Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Mirena spirál csökkenti-e a libidót? fórum

A Mirena spirál csökkenti-e a libidót? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 24. 13:05
A Mirena spiralt imadtam,de ket evvel a felrakas utan borproblemaim miatt (amirol kesobb kiderult h nem ez okozta) levetettem. A levetel utan eleg hamar intenziv libido fokozodas volt megfigyelheto. Ugyhogy akarmennyire is vagyok alapvetoen Mirena parti de azt kell mondjam h hat a libidora a kicsi es zomeben helyileg hato hormontartalma ellenere. Azota ugy mukodik a szervezetem,mint regen...
2013. máj. 10. 07:30
Szülés óta én sem kívánom a szexet, azt hittem velem van a baj, de ahogy látom ez mással is van így ! :( :S
7. Sena
2011. júl. 22. 22:10

A gyerek(ek) mellett az anya nem gondol a szexre napközben, ezért estére sem jön meg az "étvágya", mert mitől jönne. Legalábbis én ezt tapasztalom. Ezért olvasgatok erotikus témájú oldalakat, amikor csak tehetem és ez sokat segít.

Én is akartam spirált, de lebeszélt a doki, mert hátha mégis akarok majd gyereket 1-2-5 év múlva és emiatt nem jön össze.

6. Icus
2011. júl. 22. 19:12
Nekem sajna csökkent:( Már nem csak férjemet, hanem engem is idegesít:(
5. vviki2 (válaszként erre: 4. - _anatha_)
2010. jan. 5. 20:23
Köszi;-)
2010. jan. 4. 23:32

Sziasztok,

52 éves ismerősöm 7 éve használja a Mirena spirált. Megkérdeztem erről a dologról, és azt mondta, hogy igazából kb. egy éve csökkent a libidója, de ez inkább a változó korral függ össze nála. Előtte semmi gond nem volt.

Szerintem kérdezzetek rá a nőgyógyásznál erre a dologra, biztos sokan érdeklődtek már erről, és fog tudni rá válaszolni. Nem lehet, hogy inkább a babák melletti sok teendő, fáradtság az oka? Remélem visszajön a kedvetek :) Drukkolok!

3. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Céda)
2010. jan. 4. 19:20
írtam privit
2010. jan. 4. 18:58

Hát, nem tudok biztos választ adni, csak a saját tapasztalataimat. Nekem sem tért vissza a szexuális étvágyam szülés óta, s a fogamzásgátlás sem segített a dolgon. Cerazette mellett abszolút nem kívántam a szexet, s most Mirena mellett is alig-alig... Jó, hozzáteszem nincs is sok időnk összebújni, 3 gyerek mellett örülök ha beájulok az ágyba, csak az alvásra tudok gondolni...:-S

Május óta van Mirena, de se nem jobb, se nem rosszabb vele...

Körülbelül azt tudnám leírni, amiket te...:-(

Én is szoptattam, talán pár hete hagyta abba a kislányom. De semmi javulás. Levetetni én sem szeretném, valahogy kiböjtölöm ezt az 5 évet...(már csak bő 4 év...)

2010. jan. 4. 18:39

Kezdek kétségbe esni, ugyanis majd 2 év eltelt szülésem óta, és úgy érzem, a libidóm közel nem a régi. Korábban majd napi szinten éltem nemi életet, de a szülés óta sosem kezdeményezem, és ha a férjem nem kezdeményezne, talán egy hónapig is kibírnám. Jelenleg átlagosan heti 2-3 alalommal szeretkezünk, de én inkább kötelességből, sajnos nem indulok úgy be mint régen, összejön egy egy orgazmus, de olyan erőltetett. (Volt, hogy párom 1 hónapra elutazott, ez idő alatt talán egyszer ha magamhoz nyúltam - régen ez nálam napi szertartás volt és mennyei)


Szülés után letelt a szexmentes 6 hét, már az 5.en szeretkeztünk és csodálatos volt. Nem sokkal később egy szoptatás mellett is szedhető tablettát írt fel az orvosom, amitől napok alatt nulla lett a libidóm. Visszamentem az orvoshoz a panaszommal, és a Mirenát javasolta. Fel is tetettem. A zérónál valamivel több lett a libidóm, de továbbra is a padlón van, azóta is. 1,5 évig szoptattam, ezalatt a szoptatási hormokra fogtam az állapotom, azonban már 3 hónapja nem szoptatok és a libidóm nem tért vissza.

Mivel drága volt a Mirena, közel 45ezer forint, ezért nem akarok kísérletezni és kivetetni, mert már arra is gondoltam, talán a szülés miatt változott meg a hormonális állapotom és normális hogy alig van szexuális igényem?



Kíváncsi lennék, hogy másnak vannak e ilyen libidó csökkentő tapasztalatai a Mirenától? Mert én erre gyanakszom. Vagy ez az állapot a szülés velejárója?


Nem szeretnék így maradni. Végülis én nem szenvedek, inkább párom, aki szeretné ha az ágyban egy vadmacska lennék, de sajnos nem kívánom a szexet se vele, se nélküle.



Előre is köszönök minden hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook