Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Központi fűtés vagy konvektoros fórum

Központi fűtés vagy konvektoros (tudásbázis kérdés)


26. dd4fac34d4 (válaszként erre: 25. - Farmarany)
2014. aug. 7. 12:27

Ok, próbálkozni lehet! De nem sok az esélyed, ezért talán jobb lenne, mégis más utat, megoldást keresni!

Lásd: "új parapetes konvektor telepítésére engedélyt szerezni gyakorlatilag szinte lehetetlen: ha a megszigorodott országos szabályozás esetleg engedne is kiskaput (nem sok van), a helyi önkormányzatok rendeletei ezeket is bezárják nagy valószínűséggel."

[link]

2014. aug. 7. 12:06
Ugyanúgy fizetem, hiszen a gázórán keresztül megy! És nyilván szerelő vinné arrébb a csövet, és rakná be a parapetet, nem vagyok hülye. Csak az önkormányzat az, hogy nem enged parapetet...
2014. aug. 7. 10:43

Ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy "okosban", vagyis engedély nélkül szerelsz a lakásodba parapet gázkonvektorokat?!

Inkább nézz utána minden lehetőségnek, ami az engedélyezett keretek között marad! A gázos cég az első akármilyen ellenőrzésnél kiszúrja, hogy engedélynélküli készülékeitek vannak! Egyáltalán, ha engedély nélküli készülékek fogyasztják a gázt, azt hogy fogjátok fizetni?

Egyébként nekem az elmúlt télen lett totálisan elegem a konvektorokból, most szereltetek az egész házba központi fűtést! Hidd, el ez a tartósan jó megoldás!

23. farmarany (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2014. aug. 7. 10:35

Sziasztok!


Bár már régi a topic, de bízom benne, hogy valaki tud segíteni.


Most vettünk egy lakást, ahol két héra cserépkályha volt bekötve a kéménybe. Nem gyűjtőkémény, hanem saját. Na mi ez a két kályhát lebontottuk, és legális úton próbáltunk konvektoros fűtésre áttérni (tudom-tudom, hülye vagyok, drága, stb, de ezen most lépjünk túl). Két verzió jöhet szóba: parapet és kémény.


1. 1. Kémény: Kéményseprő kint volt, bélelni kell, de még hetekbe telik, mire átvehetjük a szakvéleményt. Utána a bélelés, amit nem tudni, hogy oldanak meg, mert főfal. Aztán újra kéményseprő, újabb hetek, tehát sanszos, hogy már fűteni kéne, mire kész lenne az egész. Na meg hát egy vagyon lenne így, és nem is túl biztonságos, hogy nem kintről veszi az oxigént így…


2. 2. Parapet: Tervező itt volt (mert arrébb kellene vinni a csövet), küldené is be a gázművekhez a tervet, de hát az önkormányzat nem ad engedélyt egy éve az új parapetekre. Hiába van az összes(!) szomszédnál, és hiába a legfelső emelet, nem.



Mindezt összevetve felmerült bennünk, hogy „okosban” megcsináljuk a parapetet. Van bárkinek tapasztalata, hogy mire lehet számítani, ha egy kedves szomszéd felnyom minket? Egyrészt mekkora a bírság? Másrészt megtehetik, hogy a tél közepén elzárják a gázt? Nem tudjuk, mit tegyünk, de szóba sem jöhet radiátor, csak a konvektor.


Köszönöm előre is, ha tud valaki bármilyen kiskaput!

22. tixtina (válaszként erre: 20. - Cca887cff8)
2010. ápr. 13. 23:56

Eleget építkeztem,elhiheted.

Itt nálunk nem engedélyezik!!!Veszélyes.

2010. ápr. 13. 21:26
Inkább központi fűtés.
20. cca887cff8 (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. ápr. 7. 10:58
de engedélyezik hidd el !!! :))
19. tixtina (válaszként erre: 18. - 673567bc24)
2010. jan. 3. 11:37
Aki újonnan építkezik,ott már nem engedélyezik-veszélyes
18. 673567bc24 (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. jan. 3. 09:49
miért ne engedélyeznék???akinek nincs pénze központira,meg fára,az fagyjon meg????
2010. jan. 3. 09:48

Nálam konvektor van a két szobában,nem volt soha vele problémám!Hideg sincs,bár jól szigetelt a ház!Valószínű ez is befolyásolja! :)


Ha lesz pénzem,viszont központi fűtést csináltatok! :)

16. syria
2010. jan. 3. 09:34
Egyértelműen központi fűtés. Ahány helyiség, annyi konvektor, annyi hibaforrás.
15. Yulcsy
2010. jan. 3. 09:28

Központi fűtés jobb, a konvektor mellett mi is állandóan fáztunk.

DE!Nálatok az a probléma, hogy szélső lakás vagytok.(ahogy mi is) és a fal nagyon hideg.Nálunk sajna nincs szigetelve a ház és télen a sarkokban a plafonnál megjelenik a penész.Én is hiába szellőztetek többször, nem ér semmit.Na és az sem segített sokat, hogy kicseréltük az ablakainkat műanyagra.

Szerintem nem fog megszűnni a penész, ha kicserélitek a fűtési rendszert, sajnos.

2010. jan. 2. 20:43

Számomra ez nem is kérdés.

Egyértelmű,hogy központi fűtés.

Szerintem a konvektort már nem is engedélyezik.

2010. jan. 2. 20:32
Nagy hátránya a konvektornak, hogy csak ablakhoz lehet felszerelni a szellőzés miatt. Így az olyan helyiségekben, melyeknek nincs ablaka gyakran jóval hűvösebb van, mint a fűtött szobákban. Én is a központi fűtésre voksolok.
2010. jan. 2. 19:41

Csakis központi fűtés.

Laktam ilyenben is olyanban is, de nem hiszem el, hogy igazán kemény hidegben tud annyi meleget adni a kovektor hogy ne fázzak. Pláne ha normál méretű ( legalább 15 nm)

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Bebe82)
2010. jan. 2. 19:01
A levegő páratartalma nem a fűtés módjától függ. Sem a radiátor, sem a konvektor nem ad le párát. Az a teregetés, főzés, fürdés miatt a levegőben van és a leghidegebb falon lecsapódik.
10. bebe82 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2010. jan. 2. 18:57

Saját lakás, már megvan, itt lakunk.

Azon gondolkoztunk, hogy a központi fűtés talán szárazabb levegőt csinál.

9. bebe82 (válaszként erre: 7. - Nóra17)
2010. jan. 2. 18:47

Szia.

Naponta többször szellőztetünk. 3-4-szer minimum.

2010. jan. 2. 18:43

Nem tudom. Én most egy albiban lakom, 32 nm. Akkor fűtök, amikor akarok. Nyáron a gázszámlám 1000,- Ft, télen 12-13.000,- Ft. Volt távfűtéses albérletem is, az kicsit nagyobb lakás volt, ott folyamatosan kellett 6000,- Ft körül fizetni, és télen meg hasonlót, mint most.


Mondjuk ha vennék lakást. Vagy egyedi/saját fűtésest vennék. Biztosan nem távfűtésest.

7. Nóra17 (válaszként erre: 4. - Bebe82)
2010. jan. 2. 18:41
túl párás lehet a konvektor mögött nektek se jó a penész és ha van gyermeketek annak se tesz jót lehet hogy vizes a fal és átázik.Szellőztetni milyen sűrűn szoktatok?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Bebe82)
2010. jan. 2. 18:41
Központifűtés takarékosabb. Lehet, hogy nem szellőzik a tapéta alatt eléggé a fal és az a probléma.
2010. jan. 2. 18:39
A kérdés a saját lakásra értendő, vagy most szeretnétek venni lakást és egy háznak a fűtése milyen legyen. Melyik a jobb az lenne a kérdés.
2010. jan. 2. 18:39

Sziasztok.

Egy panelházban lakunk, szélső lakásban a harmadik emeleten. A lakás észak-dél fekvésű és a nyugati fala a szabad. Konvektorral fűtünk. A falakon fűrészporos tapéta van, színre meszelve. A nyílászárók újak. Folyamatos problémánk a penész. Tud valaki valamilyen megoldást? Gondolkoztunk, hogy áttérünk a központi fűtésre. De már hallottunk olyan verziót is, hogy a tapéta a baj. Akkor lehet, hogy csak glettelni és meszelni kellene. Mi lehet a megoldás?

2010. jan. 2. 18:38
Szia! A fűtés minőségét tekintve én a központi fűtést tartom a lehető legjobbnak. Iszonyat sok gázt fogyaszt egy konvektor is, nekem is az van, szerencsére egy nagyon jó cserépkályhával együtt. Persze, a gázfűtés vagy a villanyfűtés "tiszta", de tapasztalatból tudom, hogy a központi fűtés - az állandóan keringő forró víz a rendszerben- nagyon gyorsan meleget ad és az hosszan tart.
2010. jan. 2. 18:33
szia!SZerintem a központi sokkal jobb mint a konvektoros mert a konvektorosnál nagy a szén monoxid mérgezésnek az esélye
2010. jan. 2. 18:31
Központi fűtés vagy konvektoros

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook