Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamerázhatja-e a szomszédom a házamat és az udvaromat a beleegyezésem nélkül? fórum

Kamerázhatja-e a szomszédom a házamat és az udvaromat a beleegyezésem nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. c906e7f5a1 (válaszként erre: 49. - 0a6ce1d48d)
2011. ápr. 25. 20:57

Ez nagyjából így is van, de ha lefényképezi a kamerát, ami valószínűleg másnak az udvarában van, akkor ő is törvénytelenül készít felvételt.

Van megoldás???

50. Pné Veronika (válaszként erre: 43. - Golfáramlat)
2010. jan. 25. 22:05
Kéne nekem lízingbe egy kicsit... Lehetne??? :-)))))
2010. jan. 25. 19:25

Nem kamerázhat át senki a másik tulajdonára.

Fel kell jelenteni. De előtte a kamerát le kell fényképezni úgy, hogy abból látszódjon, megállapítható legyen a pásztázott területed.

Tanú sem árt. Sőt az a legjobb, ha a fényképet nem te készíted.

48. 99279bb06f (válaszként erre: 47. - 99279bb06f)
2010. jan. 25. 14:24
Egy fényképpel ragaszd le. Ugyanarról a helyről készüljön ahol a kamera áll.
47. 99279bb06f (válaszként erre: 46. - Maryenngirl)
2010. jan. 25. 14:22
Egy állóképpel ragaszd le a kameráját! :)
2010. jan. 23. 18:34

Sziasztok!

A mi utcánk keskeny és így közel van a szembe szomszéd háza. A bejáratuk az utca felé néz és az ajtó fölött kamera.Van két garázsa, de éjjel nappal a ház előtt parkol és a kamera az autójára van irányítva(Már amikor)!Kellemetlen ha jön hozzánk valaki azt mindig szemmel tudják tartani.Már havat söpörni sincs kedvem kimenni, mert tudom hogy lesekednek! Ehhez van így joga, ha nem csak az autóját látja, hanem minket is.Kamera felszerelésekkel foglalkozik, úgyhogy ért hozzá. Lehet , hogy felvételt is készít rólunk . Ha kérdőre vonnám úgyis kimagyarázná. hivatalos ügyekhez meg nincs kedvem vele kapcsolatban, én nem jelentgetek senkit!

45. mojito88 (válaszként erre: 44. - Rina17)
2010. jan. 22. 15:16
Az én barátom kiszúrná a kerekét ahogy egyszer ezt meg is tette egy szomszédjával!
44. rina17
2010. jan. 22. 11:46

Sziasztok!!

SEGÍTSETEK!!!

A szomszédom rendszeresen úgy áll be a kijáróra hogy nem tudok vagy alig tudok kijönni a kocsival!

Messze van az óvoda ahová kislányomért mennék délben és ő odaáll , majd elmegy!!


Direkt csinálja tehát azt ne tanácsoljátok hogy szóljak neki!


Nem bírja elviselni hogy beállunk az udvarba ahol neki üzlete van , pedig a miénk is az udvar!!

Ki is írta a bejáróra hogy az üzlet parkolója jogtalanul , mert közös!!


Van értelme följelenteni vagy ilyesmi?

Már elegem van évek óta tűrök

2010. jan. 4. 00:54

A szomszédodnak az a szerencséje, hogy nem az én sógorom a szomszédja!!! (Nagydarab, kopasz, kigyúrt fószer - arany lélekkel :DDD)

Már rég megadta volna neki a kezdő-lökést Németország felé....

2010. jan. 3. 23:09
Szerintem,nem!
41. 99279bb06f (válaszként erre: 39. - Manilu)
2010. jan. 3. 22:06

...és ha egy jó minőségű kamerája van, akkor az utolsó szőrszállig mindenedet le tud figyelni. :D


Ez a magánélet megzavarása fogalomkörébe tartozik. Fel lehet jelenteni - előtte nem árt szólni, hogy komolyabb veszekedés ne legyen.

40. Pné Veronika (válaszként erre: 23. - Rolvisa)
2010. jan. 3. 22:01

Azt hittem, hogy az én szomszédomról írtál, így hirtelen... :-O

Nálunk ugyanis sajnos ez a helyzet... :-((( Annyi különbséggel, hogy a kert végébe folyik a házból a cucc... :-((

39. Manilu
2010. jan. 3. 21:35
A mi szomszédunknál is felvannak szerelve kamerák,engem kimondottan idegesít,hogy az egyik pontosan a medencénkre van állítva,rohadtul örülünk neki,mit ne mondjak,egyedül a konfliktuselkerülése miatt nem szóltunk eddig,de nagyon zavaró,hogy fürdesz,és tudod hogy ő bent meg esetleg nézi mit csinász...
2010. jan. 3. 21:01

Tapasztalataim szerint sajnos sokkal hatásosabb megoldás, mint a hatóságok... Egyszerűen senki nem csinál semmit. valahogy ebben az országban nem igazán vannak meg a tulajdon, a birtok, és a személyiségi jogokat BETARTATÓ tövények... Mindenki tudja, kinek mihez nincs joga... És betartatni ki fogja?

Megkloffolják...Feljelent? A kameráját el kell venni, bizonyítsa be. Ti ott vagytok X-en, ő meg egyedül...Nem kellemes, és nem is túl finom megoldás, de tudsz jobbat?

2010. jan. 3. 20:39
Az erőszak nem megoldás, mert attól még nem fog kialakulni a "jó szomszédi viszony".Kitelhet tőle, hogy kiküldi a rendőröket és még "felvételei, bizonyítékai" is lesznek. Ezt mindenképp a hatóságokra kell bízni.
2010. jan. 3. 20:37
Attól függ, hogyan kamerázza a házat. Ha az ő felszerelt kamerája lát át a Ti házatokra, akkor BIRTOKVÉDELMI ELJÁRÁSTlehet kezdeményezni ellene a helyi Önkorméányzatnál. ( Kérelem 2.200 Ft illetékbélyeggel ellátva). Ha kézi kamerával teszi, akkor azt csakis egymás között tudjátok lerendezni...
2010. jan. 3. 20:30

nekem nagyon jó dolgom van :D Nálunk 2-3x megjelenik költözéskor a kellemesebbik része a baráti társaságnak XD és érdekes módon onnantól senki nem volt a beszólogatós fajta :D Még az a szomszéd se, aki mindenkit feljelentett a házban :D

Adjam kölcsön a barátokat egy hétvégére? :D

2010. jan. 3. 20:25

Hú, ilyen szomszédunk nekünk is van,illetve még ennél is rosszabb!!

Mintha valahol olvastam volna ilyenről és ha bűncselekmény bizonyítékaként készülnek a felvételek, az nem probléma. Különben nem szabad.

33. NataliaWeiss (válaszként erre: 24. - Marmar)
2010. jan. 3. 20:24

Szia!

Én úgy gondolom, hogy a szomszédod túl messzire elment. Nem szabadna hagyni, hogy zaklasson titeket ezzel amit csinál.

Én feljelentést tennék magántitok jogosulatlan megismerése és becsületsértés miatt. Azért magántitok, mert a ti udvarotok és házatok környéke magánérdekeket képvisel. Ennek távcső, fényképzeőgép, lehallgató készülék, magnó, stb.-vel való megfigyelése bűncselekmény. A becsületsértés, pedig a trágár kifejezésekre vonatkozik. Esetleg ha még meg is gyanúsít valamivel, akkor a rágalmazás is helytálló. Mindhárom bűncselekmény magánindítványos, ezért aztán én már holnap elmennék az illetékes bíróságra és benyújtanám az erre vonatkozó kérelmemet.


Szerintem az ilyen emberrel nem lehet szót érteni, bizonyára baj lehet az elméjével.

32. Szasz23X (válaszként erre: 31. - Marmar)
2010. jan. 3. 20:23

persze.

Simán jogotok van, talán történik is valami.

Az ilyennek nem simán kapni kell... Felállni ne tudjon...

31. Marmar (válaszként erre: 30. - Szasz23X)
2010. jan. 3. 20:20
Már kapott párszor (nem tőlünk), de nem tud elülni a seggén. Valakivel mindig veszekednie kell, lételeme. Minden magyar hülye, csak ő, a német a valaki. Jegyzőnél panaszt tenni vajon jó ötlet?
2010. jan. 3. 20:17

fel kell jelenteni. Ilyet nem csinálhat. A házadat beleegyezésed nélkül maximum amiatt kamerázhatják az illetékes szervek, hogy építettél-e valamit, ami nincs rajta a telekkönyvi kivonaton, de erről is értesíteniük kell, hogy ilyen fog történni. Időpontot már nem kötelesek mondani. A szomszédodnak semmi köze ahhoz, hogy neked hogyan néz ki a házad, telked, és pláne ahhoz, hogy ki jön hozzád. Ez igenis személyiségi jog megsértése.

Két dolgot lehet tenni. Ha jogszerű akarsz lenni, jelentsd fel érte. Ha hatásos, keress pár olyan embert, aki behajtással, stb foglalkozik, és megmagyarázzák neki elég alaposan, hogy ezt nem kéne... Majd a videokamerájával a seggében elgondolkodik...

2010. jan. 3. 20:17
nem!!!!
2010. jan. 3. 20:03

Megkell ruháztatni valakivel.

Lehet filmet akar forgatni:-)

viccet félre téve én elbeszélgetnék vele,már ha lehet vele beszélni.És ha szépszóból nem ért fel kell jelenteni az önkormányzatnál.

2010. jan. 3. 20:02
nem
26. Marmar (válaszként erre: 25. - Bige)
2010. jan. 3. 19:57
Amiről nem tudsz, nem fáj. De ez minden mozdulatot figyel és felvesz, meg felhívja rá a figyelmet. Szerintem zaklatás.
25. bige (válaszként erre: 22. - Marmar)
2010. jan. 3. 19:52

ezek szerint a sutyiban fényképezés nem bűn, csak ha felhívja a figyelmet?


biztos nagyon bosszantó, engem is irritálna, de amíg az utcán van - nem követ el bűnt,

szét kell választani a bosszantást a valódi bűntől

24. Marmar (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2010. jan. 3. 19:50
Velünk konkrétan semmi, csak egy ismerősünkkel van baja, és úgy gondolja, aki az ellenségem barátja, az az én ellenségem. De mindenbe képes belekötni, keresi az alkalmat.
2010. jan. 3. 19:50

Csak akkor, ha törvénybe ütköző cselekményt tud bizonyítani vele-szerintem.

Felénk is volt hasonló.Lefényképezte a szomszédját , mert nem tűzijátékot, rakétát lövöldözött.Az meg lefotózta, hogy ő a szennyvizet a kert alá nyomatja.

Érdekes helyzetek!!

Vannak ilyen elviselhetetlen szomszédok.

Felénk ez a szennyvíz kinyomatás nagyon bosszantó, szennyezik a levegőt.Hogy együk a kerti zöldségeket, Lerakódik rá az elpárolgó bűz.

22. Marmar (válaszként erre: 19. - Khatif)
2010. jan. 3. 19:48
Az más, szerintem. Mert közben nem kiabálsz trágár szavakat, és nem hívod fel senki figyelmét arra, hogy most épp kamerázol, vagy fényképezel. És gondolom nem jársz vissza ugyanoda minden nap. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook