Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hatásos megoldások horkolás ellen. fórum

Hatásos megoldások horkolás ellen. (beszélgetős fórum)


1 2
33. kbogi
2015. aug. 16. 22:18
Én szerencsére megszoktam. Néha (pl, ha fáradt), akkor jobban rákezd. Olynakor megbökdösöm vagy füldugó. Van egy kis súlyfelesleege, valószínűleg attól lehet, de rágom a fülét, hogy menejn el dokihoz.
32. Gabci68 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2015. aug. 6. 13:32
Sziasztok! Valahol azt olvastam, hogy pinponglabdát kell varrni a pizsamájára :)
31. Vivigr
2015. jan. 19. 15:12
Javaslom, hogy az okokat derítse ki mindenki. A füldugó és éjjeli ébresztés csak felszíni megoldás. Első lépés: keresni kell egy alvásszakértőt vagy egy fül-orr-gégészetet, ahol kiszűrik van-e szervi elváltozás a horkoás mögött. Pl: megnagyobbodott orrkagylók, lágyszápad, orrpolip és egyéb fizikai akadály a levegő útjában. A mai horkolásgátló műtétek egy része járóbetefgllátásban végezhető. Rádiofrekvenciás műtéteket például lehet végeztetni a Fül-orr-gége Központban Budapesten, vagy akár állami kórházakban is. A hatás tartós, a légzés útja felszabadul, alvás helyreáll. Akinél esetleg alvás közbeni légzéskimaradás is jelentkezik, annak neurológusnál érdemes kezdenie a kivizgálást. Az oxignhiányos állapot több súlyos és kellemetlen betgség forrása, sajnos ezt az érintettek 80%-a nem tudja..ezáltal már bőven nem csak a pihentető és nyugodt alvásról van szó.. Viv
2011. szept. 30. 21:54
Amúgy én először rászólok, majd hangosabban szólok, bökdösöm, kicsit rugdosom, aztán átvonulok a másik szobába. Na ez az, ami bejön. :)
29. andi6020 (válaszként erre: 24. - Szöszi71)
2011. szept. 30. 21:52
Ráadásul azt sem hallod, amit kellene.
28. Ailen Zia (válaszként erre: 22. - KisBea)
2011. szept. 30. 21:38

Szép jó estét!

Dettó így szoktam, de én apámmal kiabálok este.

Két ajtón keresztül, rádiót vagy éppen tv-t ordíttatva is hallom, a párnán keresztül ráadásul, hogy horkol, de úgy, hogy felidegeskedem és annál jobban nem tudok aludni, átmegyek mérgesen veszekedni rá, mert már egy hete folyamatosan ez megy, mert eddig csak néha horkantott jobban rá, de most folyamatosan olyan erősséggel, hogy katasztrófa. Eleve nem alszok el könnyen, neki 1 perc és már horkol is. Már nem bírom idegekkel... Nem tudom mit csináljak már vele, horkolásgátlót sose próbált, de én már ott vagyok hogy beszerzek egyet, de nem tudom milyet? Mi hat ellene? Orvosnál ő még nem volt ilyennel... De tuti nem is menne el ilyennel. Így is azzal jön, hogy nem is horkol! Mondom felvegyelek már videóra, hogy elhidd? Megteszem esküszöm...

2010. jan. 12. 11:33
Hétfőre van a páromnak időpontja a fül-orr-gégére. Ott remélem kiderül, hogy mi a gond.
2010. jan. 11. 16:25

Lányok kitartás,én már 38 éve elviselem a férjem horkolását.:))

Sajnos,legtöbb esetben valami komolyabb probléma áll a horkolás hátterében.

Legjobb,ha orvos nézi meg,mi okozza a problémát.

25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Szöszi71)
2010. jan. 8. 07:55

szia.


persze,hogy viszket,nem tud szellőzni a fűl....

2010. jan. 8. 07:52

Sziasztok!

Én már használom a füldugót, de annyi a hibája, hogy hiába beteszed rendesen a füledbe éjszaka akkor is valamilyen szinten killyebb csúszik és a hangosabb horkolást hallod:( Nekem a fülem viszket tőle.

2010. jan. 8. 07:46

lányok......


használjatok füldugót...én is beszerzek párat azt hiszem...nekem szerencsém van,mert csak akkor horkol ha a hátán fekszik,megbököm az oldalát és már ugrik is,fordul hasra....

22. kisBea
2010. jan. 7. 22:49
Sziasztok! A barátom horkol, de bármilyen pozícióban tud. Ma például csak úgy ledőlt mellém délután és nem hallottam tőle a tv-t olyan hangos volt. Már én is vettem neki tapaszt, használta pár napig, de zavarja ezért nem használja. Este lökdösöm, felvesz egy másik pozíciót és horkol tovább, befogtam az orrát akkor mérgesen nézett rám hogy mi bajom van. De már volt hogy mérgemben este ráordítottam, na akkor már nem mert még elaludni se, de utána én jól aludtam. Mi még nem költöztünk össze, de már előre félek hogy életem további részében fogok e majd még egy jót aludni. Ez így egyikünknek sem jó és ő is tudja de nem tesz érte semmit. Azt hiszem hogy már kivették a manduláit de valamelyik visszanőtt. Nem tudom mit csináljak.
2010. jan. 7. 07:36

Az éjszaka ismételten alig aludtam valamit. A párom csakis hanyat aludt, egy ideig lökdöstem, nagy nehezen megfordult, de ahogy elaludtam volna ismét a hátán feküdt.

Kész vagyok.

20. Re87 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2010. jan. 6. 18:03
Engem is már az is idegesít,ha csak hangosan szuszog
2010. jan. 6. 17:59

Az én párom aránylag halkan horkol, mégsem tudok elaludni tőle. Sőt! Minél jobban zavar, annál hangosabbnak hallom. Bár sokszor van olyan is, hogy Ő maga felébred egy-egy hangosabb horkantásra. Lökdösöm, piszkálom, hátba verem, ráordítok, ijesztgetem. Ha még mindig semmi, lemegyek a földszintre.

Mondjuk én már attól sem tudok elaludni, ha a gyerek orra be van dugulva. :-((

18. Re87 (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2010. jan. 6. 17:24
Mi vettünk ilyen horkolás elleni habot,de nem szereti a párom,így marad a lökdösés:).Akkor nagyon durva,ha meg van fázva...
2010. jan. 6. 14:09
Tapszt én is vettem, de használta egy-két alkalommal és ennyi volt.
2010. jan. 6. 14:05
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
2010. jan. 6. 14:03

Vettem tapaszt,de inkább én használom :)

Tök jól kapok levegőt vele!

14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. jan. 6. 14:02

belefolytani?????????..:)))

ezt én is kipróbálom.........:))))

13. szöszi71 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2010. jan. 6. 14:02
hát ezen nagyon jót nevettem, de nem rossz ötlet:)
2010. jan. 6. 13:59

Sziasztok! Több ezzel foglalkozó fórum is van már a hoxán. Keressetek rá!

Egyébként szerintem igazán hatásos megoldás nincs a horkolásra. Az én férjem szerencsére nem horkol sokat, viszonylag elviselhető. Ha meg horkol, megcsikálom a bajuszát, vagy befogom az orrát és abbahagyja :)

11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2010. jan. 6. 13:58

sziasztok......


én is hasonló cipőben járok...én meg szoktam löködni a párom,mert annyira horkol,hogy még ő is felébred rá...meg a babánk is..borzasztó...de csak akkor horkol,ha a hátán fekszik,olyankor meg szoktam lökni és akkor átfordul a hasára vagy oldalra,és utána csend van...


vicc,de gondoltam tenni kéne valami cápauszony formájú valamit a hátára,és akkor nem tudna a hátára fordúni...hihihi....

2010. jan. 6. 13:57
én már vízzel is próbáltam.
9. szöszi71 (válaszként erre: 8. - Rencs20)
2010. jan. 6. 13:56
Jó neked, ha ez bevált. Én mindig szólongatom, hogy forduljon oldalra, de már úgy is horkol.
2010. jan. 6. 13:54
én mindig lehúzom a páromról a takarót mikor horkol.Tuti többet nem horkol éjjjel.Ez nálunk bevállt.
2010. jan. 6. 13:54

üdv a klubban :S

mi 2-3 hónapja nem alszunk... illetve én nem alszom.

ő is fáradt. dokihoz naná hogy nem megy.

6. szöszi71 (válaszként erre: 4. - C42aaaac41)
2010. jan. 6. 13:50
Hát ezt szeretném én is, de rávenni nagyon nehéz, hogy orvoshoz menjen. Hétfőn lesz a napja mikor beszélek az ismerős orvossal és akkor nincs menekvés.
2010. jan. 6. 13:49
Én is átszoktam költözni a nagyszobába mikor már nagyon nem tudok aludni
2010. jan. 6. 13:48
El kell küldeni egy horkolást vizsgáló centrumba,mert a horkolás neki sem jó.A szervezete nem tudja kipihenni magát rendesen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook