Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyermek, azaz főállású anyaság... fórum

3 gyermek, azaz főállású anyaság... (beszélgetős fórum)


1 2
10. Mariann7533 (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 3. 13:21
Szia.Ezen a fórumon is találkozunk.Tök jó.Szóval nehéz kérdés ez.Mert mi hármat akartunk,és lett is.Nekem van munkahelyem,ahova visszamehetek,viszont szívem szerint itthon maradnék főállású anyának,mert úgy gondolom,hogy biztos hátteret szeretnék nyújtani a családnak,a gyerekeimnek.Viszont ahogy itt többen írták anyagilag elég nehéz.Én is indítottam fórumot,hogy három gyerekkel itthon maradni,vagy visszamenni dolgozni.A hozzászólók 95%-a azt mondta,hogy itthon maradni.Én azt mondom neked,ha szeretnétek harmadik babát,ha így terveztétek,és nagyon akarjátok,akkor hajrá.
9. a908366fdb (válaszként erre: 6. - Cae9f2c8c5)
2010. jan. 3. 12:34

Szia!

És mennyi az adókedvezmény? Mert úgy tudom, hogy régen teljesen adómentes volt az egyik szülő.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 3. 09:20
Az a véleményem,hogy nem ezért szül valaki3. gyerkőcöt,csak azért mert szimplán imádja a gyerekeket,és inót gyűjt az ezzel a témában,tájékozódik mi jár és mi nem.
2010. jan. 3. 03:55

javítok, mert vacak a billentyűm:

2. oviba csak délig lehet a gyerek

2010. jan. 3. 03:55

akkor mondanám :)


marha keveset kapunk, havi 25ezret ad állam bácsi. persze mellé fizeti a TB-t, szal azzal nincs gond.

1. 4 órában mehetsz mellette dolgozni cak!

2. az oviba csak dlig járhat a másik gyerek

3. bölcsire nem vagy jogosult

4. adókedvezményt megkapod 3 gyerek után (vagy a párod)

5. én is számoltam a harmadik előtt, hogy megéri e... nekem megérte, pedig marha szarul állunk anyagilag :)

6. sok sikert a harmadikhoz :)

5. 19476f1d2a (válaszként erre: 4. - Kata07)
2010. jan. 2. 23:39
Van valami link vagy valami amin el lehet olvasni a törvény módosításokat, változásokat???
4. Kata07 (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 2. 23:35

Szia

Én ugy tudom hogy meg maradt a fö állásu anyaság.

3 gyerköcöm van és a kicsi most jan 30-án tölti a 3 évet és hétfön megyek intézem a papirokat remélem nem esek pofára.

És megyek tanulni mert most az a legreálisabb ebbe az országba.szóval amint tudok valamit irok

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 2. 23:34

Hát, ha a főállású anyaság miatt vállalnál még egy gyereket csak, akkor inkább menj dolgozni.

Főállású anya a gyes után lehet valaki, ha három gyerek van, és addig jár, amíg a lekisebb eléri a 8 éves kort. Az összeg a gyes összegével egyenlő, és max 4 órában lehet mellette melózni, kivéve, ha otthon melózol, mert akkor korlátlanul.

Most még van, aztán ki tudja, hogy mi lesz holnap? Itt napról napra változik minden.

Szóval nekem azért fura, hogy ezért szülnél, de nem az én dolgom.

2010. jan. 2. 23:32

Ez engem is érdekel, mert júliusban tölti be a kisfiam a 3-at. Mondjuk én tudok tovább maradni gyesen a kislányommal, mert tartósan beteg :(((( Nem tudom melyik a "jobb" anyagilag, a hosszított gyes vagy a főállású anyaság.....


Mondjuk tervbe van még egy bébi, de még nem most. Anyagilag helyre kellene rázódnunk, meg nagyobb lakás vagyis ház kellene.... :))))

2010. jan. 2. 23:27

Sziasztok!

Szeretnék többet tudni arról,hogy három gyermek után hogyan működik a főállású anyaság.

Milyen kedvezmények vannak.

Érinti e témát az év eleji törvény módosítások?

Csak tisztán látás végett,dolgozni menjek,vagy jöhet a 3.-ik baby.

Bizonytalan vagyok.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook