Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rágalmazás - Feljelenthetem? fórum

Rágalmazás - Feljelenthetem? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 3. 11:58
Ha nem használom a törvény adta jogomat, akkor miért van ez a törvény? És akkor mit tegyek, ha ne ezt?
2010. jan. 3. 11:56
Akkor kérdezem most azokat, akik szerint felesleges lépés lenne a részemről a feljelentés: szerintetek hogy védjem meg nyogodt boldog életünket, a gyermekemet; a gyermekeimet, mivel azóta szültem még 2-őt, a zaklatások és a rágalmak (+stb-k...) ellen, amiket a volt férjem követ el egyfolytában ellenünk. Nem kommunikál egyáltalán velünk, nem foglalkozik a gyermekkel, a tartás díjat is le kellett tiltatnunk a fizujából, már kétszer is. Ha tudja a telefon számunkat, akkor állandóan csörget, zaklat, hívogat, kiabál velünk, ha mi hívjuk nem veszi fel a telefont, ha szám nélkül hívom, akkor meg nem válaszol, csak makog, én meg nem vagyok azért több 10 Ft-os számlát csinálni, hogy hallgassam magamat a telefonba beszélni. Ha SMS-t írunk, akkor nem válaszol, ha ő ír, akkor válaszolok. Ha mégsem, akkor meg ő van felháborodva, és rohan a gyermekjóléti szolgálathoz, meg a gyámhivatalhoz. Volt hogy kijött egy családgondozó, hogy névtelen hívást kaptak, hogy jöjjenek ki, mert veszélyben van a nagyobbik lányom. Volt, hogy amikor a férjem hozta haza az oviból a kisebbik lányunkat, az utcán rátámadt az exem, és kiabálni kezdett vele meg fenyegetőzni. És kihangsúlyoznám, az előtt a gyerekem előtt, akihez neki semmi köze nincs, de ezt a viselkedést még a nagyobbik lányom előtt is elítélem.
10. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2010. jan. 3. 11:22
Ragalmazasert szerintem nem felfuggesztettet fog kapni, hanem esetleg penzbirsagot, de lehet tevedek.
2010. jan. 3. 11:02

Nem tudom milyen az élete, mert azóta nem is vagyunk nagyon még emberi kapcsolatban sem egymással, pedig a férjemmel mindent megteszünk. Sajnos kommunikációs probléma is van köztünk, és azt sem tudjuk, hogy oldjuk meg.


Talán ha feljelenteném, és kapna megint egy felfüggesztettet, akkor leállna. Már egyszer feljelentettem tartásdíj elmulasztása miatt, és tőlem függetlenül nem tudom miért volt már, hogy 2 év felfüggesztettet kapott pénzbírsággal kiskorú veszélyeztetése miatt.

8. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - Becseiagi)
2010. jan. 3. 10:56
Gondolom az elete nem olyan rendezett, mint a tied, vagy igen?
2010. jan. 3. 10:55
Megteheted, de azért értelmetlen, mert hosszantartó, idegörlő. Ha a gyámhatóság nem hitt neki, akkor inkább ne foglalkozz vele, nem éri meg.
6. becseiagi (válaszként erre: 3. - A1baa7edcc)
2010. jan. 3. 10:55
Köszike, de ezeken már túl vagyunk! Sajnos kb. 7 éve mikor elváltunk, bosszúból indított ellen apaságitól kezdve házassági vagyonközösség megosztásit is. De most talán már durvul kissé, és nem szeretnénk, ha azt hinné, hogy neki minden megengedett! A lányom nem modott ilyet, csak lejáratni akar mindenki előtt a volt férjem, bár még nem tudjuk, hogy mire megy ki a játék, mert míg én nyíltan megkérdeztem tőle, ő nem hajlandó válaszolni!?
2010. jan. 3. 10:54
és van értelme?nyersz ezzel bármit is?
2010. jan. 3. 10:53
Magán inditványt kell beadni!Beszélj ügyvéddel aki megirja!
3. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. jan. 3. 10:50

A gyerek mondhatott neki ilyet? En inkabb ezt gondolnam at, vajon honnan vesz ilyen informaciot.

Ha ugy erzitek, hogy a becsuletetekbe gazolt, feljelentheted, de tyukper tyukpert kovethet, megeri? Kinek jo az?

2. doxikri (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2010. jan. 3. 10:48
igen. Tedd is meg!
2010. jan. 3. 10:47

Rágalmazás


179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával 134 vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást


a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


Itt a törvény, de szeretném tudni, hogy a velem történtek kimerítik-e ezt a fogalmat, és feljelenthetem-e a volt férjemet.


Hosszú lenne mindent leírnom részletesen, de amiről itt szó van, egy Gyámhatósági tárgyaláson mások előtt (hivatali személyek előtt) meggyanúsított az ex-férjem, hogy a jelenlegi férjem és én verjük a 7 éves lányomat! Bizonyítéka nincs ellenünk, és a saját szájából az is elhangzott, hogy külsérelmi nyomokat nem látott a gyereken. Szeretném ezért rágalmazás miatt feljelenteni! Megtehetem a történtek miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook