Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyorsan elkészíthető, nem krémes süti receptekre lenne szükségem! fórum

Gyorsan elkészíthető, nem krémes süti receptekre lenne szükségem! (beszélgetős fórum)


12. Ági05
2010. jan. 6. 20:27

1 pohár kefír,1 pohár kristálycukor,3 pohár liszt,2 tojás,1 dl olaj,1 sütőpor,csipet só,1 vaníliás cukor.(Mindent a kefíres pohárral kell mérni)A tésztába tehetsz dió- vagy manduladarabokat vagy gyümölcsöt(de csak kemény húsút).A tetejére lehet tenni gyümölcsöt.Előmelegített sütőben kb.30 percig kell sütni.A tepsibe sütőpapírt kell tenni.

De ha gondolod,míg megsült és kihűlt,gyümölcs helyett tehetsz rá csokimázt,vagy porcukrot és citromlevet kikeversz,az is finom máz.

Jó sütést!

11. Myrthil (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. jan. 6. 14:51
Igen, másik topikban is találkoztunk már :)
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Myrthil)
2010. jan. 6. 14:45

Ez igaz.

Most néztem csak, ki vagy? :)

2010. jan. 6. 14:41

Névnapra kellene kb 25 embernek süti.

Nekem is a muffin jutott először az eszembe, de akkor fejenkét 2-vel kellene számolnom minimum - csak férfiak vannak -, és nem szeretném, ha az egész estém erre menne el :(

2010. jan. 6. 13:00
karácsony előtt bepötyögtem ajándéknak egy receptesfüzetet van benne jó néhány süti... Myrthill ha küldesz mail címét,elküldöm szívesen ha érdekel....vagyis megnézem, lehet, hogy van az adatlapodon :D
7. ahix (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. jan. 6. 12:54
:-)!!!
6. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Ahix)
2010. jan. 6. 12:53
Piszok vagy, megkívántam! :D
5. ahix
2010. jan. 6. 12:53
Bocsi akkor nem is ide kellett volna küldenem:-)???
2010. jan. 6. 12:52
Nem tudom, mit értesz gyors alatt. Feltöltöttem egy muffinreceptet, az gyorsan megvan, de van egy másik is, az igazából kb. 1napos süti, viszont marha keveset kell vele pepecselni. Igazából csak állni kell hagyni, azért tart sokáig. Leírjam?
3. ahix
2010. jan. 6. 12:51
Kár hogy képet nem lehet,olyan guszti!!!:_)
2. ahix
2010. jan. 6. 12:49

Keksztekercs:

A barna tésztához:


* 25 dkg darált háztartási keksz

* 10 dkg porcukor

* 1 dl fekete kávé (vagy tej)

* 1 evőkanál lekvár

* 2 evőkanál kakaó

* 1 evőkanál rum

* kevés tej


A fehér töltelékhez:


* 10 dkg vaj

* 10 dkg porcukor

* 5 dkg kókuszreszelék

1. A barna tészta alapanyagait gondosan összegyúrjuk és vékonyra kinyújtjuk. Ha nehezen gyúrható egy kevés langyos tejjel lazíthatunk rajta. Ha gyerekeknek készítjük, a kávét tejjel helyettesítjük.

2. A fehér töltelékhez a vajat a porcukorral habosra keverjük, majd hozzátesszük a kókuszreszeléket. Ezzel megkenjük a kinyújtott barna tésztát.

3. Feltekerjük. Fóliába csavarjuk és hűtőbe tesszük 1-2 órára.

4. Díszítésként a külsejét kókuszreszelékkel megszórhatjuk.

2010. jan. 6. 12:47

Gyorsan elkészíthető, nem krémes süti receptekre lenne szükségem!

Előre is köszönet minden receptért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook