Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi okozhatta, hogy minden indok nélkül napi 4 kw-tal emelkedett az áramfogyasztásunk? fórum

Mi okozhatta, hogy minden indok nélkül napi 4 kw-tal emelkedett az áramfogyasztásunk? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. c906e7f5a1 (válaszként erre: 29. - Paki1968)
2012. máj. 22. 08:45

Ha meg is kérdeznéd, nyilván felháborodott tiltakozás lenne a válasz, még akkor is, ha valóban lopnák. Aki arcátlanul viselkedik, az ugyanolyan arcátlanul belehazudik az ember képébe.

Én is a villanyszerelő kihívását javasolom, de előtte ne beszélj róla senkinek és személyesen menj el hozzá, ne telefonon intézd.

2012. máj. 22. 08:39
Ingyen reggeli nincsen, én biztos kihívatnék egy minősített villanyszerelőt vagy az ELMÜ-t. Ha nem néztek utána, később sokkal többe fog kerülni. Az óra tulajdonosa felel az óraállásért meg a vezetékek épségéért, nem a szolgáltató
33. paki1968 (válaszként erre: 31. - Cservenák Vali)
2010. jan. 12. 16:29
Még kutakodunk.
32. paki1968 (válaszként erre: 30. - Sajert)
2010. jan. 12. 16:29
És mi van ha megy? mert a szembe-szomszédé is onnan megy.
31. Cservenák Vali (válaszként erre: 13. - Paki1968)
2010. jan. 12. 10:05
Megtaláltátok már,hogy mi volt a hiba? Légyszives ird meg. Köszi.
30. sajert
2010. jan. 9. 20:40

Én mikor megkérdeztem az ELMÜt hogy lehet megnézni, nem lopják-e az áramot azt mondták, hogy ha mindent lekapcsolok, és forog az óra, akkor van nagy baj. A lopásra azt mondták, menjek ki, és nézzem meg, hogy az oszlopról megy-e máshova is vezeték (pont előttünk van az oszlop-házban élünk).

Nekünk egy régi fagyasztóláda okozta, a napi 10kwh(!) fogyasztás-növekedést. Ami évek alatt, sunyiba ment fel. Tavaszra kigazdálkodtunk egy új árát, és azóta annyival ment vissza a fogyasztás. A nagy hidegek óta megint föntebb kúszott, de ahog melegedett az idő lentebb ment megint.

Én is hetente többször ellenőrzöm :-D. Mikor nagyon felment megint, akkor volt hogy naponta többször is (pl. mosás előtt- után, nem-e a mosogép szívja).

29. paki1968 (válaszként erre: 28. - Agis)
2010. jan. 9. 20:23
Mégis,hogyan?Kérdezzem meg tőlük,nem ők lopják-e az áramot?
28. agis
2010. jan. 9. 16:19
A szomszédot kérdezted már?
2010. jan. 9. 15:30
Na most ha már mindent ellenőriztem,akkor szerintetek mi a teendő?Pl.hogyan lehet kideriteni az esetleges lopást úgy,hogy nem kell ez E-ON-nek súlyos ezreket fizetni?
2010. jan. 6. 13:21
Nálam például az a hülye hűtő csinálta a cirkuszt. Amikor benyúltam, hogy betegyek valamit, épp csak hozzáértem a kapcsolóhoz, és máris feltekerte magát 5-ös fokozatra. Kénytelen voltam leragasztani szig. szalaggal.
25. bared (válaszként erre: 23. - Kefekötőke)
2010. jan. 6. 11:34
én is ezt mondtam:DDD
24. bared (válaszként erre: 10. - Paki1968)
2010. jan. 6. 11:33
nem lopja valaki?
23. kefekötőke (válaszként erre: 4. - Bared)
2010. jan. 6. 11:19
a marhák!)))
22. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Paki1968)
2010. jan. 6. 11:15

ha mérted akkor jó a műszered.Mert egy GRUNDFOSS keringető 3 fokozatban állítható:30-45-60watt ,ha 60 wattra van állítva számolással is éppen 1,44 kWh.Azonban sokan elfeledkeznek alakásban lévű kütyük standby üzemmódjáról.

Amikor lusták vagyunk felkelni és készemlétibe kapcsoljuka Tv-t. De ma minden villog,csenget,vinnyog a konyhától a padlásig.Aztán a fagyasztó,hűtő ajtaja nyítvafelejtődik és már meg is van 4 kWh/ nap.

21. paki1968 (válaszként erre: 18. - Cservenák Vali)
2010. jan. 6. 10:41
A vegyes t.kazán sziv.-ja mindig egyformán keringet,megmértem 1,44 kw/24 óra.Mikor gázzal fütöttünk,4-600 m/hó .
20. paki1968 (válaszként erre: 16. - Fanatic)
2010. jan. 6. 10:31
Elolvastad amit eddig írtam?
19. paki1968 (válaszként erre: 14. - F111b04f6f)
2010. jan. 6. 10:29
Mint már írtam,már régóta/évek óta/ nézem az orát.Eddig télen sem nőtt a fogy.Ezért furcsa.
18. Cservenák Vali (válaszként erre: 10. - Paki1968)
2010. jan. 5. 12:59
Ha mindent ellenőriztetek akkor csak az lehet szerintem az oka a 4kw fogysztásnak,hogy estétől reggelik minusz12 fok van kint és többet megy a keringető szivattyú persze csak akkor ha nem egyforma a höfok a lakásban mert én például este 9-től reggel fél 6-ig 18 fokra van levéve a gázkazán utánna pedig 19 fok 20 fok csak kb 4 órát van beállítva. Szeretném megtudni,hogy ki mennyi kb gázt használt el dec hónapban egy 110 nm lakásban teljesen leszigeteltről van szú és tetőteres.köszönöm a válaszolat
17. era06
2010. jan. 5. 12:17
húzzál ki mindent, így ellenőrizd le, ha forog kell szólni az áramszólgáltatónak.
2010. jan. 5. 12:16

Lehet kapni fogyasztásmérőt, be kell dugni a készülék elé a dugaljba.

Most télen nálunk is kb. 8-9 kW/nap, de megy a kazán, meg a fűtés szivattyú is.

Jelentsd be az áramszolgáltatónak, de előbb nézz utána, mert lehet, hogy rád verik a költséget, ha nem találnak semmit!!!!

2010. jan. 5. 12:16
Akkor szerintem is csak lehet hogy többet megy a keringető szivattyú,hőtárolós kazán stb.Igaz én nem a villanynál vettem észre,de napi 2.2m3 gáz helyett 3.8 megy el így ebben a hidegben,hogy legyen mindig meleg víz.De ebből megint csak az következik,hogy több áramot is fogyasztunk.
2010. jan. 5. 12:16

Az is kérdés mennyire figyelted eddig a fogyasztást?

Miből gondolod, hogy több a fogyasztás? -persze a számlán látszik- De télen különben is több elektromos energiát fogyasztunk.

Legalábbis mi igen.

Ketten vagyunk és láss csodát kb napi 4 kw-al fogyasztunk többet mint nyáron.Igaz ez köszönhető annak, hogy a párom nem híve a gázbolylernek.Így hát elektomos van.

és valahogy Kapol(y)i úrnak is meg kell élni. Szegény csak 184 000 000 keres havonta.Ez nem elírás!Száznyolvannégymillió Ft.

13. paki1968 (válaszként erre: 11. - Szamóca41)
2010. jan. 5. 12:11
Most az utolsó egy honapban,mert mint írtam ,mindig rendszeresen figyelem az órát.
2010. jan. 5. 12:10
Éjszakára mindent áramtalanitok,ja és nem változott a létszám,még mindig 6-an vagyunk.Lehet,hogy ez a fogy. 6 főnek nem sok,de nekem,aki eddig 9 kw-ot használt,rengeteg és nem tudom a mi jövedelmünkből hogyan fogom kifizetni.
2010. jan. 5. 12:07
Mennyi idő alatt derült ki?Éves elszámolásnál vagy egy hét alatt vagy egy nap alatt?
2010. jan. 5. 12:07
Ezt az aluminium kábeleket kivéve ezt mindet ellenőriztük.Tehát mértük e fogyasztást összeadtuk és lég rá is számoltunk,de így is rengetegnek találon.Éjjel például amikor mem ment semmi,csak a hűtők/amik összfogyasztása 1,5 kw 24 óra alatt-megmértem/,5 kw ment el.Reggel pedig amig elvittem a kicsit az oviba és szintén állás volt elment 1 óra alatt 1 kw.Most már direkt figyelem.Éjjel amikor ugye állás volt majdnem annyi ment el,mint nappal amikor megy ,minden,a tv, a sütő,a mikro, a kazán,a villanyok stb.Ezért furvsa.amugy minden gépünk megvan 1 éve és A osztályúak.
2010. jan. 5. 12:03
esetleg az is fogyaszthat, ha a tv-n van kijelző led, és az világít, ha kivan kapcsolva is, és már nagyon sok háztartási gépen van ilyen. dvd-n, mikrón stb. Bár az nem csak most jelentkezne, hanem eddig is. Én nem tudok mire gondolni...
2010. jan. 5. 12:03
Szólj az áram szolgáltatódnak mielőbb, vizsgálják ki hol kóborol az a fránya áram, mi eszi annyira?
2010. jan. 5. 11:59
napi 4kw az sok de ugy tudod megnézni,hogy nincs-e valahol olyan áramfogyasztó amiről nem tudsz kapcsoljál le minden áramot és nézd meg hogy akkor megy-e a villanyóra,vagy az van amit irtam az elöbb, és még az is lehet,hogy többen voltatok vagy vagytok otthon és akkois megnő az áramfogyasztás,számitógép,mosógép,mikró stb nézd meg ezeket, porszivó Szia
2010. jan. 5. 11:58

-Ha villanybolylerrel melegszik a víz, a téli bejövő vízhőmérséklet jóval hidegebb. Ez okozhat többletköltséget. 4 kw töbletfogyasztáshoz viszont kell legalább 4 személy, vagy 1-2 aki szeret sok és meleg vízben förödni.

Persze más is lehet.


-Nálam pl. 6-7 évvel ezelőtt a hibás hűtőszekrény elektronika okozott töbletfogyasztást.

Ebben van (a régiekben)egy bimetál kapcsoló ami, ha rosszúl működik tovább tartja bekapcsolva a hűtőszekrényt, vagy észnélkül fogyaszt és szinte le sem áll.

Vagy a manó tudja!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook