Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van Cirkon(fémmentes) fogpótlása? fórum

Kinek van Cirkon(fémmentes) fogpótlása? (tudásbázis kérdés)


12. 673567bc24 (válaszként erre: 9. - Rendzso)
2010. jan. 3. 09:44

Na akkor jól értettem!Nekem fémmentes!Teljesen jók,erősek!


Darabja volt 17 e ft!!!

4 elsőt csináltattam 70e ft-ért!!

Tb támogatással volt ilyen "olcsó"!!


huhh ne haragudj,már pontosan nem emlékszem ki csinálta,de ma megnézem Neked,és megírom!!!


Ezek annyira jó fogdokik,hogy sikerült leküzdenem a fogorvosnál a félelmemet is! :)))

11. eMeLAndrea (válaszként erre: 10. - Rendzso)
2010. jan. 3. 08:42

A páromnak most meséltem erről a dologról! És azt mondta, hogy azért valószínűleg amivel eddig dolgoztak, és dolgoznak is biztos olyan fémből készül ami a fémallergiások is "használhatnak".

Mert hát azért nem mindenki engedheti meg magának, hogy 40-80-120 e forintos fogai legyenek! :(((


De legalább erre a kérdésre is oda figyelek, amikor beülök a doktornéni székébe! :))

2010. jan. 2. 21:44

Igen,a fémallergiásoknak ez egy nagyon jó dolog!

És milyen szép a végeredmény!

Köszi Demoon24!

Várom még a válaszokat!:)

2010. jan. 2. 21:42

:)

A pontos fogformát,ami pont a te szádba fog passzolni egy gép "formázza" meg!

Felrakni a Doki fogja!

Neked a 4db volt 70ezer? Darabja volt annyi,nem?

És pontosan hol és ki csinálta?

2010. jan. 2. 21:41

Sziasztok!


Tyűű micsoda jó kis téma!

Én fém érzékeny vagyok, és fog pótlás előtt állok! DE erre nem is gondoltam... már mint hogy fém... és most hogy olvasom, hogy fémmentes...

Engem is nagyon érdekel!!! Bár nekem pont hátsó fogaim lesznek majd,... de a fémallergiám miatt ez is fontos!

Köszönöm!

7. 673567bc24 (válaszként erre: 5. - Rendzso)
2010. jan. 2. 21:39
amennyiben jól válaszoltam:Nagykanizsán csinálták,és egyáltalán nem fájt,és aránylag hamar kész lett! :))
2010. jan. 2. 21:36
huhh,most olvasom rendesen,hogy gép csinálja???most mit is csinál a gép?a fogat,vagy a felrakást? :DDD
2010. jan. 2. 21:35

Kedves Demoon24!

Az lenne a kérdés,hogy hol és kinél csináltattad??

Nagyon köszönöm a válaszod!

Rendzso

2010. jan. 2. 21:32

szóval:észrevehetetlen,valóban!


az erőssége vitathatatlan,rengetszer történt vele "baleset"-meg sem mozdult,le sem tört...semmi!:)


az első 4db-ot csinálták 70e ft-ért,még 2éve!


tényleg olyan,mintha a saját fogam lenne! :)))

2010. jan. 2. 21:29
nekem az van!!huhhh mire válaszoljak?? :)))
2010. jan. 2. 21:20

Ez egy új eljárás, egyre elterjedtebb. Azért sokkal szebb, mint a "régi" porcelán, mert itt a váz nem fém, hanem fogszínű cirkon, és ezáltal a átengedi a fényt és sokkal természetesebbnek hat. Másrészről pedig a vázat nem ember, hanem egy gép frézereli ki mikron pontossággal, tehát a pontatlanság kizárva!

Erre kerül rá a porcelán leleplezés, aminek a színét a páciens a fogorvossal együtt választ ki!


Állítólag sokkal szebb, észrevehetetlenebb, mint a hagyományos porcelán korona fogpótlások!

Nekem van egy kb. 6 éves porcelán fogam, ráadásul elől fennt a nagy metszőn, teljesen szem előtt és az ínyem is kicsit belilult fölötte, a nem megfelelő széli záródástól vagy a fémtől, de ha mosolygok látszik és zavar.

A színe sem teljesen olyan, mint a többi "rendes" fogamnak!Ez a cirkon annyira erős anyag, hogy acélt is vágja. Tehát ha nagyobb ütés is érné a fogpótlást, akkor sem törik meg. Állítólag annyira természethű, hogy aki nem ismer, az még 10 centi távolságból sem mondaná meg, hogy az nem az én saját fogam.

Meg szeretném csináltatni, és olyanok levelét várom, akinek már van ilyen fogpótlása, és kikérném a véleményüket, tapasztalatukat, hogy kinél csináltatták, és meg vannak-e elégedve vele!

Tényleg olyan-e mintha a saját foguk lenne??

Azért, mert az egyik fogorvos 40ezerért, más 80ezerért, a harmadik meg 120ezer ft-ért csinálja, és nem tudom, h mi lehet ekkora különbség az árak között!Talán a 40ezres nincs annyira kidolgozva, nem olyan precíz??!Ha valaki a 80ezresre mondja, hogy tuti, nagyon jó, akkor én is inkább ott csináltatnám meg!

Nagyon várom a válaszokat!!

Köszönöm!

2010. jan. 2. 21:20
Kinek van Cirkon(fémmentes) fogpótlása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook