Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Késő estig fent van a 7 hónaposom, alig lehet elaltani, akkor is sirás van.Ti hogy altattok ebben a korban? fórum

Késő estig fent van a 7 hónaposom, alig lehet elaltani, akkor is sirás van.Ti hogy altattok ebben a korban? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 9. 11:38

Sziasztok!


Nálunk az elejétől külön ágyban alszik és az első hetekben ringattuk a karunkban és mikor letettük felébredt.Azt mondtuk ennek vége és egy hét alatt leszoktattuk róla.A mai napig(10 hónapos lesz)önnálóan egyedül elalszik minden gond nélkül!!Szerintem szoktatás kérdése!!Az ilyen "rossz szokásokról" a legelején a legkönnyebb leszoktatni, minnél később kezdi el az ember annál szörnyűbb lesz az egész és a baba és a mama is szenved.Nekünk is nehéz volt, de egy csecsemő sokkal jobban képes lakalmazkodni, mint mondjuk egy fél éves baba!

2010. jan. 7. 22:54

A kisfiam akkor nyugodott meg mikor közénk fektettük. Egyből elaludt.

Mondam is, hogy ő a legjobb fogamzásgátló :)

28. mliv (válaszként erre: 27. - Mliv)
2010. jan. 7. 22:53

Olvastam a naplódat. Sajnálom ami történt! De ami fő, ahogy Te is írtad, most egészséges és minden ok!!!

Ez a lényeg!

27. mliv (válaszként erre: 15. - 8696017fc8)
2010. jan. 7. 22:51
Ez nagyon rosszul hangzik. Nem semmi orvos. Már csak azért is megdöbbentett, mert koraszülött a pici, amivel persze semmi probléma, de ők azért csak érzékenyebb stb stb, ráadásul nem akármilyen koraszülött. Vagy rosszul gondolom?
2010. jan. 6. 17:16
Sziasztok szeretnék a sírás témához szolni,én azt gondolom hogy egy gyerek nem sír ok nélkül,bármi legyen is az oka van. 2 percnél tovább nem hagynám a gyerekemet sírni,alváskor pedig a felvesz-letesz módszer,tanulja meg hogy az ő helye de azt is érezze,hogy nincs egyedül....pusy nektek
2010. jan. 6. 11:12
7-8 hónapos korban lép fel a szeparációs félelem . Ilyenkor nem akar eltávolodni az édesanyjától, lóg a szoknyáján, állandóan felkéredzkedik a karjába, főleg idegen helyen, vagy szokatlan helyzetben. Este fél a sötéttől, nem akar egyedül feküdni az ágyában. Ha ez felerősödik, végtelen ideig tartó fektetési rituálékba, elalvási zavarba torkollhat a dolog.
24. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 6. 11:10
az első szeparációs félelmét éli, szerintem...
2010. jan. 6. 10:41

Mi vacsi tán berakjuk az ágyba,és berakunk mellé játékokat,van hogy 20 perc után el is alszik.

De mostanában, mivel jön a foga minden éjszaka nyöszörög.

Ő szokott aludni délelőtt 20 percet,és van amikor alszik délután is egy picit

22. Ildi^^
2010. jan. 6. 10:17
én is pár perc után felveszem mert nem bírom hallgatni. sokan mondták hogy akkor sose fogja megtanulni az egyedül elalvást.
21. csibefalat2008 (válaszként erre: 15. - 8696017fc8)
2010. jan. 6. 10:02
Nem kapom fel egyből ha sir, várok picit, de mikor nagyon behergeli magát felveszem, kb. 5 perc.
20. Rékanya (válaszként erre: 18. - Pumukli75)
2010. jan. 6. 10:00
Igazad van,nálunk is még annyi idősen aludt Réka de csak délelőtt félórát délután meg 1 órát.
2010. jan. 6. 09:58

Ja,és nem mellékesen a gyerekorvos leszidott hogy miért avatkozok bele a gyerek alvási ritmusába.

Hát mert én vagyok vele és én láttam,hogy ami volt az nem volt jó!

Ami pedig lett az nagyon jó!

2010. jan. 6. 09:58
azért 7hónaposan még szüksége van a 2 alvásra szerintem..
17. csibefalat2008 (válaszként erre: 5. - 083c00e999)
2010. jan. 6. 09:58
Szopik még napközben is legalább 5x bár tegnap sztrájkolt és ebédtől kihagyta a szopikat:-((( Babateát mecseket iszik vagy vizet.
2010. jan. 6. 09:57
Nappal a séta is beválhat, van ismerősöm, akinek csak sétálva aludt a gyerek. Nekem az összebújás vált be, nem engedtem elmenni, kicsit tiltakozott, majd beletörődött, és elaludt.
2010. jan. 6. 09:56
lehet ,hogy egy "jo ejszaka programmal"meglehet oldani.csak ne valtoztas rajta.mindig ugyanazt kell vegig csinalni.de amit mondtam a felkapatasrol igaz volt nallunk.ejszakakat setaltam at velle.mig egyszer ,mikkor az orvosnal razenditet,nem engedte ,hogy felvegyem.kb egy orat orditot.az orvos hattal alt neki es kivarta nagy nyugodtan mig befejezte.azutan folytata a vizsagalast.a gyermek kora szullott es 90 dkg szuletett
2010. jan. 6. 09:56

Szia!

Nálunk az vált be hogy meghatároztam a napközbeni alvását.A de.-i és du.-i egy-egy alvás helyett lett egy nagy alvás ebéd után és így este 8-kor már ő mászik be az ágyába.Most 1 éves Réka és a 8 óra az tuti.

De nem ment ez se egyik napról a másikra,sőt sok nap telt el házimunka nélkül mert vele kellett csak foglalkozni ahhoz hogy kibírja ebéd utánig illetve estig.

Egyébként ez mindenkinél más és más.

Addig kell próbálkozni amíg valami be nem válik.

Nálunk az is sokat segített hogy levettük a külső rácsot és mellé feküdtem így aludtunk el,teljes sötét és csend mellett.

13. pumukli75 (válaszként erre: 8. - Csibefalat2008)
2010. jan. 6. 09:56
azért kérdezem mert ényémek például délután 4után már sosem aludtak ennyi idősen..éjszaka meg alszanak már fél éves koruk óta
12. csibefalat2008 (válaszként erre: 9. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 6. 09:55
Az éjszakával nincs gondd, csak egyszer kel fel és alszik rögtön tovább, csak elaltani nehéz.
11. mliv (válaszként erre: 9. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 6. 09:52
Vannak ilyen szerencsések.. :))
10. pemete
2010. jan. 6. 09:51
Mi is próbálkoztunk azzal, hogy hagyjuk sírni, de 5 percenként bementünk, megnyugtattuk, és így szokott le a ringatásról. Az elején volt, hogy 2 perc alatt annyira belehergelte magát a sírásba, hogy hányt! Akkor egy darabig nem is próbálkoztunk ezzel, inkább ringattam.
9. ccf45f55f2 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 6. 09:49
Nekünk a Johnsons "jó éjszakát" aromatusfürdő vált be, meg a "jó éjszakát" elnevezésű tápszer. Én sajnos nem tudtam rendesen szoptatni, pótolnunk kellett, viszont az én kicsi fiam 5 hetes kora óta végigalussza kivétel nélkül az összes éjszakát.
2010. jan. 6. 09:47
Hát napközben 2X -3X is alszik néha csak fél órát de van hogy két és felet. Muszáj letennem aludni mert sir a fáradtságtól.
2010. jan. 6. 09:46
kerdeznek vallamit.ha sir medig hagyjatok sirni.nem lehetseges ,hogy felkapatatok.olyan anya kerdiaki mar megbirkozot ezzel a problemaval
6. mliv (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 6. 09:46

Szia!

Nekem most egy 17 hónapos kislányom van. Mi is szenvedtünk az alvással. Szerintem egyedül az idő segít. Változó volt mindig, hogy aludt el, mi is sokat szenvedtünk vele, ráadásul ő napközben nem is volt hajlandó aludni 3! hónapos kora után egész 9 hónapos koráig..

Szopival alszik el, de volt hogy miután bealudt, betettem a kiságyba, és persze felébredt.. aztán ment a műsor. Szerencsére túlvagyunk ezen.

Persze vannak drasztikus megoldások, beteszed az ágyába, meghatározott időként nézel rá, de nálunk ez nem jött be, mert nem aludt volna el, hanem sírt, bömbölt, és én nem hagytam, mert nem bírtam egy ídő után hallgatni. biztos voltam benne, hogy ha hagyom, akkor inkább fulladásig sír, minthogy elaludjon.

2010. jan. 6. 09:46
Szoptatsz még? ill. milyen teát adsz neki napközben?
2010. jan. 6. 09:45
Mi amikor ennyi idős volt Dana, akkor addi ringattuk, míg el nem aludt. Csak így volt hajlandó elaludni napközben, és este is. Elég fárastó volt, mert előfordult, hogy akár 1-1,56 órát mászkáltam a szobájában fel-alá kezemben a gyerekkel. Aztán nagynehezen, sok sírás árán leszokott róla.
3. Ildi^^ (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 6. 09:45
szia! ugyanezzel küzdök én is. de még nem találtam rá megoldást.
2010. jan. 6. 09:43
napközbe mikor alszik?
2010. jan. 6. 09:41
Kisfiam olyan mint egy túltöltött duracell-nyuszi. Van hogy este fél 10 mire elaltatjuk, de előfordult 11 óra is. De ilyenkor is sirás van, már nagyom fáradt de még játszana, főleg mióta beköszöntött a forgolódás, kúszás -mászás ideje. Pici kora óta nehezen alszik el, hiába próbálom szopival bealtatni ő van hogy még ehelyett is játszani akar. Ha leteszem az ágyba aludni mert látom hogy már nyűgős és álmos nagy "hisztit" csap mig ki nem veszem újra játszani, de ilyenkor már nagyom fáradt. Próbálom ringatni is de akkor se akar aludni, ha leteszem az ágyába siráskor simogatni próbálom a kis fejét hogy meggyugodjaon és elaludjon tolja el a kezemet. Korábban azt hittem ha majd kicsit többet tud játszani(mint most) majd belelfárad és hamar elalszik. Sajna tévedtem. Aki közületek hasonlóval küzdött mi vezetett eredményre? Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook