Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyökérkezelésre szoruló fog állandóan fáj, vagy elmúlhat hirtelen a fájdalom(több napra), majd ismét fáj? vagy az effajta fájdalom más? fórum

Gyökérkezelésre szoruló fog állandóan fáj, vagy elmúlhat hirtelen a fájdalom(több napra), majd ismét fáj? vagy az effajta fájdalom más? (tudásbázis kérdés)

28. aeb750e196 (válaszként erre: 27. - Kriszti0711)
2010. jan. 9. 08:55
köszönöm szépen.
27. Kriszti0711 (válaszként erre: 26. - Aeb750e196)
2010. jan. 9. 08:16

Szia!

Hát, Te tudod. Nekem 1 hónap alatt gyulladt be úgy, hogy hiába kaptam egy csomó érzéstelenítőt, semmit nem használt. A gyulladt gyökeret nem érzéstelenítette el, így mikor a doki fúrta és próbálta kiszedni az ideget, majdnem megőrültem a fájdalomtól! Már vergődtem a székben! Én a helyedben nem várnám meg ezt az állapotot. Lehet, hogy ha még most elmész, nem lesz semmi gond!

Remélem neked könnyebb lesz, mint nekem:)

26. aeb750e196 (válaszként erre: 25. - Kriszti0711)
2010. jan. 8. 21:20
szia. semmi gond, örülök ,hogy írtál Te is :) igen, tudom,hogy muszáj vagyok elmenni dokihoz, de most nagyon nem jó az idő..vizsgák hegye..azért is reménykedek, h gyull.-ról van szó, m akk talán még húzhatom, halaszthatom olyan időre, mikor nem gond a hiányzás..
25. Kriszti0711 (válaszként erre: 24. - Aeb750e196)
2010. jan. 8. 20:43

Szia!

Nekem most gyökérkezelnek egy fogamat. Igaz, 3 gyökerű a fog és csak 2-őt sikerült, mert a 3. gyökér nagyon be van gyulladva. Azt majd kedden folytatjuk. A lényeg, hogy nekem is hol fájt, hol nem. Ha, ráharaptam erősen a kenyérhéjra a csillagokat láttam, aztán napokig semmi, majd jan. 1-én megint a csillagokat láttam evés közben. Alapból soha nem éreztem, csak ha ettem. Szóval, szerintem nem ártana elmenni fogorvoshoz, nehogy úgy járj mint én!

Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült.

24. aeb750e196 (válaszként erre: 23. - Vikoka18)
2010. jan. 8. 18:50

szia.

nem merem elkiabálni, de azóta nem fáj. lekopogtam...

igaz, ma csökkentettem az öblögetőt, ma még cs 1x öblögettem...remélem nem fog újra fájni..

amúgy köszi, h érdeklődtél. ez jólesett :)

amúgy, h ennyi ideig nem fájt, akk valszeg tényleg cs ínygyull. nem? mivel elméletileg a gyökérkezelésre szoruló fogra nem használna a gyull.csökkentő öblögető...

23. Vikoka18 (válaszként erre: 22. - Aeb750e196)
2010. jan. 8. 17:53

Hogy van a fogad?

Még mindig fáj?

22. aeb750e196 (válaszként erre: 21. - Szamóca01)
2010. jan. 7. 16:12
szia. nahát...én remélem nekem csak gyull-om van..volt..
2010. jan. 6. 18:53
Szia! Nekem egy darabig érzékeny volt, később elkezdett kicsit fájni. Utána elmúlt, de rövidesen megint fájt, csak hol jobban, hol kevésbé. Volt, hogy attól is csillagot láttam, amikor a nyelvemmel hozzáértem. Szedtem rá gyógyszert, és irány a fogdoki. Gyulladásom is volt, de gyökérkezelni is kellett!
20. Vikoka18 (válaszként erre: 19. - Aeb750e196)
2010. jan. 6. 18:08

Hát az szörnyű!!!

Amikor másodszorra mentem,hogy megint nagyon fáj egy fogam,mondta a fogorvos,hogy ezt gyökérkezelni kell,mondtam neki,hogy inkább húzzuk ki.Jól döntöttem,mert benőtt a helyére egy másik fogam :)

Drukkolok,hogy "csak" gyulladás legyen :)

19. aeb750e196 (válaszként erre: 18. - Vikoka18)
2010. jan. 6. 17:00
Nekem is ezt a kettőt mondták, de amit vettem jobban ajánlották :) igen, ismerős az érzés...és azért is féltem,mert egyszer (5éve, ill. 1éve ismét) mondta a doki,h egyszer majd gyökérkezelni kell...és megijedtem,h az az egyszer most jött el.. De nagyon reménykedek, h nem :)
18. Vikoka18 (válaszként erre: 15. - Aeb750e196)
2010. jan. 6. 16:23

Nekem nagyon bevált ez az oldat,képzeld el,hogy már enni sem tudtam tőle,annyira nyomott ott mindent,úgyhogy bementem a patikába,és megvettem.

Különben ebben meg klórhexidin van :)

17. Vikoka18 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 16:20

Mert az is volt :)

Csak régebben volt gyökérkezelés....

16. aeb750e196 (válaszként erre: 14. - D345cbf72a)
2010. jan. 6. 16:13

köszönöm. reménykedek. :)

a rossz az, hogy mikor nem fájt ma pl, akkor mindig azt "vártam", attól tartottam, hogy na mikor fog ismét megfájulni..

de reménykedek, hogy nem kell még mennem... (tavaszi szünetben úgyis muszáj vagyok menni)

15. aeb750e196 (válaszként erre: 10. - Vikoka18)
2010. jan. 6. 16:07
szia. köszönöm. reményt adtál :) chlorhexamedet javasoltak a gyógyszertárban. én is ugyanúgy éreztem...mintha a fogam fájna, elnehezedne, zsibbadna..piros is volt és kissé duzzadt is...na meg kicsit vérzett is. a vér adott némi reményt..hogy talán mégsem idegbaja van,hanem csak gyull...
2010. jan. 6. 07:09

Ha gyökérkezelésre szoruló fog fáj, az nem múlik el, míg el nem kezdik a kezelést, az biztos!! Nekem is volt már ilyen tapasztalatom, s mikor elmentem a fogorvoshoz, az bolondnak is nézett, ő is mondta, hogy kár volt abban reménykedni, hogy el fog múlni a fájdalom. Aminek el kell jönnie, az eljön:gyökérkezelés. Nem kellemes, sőt, azt hittem sokszor, hogy kiugrok a székből kezelés közben...

Tehát ha fáj a szája valakinek belül(direkt írom így) , de hol elmúlik a fájdalom, hol ismét előjön, akkor az nem a foggyökér fájdalma, nem gyökérkezelés előtt álló fog jelzése.

13. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Vikoka18)
2010. jan. 5. 21:04
a piros, duzzadt íny szerintem sokkal inkább vall fogínygyulladásra, mint belül szuvas, lyukas, gyökérkezelésre szoruló fogra
12. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Aeb750e196)
2010. jan. 5. 21:02

Az a kérdés, hogy a fog belsejében található cucc (pulpa), stb gyulladt be, vagy a fogat körülvevő "hús", azaz az íny.

Előbbi esetben a fogat nyilván fúrni kell, mert hozzá kell féri a belső részéhez, utóbbi esetben beszélünk ínygyulladásról, erről viszont ezt kell tudni.

"Az ínyvérzést a közhiedelemmel ellentétben nem a fog erős súrolása okozza, hanem a baktériumok vagy a fogakra rakódott fogkő."


A baktériumokat és a fogköveket is csak a fogorvos tudja eltünteni, a fog megfúrásáról (első eset), nem is beszélve.


Igazából nekem az előbbi eset volt, és meg kell mondjam, hogy már ilyen szétgyulladt, letört, tragikus állapotban sem éreztem a fogorvosnál semmit, olyan erős az érzéstelenítő. Persze maga a tortúra borzalmas, eleve másfél órán át nyitva tartani a számat szörnyűnek találtam (nagyon problémás eset volt), már teljesen felkarcolta a nyálkahártyámat a nyálelszívó, de fájdalmat nekem a fogorvos nem okozott. Szerintem ne félj annyira fogorvoshoz menni.

2010. jan. 5. 20:47
Előfordulhat, de azért ahogy teheted menj el orvoshoz vele. Szerintem több küzködéssel jár ha halogatod.
2010. jan. 5. 20:47

Sziasztok!

Nekem volt gyökérkezelésem,az ellenségemnek se kívánom azt a fájdalmat,a végére már a hajamat téptem tőle!Ha kezelni kell,akkor tényleg muszály!

A másik az,hogy most íngyulladásom volt Karácsonykor,én olyasmit éreztem,mintha a fogam fájna,nyomná az ínyem,piros volt,meg duzzadt.Corsodyl oldattal öblögettem pár napig,azóta semmi bajom.Te mivel öblögeted?

2010. jan. 5. 20:43
a netorvos azt írta, h a gyull.csökk. csak felületes, az ideggyull-ra semmilyen hatással nincs. akkor hogy lehet, hogy olyan, mintha jobb lenne tőle?
8. aeb750e196 (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2010. jan. 5. 20:40
óh, hát ez elszomorító. akkor esély sincs rá,hogy csak szimpla ínygyulladás? m az öblögetés hatására mintha javulna
2010. jan. 5. 20:40
Jobb ezt megnézetni fogorvossal. A helyzet csak romlik, még ha nem is fáj minden nap.
2010. jan. 5. 20:37

igen, van ott bent egy gyulladás, persze, hogy időnként belobban-megnyguszik,

de a helyzet egyre jobban romlik, szóval fel kell tárni a fogat, bele kell tenni az antibiotikumot, várni 1-2-3-x hetet, és nézni, hogy lejjebb húzódik-e a gyulladás


utána lehet gyökérkezelni, ha sikerült, tömni


nehogy úgy járj, mint én, hogy addig halasztgattam, míg egy jobb falatnál letört a fog egyik fele, majd két múlva a másik.. mert annyira elvásott, hogy nem bírta tartani magát szegény..

5. aeb750e196 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2010. jan. 5. 20:37
és gyökérkezelni kellett?
2010. jan. 5. 20:35
Rettentően fájt a fogam. Mikor megnyomtam,vagy később már csak hozzáértem...(mintha elzsibbadna, és vmi nehéz súly húzná lefele) aztán öblögettem két napig, és elmúlt. teljesen. majd ismét két nap múlva újra fájt...most ismét öblögetek.. Talán nem mellékes, hogy új a fogkefém, és az sem,hogy az ínyem tegnap kicsit vérzett. Abban reménykedek, hogy ez "csak" ínygyulladás. vkinek volt már hasonló?
2010. jan. 5. 20:35

Nekem volt hogy elmúlt, aztán 2 np múlva ugyan

gy fájt megint, ha nem jobban!

2010. jan. 5. 20:34
nekem egyre erősödött és nem múlt el!!!
2010. jan. 5. 20:33
Gyökérkezelésre szoruló fog állandóan fáj, vagy elmúlhat hirtelen a fájdalom(több napra), majd ismét fáj? vagy az effajta fájdalom más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook