Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyermek, azaz főállású anyaság... fórum

3 gyermek, azaz főállású anyaság... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 29. 14:10

Sziasztok!


Nekem 3 gyerekem van, a legkisebb 1 éves lesz. Én mondjuk nagyon szeretnék dolgozni, elmenni, alkotni, stb...

Viszont nem lesz egyszerű munkahelyet találni, addig is áthidalásnak legalább valami összeg, amit küldenek...

De az tuti, hogy nem ez a jövő.

Én a jövőt a 4-6 órás helyekben látnám, de hát ugyebár ez egy rabszolgaországban nem gazdaságos..

Pedig, hát már 2-3 év alatt kifizetődne. A gyerekek ugyanis nagyon hamar megnőnek, és az mindenkinek jó lenne, ha nem 6 év ""nemdolgozás"", hanem 4-5 év szintentartás után tudná magát turbósítani anyuka...

39. Timicicaanyuka (válaszként erre: 38. - Martin3)
2011. júl. 29. 14:01
Azért ha nincs más lehetőség, több mint a semmi. Nem nagyon kapkodnak a 3 gyerekes anyukák után.
2011. júl. 29. 13:51
25 ezerért ki marad otthon? ennél már bármivel többet lehet keresni...
2011. júl. 29. 13:46

Valaki tudna e valamit mondani arrol hogy elöször megigényeltem a föállásuanyaságot,de vissza kellett mondanom.Volt egy kis munká,de sajnos már nincs.Ha mégegyszer megigényelem akkor ugyanannyit kapok mint először??? Ma csak ezer háromszáz Ft-ot kaptam.

Júniusig visszamenőleg kértem. Várhatom a többit??? Kitud róla???

36. erusanyu (válaszként erre: 22. - Boszorka42)
2011. jan. 26. 09:50
Most kenődtem el, mert egy másik fórumon azt írták, fel kell mondanom, ha főállású anya akarok lenni. Lehet, hogy akkor ezt ki lehet kerülni??? A határozatlan idejű szerződésemet biztosan nem bontanám fel, de nagyon szeretnék 1-2 évig főállású anya lenni!
2010. szept. 25. 09:14
Köszönöm a választ! Na ez azért szép ,3 gyerekkel vagy otthon mert nem tudsz elhelyezkedni és 25ezret kapsz mint fizetést.Kíváncsi lennék ,hogy aki ezt kitalálta meg tudna e élni ennyi pénzből.
34. Timicicaanyuka (válaszként erre: 33. - Cilinke)
2010. szept. 23. 10:19
Sajnos csak egyszer 25000 + családi pótlék ahány gyerek van.
2010. szept. 23. 10:02

Sziasztok!

Bitonebtől kérdezném, de ha más is tudja a választ az sem baj szóval, hogy a főállású anya csak 1szer kap 25ezret havonta nem pedig gyerekenként? Én úgy tudtam hogy gyerekenként.Amúgy meg sajnos mindegy mert ,elhelyezkedni nem tudok, más választásom nem nagyon van csak ha saját vállalkozást indítanék.Jaj és egy másik téma, valaki valamit a gázártámogatásról?

2010. aug. 27. 11:32

Nem, sajnos csak az iskolakezdés évéig jár a dupla GYES.

Egyébként meg a főállású anya 25ezret kap - a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj, míg az ikrek után a dupla GYES, ami szintén a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj, de: KÉTSZERESE!

Tehát jobban megéri ikrekkel a GYES, mint főállású anyának lenni.

2010. ápr. 22. 19:28
Úgy tudom hogy ikreknél 10 éves koruk betöltéséig lehet otthon lenni gyesen. Anyaságin a legkisebb gyerek 8 éves koráig.
30. Timicicaanyuka (válaszként erre: 23. - 25c0404375)
2010. ápr. 22. 18:40
Ma kérdeztem meg a 3* 4000 Ft adókedvezményt akkor tudjátok teljes mértékben kihasználni, ha a bruttó fizetés eléri a 117.000 Ft-ot. A férjemnek csak 90.000 a bruttója, így kevesebbet kapunk, de azért az is valami. A dokitól kell kérni igazolást arról, hogy elmúlt 91 napos a terhesség és azt a papírt le kell adni a munkahelyen.
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Cilinke)
2010. ápr. 22. 17:38

:) Bocsi, csak nem írtad, aztán meg van, aki nem tudja sajnos.

Gratula hozzájuk!

2010. ápr. 22. 17:33

Tudom köszi hogy figyelmeztetsz :)!

Van az is, sőt még 4., és 5. is, csak ők nem velünk laknak és már huszon évesek.

27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 26. - Cilinke)
2010. ápr. 22. 15:21

Mielőtt lejár a gyesed, add be a kérvényt a területileg illetékes államkincstári fiókhoz. Nem egészen két hét alatt intéződik a dolog, tehát gyors. A nyomtatványt az államkincstár oldaláról le lehet tölteni, és ha van ügyfélkapu regisztrációd, be is tudod ott küldeni.

De nem elég, ha ikreid vannak, kell még egy 3. gyerek is.

2010. ápr. 22. 15:15

Sziasztok

Andianyunak írnám a kérdést hogy neki a gyes ikrekkel nem iskolakezdésig jár? Nekem is ikreim vannak és ők áprilisban töltötték az 5 évet, de én még gyesen vok velük itthon.Én úgy gondoltam hogy iskolakezdés után mennék el főállású anyának.Esetleg tudna valaki abban segíteni hogy hol kell ezt elindítani és mikor, hogy ne essek ki az időből?

25. 25c0404375 (válaszként erre: 24. - Boszorka42)
2010. jan. 22. 11:41
Köszi a választ.:)
2010. jan. 22. 11:37
Kérdezz meg egy könyvelőt de szerintem igen.Mi már pár évvel ezelőtt az élettársammal igénybe vettük.Nekünk akkor azt mondta a könyvelő hogy ha egy lakcímre vagyunk bejelentkezve 1 éve akkor jár. Nekem mind a 3 gyerek az élettársamtól van. Attól hogy más a két gyerek apukája most Ő neveli tarja el őket. Gyerekenként 4000ft.
2010. jan. 21. 09:37
Sziasztok!Van két kisfiam, és most várom a harmadik gyerkőcöt, de csak ez a picuri közös a párommal. Igénybe tudjuk venni 91 nap után az adókedvezményt úgy is hogy nem ö az első két gyerkőc vérszerinti édesapja?Egy háztartásban élünk egyébként. Ha valaki tud vmi okosságot írjon
2010. jan. 15. 20:06

Szia! Én mielőtt elmentem 1997-bem gyesre már 15éve dolgoztam. Folyamatosan voltam gyesen gyeden 2004-ig . Mikor letelt a gyesem kivettem a szabadságot ami járt közben érdeklődtem ügyvédnél

hogy ha letelik a szabi után ha nem vesz vissza mi a teendő.Fel világosított hogy kérjek illetmény nélküli szabadságot ha elengednek akkor megmarad a

munkahelyem és 5 évi voltam még itthon.Hát nem tudom hogy te hol dolgoztál és ott van-e rá lehetőség hogy ez így igénybe vegyed.

21. andianyu32 (válaszként erre: 20. - Boszorka42)
2010. jan. 15. 19:35
szia!köszönöm a választ.visszamennék dolgozni,amikor 3 évesek lesznek,de sajnos nem tudom,hogy lesz-e még hova.már ebben a hónapban 3 embert küldenek el a melóhelyemről,úgyhogy azért is érdeklődöm.fogalmam sincs mit tegyek.szeretném kihasználni az időt,amíg lehet nem passzolnám le őket senkinek,de akkora a bizonytalanság munka téren,hogy tanácstalan vagyok.
20. boszorka42 (válaszként erre: 19. - Andianyu32)
2010. jan. 15. 15:02
Szia! Igen ott kell intézni a pénz ugyan annyi mintha gyesen lennél.Rá érsz megigényelni ha betöltik a 3 évet.Ha van munkahelyed és eltudod a kicsiket helyezni van ki vigyázzon rájuk és nem sajnálod őket ott hagyni akkor a pénz miatt érdemes vissza menni dolgozni.Én kihasználtam az anyaságit tavaly év elején telet le.
2010. jan. 15. 10:40
sziasztok!májusban lesznek 2 évesek az ikreim,és van egy 9 éves fiam is.az államkincstárnál tudok intézni minden papírt?és már 2 éves korukban kell a főállású anyaságot igényelnem,vagy csak ha 3 évesek lesznek?egyáltalán megéri otthon maradni anyagilag?nem tudom eldönteni,mi lenne a jó.akinek van tapasztalata írjon legyenszives,előre is köszönöm.
18. boszorka42 (válaszként erre: 17. - Bared)
2010. jan. 14. 15:49
Szerintem csak addig amíg a legkisebb be nem tölti a 8.évét
17. bared
2010. jan. 8. 10:58

nekem azt kellene tudnom /elvesztem a hivatalok weboldalain.../, hogy ha van egy 9 gyerekes családom, ahol az iskolakötelesek ennyi évesek: 15;13;13;10;9;7

akkor maradhat főállású anya? és ha igen meddig?

16. bared (válaszként erre: 6. - Cae9f2c8c5)
2010. jan. 8. 10:55
nem fizeti..mert eredetileg 28.500 ft lenen a gyes...ebből vonják le((
15. tavaszilány (válaszként erre: 14. - Zskalos)
2010. jan. 7. 13:35
Így igaz :)...Amúgy nálunk is rugalmasan kezelték, nem kellett elhoznom délben csak emiatt..Ja, és ha Bp-i vagy, akkor jár a kisgyerekes bérlet is!
14. zskalos (válaszként erre: 13. - Gavrilo1)
2010. jan. 7. 13:32

Sziasztok!

Tavaly változott a jogszabály az ovis elhelyezést érintően - a NOE indítványozására:

"A gyermeknevelési támogatás folyósítása alatt a gyermekeket el lehet-e helyezni a gyermekek napközbeni ellátását biztosító intézménybe?

Igen, a gyermeknevelési támogatásban részesülő szülő időbeli korlátozás nélkül elhelyezheti gyermekeit óvodába, iskolai napközibe."

2010. jan. 3. 17:48
Azért hogy maradhat-e gyerek vagy nem az ovi függő is. Én is voltam főállású anya és nekem azt mondta a vezetőnő, hogy ha akarom nyugodtan maradhatnak délutánra is a gyerekek. A mi ovinkban borzasztó rugalmasak voltak az óvónők és előzékenyek.
12. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2010. jan. 3. 17:39

Szia,itt is!Köszi a hozzászólást,ja,és a bíztatást.Hát,akikkel beszéltem,99 %-a marasztalt,főleg akik ismernek és tudják pl. azt is,ha mennék dolgozni csak 4 órában egyéb okok miatt .....

Egy kisöcsinek én is örülnék.....majd.

11. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 3. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 3. 17:24

Nem,nem a főállású anyaság miatt vállalnánk 3. gyermeket,ez nagyon rossz feltételezés.

Egyébként az nem bűn,ha az ember lánya tisztában van bizonyos dolgokkal.....

Most mindenképpen maradok itthon,szept.1-ig az 100 %,mert Domi csak akkortól megy oviba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook