Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet mozogni? fórum

Mit lehet mozogni? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 12. 15:23

Szerintem bármit mozoghatsz, ami jól esik, hacsak valamilyen rizikofaktor miatt nem vagy veszélyeztetett terhes.

Ekkor az orvos elmondja mi az amit kerülj, de mindig hallgass a szívedre és a jóérzéseidre,

ami jól esik abból baj nem lehet.

Én az utolsó héten parkettáztam a gyerek szobát és festettem a falat.

Élveztem minden percét a hatalmas pocakom ellenére :)

Jó egészséget!

2010. jan. 6. 19:48
Én elkezdtem terhes tornára járni, de rosszul lettem torna közben, szóval orvosi javaslatra nem mozoghattam szülésig.
15. Kismanó86 (válaszként erre: 14. - D0759ec0b9)
2010. jan. 3. 20:31
Én nem vagyok édesszájú, de ez a gyerek valószínű apja lánya/fia lesz. Ma szinte semmi rendeset nem kívántam, csak édességet. De persze próbálok odafigyelni.
14. d0759ec0b9 (válaszként erre: 9. - Kismanó86)
2010. jan. 3. 20:08
Szia, persze hogy nem. De ezek szerint Te pontosan úgy élsz ami számomra diéta. Nagyon édesszájú vagyok :)))
2010. jan. 3. 19:56
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hetek óta nem bírok egy jót enni. Gyakorltilag semmit sem kívánok és folyamatos hányingerrel küszködök. A hasam nő, máshonnan fogyok. Ne 1-2 kg-on múljon a boldogságod. Tapadjon meg jól a picike!
12. hope_:) (válaszként erre: 9. - Kismanó86)
2010. jan. 3. 19:14

A védőnő mindent elmagyaráz tuti :)

De most ne aggodj azon a plusz pár kilón én olyan rosszul voltam a 6ik héttől hogy étvágyam sem volt nagyon kevés étel esett jól.....

Szóval várj még érhet meglepetés :)

De kívánom hogy ne legyél rosszul és szép babavárást kívánok :)

11. szitaszivárvány (válaszként erre: 10. - Ibuska1990)
2010. jan. 3. 19:12
Szerintem ez egyénfüggő. Én biztos nem tehetném meg. :-(
10. ibuska1990 (válaszként erre: 8. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 3. 19:09
Én 20 hetesen kezdtem el RR kismamatornájára mozogni, úgy hogy elötte semmit nem mozogtam. Nem lett semmi bajom, sőt annyira megszerettem hogy eldöntöttem szülés után rendszeresen fogok tornázni és be is tartottam.
2010. jan. 3. 19:08

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy igazatok van, megvárom, mi lesz a vizsgálatokon, aztán majd meglátom.

Védő náni is tud ilyenben tanácsot adni, ugye?

Mami10:Azért ugye a diétánál nem koplalásra gondolsz? Mert mondjuk én évek óta alap esetben nem eszem kenyeret, cukrot, tésztát és sütit csak alkalmanként (pl. szülinap 1 szelet torta). Nem is vagyok nagyon édesszájú, bár azt hiszem a bébim viszont az. :-) Szerintem ezeket a szokásaimat megtartom.

2010. jan. 3. 19:01
úgy tudom kismamatornára betöltött 16. hét után és orvosi igazolással lehet jelentkezni. Az előző babámnál megkérdeztem az orvosom járhatok-e jógára, azt mondta még nem, majd talán később. Tehát szerintem ez egyénfüggő. Rubint Réka dvd-i jók, de aki nincs hozzászokva, az ne ilyenkor kezdje el. Én inkább ajánlanék egy kis pilatest, a megerőltetőbb hasizomgyakorlatok kihagyásával.
7. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. jan. 3. 19:00
Az első 12. hétben nem nagyon javasolják az ugri-bugri, megeröltető tornákat mert ilyenkor az a fontos hogy jól megtapadjon a baba, de utána nyugodtan tornázhatsz. Én Rubint Réka kismamatornájára tornáztam az utolsó hétig. Próbáltam Kállai Ildikó féle tornát is de az nekem nem jött be.
2010. jan. 3. 18:58

Szia :)


Nekem is a védőnő Rubint Réka kismama tornáját ajánlotta :)

De szerintem várd meg az első viszgálatokat hogy nem a árthat valami az első 12 hétben még nem ajánlatos ...

5. d0759ec0b9 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2010. jan. 3. 18:51
Nagyon jó kismamáknak szóló DVD-k vannak. A hasizom gyakorlatokat hanyagold, meg az ugrabugrálós gyakorlatokat. Egyébként miért ne lehetne diétázni? Én is diétáztam, semmi baja nem lett a fiamnak, és így 1 kiló plusszal jöttem haza a kórházból. :)
2010. jan. 3. 18:50

Szia!

Az első 12. hétben vigyázni kell, hogy rendesen megtapadjon a baba. Ezért csak könnyen elvégezhető gyakorlatokat végezzél pl. séta.

2010. jan. 3. 18:49

Szia! Rubint Rékának ha jól tudom van kismama tornája. próbáld ki!


jó egészséget kívánok!!!!

2010. jan. 3. 18:48
Ugrálással , rázkódással járó dolgokat kerülj de egyébként tornázhatsz, csak ne nagyon erőltesd a hasadat.
2010. jan. 3. 18:45

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy mit lehet mozogni terhesség alatt? Nemrég derült ki a terhességem,kb. 5hetes vagyok. Igazság szerint nem vagyok egy nádszál, de kövérnek sem mondanám magam. Mozogni mindig is szerettem kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Most az ünnepek miatt már így is több vagyok 3-4 kilóval, és ez még nem a baba. Diétázni persze nem szeretnék, mértéktelenül zabálni sem. Mozogni viszont mit lehetne itthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook