Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ifjúságsegítő képzés fórum

Ifjúságsegítő képzés (beszélgetős fórum)

2012. febr. 18. 21:54

Sziasztok :)


Én még reményteljesen állok neki a dolgoknak, szociálpedagógián vagyok elsőéves hallgató, ugyan csak a második szemeszteremmel küzdök, de nekem nagyon tetszik. Most gondolkozom rajta, hogy második szak gyanánt az ifjúságsegítőre felvételiznék, bár még nem vagyok biztos a dolgomban... Az biztos hogy több lábon szeretnék állni és valamit választani fogok, csak még kérdés hogy mit :) Ezzel mondjuk érdemben nem nagyon tudtam hozászólni a témához, de remélem még mások is megosztják majd a véleményüket :)

2012. febr. 13. 20:49

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy, változott-e a helyzetetek?(jó tudom 1 év nem sok idő,de hátha)Én most fogok érettségizni, és nekem is ez a szakma tettszene leginkább.Most olyan bizonytalan vagyok, hogy mi legyek. Akinek ez a szakma tetszik annak mit javasolnátok mi legyen?

2011. ápr. 21. 23:10

Sziasztok4 Senkit nem akarok elkeseríteni, de én 3 éve folyamatosan pályázok különböző munkakörökre a szociális szférában. Hiába! Elvégeztem jelessel a főiskolát, önkéntes múltam van, szívvel-lélekkel teszek amit tudok, de semmi!

Nem egy ismerősőm dolgozik szocmelósként. De egyet se ismerek, aki ezzel a végzettséggel helyezkedett volna el. :(

A másik meg az, hogy rengetegszer kiderült hogy már le van protekciózva egy egy státusz! Az már csak a hab a tortán, hogy nem egy oylat is ismerek, aki úgy dolgozik ilyen területen , hogy semmi köze hozzá! Se emberileg, se szakmailag. Ha valaki mégis tud valami lehetőségről, szóljon, csak hogy tudjunk róla. Felérne egy csodával. Addig is takarítok, mert élni meg addig is kellene valamiből. (Tovább tanulni, szocmunkásnak meg csak egy álom, ahhoz hogy végre a hivatásomban dolgozhassak.)

9. Fiatal nő (válaszként erre: 8. - Nandi2818)
2010. febr. 20. 19:06

Szia. Sok kitartást kívánok. Én most végzem ezt a szakot az egyetemen, felsőfokú szakképzésként. Nem tudom, tudom-e majd valahol használni, bár igazság szerint nem is ezért jelentkeztem ide elsősorban, hanem azért, mert ez érdekelt...


Ha idősebb lennél, és lenne munkatapasztalatod, hidd el, akkor sem lenne könnyebb. A párom is már egy éve keres munkát, két diplomával, közel 10 éves (!) munkatapasztalattal, és ugyanúgy jár, mint Te. Még csak vissza sem jeleznek... :-(

2010. febr. 9. 11:51

Sziasztok!Már jó ideje nem írt ide senki de remélem lesz valaki aki megvigasztal...

Felsőfokú Ifjúságsegítő végzettséggel rendelkezem,jelenleg Szociálpedagógiát tanulok levelezőn.

Azért választottam a szociális szférát mert ez az ami érdekel és szeretem csinálni és mert látom értelmét a munkámnak ill. látnám ha lenne.Tavaly május óta keresek munkát lassan egy éve és SEMMI.Én eléggé magabiztosan álltam a dologhoz kb 2 hónapot adtam a dolognak nem is görcsöltem rá,hiszen nem vagyok hülye és tudom amit kell,határozott és céltudatos VOLTAM.De mostanra inkább egy bocs,hogy élek és reményvesztett,önbizalom hiányos szerencsétlenségnek érzem magam.

A legkülönbözőbb helyekre adtam be az önéletrajzomat,de 80%-ban még azt sem válaszolták,hogy "Sajnos nem felelt meg elvárásainknak"vagy "Sajnos nem önt választottuk".Szóval baj,hogy fiatal vagyok mert ugye mit is tudhat egy 21 éves?Baj,hogy nincs munka tapasztalatom,de hogyan is lenne ha senki se akar anélkül alkalmazni,vannak emberek akik azzal születnek mert akkor igyekszem azokkal a génekkel vegyülni,hogy legalább a gyerek ne szívjon!Baj,hogy tanulok,mert az strapa,hogy el kell engedni vizsgázni,addig ki gürcöl helyettem,nem állhat meg az élet mert nekem célom a diploma!Persze ha nincs diplomám az ciki,mert a legtöbb pályázatnak fontos kritériuma!Szóval hogy is van?Tanuljak vagy ne ha nem akkor hogyan találok olyan munkát ami 2 zsömlére is elég?És kit érdekelnek az,hogy én akarom csinálni és nem uszályból mert ugye az tudjuk,hogy aki szociális szférát választ az vagy nagyon hülye vagy az az elvetemült gondolat jár a fejébe,hogy esetleg a munkájával még valami jót is csinálhat ezen a kapzsi,önző,kicsavart világban!Mindegy hogy megfelelő kompetenciákkal és attitűddel rendelkezel,ha nem felelsz meg a papírformának....



Húúh,na most jól kiadtam magamból mindent....


Kérlek titeket ha hallotok valami olyan állásról ahol érdeklődnek pályakezdő lelkes amatőrök iránt kérlek AZONNAL szóljatok!

Előre is köszönöm!

7. hte23 (válaszként erre: 6. - Re87)
2010. jan. 2. 19:20

Kérdezhetek a tanulásról?

Hogyan megy.


Ez a tanfolyam távoktatással sokkal drágább.

Amit ad OKJ papir ér annyit, mintha tanfolyamra járnál.? Összejon annyi ember, hogy meglegyen a szakmai konzultáció? stb sok-sok kérdés.


Régóta szeretném ezt a tanfolyamot elvégezni.

Havonta fizedet a költségeket? ( gondolom akkor kapod meg a következő anyagot ha kifizetted)


Köszi ha tájékoztatsz.

6. Re87 (válaszként erre: 4. - Kiscsillag01)
2010. jan. 2. 18:11
Persze,hogy fizetős.16hónap a levelező tanfolyam,a szakmai konzultációt még nem tudom,mert csak akkor indul a csoport,ha meg van a létszám.
2010. jan. 2. 17:45
de gondolom fizetős
4. kiscsillag01 (válaszként erre: 3. - Re87)
2010. jan. 2. 17:44
És ez fizetős? Pontosan mennyi ideig tanulsz ott?
3. Re87 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2010. jan. 2. 17:33
ELO-nál tanulok gyermek és ifjúsági felügyelőnek.Pesten lesz a szakmai konzultáció.Gondolom az Neked már messze van.
2010. jan. 2. 16:40
Erre én is kiváncsi vagyok
2010. jan. 2. 12:44
Szolnokon pontosan hol lehet tanulni ezt a fajta képzést? Vagy érdemesebb más városban? Írjon aki tanul/tanult ilyet! Jobb mint a szociális munka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook