Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inkontinencia fórum

Inkontinencia (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
45. Zizisicc (válaszként erre: 43. - Rozália)
2008. máj. 20. 11:53

Ne hogy feladd 53 évesen! Sajnos a dokik többsége is ezt a nézetet osztja, de ez nem így van! Ebben a korban is nők vagyunk, és jogunk és lehetőségünk is van a minőségi szexhez/re.

Nem tudom merre laksz, de én mindenképpen azt javaslom, hogy keress egy KIT tanfolyamot! A problémáid részben a nagyműtét miatt alakultak ki, részben izomgyengeségre utalnak. Az izomgyengeség orvosolható, és ez a nagyműtét következményein is enyhítene.

44. Icus (válaszként erre: 43. - Rozália)
2008. máj. 20. 11:30

A műtét előtt is az agyban dölt el az orgazmus nem? Keresned kellene másik dokit. Én tudom, amióta a műtétem volt, nekem sokkal jobb a szexuális életem, az orgazmus sőt a többszörös orgazmus minden alkalommal meg van. Pl. ennek a férjem is kimondottan örül és igen csak "hat rá".

Biztos sok minden a fejben döl el, de a test is fontos, és ha a műtét után jelentkeztek problémák...:(

43. Rozália (válaszként erre: 27. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 11:15

Volt nőgyógyászati nagyműtétem. Pedig a doki meghagyta a méhszájat, meg a méh-tartó szalagokat, elkerülendő az inkontinencia. Azóta, hogy ez a műtét megtörtént és jelentkezett a kellemetlenség, azóta szexuális problémáim is vannak. Komolyak. A doki szerint az orgazmus az agyban dől el... Nem tudom. Lehet. Jártam csomó ideig psichiáterhez is, semmi.

Ilyen tanfolyamokról itt a környékünkön nem hallottam. Igaz, nem is érdeklődtem... Az összeszorító-megtartó-ellazító intimtornát végzem.

Csak tudod, amikor az ember már mindjárt 53 lesz, másképpen néznek rá, ha ezzel a prolémával előhozakodik. Valahol benne van a "mit akar ez még". Én így érzem. És még nem akartak meggyőzni az ellenkezőjéről...

42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Icus)
2008. máj. 20. 09:46
Tudom, hogy húzós az ára első ránézésre, de ha belegondolsz ez nem csak egy hétvégére szól, vagy arra a 10-12 órára, hanem egész életedre. Egyrészt sok ismeretet kapsz, hogy hogyan védd magad nőként, hogy kíméld a medencealapi izmokat, másrészt megtanulod az egész rendszert, amiből később csak válogatni kell a gyakorlatokat. És, ha meggondolod, hogy mennyi a betét, orvosi költség, a kényelmetlenség stb. ára, akkor igazán hamar megtérül. Én pl. úgy csinálom, hogy aki már nálam volt, és elvégezte, bármikor visszajöhet, ha gondja van, vagy változtak a körülményei pl. terhes lett, és akkor átbeszéljük, és kap új gyakorlatsort.
41. Icus (válaszként erre: 40. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 09:37
MIután megnéztem a dv-t én is gondoltam erre. Itt nállunk is van ilyen torna, viszont elég húzós az ára és elég hülye időpontokban van/volt. Mert a múlt hétenvoltam nődokinál és akkor már nem láttam kitéve, hogy lenne ilyen. van helyette pilátes, joga, reiki... 8-10000Ft/hó heti 2 alkalmom.
40. Zizisicc (válaszként erre: 37. - Icus)
2008. máj. 20. 09:30

Igen, de az orvosok nagy része nem ismeri a Kriston Intim Tornát, csak egy-egy gyakorlatot kiragadnak, pedig az egy rendszer, a különböző problémákra más-más gyakorlatsor hatékony.

Fontos lenne ezeket a gyakorlatokat a tanfolyamon, felügyelet mellett pontosan elsajátítani, és a trénertől mindenki egyénre szabott, az állapotának és problémájának megfelelő gyakorlatsort kap. Ha ez nem így történik, akkor sokszor azért marad hatástalan a torna, mert nem a megfelelő gyakorlatokat végzik a rendszerből.

39. Icus (válaszként erre: 38. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 09:27
Na ezeket a "mellékhatásokat" nem hallottam. Nekem 2005-ben csinálták. akkor itt még csak a főrovos doki csinálta. Rajtam gyakoroltak:) Annyiból jó, hogy ezt a dokit én nem tudtam volna megfizetni:)
38. Zizisicc (válaszként erre: 35. - Icus)
2008. máj. 20. 09:25

Igen, ez így van, sajnos. Azért újul ki, mert az izmok folyamatosan gyengülnek az évek során, ha nem erősítjük őket.

A fémszálast viszont ott lehet elszúrni, hanem eléggé, vagy éppen túl szorosra húzzák a szálat. Volt olyan, aki nem tudott utána spontán vizeletet produkálni, mert túlfeszítették a szálat.

37. Icus (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 09:24
Saját magam végeztem a gyakorlatokat, a doki mondott egy két tippet és olvasgattam. messze van azoktól amiket a kriston cd-n láttam. Szerinted, az intim torna, stressz inkontinenciára is jó?
36. Zizisicc (válaszként erre: 33. - Icus)
2008. máj. 20. 09:21
Nem biztos. Te milyen tornát végeztél, és mi alapján?
35. Icus
2008. máj. 20. 09:20
Ja és még annyi: A dokim azt mondta, hogy ez afémszálas dolog örök élet, míg a "hagyományos" inkontinencia műtét, 3-4 év és kiújjulhat. Kolléganőm is igy járt:(
34. Icus (válaszként erre: 33. - Icus)
2008. máj. 20. 09:19
Sajnos, pl. amikor kaptam vérnyomás csökkentőket, visszatért a problémám főleg az éjszakai inkontinencia:( A doki mondta, mivel a vérnyomás csökkentők nagyrészt az agyra is hatnak, sajna nincs mit tenni. Amikor abbahagytam a gyógyszert megszünt a problémám is:))
33. Icus (válaszként erre: 31. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 09:17
Nem tudom:( Mindenesetre 95%-os a javulás. A maradék 5 %-on sajna nem lehet segíteni, mert az stressz inkontinencia:(
32. Zizisicc (válaszként erre: 30. - Icus)
2008. máj. 20. 09:13
Így van. Minden műtét kockázattal jár. Örülök, hogy Neked használt, és Te rendben vagy!
31. Zizisicc (válaszként erre: 28. - Icus)
2008. máj. 20. 09:11
Neked azért nem segített a torna, mert Nálad valószínű nem izomgyengeség volt a háttérben, hanem beidegzési probléma.
30. Icus (válaszként erre: 25. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 09:08

Sajnos, minden mütétnél van rizikó. Itt is. :(

Nekem egyszerre csinálták: méhszájcsonkolás, hüvelyplasztika, hólyagplasztika. Hál'isten sikeres volt, és a gerinc érzéstelenítésen kivűl semmi negatív élmény. 3-4 órát kellett feküdni, aztán felkellni és kimenni pisilni, majd este a doki UH-ra vitt, hogy megnézze rendben van-e minden a hólyaggal:) 2 nap és jöhettem haza.

29. Icus (válaszként erre: 21. - Evelin58)
2008. máj. 20. 09:04
Neked más bajod van. A holyagnak ki kell ürülnie rendesen. Az inkontinencia nem gyakori vizelési probléma, hanem vizelet visszatartási. Én nem tudtam szaladni, ugrálni, egy jó izűt nevetni vagy tüsszenteni, anélkül, hogy be ne pisiltem volna. Nem csöpögött a vizeletem, hanem egy az egyben bepisiltam. Ugyan is ilyen inger hatására, a holyagom automatikusan ürült. Műtét után a dokik azt mondták, ilyet még nem tapasztaltak, ahogy a gerincben érzéstelenítettek és a hólyaghoz értek, annak a tartalma ürült:(
28. Icus (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 20. 09:00
attól függ mekkora a baj. Nekem gyerekkorom óta probléma a vizelet csepegés. Nekem a torna nem segített, viszont a műtét igen.
27. Zizisicc (válaszként erre: 26. - Rozália)
2008. máj. 20. 08:25
Megértem, hogy el vagy keseredve! Inkontinencia miatt kellett a műtét? Milyen problémád volt még? És most mi a helyzet? Az intim torna lehet, hogy azért nem használ, mert nem megfelelő gyakorlatokat végzel. Voltál tanfolyamon korábban, vagy mi alapján kezdted el csinálni? Én azt javaslom Neked, hogy keress fel egy intim torna trénert (ha gondolod, én is segítek priviben), akivel megbeszélheted a mostani állapotodat, és ő ennek alapján tud Neked egy egyéni gyakorlatsort adni, megfelelő gyakorlatokkal, és speciális testhelyzettel. Ha viszont még nem voltál tanfolyamon, akkor mindenképpen javasolnám, mert ott lehet igazán jól, pontosan elsajátítani a gyakorlatokat, és egyéni tréninget is kapsz a végén.
26. Rozália (válaszként erre: 23. - Zizisicc)
2008. máj. 20. 06:44
Én rendszeresen végeztem és reménykedve még mindig végzem az intim-tornát. De már nem segít. Soha sem hittem volna,hogy egy műtét így tönkreteheti egy nő életét. Arról nem beszélve, hogy nekem volt egy részleges melleltávolító műtétem, rosszindulatú, áttételes daganat által. Azóta kész vagyok. Azóta nem én vagyok.
25. Zizisicc (válaszként erre: 24. - NOA)
2008. máj. 19. 13:47
Erről beszélek! Elég rendesen el lehet rontani egy ilyen műtétet! :o(
24. NOA
2008. máj. 19. 13:45
A szomszédasszonyom plasztikázták.Állítólag rettenetes volt, ráadásul nem hozott eredményt a műtét.
23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Rozália)
2008. máj. 19. 13:28
A műtéti eredmény kétséges, és az évek múltával újra előjöhet a panasz, mert az izmok tovább gyengülnek. Szerintem az orvosi beavatkozás előtt érdemes mindenképpen érdemes megtanulni és rendszeresen végezni az intim tornát. Az a napi max. 10 perc higgyétek el hosszútávú eredményt hoz, és nincsenek mellékhatások, szövődmények!
2008. máj. 19. 13:23
Egyáltalán műtéttel tudnak segíteni?
2008. márc. 22. 22:18
Sziasztok!hát én már megjártam a hadak utját.1997-ben kipakolás mellett inkontinencia miatt melsö hüvelyplasztika,2002-ben hengerlebeny beépités,tavaly TOT mütét,hogy állitolag egy szalagot helyeztek fel,de még rosszabb lett.Nem hibáztatom a főorvost,mert nem mondta,hogy 100%-an sikerül,de hátha?Most azt kérdezném,hogy mi az a fémszál,amit kaptatok,és mennyibe kerül,kell érte fizetni nekem?Reggelente 3x4xmegyek vissza a WC-re mert nem ürül ki egyszerre a hólyagom.Már ha WC-t látok pisilnem kell,de csak egy pár cseppet.Már attol tartok mikor lesz hólyagkövem.Ha tudnátok választ adni kérdésemre megköszönném.Talán javasolnám a föorvosnak,megfontolásra.Mert probálna segiteni,csak én nem láttam értelmét,hogy vissza menjek hozzá,de ha ez a fémszál segitene,talán nekidurálnám magamat a 4.mütétre is.
20. Zizisicc (válaszként erre: 19. - Zizisicc)
2008. febr. 26. 09:37
Érdemes elmenni a tanfolyamra, mert ott kapsz egyénileg rád szabott gyakorlatsort, a tüneteidnek, állapotodnak megfelelően.
19. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 26. 09:35
Beválik! Tapasztalat! Csak mindennap kell csinálni, kb 6-8 perc.
2007. szept. 21. 09:58

Sziasztok.

Nálam nagy valószínűséggel húgy hólyag süllyedés van. Eddig azt hittem hogy a méhem dombosodik a hüvelyembe de miután utánakérdeztem nagy valószínűséggel hogy a húgyhólyagom van süllyedve. Vizelési problémáim még nem igazán vannak, leszámítva hogy éjszaka rendszeresen megyek a WC re. Ez kb egy fél éve van.

Ha valakinek van hasonló problámája, vagy hallott már erről szívesen fogadom az észrevételét, hozzászólását

2007. júl. 14. 19:15

A nőgyógyász valakinek Kriston tornát javasolt.

Szerintetek beválik? Vagy marad a betét?

2007. júl. 14. 18:20
Szevasztok!5 éve roszindulatú méhnyakrák miatt műtöttek sugaraztak.Wertheim műtétem volt,és rá két évre inkontinenciám lett középsúlyos.Már volt egy nőgyógy plasztikám mondván hát ha ez segít ,de nem így volt rosszabb lett sajnos.50 éves vagyok álandóan azt nézem ha vmi ismeretlen helyre megyek hogy hol van közelembe wc,de ha találok is gondd van mert guggolva nem megy.Tehát ha utazom stresszelem magam már elöre és attól csak jobban felerősödik az inkontinenciám.A hüvelyplasztikám mintha nem is csinálták volna meg,most azt tanácsolják hogy menjek bele egy nőgyógy és egyben urologiai hólyagplasztikába.Félek mit gondoltok belevágjak??Köszönöm válaszotokat elöre is.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook