Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szuperfincsi tésztareceptet keresek, amiben nincs tejszín! :) fórum

Szuperfincsi tésztareceptet keresek, amiben nincs tejszín! :) (tudásbázis kérdés)


24. patyoma (válaszként erre: 22. - 04d410066e)
2010. júl. 19. 09:51
Jaj, a 23. hsz-t úgy akartam, hogy lássad, hogy írtak a fórumodba, mert gondolom nem nézegeted minden nap.:-)
2010. júl. 19. 09:50

Szia!

Bár régi a fórum, mivel gondolom, még mindig meg van az intoleranciád, írok 2 receptet, hátha ízlik. Az első lehet ugyanaz, mint a te chilisbabos penéd, a másodikhoz én szoktam rakni egy-két kanál tejfölt, ha van itthon, de eredetileg anélkül kaptam a receptet és úgy is finom.

1. Hagymás bab

3 hagymát megdinsztelni, fél kiló darált húst átforgatni benne, felönteni a konzerv kukorica és a konzerv chilis bab levével, fűszerezni ízlés szerint (só, bors), lefeded, amikor már majdnem teljesen megpárolódott a hús, beleborítod a kukoricát és a babot és kicsi összeforralod az ízeket. Férjem kenyérrel tunkolja, én spagettivel eszem.

2. Gombás hús

1 nagyobb fej hagymát megdinsztelsz,belekeversz egy zúzott foghagymát, fél kiló vékony csíkokra vágott csirke/pulyka mellet átforgatni benne, felöntöd egy konzervkukorica és egy konzervgomba levével, fűszerezni ízlés szerint (só, bors, bazsalikom, majoranna), lefeded, amikor már majdnem teljesen megpárolódott a hús, beleborítod a kukoricát és a gombát (plusz én itt szoktam a tejszínt vagy tejfölt,keveset, inkább csak a sűrűsége miatt) és kicsi összeforralod az ízeket. Általában orsó tésztát főzők hozzá, de persze bármilyen tésztával finom.


Na, kell nekem ilyenekről írnom, most megéheztem, megyek és meg is főzőm az utóbbit :-))

22. 04d410066e (válaszként erre: 21. - A1baa7edcc)
2010. jan. 23. 15:24

Mindig vevő vagyok ilyesmire, és ez jól hangzik. :)

Köszi! :)

2010. jan. 22. 18:17

Mar valoszinuleg nem aktualis, de en szoktam ilyet kesziteni: Meg kell sutni oliva olajon zold olajbogyot (feldarabolva), zold, friss (nem szaritott), szettepdesett bazsalikomot (jo nagy marekkal) es felbe vagy negyedbe vagott koktelparadicsomot (1-2 marekkal)- mig a paradicsom eppenhogy megfonnyad a forro olajban, majd a fott (durum)tesztaba keverni es par percig meg a tuzon hagyni kevergetve.

Tengeri soval izesitendo tetszes szerint fozes kozben.

20. 04d410066e (válaszként erre: 19. - Bared)
2010. jan. 4. 19:04
Köszi! Nagyon aranyos vagy. :) De szerintem is szerencse, hogy legalább nem gluténérzékenyek vagyunk, az az egyik legdrágább allergia...
19. bared
2010. jan. 4. 17:53

[link]



így néznek ki...

18. bared (válaszként erre: 17. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 17:52

felesleges is... a rágótabletta egy vagyon és kakit sem ér...

ha messze laksz, akkor szerintem vigyetek haza úgy, hogy tudj lefagyasztani...

teavaj, erdeigy. és epres joghurt van belőle, tej, és tejföl, valamint natúr joghurt....mássla eddig az itteniben nem találtm a magam szemközt, illetve de, 800 ft-os tészta stb, de az gluténérzékenyeknek van.../szegények((/

17. 04d410066e (válaszként erre: 15. - Bared)
2010. jan. 4. 17:27

Oh, értem már. Szinte sosem vásárolok a Sparban, mert messze van tőlönk, és nincs kocsink. :) Laktózmentes tejtől is megy néha a hasam, főleg, ha 2 dl-nél többet iszom. Lehet azért, mert az elmúlt tizenvalahány évben nem éltem vele, most meg már fel sem ismeri a szervezetem. :)

De a laktózmentes tejföltől nincs bajom. Fogalmam sincs, miért van így, de így van. Lehet, ma este erőt veszek magamon, és elmászom a sparig, aztán majd betankolok belőle. Köszi az infót.

Gasztroenterológushoz viszont ezzel nem megyek, tudom, mitől leszek rosszul, úgyhogy azzal nem élek. :)

16. Ágibaba1982 (válaszként erre: 12. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 16:57
Tudom,hogy tejszínes,de azt mondtad valamennyit ehetsz...egyébként sajna,nem vagyok olyan nagy szakács,hogy tudjam mivel lehetne helyettesíteni...Bocsi! De hátha, valaki tud valamit, mert ez tényleg isteni volt...
15. bared (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 16:55
de laktózmenteset sem???? ne viccelj már én is laktózérzékeny vagyok, és ezt iszom..
14. bared (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 16:54
de tej, csak laktózmentes
13. 04d410066e (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 16:49
Vagy ez a spar-os cucc nem tej, hanem valamilyen növényi alapú készítmény?
12. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Ágibaba1982)
2010. jan. 4. 16:47
A krémsajt mindig tejszínes. Szerinted lehet valamilyen sima sajttal helyettesíteni? Egyébként nem fogyózom, inkább híznék 1-2 kilót. :)
11. 04d410066e (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. jan. 4. 16:46
Ezt most nem is értem. Nem ihatok tejet... Már írtam.
2010. jan. 4. 16:36

Mi ezt csináltam,tegnapelőtt a csajokkal, és isteni lett, nem fogyós, de egyszer élünk...:-))

Remélem,ezt eheted, tejtermék közül ( krémsajt van benne, meg füstölt sajttal megszórható,(de ez el is hagyható..)


Sajtkrémes-paradicsomos tészta

Hozzávalók:

•1 nagy fej vöröshagyma

•2 db csirkemellfilé

•2 ömlesztett natúr sajtkrém (20 dkg)

•2 gerezd fokhagyma

•1 db 40 dkg-os hámozott paradicsom konzerv

•kevés olívaolaj

•50 dkg farfalle vagy penne

•majoránna,bors, só

•reszelt füstölt sajt(elhagyható)


Elkészítés:

A vöröshagymát kockára vágjuk, olajon megpirítjuk .Ezután a kis kockákra vágott csirkemellet beletesszük, kicsit sütjük. Ráöntjük a paradicsomot, megfűszerezzük majoránnával. Beletesszük a reszelt fokhagymát. Egy kis vizet adunk hozzá, összefőzzük. Belenyomjuk a sajtot, felforraljuk. A tésztát kifőzünk enyhén sós vízben , leszűrjük, és rátesszük a mártásra. Összemelegítjük. Időnként kevergetve hagyjuk állni (kb.10 percet), amíg magába szívja a tészta a szaftot. Tálalásnál megszórjuk reszelt füstölt sajttal.

2010. jan. 4. 16:32
2010. jan. 4. 16:31
2010. jan. 4. 16:30

Egyszerű tejnélküli gofri


Hozzávalók:


* 2 egész tojás,

* 1/2 csomag sütőpor,

* 4 evőkanál cukor, ( + 1 csomag vaníliás cukor az édes gofrihoz)

* 2 dl olaj,

* 5 dl meleg víz,

* kb 50-60 dkg rétesliszt ! (lisztérzékenyeknek lehet helyettesíteni kukoricaliszttel, de óvatosan, mert több vizet vesz fel)

* csipet só.


A két tojást feltöröm, hozzáadom a cukrot, a sót, a sütőport ( + a vaníliás cukrot, ha édes gofrit készítek). Ezeket simára keverem. Részletekben hozzáadom az olajat, mintha majonézt készítenék. Ha az összes olaj benne van, jöhet a fél liter víz + keverés, ezután annyi réteslisztet, adok hozzá, hogy olyan sűrű tészta legyen, mint a nokedlié. Simára keverem és máris süthető! Tölteni lehet pudinggal, lekvárral, mogyorókrémmel, mézzel, de ha csak egyszerűen fahéjas cukrot szórsz rá, akkor is finom. Az első gofri sütése előtt a sütőt kicsit megkenem olajjal, a többinél már nem kell. Nekem szív alakú sütőm van, abba kb. 1 decis merőkanálnyi tészta kell egyszerre, akkor szép formájú lesz a süti. Szerintem ez a legegyszerűbb recept és garantáltan finom, nem ragad a sütőre, sósan és édesen is készíthető és tölthető. Nagy előnye, hogy tej nélkül készül!

2010. jan. 4. 16:27
egyébként nem tejszín, hanem fűszerezés kérdése...((
5. bared (válaszként erre: 3. - 04d410066e)
2010. jan. 4. 16:25

nekem is az van..a spar-nak van egy új termékcsaládja, keress rá neten, 250 ft a tej, 99 a tejföl...

sokkal olcsóbb mint a többi, és jó is...

4. 04d410066e (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. jan. 4. 16:24
Nagyon kevés tejfölt bírok. (Max. 2 evőkanál...) Ráadásul tejföllel nem lesz ugyanolyan fincsi, mint tejszínnel, ezért valami ázsiai recept is jöhet, ahol nem használnak tejterméket. :)
2010. jan. 4. 16:23

Sziasztok! Keresek valamilyen nagyon finom tésztaszószt! Laktózintolarenciám van, ami azt jelenti, hogy a szervezetem csak nagyon kevés laktózt tolerál. Tejszínt és tejet egyáltalán nem eszek, viszont sajt, esetleg egy kevés tejföl belefér. Növényi tejszínt nem hiszem, hogy még ma tudnék szerezni. Átalában chilisbabos pennét, vagy bolognait csinálok, de azt már egy kicsit unjuk...

Köszi! :)

2010. jan. 4. 16:22
bármilyen szószt meg lehet csinálni, csak a tejszínt tejföllel elkevert tejjel kell helyettesíteni!
2010. jan. 4. 16:21
Szuperfincsi tésztareceptet keresek, amiben nincs tejszín! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook