Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Korcsolya vagy görkorcsolya - melyiket jobb először megtanulni? fórum

Korcsolya vagy görkorcsolya - melyiket jobb először megtanulni? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 24. 13:54

en elobb jegkoriztam, 4-5 eves koromban, utana a gorkorit az egysorost,tanulnom kellett.

nekem sokkal konnyebb a jegkori

2011. febr. 24. 13:53
Én még 4 keréken :)tanultam meg görkorizni. 20 évvel később felhúztam a korit és siklottam a jégen :)
2011. febr. 24. 13:34

Én az istennek nem tudok megtanulni görkorizni, halálfélelmem van rajta :D! Bár az a baj, h senki nem mutatta, magyarázta el h kell, mindenre magamtól kell rájönnöm...


Szal a kérdésedre válaszolva: jégkorizni tanulj meg előbb. Nem lehet akkorát esni felöltözve a jégen, mint jó időben a betonra. És akkor már biztosan jobban, könnyebben fog menni a görkorizás is. Nekem a jégkorcsolya első alkalommal is jobban ment, mint a görkori, hamar belejöttem, utóbbival meg mondom még mindig szenvedek.... :(((

2010. okt. 9. 13:23
A Spartant nagyon nem ajánlanám, Én megértem ha dárga a K2 de mindenek felett a K2, kényleem minőség, strapabiróság és nemutolsó szempont, alaktrészellátása is jó itthon. A Rocessel pl ez a baj hogymár semmi alkatrészt nemlehet kapni hozzá itthon. Vagy a powerslide semegy rosz választás az olcsób valamivel. de nézz körül az neten, vagy az üllöin az 5 számnál van egy szaküzlet skateworld a nevük, honlpajuk is van.
2010. okt. 9. 13:21
Hát nagy átlagban ez mindegy. Egyikről könnyű átvátltani a másikra, szóval ezt nem szabad túlvariálni, ha Tél jön kezd a jéggel ha nyár a görrel, Bár a gör jobbankihasználható, nem csak körbe körbe lehet meni :)
2010. jan. 5. 19:37

Spartan görkorit ismeri valaki?

milyen minőség?

2010. jan. 4. 08:46
Én először tanultam meg jég korcsolyázni, azután görkorcsolyáztam, de ennek csak technikai oka volt.
2010. jan. 4. 07:19
Görkori. Ha már megy könnyebb lesz megtanulni korcsolyázni.
13. bige (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2010. jan. 3. 22:37
így van, pontosabban szilikonos
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Megryan)
2010. jan. 3. 21:42
mindenképpen gumikerekes legyen. a műanyag nem jó, csúszik, nem biztonságos.
11. bige (válaszként erre: 3. - Megryan)
2010. jan. 3. 21:38

szia!

én görkorcsolya párti vagyok. Én annyira szeretek görkorcsolyázni, hogy mind a két lányomnak "kötelező" volt megtanulni. A nagyobbikkal végigjátszottuk az összes játékboltban kapható modellt, de nem ért semmit, nem tudott megtanulni. A kisebbik a 2. ( ! ) szülinapjára kapott egy soros állítható márkás görkorcsolyát. A nappaliban pillanatok alatt megtanult foteltól fotelig gurulni. 1 hét után az utcán is szépen állt a lábán. 4 évig tudta használni az állítható korcsolyát. Nagyon biztonságosan megtanulta. Bármilyen hideg van, ha nem vizes az út - tud menni vele. Később ( 6-7 évesen ) elvittem korcsolyázni tanulni. Azt mondta az oktató, hogy mondjam , hogy nem igaz, hogy soha nem volt a lábán még korcsolya!:)

Én is felnőtt fejjel tanultam meg pillanatok alatt korcsolyázni a görkoris múltammal.


szóval én a görkorira szavazok - jobban kihasználható

2010. jan. 3. 21:36
télen jégkorcsolya, nyáron görkorcsolya
9. Szasz23X (válaszként erre: 7. - Megryan)
2010. jan. 3. 21:36
Én ezzel is tanultam 3 éve :) Nekem valahogy teljesen egyértelmű, hogy ha meg akarok állni, áthelyezem a súlyomat a bal lábamra, a jobbat picit előrébb rakom kinyújtva (kb. mint a katonai díszlépés :D nem tudom máshoz hasonlítani) és lassan lerakom a féket. Van, aki simán rádől hátra, én azt nem szeretem, állandóan seggre akarok esni :D
2010. jan. 3. 21:35
Mindkettő.
2010. jan. 3. 21:34
Akkor göriben adhatnál tanácsot :) hogyan lehet "jól" megállni? Mert amikor régi görim volt, simán az első fékkel megálltam, de most az egysorosbál, ahol hátul a fék, bajban vagyok, egyszerűen em tudok megállni, csak ha megkapaszkodok, de az elég muris.
2010. jan. 3. 21:33
görkorit :D szerintem :D
5. 318512f90e (válaszként erre: 3. - Megryan)
2010. jan. 3. 21:33

szia.

ha jégpálya csak 1 hónapig van a közeletekben, akkor értelemszerűen görkori kellene. de arra figyelj, hogy olyan helyen menjen a görkorival, ahol sima a beton!!!!! és bukó legyen rajta!


sok sikert!

2010. jan. 3. 21:32
teljesen más mozgás. Imádok görizni, mániákus vagyok. Ennek ellenére jégre 2x merészkedtem, és valahogy "nem olyan"...nem jött be... Nem tudom, mi lehet a különbség, de tényleg van.
2010. jan. 3. 21:31

6 éves gyereknek melyiket jobb először megtanulni?

Hogyan lesz könnyebb?

Eddig kétszer volt kori a gyerkőc lábán, lassan óvakodott körbe a pályán, belém kapaszkodva, de tetszett neki. Viszont nem tudom hogy korit vagy göri vegyek neki? Mert koripálya csak 1 hónapig van a közelünkben, utána nem tudom vinni.

2010. jan. 3. 21:30
Jégen jégkorcsolya, aszfalton görkorcsolya. ebédnél sörkorcsolya :))
2010. jan. 3. 21:29
Korcsolya vagy görkorcsolya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook