Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? fórum

Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. dec. 6. 20:51

Azért, mert esetleg lehetett a neg. szövettani kép mellett egy kis gyulladás vagy ilyesmi,ami kontrollt igényel.

Ha visszamész kontrollra, kérdezd meg mi az oka.

27. moncsicsi83 (válaszként erre: 26. - 2ab728965c)
2007. dec. 6. 18:50
Ha normális szöveti kép és évi egy szűrés elég, akkor nem értem engem ezzel miért hívtak vissza 3 hónap múlva.. :(
2007. dec. 2. 13:53

A P II-es eredmény NORMÁLIS SZÖVETI KÉP, nem igényel semmilyen kezelést, és nem "fajul el" meg nem is "gyógyul meg", ugyanis nem kóros.

Évenként egy szűrővizsgálat pedig untig elég arra ,hogy időben tudjanak kezelni ha netán baj van.

2007. dec. 2. 13:15
Akkor most a P2 az jó, vagy sem? Nekem P2-es lett az eredményem, a doki azt mondta, hogy majd magától elmúlik, nem kell kezelés... A méhszájsebem ott van, a hasam fáj, fojásom van, még sem kell kezelni. Most akkor mi van? Higyjek a dokinak vagy keressek másikat?
24. Elviracska (válaszként erre: 15. - Win)
2007. júl. 27. 19:59
És még csak annyit ,pontosan egy közeli ismerösöm P2-ős eredmény elhanyagolása végett kellett müteni egy pár év elteltével ,mert sima kezelésekkel ,nem jött helyre ...:(((
23. Elviracska (válaszként erre: 15. - Win)
2007. júl. 27. 19:57

Ahogy mondják orvos vállogatja...

Valószinű,hogy ha az én dokimhoz kerülnél nem tartaná normálisnak,ugyanugy meg forditva...ez van...

Csak furcsa,hogy ennyire külömbzik az orvosok véleménye ugyanarról a dologról.

Van ki nagyon nagy bajnak tartja ,és a másik viszont áttekint a dolgokon...


Ja és én is járok ,jártam talán nem évente egyszer hanem ,évente többször is ,én sem vagyok egésszen tudatlan...

2007. júl. 27. 19:43

Aki elmúlt 20 éves, majdnem mindenkinek P1 vagy P2, aki már szült egyet, az számíthat a P3-ra, gondolom azért nem komoly, mert a nőgyógyászok is csak legyintenek rá általában.Azok a nők szoktak ezzel foglalkozni, akik örülnek hogy végre van valami orvosi eltérésük, s lehet őket valamiért sajnálni.

Normális átlagnő elhiszi ha az orvosa azt mondja, hogy nincs baj. Ha baj van, akkor az orvos gyógymódot is szokott javasolni. De gyógyítható.

2007. júl. 24. 16:31
Nekem a rákszűrés eredménye ok.Azótta egy bőrgyógyi rendelőben kezeltek és ott mondták hogy tudom e hogy méhszájsebem van?gYORSAN FELHÍVTAM A DOKIM,AZT MONDTA EGY 2SZER SZÜLT NŐ NE CSODÁLKOZZON EZEN.mOST KÖV MAJD ŐSSZEL A KÖV RÁKSZŰRÉS na hogy jött ez a nagybetű?elnyomtam bizti
2007. júl. 24. 16:04
Minimum két kategória van: akik már szültek, s akik még nem. Akik szültek, azoknak lehet a szülési sérülés következménye is. Évente legalább kétszer ajánlatos mintát vetetni.
2007. júl. 12. 15:18
Nekem állítólag magától meggyógyult. Azt mondta a dokim, hogy alkati kérdés is lehet a méhszájseb, és irrigáljak. Most semmit nem vettek észre, pedig orvost váltottam. Ezek szerint pár hónap alatt eltűnt. P2 volt a citológiám akkor, a mostanit várom. A p3 már igényel kezelést, úgy tudom.
2007. júl. 12. 15:09
a p3 mennyire lehet komoly?
2007. júl. 12. 13:32
Sziasztok!Sajnos nekem is volt.Nögyógyásztól nagyon függ az egész.Nekem akinél szültem az mindig azt mondta irrigáljak majd elmúlik.3 évig szórakoztam vele azután meguntam.Elmentem egy másik dokihoz az meg egyböl lézerrel leégette.Ennek egy éve azóta sincs semmi gondom vele.
2007. máj. 17. 23:39

Csak hogy pontosítsam az információkat a citológiai leletről:


A P1 és a P2 a negatív, P3-tól van elváltozás. Azonban a rákszűrésen túl a P2-nél egyes esetekben találhatnak egyéb (pl. gyulladásos) elváltozást (állítólag ritkán, alkati dolog is lehet, hogy valakinek mindig P2). De a teljesen negatív az a P1. Így előfordulhat, hogy a P2 is igényel kezelést.


Én így tudom.

15. win (válaszként erre: 14. - Elviracska)
2007. máj. 17. 13:04

Én elhiszem, hoyg az orvosod úgy látta jónak, hoyg P2 neki nem felel meg!


De Te is hidd el, kérlek, hogy 16 éve járok minden évben legalább egyszer nőgyógyászhoz, és még mindig elégedettek voltak a P2 eredményeimmel. És errefelé ez az általános gyakorlat. Nem hiszem, hogy ha ez abnormális lenne, akkor nem kezelnék az embereket.

14. Elviracska (válaszként erre: 13. - Win)
2007. máj. 17. 10:33

Én tökéletesen emlékszem,hogy mikor visszajött az eredményem ,egyből rávágta a doki,hogy ez már nem jó,és látszott rajta,hogy valóban nem beszélt félre...

Nemtudom ,mindegy ,végűlis túlvagyok ,és az a lényeg..De mindenképp jobb utánna járni ,mi is a jó valójában ,ha vannak hasonló gondok...

13. win (válaszként erre: 12. - Mongi)
2007. máj. 17. 09:03

Én eddig egyetlen embertől hallottam életemben, hogy P1-ig kezelte a doki. Már nem tudom mi baja volt, de P4 vagy P5 volt, mikor kiderült a probléma.

Ő is azt mesélte, hogy amikor P2 lett az egyik kontrolleredménye megnyugodott, erre az orvos azt mondta, hogy most nem elégszik meg enniyvel. Pont azért mesélte ő is mert szokatlan volt, hogy P1-et akart a dokija.

12. mongi (válaszként erre: 10. - Win)
2007. máj. 16. 23:06
Én is úgy tudom,ahogy te,win!A normál cyt.eredmény az a P2,a P1 nem elfogadott,akkor meg kell ismételni a vizsgálatot.
11. Elviracska (válaszként erre: 10. - Win)
2007. máj. 16. 20:04

Szerencsés voltál...

Valószinű nekem nem látták jónak,ők látták nem én igy túl vagyok végre rajta...

10. win (válaszként erre: 9. - Elviracska)
2007. máj. 16. 14:35

A P2 cytológia mindenhol elfogadott, a legritkább esetben törekszenek egyesre. Engem már látott eddig pár doki az életben, de még egy sem akart P1-et látni a papíromon.


Egyébként nekem is volt, de nem volt olyan súlyos, ezért ecsetelték, és kaptam egy hétre kenőcsöt. Ennyivel szépen el is múlt.

9. Elviracska (válaszként erre: 7. - Mongi)
2007. máj. 16. 12:00

Szia


Az egyes tartják jónak ,ez már kettes volt ,és nagyon csúnya seb volt már ,kezelték volt régebb gyógyszerrel ,hüvelykúppal,de látták,hogy nincsen semmi eredménye ,igy azonnal leégedték,mert a későbiekkben gondot okozott volna...

8. 2ab728965c (válaszként erre: 7. - Mongi)
2007. máj. 15. 06:58

Vannak olyan dokik, akik a tök jó citol eredmény ellenére is jobbnak látják ha megszűntetik a sebet, mert ritkán ugyan, de nagy alattomban hirtelen tud igen csúnya is lenni, és mondjuk 2 hónap alatt p2-ről p5-re ugrik az eredmény.

Bocs hogy belepofáztam, de a legjobb barátnőm járt így, azóta tudom hogy ilyen is van.

Addig azt gondoltam, csak a plusz lóvé miatt ilyen készségesek a nőgyógyász Urak. de nem, a méhszájsebtől bármi kitelik. Olyan is van nem ritkán, hogy meggyógyul.

7. mongi (válaszként erre: 6. - Elviracska)
2007. máj. 14. 22:49
Szia!Nem értem,hogy miért kellett neked beavatkozást végezni,mikor a P2 cytologiai eredmény az teljesen jó????
2007. ápr. 16. 12:32

SZia

Nekem is volt méhszájsebem ,és semmi tünete nem volt ,csak mikor a második terhességem volt a doki szolt ,hogy van egy seb ,aztán szültem ,eltelt egy év ,mindig semmi jele nem volt ,de mivel tudtam ,hogy van elmentem ujra dokihoz ,kuppokat irt ki ,meg hüvely golyokat ,de sajna nem jött helyre .Igy aztán a doki leégette ,jobbnak látta mert már megcsinálták a citomat ,és kettes volt mi nem a jók közé tartozik.Maga az égetés kellemetlen volt ,mert kitágitanak ,de most már tudom ,hogy ezen is túl vagyok.Nem szabad hanyagolni ,ki tudja ,hogy van ,és nem jön kezeléssel helyre jobbnak tartom ,én személy szerint,ha leégetteti ,és nem áll fenn annak a lehetősége ,hogy a késöbbiekben szövödménye legyen.

5. cskata (válaszként erre: 4. - 2ab728965c)
2007. ápr. 16. 12:29

köszi a választ!:)

nagyon biztos nem lehetett durva a helyzet, ha csak a szimpla irrigálást mondta és még kontroll időpontot sem fixáltunk le akkor..

de hamarosan úgyis következik a rendes évi vizsgálatom, akkor kiderül mi a helyzet..

2007. ápr. 16. 12:13

Tudni kéne hozzá, hogy mekkora,pontosan hol van és milyen állapotban,mennyi ideje, ezek ugyanis mind befolyásolják a gyógyulást és az alkalmazott terápiát...


Ha doki mondta az irrigálást, hát tedd azt, hátha segít,--- ártani legalább tuti nem árt.


Amúgy vannak rá speciális gyógyszerek, és hüvelykúpok, doki kompetenciája eldönteni melyiket mekkora dózisban és hogyan és meddig.


És persze van a műtét, ennek is több vállfaja, Loop-hurok, lézerkés és még isten tudja mi.


Én nem vagyok szakember, csak sokat olvastam a témában, mert módfelett érdekel a nőgyógyászat.


Dokinak kell szót fogadni, ez a legnyerőbb!

3. cskata (válaszként erre: 2. - 2ab728965c)
2007. ápr. 16. 11:48

tejsavas irrigálással gyógyítható? (nekem annó ezt ajánlotta a nőgyogyim)


vagy milyen úton-módon lehet megszabadulni tőle, ha már kialakult?

2007. ápr. 16. 03:19

Tünetei: legklasszikusabb tünete talán az ún. "kontakt vérzés", azaz a szex utáni pecsételgetés.

Előfordulhat ezen kívül ciklust nem tartó maszatolás, vérezgetés, véres folyás, fájdalom nem jellemző rá, legfeljebb aktus közben.


Kapni leginkább előző szülésekből maradt apró elvarratlan méhszájrepedésektől lehet, de előforul szüléstől függetlenül is, pl. mikor felborul a hüvely és méhnyak normál ph-ja, azaz eltolódik lúgos irányba, és a nyakcsatorna hámja kitüremkedik a méhszáj felszínére. ( ezt cervikalizációnak hívják)

No és nem utolsósorban, a ma oly "népszerű" hpv vírusok is okozhatnak apróbb szemölcsöket illetve sebeket a méhszájon, amik veszélyesek is lehetnek, mert a 16-os és 18-as hpv törzs okozta gyulladás hajlamos átmenni egy idő után méhnyakrákba.


Megelőzés: Évenkénti citológiai szűrésen való részvétel, ahol egy kolposzkóp nevű speciális nagyítóval tüzetesen át tudják nézni az egész méhszáj felszínét, gyanús esetben pedig a célzott helyről szövetmintát tudnak venni és elemezni azt.

Remélem érthető és részletes választ sikerült adnom.

2007. ápr. 15. 22:00
Méhszájseb.Mik a tünetei, és mitől lehet "kapni"?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook