Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Esemény utáni tabletta milyen hatással van a későbbi teherbeesésre ill. terhességre? fórum

Esemény utáni tabletta milyen hatással van a későbbi teherbeesésre ill. terhességre? (beszélgetős fórum)


1 2
41. baybi
2011. okt. 25. 12:03
Fel kell íratni nőgyógyásszal!72 órán belül kell bevenni az esemény utáni tablettát,de jobb minél előbb!Amúgy van sürgősségi nőgyógyászat már!
40. 89b99f816e (válaszként erre: 39. - Ajnácska85)
2010. jan. 6. 23:37

:) Én valószínű, h óvodásként nyelhettem félre a gyógyszert, pláne akkor minden megfázásra a bazi nagy Maripent írták fel...Ez a "trauma" megmaradhatott bennem, nem utána már semmi gyógyszert nem fogadtam el :) Akármilyen beteg voltam, 10 évesen még a szurikat is bevállaltam gennyes mandulagyulladásra :) Emlékszem, 3-an fogtak le, h belémdiktálják a bogyót, de nem sikerült nekik, valamint becsempészték 1x-2x a tejberízsembe is, na azt is kiszúrtam :) Úgyhogy én kb 18 éves koromig gyógyszerek nélkül gyógyultam, és lám, még élek :) Utána meg vhogy leküzdöttem, és már a bazinagy gyógyszereket is lenyomom, igaz, kellemetlen érzés, néha visszaköhögöm, de már nem okoz gondot. Én is a draszéval bevontakat szeretem amúgy, m könnyen lemegy, és nem mellesleg, nincs keserű íze.. Az algopirin, ha már egy mp-et is időzik a nyelvemen, keserű ízt hagy maga után, fúj... Micsoda problémák :)

Az tény, h kb 15 évesen kijött rajtam napallergia, de nem ilyen formában, és nem is jött elő rendszeresen. A horvát nyaralásnál tuti a gyógyszer volt a bűnös, legalábbis az is közrejátszhatott, meg az érzékenységem.

Hát sztem általában nem egyszerre szoktak babások lenni a barátnők, de attól még meg lehet velük osztani az élményt. Ha meglesz a baba, úgyis fogod sétáltatni, biztos lesznek anyukák, akikkel majd találkozol, amúgy meg rengeteg a kismami itt a fórumon, akik már össze is járnak! :)

Hát..én is menyasszony vagyok, ha úgy vesszük. Születésnapomon kaptam egy eljegyzési gyűrűt, meg a kérdésemre egy választ (hogy ez most mi?): hát..hogy hátha egyszer hozzám jössz feleségül :)

De a párom nem az a típus, aki ezt jól szavakba tudja önteni, ő nem tudja olyan jól kimutatni az érzelmeit. Egyelőre még konkrétan nem szervezzük az esküvőt, mert épp épül a házunk, ami lassan kész. Majd ha már ez az egész lecsengett, és nyugi van :)

39. Ajnácska85 (válaszként erre: 37. - 89b99f816e)
2010. jan. 6. 21:03

:)))

Amúgy én is nagyon beszari vagyok, az algopirint pl 4felé töri nekem a barátom:D Mindig az a parám, h félrenyelem vagy megnyomja a nyelőcsövem és meghalok:)

Egyébként nem lehet, h sima napallergiád van? Keresztanyámnél ugyanez volt, szinten horvatorszagban, de ő biztos nem szedett cataflamot... És neki meg azt mondtak Horváto-ban máshogy süt a nap (erősebben). ez évekkel ezelőtt volt, azóta meg már a Balcsin is kijön neki, igaz nem annyira durván...

Nekem mikor kioperálták a bölcsességfogaimat (fogszabályzó miatt még a csontból) szedtem cataflamot, de nekem akkor is maradéktalanul használt. Nyilván nem mindenkin segít ugyanaz a hatóanyag...

Sajnos nekem pont ez a hülye cataflam használ (azért is tudom lenyelni, mert cukormázas a külseje)

Én is még dolgozom egy kicsit, meg nekem az összes baratnőm szingli még nemhogy babázna, így egy kicsit tartok attól is, h nagyon egyedül leszek majd a hasammal:) Jó lenne ha lenne legalább egy bnőm, aki hasonló helyzetben van... Még a menyasszonyságot se nagyon tudom kiélni senkivel:)

2010. jan. 6. 20:46
jav: 1-2 nap után
37. 89b99f816e (válaszként erre: 36. - Ajnácska85)
2010. jan. 6. 20:45

Elhiszem, h nem hiszti...amolyan szülés közeli görcsök, megszenvedtem vele én is. Igen, általában szülés után már ezek enyhülnek, de ha ti még vártok jó pár hónapot, akkor egyelőre marad neked a szenvedés :)

Ez nagyon sok, amit szedsz cataflamból, szerintem 4 óránként felesleges szedni, pláne, ha még nincs görcs. Amúgy, mikor már voltam oly bátor, hogy le tudtam nyelni a gyógyszereket, nekem az Algopirin ill Algoflex tökéletesen megfelelt :)


Cataflammal sok kapcsolatom nem volt, de egy meghatározó negatív élmény igen:


Tavaly előtt Horváto-ban jött rám a bölcsességfog-fájás (nő már évek óta), és abarátaink adtak nekem cataflamot. Szedtem rendesen én is, mint a cukorkát :) x óránként, és bár én is úgy hallottam, h erős gyógyszer, őszíntén szólva, nem nagyon enyhítette a fájdalmam. A bibi akkor volt, amikor kb 12 nap után gyönyörű, égő, viszkető apró pöttyök lepték el a testem; nem tudtam megállni vakarózás nélkül, borzasztó volt...Sejtettem, hogy valami nem okés a cataflam-napsütés-napozás kombinációval...Bár a tájékoztatón nem szerepelt semmi, mindig elolvasom...

Kb 1 hétig nyaraltam így külföldön, némi megnyugvást és enyhülést jelentett, ha a hideg tengervízben pancsolatm, de a szárazföldön, mint egy bőrbeteg, vakaróztam :S


Otthon elmentem dokihoz, és persze kiderült, h nem szabad Cataflammal napozni, napra menni...na én ezt elég rendesen megszegtem..Le is lettem tolva, meg hogy benne van a betegtájékoztatóban...

Hát nem volt benne, olvasni még tudom...


De azóta nem nagyon szedtem, és ha mégis, akkor eszembe jut a kölcsönhatás...


Ja és még egy évvel később, szintén nyáron, szép melegben megintcsak előjöttek ezek a szép pöttyök,pedig semmit nem szedtem, igaz, nem volt olyan csúny, mint régen... Úgyhogy tényleg enyhén szólva gáz ez a bogyó.


Babám még nincs, de már nagyon szeretnék, és szerintem sokat már nem fogunk várni, csak még dolgozni akarok kicsit :) Sőt, mivel a terhesség alapból 9 hónap, és azalatt is lehet dolgozni (persze csak ha nincs baj), így lehet, h 1 év múlva mi is belevágunk :) Majd kiderül :)

36. Ajnácska85 (válaszként erre: 35. - 89b99f816e)
2010. jan. 6. 17:27

Köszi a választ:)

Na szóval, a Nospa meg homeo bogyókat próbáltam, semmi hatása nem volt...

A masszázs az tényleg jól esik, a forró fürdő is,de csak akkor, ha nem a brutál görcs tör rám. Mert olyankor (hiszti meg túlzás nélkül) képtelen vagyok megmozdulni vagy mert elájulok, vagy nem tudok egyszerűen mozogni:S

Nekem is csak előtte egy napig meg aznap fáj, de azért szedem be a cataflamot, hogy nehogy előjöjön a nagy görcs (így, hogy előtte egy nappal elkezdem szedni 4 óránként, aznap mikor megjön meg dupla adagokat veszek be) egy éve nem volt nagy görcsöm (lokopogom)

A tablettat megfontolom, de lehet a legjobb terápia az lenne, ha gyerekünk születne, anyunak onnantól, mint amit elvágtak...

Neked van már babád?

Egyebkent en is mindig órákon kerültem ilyen helyzetbe gimiben. De a tanárok jófejek voltak, mert az első eset utan mindenkit felvilagositott az osztalyfőnököm, és amikor lefordultam a székről egyből hívták aput vagy anyut. Sőt volt, h elfogadtak hianyzasnak orvosi nelkul, ha már hajnalban rámjött...

2010. jan. 6. 15:50

Tudom milyen pokoliak tudnak lenni a menstuációs görcsök, és tényleg nem ajánlatos ilyen sok fájdalomcsillapítót szedni, pláne aminek rossz hatása van a teherbeesésre.

No-spa-t próbáltad? Elvileg az is görcsoldó. Vagy tényleg nézhetnél valami természetes alapú görcsoldót is. Azt viszont nem értem, minek eszel meg egy hónap alatt ennyi gyógyszert? Nem csak az első 1-2 napban vannak görcseid? Én anno, mikor még nem nyeltem le a tablettákat és nem is szedtem, kétféle képpen enyhítettem a görcsöket: forró zuhany a derekamra (ez persze csak akkor kivitelezhető, ha otthon vagy), illetve van a derekunknál hátul 2 bemélyedés.. ha kiegyenesíted magad, akkor érezheted is. Ezeket a pontokat kell egyszerre nyomni, és valamelyest tényleg enyhül (hányszor kényszerültem ezt gimiben pl angol órán csinálni :) ).

34. 89b99f816e (válaszként erre: 33. - Ajnácska85)
2010. jan. 6. 15:45

Én jelenleg Belarat, de szedtem már Lindynettet (ezt ajánlom), meg Milligestet is. Ha egy év, akkor szerintem simán szedhetnéd. Nekem még soha semmi gondom nem volt ezekkel a tablettákkal, váltani azért váltottam, mert pecsételő vérzésem lett, így lehet, h számomra már nem volt hatékony.

Sokan szednek baba előtt fogamzásgátlót, a projekt előtt 2-3 hónappal abbahagyják a szedést, hogy beálljon a ciklus, illetve vastagodjon a méhnyálkahártya. De beszéld meg a nőgyógyászoddal, mit gondol. Ha pár hónapot íertál volna, akkor azt mondanám, ne kezdd el szedni, mert akkor nincs értelme; mire hozzászokna a szervezeted, már abba is hagynád; az lehet, h megbolygatna. De egy év azért hosszú idő.

33. Ajnácska85 (válaszként erre: 32. - 89b99f816e)
2010. jan. 6. 10:17

Szia,


elvileg egy év múlva, de lehet előbb egy kicsit, mert 2-3 hónapos terhesség még nem látszik a ruhaban:)

Én 16 evesen próbaltam fogamzasgatlót, de szíből utaltam, mert sokkal gyakrabban jött meg tőle... talan nem vartam meg, h rendszeres legyen. Te mit hasznalsz?

2010. jan. 5. 21:55

Mikorra tervezitek "hamarosan" a babát?

Nekem anno ugyanilyen görcseim voltak, gimiből sokszor hazamentem, mert nem bírtam, és én kb 19 éves koromig semmiféle gyógyszert nem nyeltem le, nem tudtam.

Ezek a görcsök akkor enyhültek, illetve szűntek meg majdnem teljesen, amikor elkezdtem a fogamzásgátlót. Ezért kérdeztem, mikor vágtok bele a babaprokjektbe?

31. Szasz23X (válaszként erre: 30. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 19:06
teljesen ugyanaz, a segédanyagok mások. A voltaren pl. nem cseszi szét annyira a gyomrot.
30. Ajnácska85 (válaszként erre: 28. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:54

voltam vagy 3 orvosnál. Ugye az endot nem lehet feltárni csak műtéttel (valami lyukat fúrnak a hasba asszem) mindenesetre enélkül nem láttak semmit, se hasi se hüvelyi UH-n. Más tünetem nincs. Anyuval ugyanez volt, ez volt az első dolog amre rákérdeztek. Amúgy teljesen szabályos normális a vérzésem.

Kérdezte az egyik, h akarom e a műtét,pusztán feltárási célból, hát nem ragaszkodtam hozzá...

lehet rosszul tettem, de bízom benne, h nalam ez alkati. Egyéb bajom (lekopogom) sosem volt...

Egyébként a voltaren dolo is hasznal, igazad van, azt már próbaltam mikor nem volt recim cataflamra... De szted akkor ezek közül amiket felsoroltál melyiket hasznaljam inkabb... Nem ugyanaz az összes , ha a hatóanyag ugyanaz?

29. Szasz23X (válaszként erre: 27. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:50
ne viccelj, ha már Eü-s vótam, használjuk ki ;)
2010. jan. 5. 18:49

tessék, ezekben van ugyanaz a hatóanyag:

* Cataflam (Novartis)

* Diclac (Sandoz)

* Diclomel (Pannonpharma)

* Flameril (Novartis)

* Flector Ep (Ibsa)

* Fortedol (Teva)

* Neodolpasse infúzió (Fresenius Kabi)

* Voltaren (Novartis)

* Voltaren Dolo (Novartis)

És szerintem ha jól megnézed, ugyanúgy, mint a Cataflamot, a gyulladásos fájdalmakra szokták felírni... Egyszerűen nem értem, hogy ha csak ez segít, akkor a dokid miért nem nézi meg, hogy nincs-e pl endometriózisod, ami oka lehet, hogy ennyire görcsölsz.

Ez TÜNETI kezelés, és a büdös életben nem lesz jobb, arról nem beszélve, hogy ha pl endometriózisod van, akkor nem leszel terhes kezelés nélkül....

Mit nézett a dokid ezzel kapcsolatban? Van vmi záród?

27. Ajnácska85 (válaszként erre: 26. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:49
okés, várok:) Addig összegyúrom a sajtos croissant tésztáját... rendes vagy, h segítesz
2010. jan. 5. 18:46
mindjárt kitalálunk valamit, de azért ennyire nem vékony a gyógyszertan könyvem :D
25. Szasz23X (válaszként erre: 23. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:46
nem ugyanaz a hatóanyaguk.
24. Szasz23X (válaszként erre: 22. - Ajnácska85)
2010. jan. 5. 18:45
szerintem 2-3 hónap a kiürülése ennek is, mint minden más ilyesminek, bár ezt nem tudom pontosan...gyógyszertanból jó voltam, de azért orvos nem vagyok :)
23. Ajnácska85 (válaszként erre: 21. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:45
próbáltam, de halottnak a csók... nem lehet, h a cataflamban van valami plusz cucc ami kifejezetten a mensis görcsre jó? én már nem tom, komolyan...
2010. jan. 5. 18:44
na most előkapartam a cataflam betegtájékoztatóját... Szasz, szerinted ez a kis kitétel a megnehezedett teherbeesésről kb milyen időtartamra vonatkozik? Úgy értem mennyi idő alatt ürülhet ki a szervezetből, úgy hogy már ne legyen megnehezítő hatása? Mert egyelőre még nem álltunk rá a dologra, esküvő után szeretnenk, de vajon mennyi ideig befolyásolhtja negatívan a teherbeesést a bogyó az utolsó beszedett szem után?
2010. jan. 5. 18:42

most nem azért a 220-ért...

de az aspirin is nonszteroid gyulladásgátló, és az még segíti is a teherbeesést...

azt megpróbáltad????????

20. Ajnácska85 (válaszként erre: 17. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:40
még nem, vényköteles? kipróbálom, csak nagyon félek, nehogy rossz vége legyen:S
19. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:40
Akkor az én betegtájékoztatómra más volt írva.:D De mind1 is,nem ez a téma.Én kerülöm.:)
2010. jan. 5. 18:40
váájjjááá, nem fix, hogy forgalomban van már Mo-on...
2010. jan. 5. 18:38
CAprofent nem próbáltad? Ez is non szteroid, de új generációs, nem árt annyira a gyomornak sem...
16. Ajnácska85 (válaszként erre: 13. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:38
jajj de jó lenne, most nagyon bízom benned.:)
15. Szasz23X (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 18:37

betegtájékoztató :) tankönyvből idéztem :D

csak tudják, mit írnak rá:D

14. Ajnácska85 (válaszként erre: 11. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:37
Jézus Mária:S na jó, azt hiszem végigkutatom a netet más módszerre. bár ezt már jó párszor megtettem
2010. jan. 5. 18:37

na gyógyszertan tudásom elő. Mivel a cataflam nonszteroid gyulladásgátló, nem hiszem el, hogy nem lehet helyettesíteni. Beleugrok a könyvbe és jövök.

Kitalálunk valamit.

12. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Szasz23X)
2010. jan. 5. 18:37
Láz esetén nem úgy van,hogy nem szabad bevenni?-Én így tudom.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook