Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelés fájdalmas? fórum

Gyökérkezelés fájdalmas? (beszélgetős fórum)


27. lorci
2015. júl. 26. 05:33

Én most nagy dilemmában vagyok a gyökérkezeléssel.

4 évvel ezelőtt gyökérkezelték 2 fogamat, 2 nagyörlőt. Maszek orvos és nem olcsón.

Hónapokig jártam vissza megnyitásra, gyógytömésre.

A végén úgy lett betömve, hogy már inkább letagadtam, hogy fáj pontosabban az orvos azt mondta, hogy ez "csak" gyulladás. Lelkileg kikészültem az egésztől.

Mindig csak, amikor egy-egy csatornát megnyitott, akkor kaptam érzéstelenítést, utána nem.

Azóta az évek alatt a fájdalom egyik fogról sem múlt el teljesen, de ráharapásnál nem fáj. Pár év múlva elmentem egy másik orvoshoz, aki röntgen alapján azt mondta, hogy rendben van a 2 fog, de ha gond lesz az egyikkel akkor csak húzni tudják, mert beletört az egyikbe az eszköz. Azt hittem leesek a székről, mivel erről addig nem tudtam!

Utólag már sejtem, hogy ez akkor történhetett, amikor egyszer a műszeres tisztításnál és utána olyan erős fájdalmat éreztem, hogy azt hittem elájulok hazafelé menet.

Olyan rossz élményeket hagyott bennem a gyökérkezelés, hogy 4 évig fogorvos közelébe sem mentem, még egy fogkőleszedésre.

Előtte pedig rendszeresen jártam fél évente, de hogy az akkori orvosom miért nem vette észre, hogy ott lyukas/gyökérkezelni való fog van, nem értem, pedig mondtam neki, hogy fáj a fogam...


A múlt héten végre elszántam magam, hogy elmenjek fogorvoshoz, most az sztk-s orvoshoz mentem el. A fájdalmasabb gyökérkezelt fogat (az íny is fel van húzódva) tömni kell, mivel egy darabon kiesett a tömés. Rettegek, hogy hozzányúlnak

Nem tudom, hogy van-e egyáltalán értelme tömni, mert hol kevésbé hol jobban eddig is fájt, legszívesebben szabadulnék mindkettőtől.


A gyökérkezelést így meg kell szenvedni? Más is megszenvedte így?

Ha ennek így kell működnie, akkor köszönöm én nem kérek belőle többet... :(

2014. máj. 22. 09:51
minden esetben adnak érzéstelenítőt, a beavatkozás nem jár fájdalommal
2014. máj. 22. 07:23
nem erzel semmit hisz adnak erzestelenitot!
2010. jan. 7. 20:42

Nálam is épp aktuális a téma.

Jó tanács!

A tb-s dokik nem foglalkoznak vele, hogy el van e halva az ideg. Csak jól megtekerik, aztán ... volt ilyen élményem is.

A mostani fogamat fizetős orvos csinálja. Amikor kifúrta, és megnyílt a gyökércsatorna, első lépésben tett bele gyógyszeres cuccot, ami lehúzta a gyulladást. A következő lépésben tett bele depulpint, ami elöli az idegeket. Vagyis amit a gyulladás nem fejezett be,azt ez az anyag bevégzi. Amikor benne van, nem fáj, csak kb. bizsereg. Harmadik alkalommal visszamentem, kaptam szurit, kezdte a gyökérkezelést, picit éreztem, de nem volt vészes. Tudni kell rólam, hogy tűfóbiám van, szóval egy injekcióval a világból ki tudnak kergetni. De e héten hétfőn volt a második gyökérkezelős napom. Nem kértem szurit. És nem fájt végre. Amúgy azzal a tekergetős izével a csatornákat tágítják, hogy be lehessen tömni a fogat.)Már benne is van a gyökértömés. Sajna a fogam letört a karácsonyi kajálás közben, most fel fogják építeni. Szal a nehezén már túl vagyok, mert ha valakinek felépítik a fogát, azt is gyökérkezeléssel kezdik. Szal jöhet a csap bele. :)

(Nem olcsó egy magándoki, de nekem a legelső fogamat amikor gyökérkezelték egy tb-s klinikán, az egy rémálom volt! Azt a fájdalmat nem kívánom senkinek. Csak megsúgom, a bölcsességfogamat műtögették, meg kezelték, mert azt hitték, onnan jön a gyulladás, közben a 6-os fogam volt begyulladva. És így telt el félév. Olyan gyulladt fog gyökérkezelésénél meg 3 injekció sem segít. Szóval senki ne halogassa, mert ha be van gyulladva már jó ideje (több hete/hónapja), akkor kemény menet lesz. Nekem úgy derült ki, hogy a 6-os van begyulladva,hogy elcsúszott a röntgen film. Ehh...)

2010. jan. 6. 16:18

Na,ez épp aktuális téma nálam.

Tegnap gyökérkezelték az egyik fogamat.

Kaptam hozzá szurit,és ezáltal semmit nem éreztem.

A szuri az kegyetlen volt,folyt még az orrom is és a könnyem is,de épp az 1-est csinálta.

Kaptam ideiglenes tömést,2 hét múlva befejezi+fogröntgenre megyek.Szeretném a 4-5-öst is így rendbehozatni.

22. winny
2010. jan. 6. 11:01
Igen,ha injekció nélkül teszi a doki.Biztos,hogy kiszedi mert amig üvölt az ember addig van mit keresni.
21. bébice (válaszként erre: 1. - BeaÉrd)
2010. jan. 6. 09:39
Én kétszer mentem el,többet nem is mentem vissza,mert majd beszartam alatta.Most már akkor tudom,hogy hatástalan szurit kaptam.
2010. jan. 5. 15:25

Szia !

Nem fáj, de én nagyon utáltam, mikor csinálta. Mikor megláttam azt a tálcát, ami tele volt azokkal a menetes "szerszámokkal", majd becsináltam. Nyáron kellett gyökérkezelni egy fogamat, amin egy olyan aprócska lyuk volt, hogy alig látszott, de még is meg kellett csinálni, ne hogy tovább romoljon, mire kiment tömés után a zsibbadás, úgy fájt, mint a csuda. Ezt gyökérkezelte. Adott egy szurit, ami nem fájt (akkor már vagy a 20.-at kaptam a kezelések folyamán)utána fúrt egy vékony lyukat a gyökérig és elkezdte méret szerint felhelyezni azokat a menetes vackokat. Azzal húzogatta ki az idegeket.

Mikor késznek látta, kimosta a lyukat, tett bele 3 féle gyógyszert és kész. Mikor hazamentem, nagyon érzékeny volt, meg megint elkezdett fájni. Na gondoltam, biztosan nem lesz szerencsém és ki kell húzni. Aztán mire mennem kellett egy hét múlva, már nem fájt. Akkor megint bedugdosta azokat a menetes vackokat, de már szuri nélkül és csodák-csodája, nem fájt. Aztán kaptam egy próba tömést, egy hét után meg egy véglegeset. Azóta sincs gond a fogammal. Most mind meg van csinálva, nyáron rászántam magamat és megcsináltattam az összeset. 3 hónapig jártam, heti 2 alkalommal, mire minden jó lett, de nem bántam meg. Bocs, hogy hosszúra sikeredett !!!!

19. 228bb89282 (válaszként erre: 12. - E416ca8fa0)
2010. jan. 5. 14:32
Azt ne kérdezd, nem néztem. :))) De hol felhelyezte az a kis pálcát, hol váltott egy másikra. Nagyon alapos munkát végzett, kb egy hét múlva rendes tömésem lehetett, szuperül megcsinálta.
2010. jan. 5. 14:22
Nem fáj! Érzéstelenítőt se kaptam, mert sajna el volt halva a fog, így felesleges lett volna.
2010. jan. 5. 14:12

Nekem sajnos mindig fájt-hiába kaptam vagy 3 injekciót.

Viszont többektől hallottam,hogy nem fájt.

Szerintem változó:D

16. pemete
2010. jan. 5. 14:10
KAp az ember jópár szurit, aztán kifúrják a fogát, és egy vkony tűszerű valamit beledugnak a lyukba, be a foggyökérbe, és ott elkezdik tekergetni, tulajdonképpen kitépik az idegeket. Kb 10-20 perc, nem vészes egyáltalán. Aztán kapsz bele gyógyszert, majd egy ideiglenes tömést, és következő alkalommal leellenőrzik, hogy sikerült-e kiölni minden ideget, és ha igen, akkor kapsz gyökértömést, utána meg állandó fogtömést is.
2010. jan. 5. 14:10
Az a lényeg hogy utána ne fájjon,mert akkor aztán ...
2010. jan. 5. 14:09
nem fáj, csak kellemetlen ahogy húzzák ki az idegeket...
2010. jan. 5. 14:09
Nekem az első alkalom igen, aztán a többi nem, pedig akkor már nem adnak érzéstelenítést. Minimum 3-4 alkalom, míg elkészül.
12. e416ca8fa0 (válaszként erre: 9. - 228bb89282)
2010. jan. 5. 14:09
mit csinált 40percig???
2010. jan. 5. 14:08
Kifúrja a fogorvos a fogad, hogy a gyökeréhez hozzáférjen, majd kiszedi belőle az idegeket egy tűvel, ami olyan mint egy vékony facsavar, tehát menetes, majd betömi. Ha kérsz szurit, semmit nem fogsz érezni, de ha nem enyhén szólva idegtépő is lehet az érzés:) Én egy fél óra múlva megyek hasonló problémával.
2010. jan. 5. 14:08
Fúr egy lyukat a fogon, felhelyez bele egy csavaros "pálcát," tekeri, és kihúzza.
2010. jan. 5. 14:08
Nekem kb 40-45 perc lehetett, gusztustalan volt az érzés, hogy valamit érzel a fogadban, hogy húzogatják, de egyáltalán nem fáj!!! Semennyire, ugyanis nem fájhat. Akkor nem jól adta be a doki az érzéstelenítőt és kérj mégegyet!
2010. jan. 5. 14:08
Nem fáj, érzéstelenítenek.
2010. jan. 5. 14:07
nem fáj,mert érzéstelenítenek!
2010. jan. 5. 14:07

Hát ha ügyes a doki akkor nem fáj. Jól elérzésteleníti és nem érzel semmit.

Nekem van tapasztalatom ilyen is olyan is. Egyszer majd be..tam ugy fájt legközelebb meg egyáltalán nem fájt.

2010. jan. 5. 14:07
Csak ha béna a doki. Nekem májusban csinálták metszőfognál, semmit nem éreztem - mármint fájdalmat. Egyáltalán nem fájt, csak max az injekció.
2010. jan. 5. 14:07
nem fáj! el van érzéstelenítve!azt h mit csinál olyankor ? ... hát h őszinte legyek nem vagyok rá kíváncsi! ...bele se merek gondolni....:0
2010. jan. 5. 14:07

Nem fáj. Én is nagyon féltem tőle, de tényleg nem fáj. Csak kellemetlen, hogyha kicsit sokáig tart, de nem fájdalmas.

Amikor két-három kezelésen már túl vagy, akkor csinálja a doki érzéstelenítés nélkül, hogy maradt-e benn ideg. Ha maradt, akkor az kicsit fáj.


De tényleg ki lehet bírni, akár fél lábon is.

Az a lényeg, hogy jó dokit válassz!

2010. jan. 5. 14:07
először is lidocain , utána kitépik az ideget és utána kezelik, ami nem fáj, mert akkor is szúrit adnak
2010. jan. 5. 14:05
az érdekelne hogy hogyan zajlik a gyökérkezelés?meddig tart?fáj e?mit csinálnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook