem biztos, hogy ki tud majd menni!

A belépőkről, nyitva tartásról hol tudok érdeklődni? Tudsz esetleg ebben is segíteni?


Köszi szépen!

Dus

2010. jan. 9. 15:05
Szia! Az Altstadt-ot szinte egy az egyben megeri, gyonyoru. Zwinger, Frauenkirche, Opernhaus, stb. Az igazi "elet" azonban megsem itt, hanem a Neustadtban zajlik. Drezda kozeleben talalhato meg pl. Moritzburg, egy gyonyoru szep kastely es park, ezt is erdemes megnezni. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
4. dus
2010. jan. 8. 19:06

Sziasztok!

Köszi a tippeket!

2010. jan. 7. 22:04
A Zwingert! Nem tudom jól írtam-e, bocsi.
2010. jan. 7. 20:24

Én még nem jártam ott.De itt nézd meg mit ajánl


[link]


Menj le teljesen mig meg nem találod a Látnivalókat. Remélem tudtam segiteni valamenyire.Ha nem bocsi. :))

1. dus
2010. jan. 7. 20:10

Sziasztok!


Azok segítségét kérném, akik már jártak Drezdában, hogy mit érdemes megnézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook