Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás 6 hónapos korig bárhol bármikor!!:) fórum

Szoptatás 6 hónapos korig bárhol bármikor!!:) (beszélgetős fórum)


29. 31b7b5919f (válaszként erre: 28. - E5ce4877f9)
2010. jan. 2. 19:30
Így is van nem szabad feladni!lesz ott tejcsi ahol akarják.Persze kivétel az aki a teste miatt nem tud szoptatni.Mert olyan is van hogy valakinek nincs elég tejmirigye.
28. e5ce4877f9 (válaszként erre: 26. - 31b7b5919f)
2010. jan. 2. 11:51

Ennek ellenpéldái vagyunk mi a kislányommal.Ő szeptemberben,35 hétre született,kis súllyal (1450g)és 39 cm-vel.

3 napig volt inkubátorban,addig nem lehetett próbálkozni sem a mellretétellel.

Utána megkapta a cicit,de nem volt elég erős,hogy szopizzon...maradt az itatás,végül a cumisüveg.Minden alkalommal először cicit kapott,hogy harcoljon,aztán cumisüveget.Szerencsére ebben az én tejem volt,mert fejtem azért rendszeresen 3 óránként.

1 hónapot voltunk kórházban és mikor hazajöttünk még kb. másfél hónapot így töltöttünk el.

Közben persze mindenki cseszegetett,hogy szoptatni jobb lenne stb.

Aztán Petra ütemében szépen átálltunk a cicire és ma már nem fogadja el a cumisüveget!:)Ehhez mondjuk az is kellett,hogy elérje a 3000 grammot.:)))

Tényleg van olyan,aki a cumisüveget könnyebbnek gondolja,vagy félti a mellét,de aki akar szoptatni az mindent megtesz,hogy tudjon is.Így hát azoknak üzenem,akik akarnának,hogy türelem,nem szabad feladni!:)))

2010. jan. 2. 11:03

Sziasztok akkor segítsünk:)

Az Én módszerem a következő volt:

Napi 7-9X a cicimre tettem a babát,egyik cicin negyed órát a másik cicin is negyedórát.Mivel nem volt tejem a bőrnyúlványaim szopizta ,de nem baj legalább a cicim küldött üzeneteket az agynak,hogy igenis emelkedjen már az a prolaktinhormon! utána persze tápszer cumis üvegből.A szopizás után még elektromos mellszívóval szívtam a melleim,hogy kapja az üzeneteket az agyam.Sos baba van emelkedjen a prolaktin szint.

Amiket még ittam a következő:

Lactoherb és fitolac tea ezt a kettőt válltogattam,urtika urens homeopátiásbogyó a zöld,Karamalz maláta ital.Intimtorna (kriston) tejképző gyakszik.Ez ilyen melltorna volt.Melegvizes zuhany és borogatások.

Szülés után 3-4 héttel beindult a tejcsi.És gyakorlatilag napi fél litert tudtam neki adni,volt olyan 1 hét azéletünkben mikor tápszert sem kellett.

Szerintem az aki szintén szenvedett a tejért írja le mit csinált, segítsünk azoknak akik szintén küzdenek!

2010. jan. 2. 09:57
Tény hogy vannak anyák akiknek egyszerűbb cumis üvegből etetni.De azokon úgysem lehet változtatni.Ez van.Inkább segítsük azokat akik szoptatnak vagy akarnak.:)
25. Ildi^^
2010. jan. 2. 09:41
nekem szerencsére volt és van tejem. nem kellett praktikákat bevetni hogy legyen. a gyerekeim is ügyesen szívtak jó erősen. ezt mindig éreztem.:) nekem az első hónapban nagyon fájt a bimbó ki is sebesedett de folytattam összeszorított foggal a szoptatást. nem hiába mert utána már elmúlt és szép nagy baba lett mostanra. őt is szeretném minél tovább szoptatni. biztos sokan vannak akik önhibájukon kívül nem tudnak szoptatni de kevesebb mint akik tudnának. ezt a dokim és a védőnőm is mondta.
2010. jan. 2. 09:38
Mindent meg ér ha a baba tejcihez jut.Én nagyon meg híztam de nem érdekel.
2010. jan. 2. 09:02

sziasztok!

Nekem szülés után 1 hónap után indult be a tejem és nagyon megszenvedtem érte.16 hónapig adtam azt a keveset amim volt.Boldog vagyok,hogy tudtam szoptatni,annak ellenére,hogy a tej elapadása után vagyis 16 hónap múlva majdnem az összes hajam kihullott.Lehet elég lett volna az 1 év is,a bőrgyógyászom szerint.

22. lego (válaszként erre: 20. - A1baa7edcc)
2010. jan. 2. 00:21

Én nem gondoltam soha,hogy aki nem szoptat nem szereti a babáját,mindenki maga dönti el mit csinál és mennyit küzd érte.Sajnos nagyon kevés anya szoptat körülöttem és hamar feladják mondva könnyű nekem mert van tejem csak nem tudják milyen áron.Nekem nincs "csak" úgy.Minden nap figyelni mennyit iszok eszek független attól,hogy negyed annyit kívánok.

Nem mellékes a két tesó sem akiknek könnyebb lett volna ha apa is tud etetni időnként.


Ahol én szültem nem adnak tápszert a babának,napi többször kiselőadást tartottak a csecsemősök,még azt is nézték van e nállunk cumi.Pár nap után engedték,hogy pohárból itassam a saját tejcsivel a babát mert szopni nem tudott rossz volt a szopóreflexe,maximálisan próbáltak segíteni és bíztattak,hogy menni fog csak türelem.Tehát van ilyen szűlészet is Magyarországon.

10 napig csak pohárból ivott anyatejet és 2 hónapos volt amikor sírás és vergődés nélkűl szopizott.

Én is remélem,hogy tudunk segíteni a babát váró vagy szintén kinlódó anyáknak.A fájdalomról már nem is írok mindenkinek volt és van benne része.

2010. jan. 1. 22:20

Egyáltalán nem azért indítottam ezt a fórumot mert bárkit is meg akarnék bántani vagy mert ünnepelni szeretnék.Mindössze talán jó megbeszélni pár dolgot nem?Vagy tán segíthetnénk olyan kismamáknak akiknek nem megy a dolog.Nekem annó senki sem segített.Mindent ösztönösen csináltam és csinálok is.Mindig azt ami a babámnak jó és ez eddig bejött.

Én nagyon szeretek szoptatni mert olyankor látom ahogy meg nyugszik a kicsim.Sugárzik róla hogy ez nagyon jó.Mind lelkileg mind testileg.Az én fiamnak két tejtesója is van és ez nagyon jó.Ha tudok örömmel segítek olyannak akinek nem megy a dolog.Mind tanáccsal mind tejcivel.(Mondjuk már több tesó nem fér bele.:) )

20. a1baa7edcc (válaszként erre: 18. - Lego)
2010. jan. 1. 22:10

En is megkinlodtam, hogy szopjon es boldog vagyok, hogy meg mindig tudom, de vannak, akik nem tudjak es nem szeretik kevesbe a babaikat, talan csak kevesebb segitseget, tamogatast kaptak. Ugyanis egy dolog, hogy volna adottsaguk a szoptatashoz, nem tanitjak meg oket, hogy hogyan kell helyesen. Rengeteg turelem es a technikajat meg kell tanulnia mind a mamanak, mind a babanak.


Ha nem segitenek nekem a korhazban a szules utani napokban, plussz a haziorvoson, aztan pedig egy alkalommal ejszaka az ugyeleten, akkor ma nem szopna a babam. Igy is volt mellgyulladas, siras-rivas...

Magyarorszagon pedig ennyi segitseget sosem kaptam volna... nem kivaltsagosnak erzem magunkat (hogy unnepeljunk), hanem szerencsesebbnek.

De ettol meg jo dolog a szoptatas.

19. a360345bdd (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. jan. 1. 22:00
Szerintem csak elcsúszott. A lényeg: bárhol! Na, de a legtöbb esetben bezavarnának a wc-be mintha egy szoptató anya látványa gusztustalan lenne!
18. lego (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. jan. 1. 21:58

Szerintem sokkal többen tudnák ha akarnák.Nem ítélek el senkit én is sokszor mondtam,hogy befejezem de az én babám nem tud üvegből inni így nincs választásom.Jó dolog szoptatni de nagy küzdelem legalábbis nekem az.3 gyerek,háztartás mellett nehéz ez a non-stop szopi 2 óránként.

Talán ünnepelhetünk is...

2010. jan. 1. 21:47
Es most itt unnepelni fogjuk magunkat, akik kepesek vagyunk szoptatni a babankat vagy mi itt a tema?
2010. jan. 1. 21:27
Szia Barbika! Írnál a fórumomba? (Mit érzel mikor szopizik a babád?)
2010. jan. 1. 21:25
Én is nagyon szeretnék 6 hónapig csak szopiztatni és ebben van segítségem bőven :))) Már most látom, hog nagyon meg fog viselni, mikor elválasztja magát, mert terv szerint addig szopizunk míg igényli.
2010. jan. 1. 19:12
Na majd mégkésőbb felnézek!Most megyünk fürdetni.
13. Ildi^^ (válaszként erre: 12. - 31b7b5919f)
2010. jan. 1. 18:58
hát igen. vannak furcsa gondolkodású emberek. bele se gondolnak hogy mit mondtak.
12. 31b7b5919f (válaszként erre: 10. - Ildi^^)
2010. jan. 1. 18:54
teljessen igazad van.Csak nem nagyon értem ezt a reakciót.A másik amitől kivagyok ha elakarok menni szoptatni valahová általában beküldenek a wc-be.Na akkor inkább egy gyors étteremben bújunk el vagy ha jó idő van egy játszón.Miért kéne egy wc ennie a gyermekemnek?
11. lego (válaszként erre: 8. - 31b7b5919f)
2010. jan. 1. 18:51
Viki is sokáig mondta,hogy csak had nézze egy kicsit és még mindig nagyon bújós.
10. Ildi^^
2010. jan. 1. 18:50
hát engem nem tud érdekelni hogy ki mit szól hozzá. a gyerekem az első mindig. nyáron mikor lementünk a vásárosokat megnézni meg a programokat, egy padon ülve szoptattam.
9. 31b7b5919f (válaszként erre: 7. - Lego)
2010. jan. 1. 18:49
Hát nem tudom de sokszor kaptam hideget is meleget is.Pedig természetes dolog.Nagyon prűd néhány ember.
8. 31b7b5919f (válaszként erre: 6. - Lego)
2010. jan. 1. 18:47
Én is két éves koráig szoptattam a középsőt.A végén már csak úgy tuttam le szoktatni hogy elment mamához.De mikor haza jött még próbálkozott.Most meg már csak vigyorog.Márciusban lesz 3 éves.
7. lego (válaszként erre: 5. - 31b7b5919f)
2010. jan. 1. 18:46
Engem még a tanácsadóba is megszóltak de lehet csak irígységből.
6. lego
2010. jan. 1. 18:45

Ez ránk is jellemző.3.babám 17-én volt 6 hós addig csak szopizott de azóta se akar mást.Próbálkozunk.

Nehéz megvalósítani a kizárólagos szopit,sok sok kinlódás van mögötte és lemondás de én is ezt tartottam jónak.

A nagyfiam 11 hónapig a nagyobbik lánykám 2 év 8 hóig szopizott de az már nekem volt sok.

Ha akar 2 évig szoptatnám a babám de tovább nem vagy ki tudja...

5. 31b7b5919f (válaszként erre: 4. - Ildi^^)
2010. jan. 1. 18:41

Ez a legjobb.És te mivel kezdted?

Mi répával.

Csak azt sajnálom hogy amikor az nem otthon szoptattam annyira kinéztek minket az emberek.Persze a kismamák nem.Az idősebbek.

2010. jan. 1. 18:38
sziasztok! nekem is van egy 4 éves és egy 6 hós kisfiam. a nagy másfél éves koráig cicizett. 6 hótól kezdtük lassacskán a hozzátáplálást. most is így lesz.
3. 31b7b5919f (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 1. 18:36

Nem az a lényeg hogyan hanem hogy minnél tovább kapja a tejcit!!:)

Mi már beszélgettünk több fórumon is.Ugye?

2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - 31b7b5919f)
2010. jan. 1. 18:35
jól teszed gratulálok:-))az én fiam 7 hónapos koráig kapott anyatejet igaz üvegből mert nem bírtam szoptatni !!De anyatejet kapott ja és a tápszer sem kellett neki soha hála mindig volt elég tejem utána nem kellett neki és elapadt persze 6 hónapos korától kezdtem a hozzátáplálást de ma már nagyfiú 4 éves lesz:-))
2010. jan. 1. 18:32
Nekünk ebből áll az életünk az utóbbi 6 évben.Minden gyermekem imádta a szopizást.Most 3 hónapos a kisfiam ő a harmadik babám és ő is imád szopizni.6hónapos koráig nem is kap mást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook