Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg jó torokfájás és köhögés esetén ha a nyakat zsírral kenjük be? fórum

Tényleg jó torokfájás és köhögés esetén ha a nyakat zsírral kenjük be? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 2. 10:56
Ez a módszer akkor hatásos, ha lázad is van. A zsírtól még forróbb lesz az a terület, ahol bekened, ezáltal a kórokozók kellemetlenebbül érzik magukat.
2010. jan. 4. 14:17

Elvileg köhögésre jó a zsír, de nem a nyakra kenve, hanem a mellkasra.

Őszintén szólva az én gyerekeimnek nem nagyon használt.

7. b72bf01933 (válaszként erre: 6. - Cirmesitompika)
2010. jan. 4. 14:12
:)
2010. jan. 4. 14:03
Nekem az öregek ajánlották így, de mellkasra kellett tenni. Szerintem semmit se ér, de reggelre minden csupa zsíros lett...
2010. jan. 4. 13:30
köszike,tegnap már összerágtam egyet nyersen,hát remélem a bacik is úgy menekülnek előlem mint ahogy a férjem tette :D
2010. jan. 4. 13:19
Ez tényleg jó! De ha összevágod apró darabokra a feketeretket és leöntöd 2-3 evőkanál Hársmézzel, akkor mégjobb eredményt érhetsz el, mert a fekete retek már önmagában is immunerősítő hatású. Másik ilyen fokhagymát összenyomod és azt eszed meg hársmézzel. Öli a bacikat rendesen.
2010. jan. 4. 13:17
Szerintem is butaság. Semmi értelme. Sálat neki meg mézesteát. Amit egyszer kipróbáltam ilyen népi bölcsesség és be is jött: fogsz egy fej fekete retket, levágod a tetejét és pici medencét vájsz bele, aztán egy vastagabb tűvel átszúrod a medence közepénél az egész retket. Öntesz bele mézet és hagyod hogy lassan átfollyon az összes. A kicsöpögött mézet kell megenni. Elég kesernyés lesz a retektől de nekem bejött.
2010. jan. 4. 13:14
Ezt a hülyeséget még sehol nem hallottam. :) Kakukkfű tea kiváló és a sok-sok hársméz+fokhagyma+vöröshagyma
2010. jan. 4. 13:14
Tényleg jó torokfájás és köhögés esetén ha a nyakat zsírral kenjük be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook