Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vacsora 10 hónapos babának. fórum

Vacsora 10 hónapos babának. (beszélgetős fórum)


14. angel304 (válaszként erre: 11. - Herika40)
2010. jan. 7. 09:04

Vajból a tescoba lehet kapni a régi hagyományos tea vajat,én azt adok a lányomnak.

Tejet még nem kap(kapott).

13. Herika40 (válaszként erre: 10. - Janoka84)
2010. jan. 6. 23:40

Hány gyereket nevelték fel? Hamár itt tartunk? Mellesleg az akkori és a mostani orvos is azt mondta, hogy a lehető legjobb, mert a gyerek tudja, hogy mikor éhes, és nem az anyja, vagy az apja.

Egyél Te akkor ha nem vagy éhes és próbáld ki, hogy kötelezően megeszed azt amit nem akarsz ! Biztos, hogy utána rosszul leszel és minden bajod lesz. Ezt csinálod a gyerekeddel is?

2010. jan. 6. 23:39

Barnuskánk, a kis éhenkórász hiába van saját kajája, mindig eszik a miénkből is.

Általában 5-6 között kap uzsonnát (babajoghurt, tejbegríz vagy gyümölcs/túró), aztán még kunyizik egy keveset a tesók vacsijából (ma pl. lekváros, grízes tészta volt), 8-kor fürdés, fél9 körül 220 ml tápszer. Sosem adtam még neki reggel 7 előtt enni, nem is ébred fel azért, mert éhes, csak azért, mert jön a foga (háromfogú jelenleg). :-)

(Sajna, csak 5 hónapos koráig tudtam szoptatni.)

2010. jan. 6. 23:34
azért én a vajjal meg a tejjel vigyáznék, ezek már nem azok mint 18 éve voltak. Csak jó tanács én Manóm a vajat nem is fogadta el,
10. janoka84 (válaszként erre: 4. - Herika40)
2010. jan. 6. 23:34
Nem kotozkodni akarok,de hihetetlen,hogy a Te gyereked napi 10-szer eszik... ossze-vissza,program nelkul... minden orvos ezt helyteleniti... egy egy eves kor koruli gyerek napi 4-5 alakalommal programszeruen kell,hogy egyen,nem igy...
9. Herika40 (válaszként erre: 5. - Angel304)
2010. jan. 6. 23:33
Nagyon jó, az én két lányom között van 18 év, de most sem csinálom másképp, mint annak idején. Ugyanazt eszi, amit mi, nincs különbség, legfeljebb a főzésnél odafigyelek arra, hogy ne fűszerezzem meg annyira az ételt. amikor külön főztem neki, nem kellett neki, csak a mienkből evett.
2010. jan. 6. 23:09

Gondolkodtam én is a főzin.

Most kapott kalácsot 6 óra körül egy kis vajjal,utána egy babajoghurtot,8-fél9 körül tápi kíváncsi vagyok tele-e a kisasszony pocija:)

7. angel304 (válaszként erre: 6. - Javorne0727)
2010. jan. 6. 23:06
Köszönöm neked is.
2010. jan. 6. 23:05
Mi szopizunk még,este 7 körüladok neki főzit,megfürdetem,aztán szopi.Majd elalvás előtt ismét szopi.Tutira jól lakik,éjjel mégis sokszor kelünk.Cicizik,aztán alszik tovább(általában).Nagyon fárasztó.Kész vagyok.
2010. jan. 6. 23:04

Én is hasonlóan csinálom:)

Nincs betartott idő.

Ha éhes eszik.

Reggel megissza a tápit,és rá 1-1,5 órára ha mi reggelizünk abból is kap.

Ugyanígy van délben is,mindig kap a miénkből.

4. Herika40 (válaszként erre: 3. - Angel304)
2010. jan. 6. 23:01
Az nem baj, én kezdettől tápszerezem és mindig akkor adtam a gyereknek enni, amikor éhes volt. sose tartottam be az órákat. Mikor próbáltam, akkor vagy nem evett és akkor borult minden. Igy hát mindent a gyerekre biztam és ez vált be. Most is reggel ha felkel, nem eszimeg az adagját csak a felét a tápszerből, de utána egy óra elteltével adok neki szilárd ételt, majd egy kis gyűmölcsöt ha kéri, és délben persze az alvása után főzelék, ha nem elég nyugodtan adom a tápszert is neki, majd délután folyamán állandóan jön, és csipeget, hol az apucitől hol tőlem hól pedig a nővérétől kéri a kis nyammogni valót. Aztán este meg megint egy kis szilárd és ha fürdetés után nem eszi meg a tápszert akkor berakom a hűtőbe és reggel odaadom neki, Tehát ne aggódj!! Figyeld a gyereket és meglátod minden jó lesz.
2010. jan. 6. 22:56

Köszi.Már nem tudtam elképzelni mi a baj:)

Anyukám mondta hogy biztos nem elég neki a tápi,vagy nem táplálja.

Sajnos csak 7 hós koráig tudtam szoptatni:(

2. Herika40 (válaszként erre: 1. - Angel304)
2010. jan. 6. 22:53
Szia ne aggódj ez természetes az enyém is eszt csinálta mindig de 10 hónapos korában 6 órakor adtam neki vacsorát és fürdetés után pedig a tápszert.Most Egy éves
2010. jan. 6. 22:49

Sziasztok!

Kérdezném hogy 10 hónapos babátok vacsorázik valamit.

Vagy csak tápszert,vagy cicit kap?És az elég reggelig a babónak?

Az én lányom átalussza az éjszakákat,de mostanában egyszer felébred hajnaltájt,eszik és utána visszaalszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook