Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? fórum

Mik a méhszájseb tünetei és mitől alakul ki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
58. ccc1a26f7b (válaszként erre: 43. - Diklórmetán)
2008. jún. 18. 10:11

Sziasztok.

Hát én most olvastam a te hozzászólásod, mert most kezdtem itt körülnézni (tegnap voltan méhszájseb fagyasztáson, és keresgélek, hgoy van-e megelőzésre valami ötletetek, a jövőre nézve.)

Nade, a Te problémád:

A párkapcsoaltod kezd rámenni??!! Lehet, hgoy ez már régenem aktuális, de azért: akkor a barátodnak magyarázd el a következőket:

ha gyulladás, amit gomba, baktérium, stb okoz,ha HPV: Ő is simán lehet hordozó, aki megfertőzhet téged, és a tünetek, problémák Nálad jelentkeznek, nála nem. Éshát, egyik sem kizárólag nemi úton terjed!!! Azon kívül: azon is el kell gondolkodni, hogy ha a barátod nem hisz neked, annak mi az oka?

Remélem azóta nem lett nagyobb probléma!

Kinga

2008. jún. 12. 10:36

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék hogy a méhszájseb ellen van e valami otthoni gyógymód. a dokim nem mondta hogy kezelni kell,de eléggé megijedtem és fél évente méhnyakrákszűrésre kell mennem.egyik rokonomnak volt de őt kezelték .amúgy meg elég fiatal vagyok 22 éves és még nem volt szülésem. Annyit mondott a doki hogy a vérzéseknél vigyáznom kell. a tampont mellőzzem? Előre is köszönöm a válszokat!

Üdvözlettel: judit

56. fd26a014e9 (válaszként erre: 55. - Zsugabubus007)
2008. máj. 3. 09:34

Igen, (már csak) megelőzés képpen!:)

Három havonta egy-két hétig használom. :)

55. zsugabubus007 (válaszként erre: 53. - Fd26a014e9)
2008. ápr. 30. 17:21

Szia!

Te megelőzés céljából használod kúra szerűen ezt az olajat?

Amúgy jó még valami másra is(mármint nőgyógyilag)?

még nem hallottam róla.engem kb 7 éve műtöttek méhszájsebbel, de azóta szerencsére semmi.

54. ipi (válaszként erre: 53. - Fd26a014e9)
2008. ápr. 30. 10:02
Kedves Szuzy, Többiek! Képzeljétek hogy jártam... A Dokihoz nagy nehezen kaptam időpontot, és közölte, ha a következő menzesz megjön akkor telefonáljak időpontért... Kérdeztem nem kellene-e megvizsgálni??? Azt mondta ne aggódjak nem fog elmúlni. Én balga meg ott hezitáltam magamban, mondjam-ne mondjam-e a kúrát az olajjal... Végül nem mondtam, így most megint várhatok, hogy elmúlt-e vagy sem. Annyira izgulok miatta, hálisten a szűrés 2-es lett. De nem tudom használt-e a dolog. Majd jelentkezem, szép napot!
53. fd26a014e9 (válaszként erre: 51. - Ipi)
2008. ápr. 18. 08:52

Szia Ipi!:)

Igen, saját magam használtam, nem hallomásból tudom, és néha-néha mai napig is beiktatok egy-egy kúrát.

Én az egy hét alatt elhasználom az egy kis üveg tartalmát, de veszek újat:) Még hatásosabb, ha nappalra is használsz egyet:)


Várom az eredményről a tapasztalatodat!:)

52. aglaf
2008. ápr. 13. 04:43
Sziasztok, én 24 éves vagyok és kéthónapos vizsgálatra elmenve kiderült, hogy a picim leállt a fejlődésben, és meg kell műteni, a műtét előtti vizsgálaton meg kiderült, hogy van egy durva méhszájsebem fehér nem tudom talán szemölcsökkel, viszont úgy emlékszem, hogy a doki azt mondta nincs hpv-m, most nem értem ez kihathatott arra, hogy a pici nem fejlődött tovább? Egyébként külföldön vagyok és itt nem beszéltek semmi P akármennyiről, még angolul se tudnak és csak este tudtam meg, hogy valőjában mi a bajom, mikor hazaértem :(
51. ipi
2008. ápr. 12. 10:08

2 napja elkezdtem a homoktövishús olajas éjszakai kúrát. 26-ra kaptam időpontot dokinál, majd beszámolok javult-e a mszseb milyensége...

Csak azt nem értem, hogy az olaj felbontás után csak 1 hétig használható fel... a kúrát elvileg 2 hétig kell csinálni. Szerintetek felhasználható 2x annyi ideig?

pussz

50. ipi (válaszként erre: 46. - Fd26a014e9)
2008. ápr. 8. 16:00
Köszi Szuzy, ezt honnan tudod? Próbáltad esetleg? Tudtam én, hogy kell lennie valami gyógynövényes megoldásnak is :)))
49. win (válaszként erre: 48. - Diklórmetán)
2008. ápr. 7. 10:13

Szívesen!


Gyulladást eszméletlenül sok minden okozhat. (Pl. uszodában, strandon elkapott kórokozók, közös Wchasználat, allergiás reakció óvszerre, síkosítóra stb.)


És azt is írtam, hogy a HPV sem kizárólagosan csak nemi úton terjed.

48. diklórmetán (válaszként erre: 44. - Win)
2008. ápr. 7. 09:56

oké, hogy gyulladás okozza.. de a gyulladást mi okozza? és ha kiderül, hogy esetleg HPV, akkor az egyértelműen szexuális uton terjed, a kedves barátom pedig elég szűk látókörű az ilyen dolgokhoz... és az a meglátása, hogy akinek valami ilyen baja van, az csakis egy országos kurva lehet... valószínű őt kellene egy nőgyógyászati kurzusra beiratni, hogy ne cirkuszoljon feleslegesen:))


köszi a választ, a doki adott egy bika antibiotikumot, aztán a pecsételő vérzés, mint tünet, el is múlt.

47. 2ab728965c (válaszként erre: 45. - Ipi)
2008. ápr. 4. 20:40

Szia, ne nyugtalankodj, nagyon ügyesen meg tudják csinálni a fagyasztást meg a "hurkos" konizációt is.

A módszer annyiban függ attól hogy késöbb még óhajtasz-e szülni, hogy ha igen, akkor nem a nyakcsatorna felé "mélyítenek", nehogy egy esetleges terhességnél ne tudjon "tartani" a nyakcsatornád.

Erre is van technika, ezt egy valamirevaló nőgyógyásznak tudnia kell, reméljük hogy tudja is.

De úgyis csak akkor fognak beavatkozni, ha nagyon muszáj a citol. lelet alapján.

2008. ápr. 3. 21:32

Szépen és eredményesen kezelhető a méhszájseb HOMOKTÖVISHÚS OLAJJAL.


Beáztatod a tampon végét, és felhelyezed pár órára nappal, majd egész éjszakára.


Hamarosan semmi problémád nem lesz:)

45. ipi (válaszként erre: 42. - 2ab728965c)
2008. ápr. 3. 19:23
Köszönöm Fáni, igaziból épp azért nem aggaszt annyira, mert majdnem mindenkinek van-volt-lesz. De azt nem értem, hogy a fagyasztás miért-hogyan befolyásolja a későbbi gyermekvállalást? Igen még szeretnénk egy kistesót, de hát ki tudja, akkor ez most hogyan alakul. Majd most kérek újra időpontot, ráadásul az is idegesítő, hogy telefonon már nem mondták meg az eredményemet, mert már nem lehet... :( Szóval még egy-két hét mire kiderül valami...
44. win (válaszként erre: 43. - Diklórmetán)
2008. ápr. 2. 07:27

????


Nem egészen értem, hogy most miért is megy erre rá a kapcsolatod? :-OO


Nőgyógyász szakorvos ezt írja:

"A méhszájseb gyakorlatilag minden esetben gyulladásból származik.

Ilyenkor a méhszájat fedő laphám elpusztul, és a helyét hengerhám foglalja el, ez úgy néz ki, mint egy horzsolt terület. Hosszú idő alatt (1-2 év) a laphám visszanő, ilyenkor a méhszájseb eltűnik. Ezt a gyógyulási folyamatot mindig visszaveti, ha közben újabb hüvelyfertőzés alakul ki."


A gyakoriságát tekintve mindenhol azt olvasom, hogy a nők 90-95 %-ának (!!!!! vagyis majd' mindenkinek) van/volt/lesz.

Nekem azt mondta annak idején a nőgyógyász, mikor kérdeztem a kialakulás okait, hogy óvszer, túl mély behatolás is okozhatja (a már felsoroltakon túl).

Egyáltalán nem kell ehhez senkinek sem félrelépni, hogy egyszer csak legyen.


És a HPVről is azt írják, nem csak nemi úton terjed. Valószínűsítik, hogy akár bőrkontaktus útján is átadható...

De ezek szerint neked még nincs is pozitív HPV leleted, szóval nem értem továbbra sem...

2008. ápr. 1. 21:55

sziasztok!

egy hete derült ki, sajnos nekem is méhszájsebem van. legfontosabb kérdésem lenne, hogy okozhatja-e nemi betegség? vagyis szexuális úton terjedő betegség. ahogy itt végigolvastam a hozzászólásokat, úgy néz ki, hogy igen, mert a HPV szexuális úton terjed. mennyi lehet erre az esély? éppen készül rámenni a jelemlegi elég komoly párkapcsolatom erre az egészre, merthát a szavam áll szemben az orvosi lelettel... :((

(lelet még nincs meg, 3 hét múlva lesz csak)

42. 2ab728965c (válaszként erre: 41. - Ipi)
2008. márc. 2. 07:25

Szia, nem, ecsetelni nem jóddal ecsetelnek, hanem egy speciális anyaggal---sajnos kevés nőnek szűnteti meg a sebet,inkább csak gyull. gátló hatása van.

A fagyasztás és az égetés sem ugyanaz, de a módszer részint attól függ hogy a dokid miben járatosabb, részint pedig attól hogy hol van a seb, a méhszáj melyik részén, és hogy mekkora a kiterjedése.

Ja és természetesen az se mellékes hogy óhajtasz-e még szülni.

Sok összetevős tehát hogy kinek mivel és hogyan végzik ezt a beavatkozást.

Ha nagyon félsz, úgy tudom lehet altatást ( bódítást) kérni az égetésnél ill. a fagyasztásnál.

41. ipi
2008. márc. 1. 17:07
Olvasgattam még a neten és felmerült egy kérdés bennem: az ecsetelést mivel végzik? nekem most jóddal bekente a dokinéni, d eez annak számít és javulást is várhatnék egy kezelés után??? Ez kicsit túl szép lenne...?
40. ipi
2008. márc. 1. 15:49
Na én most 3 és fél év után mentem el újra citora... Mondanom sem kell, 2 és fél éve szültem, hog yméhszájsebem van. Amint megláttam a képernyőn a foltot, már tudtam baj van... Nekem azt mondta az igen rendes alapos dokinénim, hogy 1 hónap múlva az eredményem meglesz a szűrésre és utána lefagyasztja. Azt mondta nem fog fájni... De kellemes sztem biztosan nem lesz. Azért én is aggódom lehet e belőle valami komolyabb. És mivel több mint 2 éve szültem, azóta alakult ki valamikor. Nagyon nem örülök neki. Egyébként semmilyen tünete nem volt. A fagyasztás meg az égetés az különböző dolog ugye?
2008. febr. 6. 11:29

Még valami. Nekem is van, volt méhszájsebem, de elég volt irrigálnom, illetve nem kelltt tovább kezelni.

Ha fájna, és hol kezelnének, hol nem, biztos nem vártam volna, hanem kerestem volna azonnal egy dokit.

38. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - Win)
2008. febr. 6. 11:27
Én emondó vagyok.
37. 2ab728965c (válaszként erre: 35. - Moncsicsi83)
2008. febr. 6. 09:45

Win-nel egyetértésben én is amondó vagyok hogy menj el és nézess utána mihamarabb egy megbízható magándokival a fájdalmadnak.

Méhnyaksebed elvileg lehet, csak azt nem nagyon látják meg sima citolnál még kolposzkóppal sem,tehát inkább méhszájseb lesz az, de bármi is, kóros, és kezeltetni kell!

36. win (válaszként erre: 35. - Moncsicsi83)
2008. febr. 6. 07:35

Szerintem inkább menj el magánban dokihoz, ha ennyire össze-vissza mondank mindent. Ott a kifizetett pénzedért egy normális orvos rendesen foglalkozik veled, és alaposan meg fog vizsgálni, ha szükséges kezelni is kezd.


Egyébként én úgy tudom, mindenképpen kezelni kell. Ha időben észreveszik, akkor elég ecsetelni (nálam ez történt), ha már előrehaladottabb, akkor fagyasztják, az már kellemetlenebb. És úgy tudom, akár el is rákosodhat. Én nem halogatnám a vizsgálatot, ha fájdalmaid vannak, akkor meg végképp nem!

35. moncsicsi83 (válaszként erre: 34. - 2ab728965c)
2008. febr. 5. 20:57
Majd utána nézek, kérdezek. Eddig bevallom nem nagyon volt panaszom, csak az éves szűrésre jártam a nődokihoz, na meg gyógyszert íratni negyed évente, de akkor nem vizsgáltak meg. Szóval nem igazán tudom hogy működik ez.. Úgy tavaly nyáron kezdett el fájni a hasam, október november környékén mentem rákszűrésre és akkor mondták, hogy méhszáj (mondjuk a doki méhnyaksebet mondott-nem tudom az ugyanaz e) sebem van... Akkor azt mondta, hogy megvárjuk az eredményt és utána kezelés.. Ahh..... Csak az ember ne legyen beteg... Az biztos, hogy mindenféleképp én iszom meg a levét :(
34. 2ab728965c (válaszként erre: 33. - Moncsicsi83)
2008. febr. 5. 20:36

Kényes dolog ilyenbe beleszólni, ne is vedd tolakodásnak kérlek, de nem megoldható hogy ugyanahhoz a doktorhoz tudj visszajárni???

Így nagyon nem okés, hogy mindenki mást mond, egyik kezelne, másik nem, és az a baj, a rövidebbet mindenképpen Te húzod a végén, ha ne adj isten mégis lesz valami, bár ne legyen!!!!!!

33. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - Elviracska)
2008. febr. 3. 20:22
És szerinted mivel kezeljem, hogyha az orvos azt mondta, hogy nem kell kezelni (érdekes módon a másik kezelni akarta... még jó, hogy nem kerül sosem ugyanahhoz az orvoshoz a beteg a klinikán :( ). Te mit tudnál ajánlani? Az biztos, hogy azóta, amióta megpiszkálta a doki (ennek 4) hónapja, sokkal többet és jobban fáj a hasam, ott ahol találták a sebet! Most kellene újabb szűrésre visszamennem, majd meglátjuk, hogy a munkám engedi e :(
32. Elviracska (válaszként erre: 25. - Moncsicsi83)
2007. dec. 13. 10:49

Vigyázzál,hogy nehogy még melléje legyen egy komolyabb gyuladásod,mert az ismerősöm is ennek lett az áldozata ,mert akkor azt már nemtudták kikezelni,és csak a műtét segitett....

Jobb ha kezeled ,és vigyázol a felfázásokra ..vacak dolgok ezek...szerintem magától nem múlik el..bárcsak ilyen egyszerű lenne az egész.

31. 8565183eb5 (válaszként erre: 30. - 2ab728965c)
2007. dec. 13. 10:37

Köszi.

Nem nagyon tudtam ezeket a dolgokat.

30. 2ab728965c (válaszként erre: 29. - 8565183eb5)
2007. dec. 12. 19:40
Méhszájsebet illetve felmaródást okozhat a HPV vírus is, sőt, egy idő után a krónikus gyulladás átmehet rosszindulatú folyamatba is, ezért nem szentírás, hogy csak a szülteket műthetik méhszájsebbel.
29. 8565183eb5 (válaszként erre: 2. - 2ab728965c)
2007. dec. 12. 10:50
Én egyre több lánytól hallom hogy műtik méhszájsebre. Az egyik 19 éves a másik 22 és egyiknek sincs gyereke. Akkor csak a ph miatt alakult ki náluk?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook