Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor van az óvodákban a beiratkozás? (Kapunk erről értesítőt?) fórum

Mikor van az óvodákban a beiratkozás? (Kapunk erről értesítőt?) (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 28. 13:01
Nálunk május első hetében van a beiratkozás az oviba. Értesítőt itt nem szoktak írni (kisváros), csak kiplakátolják közintézmények hirdető tábláin illetve közértek hirdető tábláin.
2010. jan. 6. 19:59
Nálunk május első hetében van minden évben. III. kerület.
26. Mariann7533 (válaszként erre: 22. - Fdóri)
2010. jan. 4. 21:07
Miért csak /reméled/,hogy szeptembertől megy?
25. Sünsanyi (válaszként erre: 24. - Mamazon)
2010. jan. 4. 20:34
Bocsi, Bp. XI. kerület
24. Mamazon (válaszként erre: 23. - Sünsanyi)
2010. jan. 4. 20:18
Ezzel így nem segítettél, inkább elaltattad/áltattad a szülőket. Ha azt is megírod, hogy melyik településen van így, akkor korrekt a tájékoztatásod, de nálunk Győrben már március elején lezajlik a beíratkozás, így aki májusban kopogtat az pórul jár...
2010. jan. 4. 20:09

Sziasztok!

Én az önkormányzat honlapjáról kihámoztam, hogy melyik ovi lenne a mienk, majd írtam egy mailt a vezetőnek.

Így tudom, hogy május első napjaiban kell a beíratást megtenni.

remélem, h tudtam segíteni...

22. fdóri (válaszként erre: 14. - Mariann7533)
2010. jan. 4. 19:53
Akkor lehet h igazad van, az én fiam is most elsős. A kicsi szeptemberben megy oviba(remélem).
2010. jan. 4. 15:21

Nálunk, Bp. V. kerületében, nem küldtek értesítést. Tavaly februárban bementem abba a két oviba, amelyik közel volt, megnéztem, melyik a szimpatikusabb és megkérdeztem, mikor lesz a beiratkozás.

A mi kerületünkben mindig május 1. hetében van a beiratkozás és nincsen külön nyílt nap, bármikor be lehet menni körülnézni.

Szóval szerintem ez tényleg helyenként változó dolog.

20. 39ff6fe670 (válaszként erre: 19. - Mamazon)
2010. jan. 4. 15:15
:))) köszi
19. Mamazon (válaszként erre: 17. - 39ff6fe670)
2010. jan. 4. 15:12

Értesítjük a Szülőket, hogy a 2010/2011-es nevelési évre az


ÓVODÁS KORÚ GYERMEKEK

JELENTKEZÉSE



Győr város területén egységesen a

következő időpontokban történik:



2010. március 03-án (szerdán) 08.00 - 18.00 óráig,

2010. március 04-én (csütörtökön) 08.00 - 16.00 óráig.



Ezeken a napokon kell beíratni azokat a gyermekeket,

akik eddig az időpontig folyamatos óvodai ellátásban

nem részesültek és 2010. augusztus 31-ig

betöltik a 3. életévüket.


Kérjük, hogy az év közbeni felvételi igényeket (azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2010. augusztus 31-e után töltik be a 3. életévüket, vagyis előfelvételis jelentkezők)

is a fenti időpontban szíveskedjenek jelezni az óvodában!


A jelentkezéskor be kell mutatni:


• a szülő személyi igazolványát, lakcímkártyáját,

• a gyermek lakcímkártyáját,

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatát.


A Győr Megyei Jogú Város közigazgatási területén kívül élő gyermekek győri, önkormányzati fenntartású közoktatási intézménybe történő beiratkozását külön rendelet szabályozza /9/2007. (III. 05.)Ök. rendelet/.


Az egyes óvodák körzethatárait az óvodák kapuin

elhelyezett hirdetményben - a beíratás előtt - tájékoztatásul közöljük.



Felelős kiadó: Papp András az Oktatási és Kulturális Osztály vezetője

18. 39ff6fe670 (válaszként erre: 17. - 39ff6fe670)
2010. jan. 4. 15:07
egy :)
2010. jan. 4. 15:06
Lenne eggy kérdésem. Az oviba iratkozás feltétele a betöltött 3. év..na de melyik hó hányadikáig?
16. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2010. jan. 4. 14:55
Tudom mit érzel.De hidd el,a gyerekek sokkal jobban viselik,mint a felnőttek.A nagylányomnál egy hétig bőgve jártam haza,ő meg örömmel ment be.A fiam pedig már ismerte az ovit a nagyobb tesó által.A kicsi lányom már vonul befele a fiam után a kiscsoportba,és azért bőg,mert kihozom.Sok erőt kívánok,mert ez az első "elválás" anyától,és ez bizony megviseli az anyukákat.Általában.Szerintem ha van rá mód,és megengedik,akkor néha vidd be egy egy órára,hadd játszon a gyerekekkel.Főleg most hogy jön majd a tavasz,az udvaron egyszerübb az ismerkedés.
2010. jan. 4. 14:55

Nem gondolom, hogy mi fogunk kapni ilyen értesítőt. Egyszer tavasszal felhívtam őket, mennyivel korábban kell jelezni, hogy biztosan legyen hely, mert állítólag kevés a férőhely, de megnyugtattak, hogy semmi. Aztán elmondták, hogy az önkormányzati lapba mindig bele szokták írni tavasszal az aktuális infókat, mikor kell jelentkezni, ilyesmi. Nem hiszem, hogy külön küldeni fognak levelet.


De ez biztos lakhelyenként változik.

2010. jan. 4. 14:51
A lányom most elsős,és ő még nem kapott annó levélben értesítést.A fiam kiscsoportos,és ő már igen.Az önkormányzat küldött egy levelet.Az ovi pedig a nyílt napra küldte a meghívót.Mondjuk hozzánk közel van az ovi,és meg is néztem,de akkor is küldtek.Szerintem mostmár ez törvény.De lehet,hogy tévedek.
13. Mamazon (válaszként erre: 6. - 3a724ecf9f)
2010. jan. 4. 14:49
Tavalyig áprilisban volt, de FIGYELEM!!!! Idén mindenhol előbbrehozták márciusra!
2010. jan. 4. 14:48
Ja, és külön értesítést mi nem kaptunk. Az óvodai túltelítettség miatt már 2 éves korában előfelvételizni voltunk, hogy biztosan legyen helye a kisebbik gyerkőcnek.
11. daroki
2010. jan. 4. 14:48

Szia!


Én sosem kaptam értesítőt az ovitól.Érdeklődtem a többi szülőtől,aztán elmentem az oviba is érdeklődni,ott kaptam felvilágosítást,hogy mi,hogyan zajlik.

Nálunk is április környékén volt a beiratkozás.

2010. jan. 4. 14:48
Az újságban meg szokták jelentetni a beiratkozás dátumát.
9. Jéghegy (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2010. jan. 4. 14:48

Jobban izgulok, mint mikor én mentem suliba, v. új munkahelyem lett:)))


Remélem nem úgy éli meg mint én, annak idején... Anyum azt mondta végigbőgtem a 3+1 évet:(((

(valami lehet benne, mert így 30-on túl, még mindig görcsbe rándul a gyomrom, ha az ovira gondolok:D )

2010. jan. 4. 14:48

Na, pont ez a téma érdekel engem is. sok helyen olvasom, hogy célszerű előbb beíratni a gyereket mert abban az évben mikor már megy, lehet nem veszik be ha otthon vagy a kistesóval. A fiam majdnem 4 lesz mire oviba megy, mégis elutasíthatják helyhiány miatt ha ittnon leszek még a hugival.

Nem tudom jön-e értesítő, de nem várom meg, még idén, de lehet, hogy már mostanában foglalunk neki helyet 2011 szeptemberére. :D

2010. jan. 4. 14:48

Győrben már december elején elkezdődtek a nyílt napok. Mi voltunk többön is és feliratkoztunk két helyre. Onnan ígérték is, hogy március elején visszahívnak.


De nem értem, hogy ki értesítene? A védőnő? Az óvoda? Az önkormányzat? Nem várok külön értesítésre, csak onnan ahol én jeleztem a felvételi szándékunkat. Persze ez megyeszékhely. Kisvárosban lehet, hogy máshogy megy...

6. 3a724ecf9f (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2010. jan. 4. 14:48
szia!mi nem kaptunk értasítőt, de nálunk is áprilisban szokott lenni...
2010. jan. 4. 14:48
Mi nem kaptunk:( Pedig már ki is járta az ovodát:)
2010. jan. 4. 14:47
Nálunk nincs értesítés. Ha megvan az ovi amit szeretnél menj időben érdeklődni az a biztos. A beiratkozás idejét ha az ovi önkormányzati azt a hírdetőkön kiteszik vagyis a törvény így írja elő. Általában tavasszal van.
2010. jan. 4. 14:47
Úgy rémlik, hogy áprilisban szokott lenni. Nálunk a helyi újságban szokták meghirdetni az időpontot.
2010. jan. 4. 14:45
Szia.Igen fogtok értesítőt kapni,de én úgy tudom,hogy március vége április eleje.De az értesítés tuti megy.Sőt szoktak nyílt napot csinálni,nálunk így van.
2010. jan. 4. 14:44
Mikor van az óvodákban a beiratkozás? (Kapunk erről értesítőt?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook